Officiële Berichten Kerknieuws PREDIKBEURTEN De komende Schooldag ZONDAG 6 MEI 1956. HEMELVAARTSDAG DONDERDAG 10 MEI 1956. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 48 2 uur Ds J. PI. de Boer 5 uur Ds J. H. de Boer (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 48 Collecte geestel. verz. Ziekenhuispatiënten en -personeel. Luth. Kerkavond 7.15 uur Dienst Hemelvaartsdag 10 uur Ds P. van Til Collecte Commissie steunaanvragen aan buiten. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds A. M. Boeijinga, em. pred. te Heilo Hemelvaartsdag 10 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, Voorb. H. Av. en bev. lidmaten 2.30 uur Ds C. van Nes Hemelvaartsdag 9 uur Ds A. J. Dondorp Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wou we Hemelvaartsdag 10.15 uur Ds W. J. Meister Koudekerk e 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Dr C. N. Impeta te Wolfheze Hemelvaartsdag 8.45 uur Ds P. van Til Oostkapelle 10 en 2.30 uur Cand. M. v. d. Sijs te Amsterdam Donderdag 9 uur Ds W. J. Meister Serooskerke 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds W. J. Meister. Hemelvaartsdag 10 uur Ds S. van Wou we Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Hemelvaartsdag 10 uur Ds C. Boon Vecrc 10.30 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds J. Spoelstra. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds K. A. Schippers te Ermelo Donderdag 9 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds L. de Nood te Papendrecht Hemelvaartsdag 10 uur Cand. A. L. Janse de Jonge te Heerjansdam Wcstkapelle 9.30 uur 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Collecte Stichting Ereschuld en Dankbaarheid. Hemelvaartsdag 10.30 uur Ds A. J. Dondorp CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashof f Axel 10 en 3 uur Ds D. J.t Couvée Hemelvaartsdag 11 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Ds P. van Til te Middelburg Hemelvaartsdag 10 uur Ds G. J. Pontier Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Feenstra te Klundert Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds PI. Pestman Hemelvaartsdag 10 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds G. J. Sybesma té Wassenaar Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds D. Middelkoop, Joh. 14:28a Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Hemelvaartsdag 9 uur Ds D. J. Couvée CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen, Bed. H. Av. en Dankz. Piemel vaartsdag 9.30 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen, Bed. H. Av. en Dankz. Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 11 Collecte steun Geref. Kerken in Indonesië en arbeid N. Guinea. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds PI. J. Kouwenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Hemelvaartsdag 10 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman te Arnemuiden Hemelvaartsdag 10 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds van Eijk te Maartensdijk (U.) Zendings-Zondag. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds K. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 4.15 uur Krabbendijke 9.30.en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinis se 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwer kerk 10 en 5 uur Ds J. H. Becker Oosterland 10 en 3 uur Dr W. H. van Zuijlen te Rotterdam Namiddag Voorber. H. Av. Hemelvaartsdag 10 uur Leesdienst Renesse, Evangelisatiegebouw, •7 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Hemelvaartsdag 10 uur Ds T. Kamper Wisse kerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Hemelvaartsdag 10 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Cand. van Wijngaarden te Amsterdam Hemelvaartsdag 10 uur Ds Feenstra te Klundert zinsvoogdij, ten aanzien van waarvan nog zeer veel werk is te doen. De vraag bin nen welk kader dit werk moet worden ge daan, werd voor nader beraad teruggewe zen naar de sectie Kinderbescherming van de Raad. Het rapport van de sectie Bejaarden zorg toonde aan, dat op dit gebied een verheugende activiteit bestaat. De sectie hield zich intensief bezig met de samen stelling van een rapport over de bejaar denzorg ter vervanging van het rapport, dat enkele jaren geleden werd uitgebracht aan de Centrale Diaconale Conferentie. Ook werd medewerking verleend aan het werk van de Nederlandse Federatie voor Bejaardenzorg, o.m. ter voorbereiding van een in het najaar te houden congres over de bejaardenzorg en de opleiding van be jaardenhelpsters. Dr. W. M. Ottow, ge committeerde van de Raad voor het werk in de ontwikkelingsgebieden, bracht rap port uit over de voortgang van dit werk. Vooral ook de voorlichting van de kerken in deze gebieden over de betekenis, aard en omvang van dit werk had goede voort gang. Een bijzonder punt op de agenda vorm de wel het schrijven van de Generale Sy node te Leeuwarden, waarbij de Synode zich bereid verklaarde een bepaalde ver antwoordelijkheid over het werk van de Raad te aanvaarden en deze arbeid door het uitschrijven van een collecte te steu nen. Met dankbaarheid werd door de ver gadering van deze belangrijke beslissing- van de Synode kennis genomen. Besloten werd in een schrijven aan de Synode hieraan uiting te geven en tege lijk aan de Synode mede te delen, dat de Raad gaarne de door de Synode gestelde voorwaarden zal aanvaarden, n.l. dat de Synode het recht krijgt om door middel van door haar te benoemen deputaten toe zicht te houden op de arbeid van de Raad en de besteding van de door de collecte verkregen gelden en dat de Raad zich ver plicht alle op de ambtelijk-kerkelijke ar beid betrekking hebbende zaken aan deze deputaten voor te leggen en de door hen te geven adviezen op te volgen. Door deze belangrijke beslissing van de Synode is een verdere uitbouw en verdieping van het werk van de Raad en daardoor van het gehele gereformeerd maatsch. werk mogelijk geworden. Dat door het besluit van de Generale Synode de Raad voor Gereformeerde Sociale Arbeid een kerke lijke stichting is geworden, is niet alleen voor de Raad zelf, maar ook voor de ge hele ontwikkeling van het gereformeerd maatsch. werk van grote betekenis. Mogen wij U nog eens herinneren aan de komende Hogeschooldag in Kampen Na de bidstond op woensdag 30 mei te half acht in de Burgwalkerk, waarin zal voorgaan Ds. C. Goeman te Haarlem, wordt op donderdag 31 mei aanvan gend om tien uur de Hogeschooldag gehouden. In de morgenvergadering spreekt aller eerst Prof. Dr. G. Brillenburg Wurth over de gang van zaken in het afgelopen jaar. Hierna houdt Prof. Dr. K. Dijk een rede, die tot titel draagt: Wat ontbreekt er in onze erediensten? In de middagvergadering, die om twee uur begint, spreekt Prof. I. A. Diepen horst over het onderwerp: Kerk en poli tiek. Over de slotrede wordt nog gecor respondeerd. Waar het aantal studenten aan de Theo logische Hogeschool zich enigszins in da lende lijn heeft bewogen gedurende de laatste jaren, mogen wij de Hogeschool dag wel in uw bijzondere belangstelling aanbevelen. Over het bezoek aan de Schooldag is nog niet te klagen geweest. Laat ze in de aandacht van onze kerken blijven staan. Ze verdient in de hoogste mate ons meeleven. Ook deze Schooldag belooft weer iets goeds te bieden. Laten zich bij de trouwe bezoekers ook vele an deren voegen. Aanvragen om logies voor de nacht van woensdag op donderdag (30 op 31 mei) dienen vóór 20 mei a.s. te worden gericht aan de pedel der Hogeschool, de heer B. Knol, Oudestraat 6 te Kampen. Namens de voorbereidingscommissie, Prof. Dr. G. M. den Hartogh, voorz. Ds. R. de Vries, secretaris, Burgwal 58, Kampen, Tel. 3637. AGENDUM voor de vergadering van de Classis Axel op Dinsdag 15 Mei a.s. in het Gereformeerd Jeugdgebouw te Schoondijke. Aanvang 9.30 uur. Het moderamen voor deze vergadering- bestaat, volgens art. 9 H.R., uit de brs Ds Rienks, PraesesDs Schalkwijk, Scri ba; Ds Pestman, Assessor. Orde der werkzaamheden volgens Art. 10 H.R. 1. Opening der vergadering door de praeses. 2. Tekening der presentielijst. 3. Nazien en rapport der credentialen. 4. Lezing en vaststelling der notulen. 5. Mededeling van gehouden correspon dentie. 6. Behandeling van voorstellen of in structies der kerken. 7. Behandeling der ingekomen stukken. 8. Rapporten. 9. Rondvraag naar art. 41 K.O. 10. Benoeming van. deputaten, volgens deze huishoudelijke regeling. 11. Regeling der consulentschappen en vacaturebeurten. 12. Afdoening van geldelijke zaken. 13. Aanwijzing van de roepende kerk, vaststelling van plaats, datum en uur van aanvang der eerstvolgende ver gadering. 14. Navraag. 15. Vaststelling van het kort verslag. 16. Sluiting. Namens de roepende kerk van Breskens, C. BAKKER, Praeses. C. W. FRANCKE, Scriba. GEREFORMEERDE VROUWENVERENIGINGEN Kring Walcheren. Vergadering D.V. Dinsdag 8 Mei, half acht, in de Bogardzaal te Middelburg. Ds. Poelman van Arnemuiden zal spre ken over: ,,Het Leven na de dood". Aangenomen naar Oostvoorne, A. L. Janse de Jonge, kand. te Heerjansdam naar Rotterdam als ziekenhuispred., G. Koenekoop te Rotterdam-Charlois naar Veendam, H. T. Bochove te Ens (N.O.P.). Bedankt voor Palmerstone-North (Nieuw-Zeeland), A. L. Janse de Jonge, kand. te Heerjansdam. Examens. Aan de V.U. zijn ge slaagd voor het kand. ex. Theologie de heren R. v. d. Berg te Rijsoord en C. v. Rijn te 's-Gravenhage. Aan de V.U. is geslaagd voor het prop. examen theo logie de heer J. Dethmers te Sneek. Aan de Theol. Hogeschool te Kampen zijn geslaagd voor het kand. examen de heren Chr. v. Ulden (cum laude) en A. Corporaal te Zwartsluis. Afscheid en intrede. Na bevestiging door Ds. J. Thomas aldaar met Joh. 3 29 en 30, deed Ds. J. Goumare, gekomen van Grijpskerke, intrede te Hilversum met Joh. 336. Na bevestiging door Ds. H. Vollenhoven van Maassluis met 2 Tim. 28a, deed kand. P. C. L. de Jager, ge komen van Maassluis, intrede te Raams- donk met Matth. 281820. Ds L. Slofs tra te Hengelo (O.) is aangezocht om in Sept. a.s. te willen op treden als reserve-legerpredikant voor de tijd van 1 jaar en zes weken. Zeist. Gezien het feit, dat in 1955 ongeveer 14000 militairen het Chr. mil. tehuis bezochten, dat op deze capaciteit niet is berekend, zal men omzien naar een groter plaats van samenkomst, omdat nu tal van militairen elders hun toevlucht moeten zoeken. De exploitatie zal derhalve 5000,per jaar meer gaan kosten. De Herv. gemeente deed een toezegging van een bijdrage van 1500,per jaar ge durende vijf jaar. De Herv. kerkeraad verzocht aan de Geref. alhier eveneens een bijdrage te willen geven. De kerkeraad besloot in principe eveneens voor vijf jaar zich garant te stellen voor een bijdrage. Het eerste jaar zal uit het verjarings fonds, door de commissie van beheer en door de evangelisatiecommissie elk 500,- worden gevoteerd. Ook de diaconie over weegt het geven van een bijdrage. Appelscha. De gemeente mocht een fraai hyper-modern bedehuis in gebruik nemen. Het gebouw verrees onder archi tectuur van de heer H. v. Leeuwen te Rotterdam, die met alle traditionele vor men van kerkbouw volkomen heeft ge broken. Het is een strakke kubus met een plat dak geworden, dat een eerlijke en zuivere indruk maakt. In een hoge be tonnen pilaar is een luidklokje opgehan gen en links van de uitgebouwde ingang is een hoog zwart-houten kruis aange bracht. De kerkruimte wordt verlicht door hoog in de noordgevel geplaatste ramen, die van de gewone kerkramen ook geheel afwijken. In de hal is een steen gemetseld vermeldend, dat Ds. L. Touwen op 11 Mei '55 de eerste steen heeft gelegd. Ds. Touwen, die thans sanatorium-predikant is, heeft in de bouw een belangrijk aan deel gehad, wijl de pastor-loci, Ds. G. Oppedijk in militaire dienst was. Ds. Tou wen nam de nieuwe kerk in gebruik met een preek over 1 Kon. 82729. Voor de aanvang van de dienst voerden het woord de heren E. Nip als voorzitter van de bouwcommissie, die de kerk overdroeg, Dr. K. J. Kraan, geneesheer-directeur van Beatrixoord, die namens de gehele sanatorium-gemeenschap Ds. Touwen een toga aanbood. Na de dienst spraken nog Ds. Oppedijk, Ds. T. H. Hoeksema van Oosterwolde namens de classis Assen, en Ds. C. M. v. Loo van Dordrecht, oud predikant der gemeente, die mede sprak namens Ds. H. M. Ploeger van Goor, eveneens oud-predikant van Appelscha. Bij de dienst verleende een muziekcorps medewerking. De kerk dient ter vervan ging van de oude, die precies een eeuw dienst gedaan heeft en nu vergadercen trum wordt. Verschillende geschenken werden aangeboden.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3