PREDIKBEURTEN BERICHT Officiële Berichten Kerknieuws Zuiderzending ZONDAG 29 APRIL 1956. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 47 2 uur Ds W. J. Meister 5 uur Ds W. J. Meister (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister 5 uur Ds P. van Til, Zondag 47 Collecte hulpverlening gescheurde kerken. Luth. Kerk, avond 7.15 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds S. van Wouwe Grijpskerke 10 uur Leesdienst, 7 uur Ds A. J. Dondorp. Koudekerke 9.30 uur Ds A. Elshout, 2.30 uur Ds P. van Til. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Dr B. A. Knoppers te Amsterdam-Z. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Cand. J. Rinsema te Groningen Serooskerkc 10 en 2.30 uur Ds J. Spoelstra Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon, Bed. H. Av. en Dankz. V eer e 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds T. B. van Houten te Aalsmeer Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. H. de Boer Westkapelle 9.30 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds A. Elshout. Collecte eigen Restauratiefonds. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Hoek 10 en 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzcn 10 en 3 uur Ds F. L. Schalkwijk Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Ps. 52: 10. Namiddag Zondag 51. Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds H. Pestman CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen, namiddag Voorber. H. Av. Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Bed. H. Av. en Dankz. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Leek, Voorber. H. Av. Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds J. Koolstra Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds J. Koolstra 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds Th. Swen te Vlaardingen Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Dr C. Stam Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuzvdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma te Zierikzee CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds K. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds Booij, Ziekenhuispred. te Utrecht Hoogerheide 4.15 uur Ds Booy Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Schippers te Faassen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Collecte geestelijke verzorging Ziekenhuispatiënten en -personeel. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds J. H. Becker Oosterland 10 en 3 uur Ds G. Sijbesma te Wassenaar Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke 10 en 7 uur Ds T. Kamper Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds R. A. Flinterman te Goes Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Heuseveldt te Slikkerveer elf meisjes en elf jongens o.l.v. Mej. H. Bijleveldde opvoering van een sluitspel „Het leven is nog mooi", waaraan plm. 300 personen deelnemen. Verder zal, zoweUs morgens als 's mid dags de Kon. Marinierskapel o.l.v. Ma joor-directeur G. Nieuwland zich terdege laten horen. Natuurlijk is er ook veel samenzang. Na afloop van de middagvergadering is er gelegenheid een rondvaart te maken door de Rotterdamse havens, eveneens kan men gaan luisteren naar een orgel concert, dat Piet v. d. Kerkhoff hoopt te geven op het orgel van de Nieuwe Zuider- kerk. Al met al een dag, die drommen Geref. jongeren naar de Maasstad zal trekken. Het werk, dat de actieve regelingscom missie reeds heeft verzet is enorm en nog steeds wachten zij bestellingen in voor de verschillende toegangsbewijzen. De gironummers zijn: 199988 het gironummer voor de M.V.'s en de G.J.V.'s voor toegangsbewijzen a ƒ1,25; 120738 het gironummer voor de J.V.'s voor toegangsbewijzen a ƒ1,25; 597168 het gironummer: vooravondcom missie t.n.v. de penningmeesteresse van deze commissie a ƒ0,50;' 646404 het gironummerOntspannings commissie t.n.v. Gerard Kerst, Zestien- hovenstraat 24. Kaarten orgelconcert a 0,50. Kaarten Spido-rondvaart a 1,50. De Zuiderzending vestigt de aandacht op een brochure getiteld „BloraMiddel burg 19501956", waarin een overzicht wordt gegeven van de situatie op ons Zen dingsterrein betreffende kerken en scho len met vermelding van respectievelijk het aantal leden en leerlingen en verdere bij zonderheden. Tevens geeft het boekje U inzicht in de financiën van de Zuiderzending. Gaarne zien we deze brochure in han den van alle predikanten, kerkeraadsleden, leden der Zendingscommissies en jeugd verenigingen, kortom in handen van allen, die enige belangstelling hebben voor het werk der Zending in het algemeen en voor dat op het terrein der Zuiderzending in het bijzonder. De brochure is tegen betaling van ƒ0,30 te verkrijgen bij de Zuiderzending te Middelburg. Bestellingen kunnen wor den gedaan per giro-overschrijving op postrekening 250.500 t.n.v. Zuiderzending Middelburg óf per brief aan ons Kantoor, Penninghoeksingel 61, Middelburg, Tel. 01180-2380. In de maand Maart 1956 ontvingen wij de volgende giftenvan de Geref. Vrou wenvereniging Kamperland 25,voor de school van Tjepu; van Zendingscom missie Geref. Kerk Breda 300,(adop tie school Rembang)van Zendingscom missie Geref. Kerk Vlissingen voor Co mité Linnenkasten 18,—van Geref. Kerk Souburg voor Chr. Lagere School Kunduran 80,55 (adoptie)van de Geref. Kerk Maastricht extra bijdrage 196,57; Verjaarsfonds Geref. Kerk Middelburg ƒ92,75. Voor al deze giften hartelijk dank! Zuiderzending. DEPUTATEN ART. 19 K.O. Deputaten der Part. Synode van Zee land voor steun aan hulpbehoevende theo logische studenten verzoeken eventuele ge gadigden hun steunaanvrage voor het Synodejaar 1956-1957 vóór 10 mei 1956 te doen toekomen aan ondergetekende. S. v. WOUWE, Secr.-Penningm. art. 19 K.O., Oostkapelseweg 13, Serooskerke-W. De vergadering der classis Zierikzee vangt niet aan op 2 Mei a.s. om kwart vóór 10, maar om half elf. De agenda wordt aangevuld met het volgende punt: Verkiezing afgevaardigden naar de Part. Synode. Namens de roepende kerk van Oosterland, j. M. de Waal, scriba. AGENDUM van de vergadering van de Classis Middelburg Dinsdag 1 Mei 1956 in de Hofpleinkerk te Middel burg. Aanvang 9 uur v.m. 1. Opening namens de roepende kerk. 2. Nazien der credentiebrievn. 3. Constituering der vergadering. Moderamen: Ds A. J. Dondorp, Praeses; Ds A. Elshout, Assessor; Ds W. J. Meister, Scriba IDs G. D. L. Brederveld, Scriba II. 4. Notulen. 5. Mededelingen van gevoerde corres pondentie. 6. Ingekomen stukken. 7. Instructies. 8. Rapporten. 9. Benoeming afgevaardigden Particu liere Synode. 10. Rondvraag Art. 41 K.O. 11. Persoonlijke rondvraag. 12. Vaststelling volgende vergadering. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van V rouwenpolder, J. Geertse, wnd. Praeses. A. J. v. Sparrentak, Scriba. Aangenomen naar Barendrecht, A. C. Scherpenisse te Treebeek naar Onder- dendam, J. Rinzema, kand. te Groningen naar Vrouwenpolder, kand. Jac. v. d. Wal te 's-Hertogenbosch naar Inger- soll (Ontario, Canada), W. v. d. Kolk te Beilen. Bedankt voor Dussen (N.B.), Nagele (N.O.P.), Iiemelum, Zaltbommel-Game- ren, Nieuwolda, Giessendam-Nederhar- dinxveld, A. L. Janse de Jonge, kand. te Heerjansdam voor Knijpe, Jutrijp- Hommerts, Sellingen, Nieuwe Pekela en Wetsinge-Sauwerd, J. Rinzema, kand. te Groningen voor Onstwedde, li. Brink man te Rijssen voor Drachten (vac. P. Riemersma), J. Wolven te Grootegast. Examens. Aan de V.U. is geslaagd voor het kand. examen theologie de heer M. Boot te Woerden. Afscheid en intrede. Na bevestiging door Ds. H. v. Twillert van Drachten, deed Ds. P. Riemersma, gekomen van Drachten, intrede te Bennekom met Openb. 14:6 en 7. Ds. R. Dijkstra is voornemens 6 juni afscheid te nemen van PI. I. Ambacht, om 21 juni d.o.v. intrede te doen te Rotterdam-Zuid. Dr. H. Bergenia, benoemd hoog leraar aan de Theol. Hogeschool te Kam pen, komt eerst eind Aug. in ons 'land. Preek- en spreekbeurten kan hij dus voor Sept. a.s. niet in overweging nemen. Men neme hiervan goede nota. Ds. A. Rolloos f. In de ouderdom van bijkans 82 jaar is te Zwijdrecht over leden Ds. A. Rolloos, emeritus-predikant van de Geref. Kerken. Ds. Rolloos werd 5 Mei 1874 te Nieuwerkerk a. d. Yssel geboren en oorspronkelijk werkzaam bij het Chr. onderwijs te Nijkerk en te Bun schoten. Hij studeerde aan de Theol. Ho geschool te Kampen en aan de V.U., om in 1906 candidaat te worden en 7 Oct. van laatstgenoemd jaar te Beetgum door wijlen Ds. T. Thomas van Berlikum in zijn ambt te worden bevestigd. In 1908 vertrok hij naar ter Apel, om in 1911 naar Argentinië te vertrekken als predi kant van Tres Arroyos. Daar gaf hij ook onderwijs en preekte hij in de Spaanse taal. In 1912 kwam hij terug in Neder land en daarna was hij predikant te Lek- kerkerk, Veenendaal, Delf shaven en van 1921 tot aan zijn emeritaat op 19 Sept. 1945. Veel heeft Ds. Rolloos ook gedaan voor de kerken in België. Hij was tal van jaren scriba van de P.S. van Z. Holland- Zuid en vervulde voor de classis Dor drecht tal van deputaatschappen. Ds. Rol loos was een militant man. Ouderen on der ons herinneren zich nog, hoe hij in een polemiek werd gewikkeld met Johan na Breevoort inzake de vrijmaking der vrouw. Toen schreef Ds. Rolloos zijn alom bekend geworden brochure „Het heilige te na" ter verdediging van het Schriftgezag. Maandag is hij te Zwijn- drecht begraven. Ds. M. van Wijk, de nestor van de Geref. predikanten van Delf shaven, heeft zich om gezondheidsredenen genoopt ge zien vervroegd emeritaat aan te vragen. Ds. v. W. werd 15 Mei 1896 geboren en studeerde aan de V.U. zowel theologie als wijsbegeerte, psychiatrie en biologie. 6 Juni 1926 deed hij te Oostburg intrede in zijn eerste gemeente. In 1930 vertrok hij naar Bolnes, om zich 7 Sept. 1932 aan zijn tegenwoordige gemeente te verbin den. Nauw is deze pastor aan zijn ge meente met- wie hij zulke bange jaren heeft doorgemaakt, verbonden. Tijdens de hongerwinter is het 't werk van Ds. v. Wijk geweest, dat 200 kinderen naar Stadskanaal werden geëvacueerd. Ds. v. Wijk heeft veel gedaan voor de voed- seltransporten uit het Noorden. Hij was voorzitter van deputaten voor de arbeid onder de schippers en kerkvisitator van de classis Rotterdam. In zijn gemeente staat hij bekend als de man met het yze- ren geheugen. Bij zijn preken improvi seerde hij en nooit maakte Ds. v. Wijk ook maar één aantekening. Wat niet weg neemt, dat hij zich zijn preken van meer dan 20 jaar uitnemend goed herinneren kan. Van een der generale synodes na de bevrijding was hij secundus-lid. Een mar kante figuur verlaat met Ds. v. Wijk de actieve dienst. Dr. P. Prins fOns bereikte het ontstellende bericht, dat Dr. P. Prins, ge vangenispredikant te Amsterdam, in de ouderdom van ruim 56 jaar plotseling is overleden. We mochten Dr. Prins op Vrijdag 21 April nog ontmoeten bij de promotie van Dr. Allan Killen aan de V.U., waar Dr. Prins de eerste opponent was. 's Avonds zat hij nog aan het promo tie-diner aan en 's nachts maakte een hartaanval een einde aan zijn leven. Pie- ter Prins werd 13 Nov. 1899 te And ijk geboren. Hij was 3^ jaar in de zaadhan- del werkzaam en bezocht daarna het Ge ref. gymnasium te Amsterdam, waarna hij aan de V.U. studeerde, om 5 April 1925 door zijn oóm, wijlen Ds. D. Prins van Donkerbroek te Oostwolde (Old.), in het predikambt te worden bevestigd. In 1928 vertrok hij naar Deventer, om in 1939 in trede te doen te Dordrecht en in 1946 naar Groningen te vertrekken. 30 Mei 1954 werd hij door Dr. P. G. Kunst in de Waalkerk bevestigd als predikant voor de geestelijke verzorging van de gedeti neerden in de Pluizen van bewaring in de hoofdstad, waar hij intrede preekte met Jes. 5312. Dr. Prins was op velerlei ter rein een bekend figuur. Hij maakte deel uit van het bekende interkerkelijk Deven- terkwartet dat zich bij herhaling voor de N.C.R.V. op evangelisatie-avonden horen deed. Vanwege de generale synode was hij lid van deputaten voor de emigratie en als zodanig heeft hij bij herhaling rei zen gemaakt naar Amerika en Canada. Hij was ook werkzaam als reserve-leger- predikant en in de bezettingsjaren deed hij zich als een goed vaderlander kennen. 12 Nov. 1937 promoveerde hij aan de V.U. bij wijlen Prof. Dr. V. Hepp op een lijvige dissertatie over „Het geweten" tot doctor in de theologie. Daarnaast heeft hij in boek en blad heel veel gepubliceerd. Met zijn Herv. collega Ds. W. A. Hoek te Amsterdam schreef hij „Onze dagor der", terwijl hij medewerkte aan het standaardwerk over „De Heilige Geest" met Ds. H. A. Wiersinga schreef„Chris tus Kerkvisitator en medewerkte aan het Handboek voor Geref. Evangelisatie aan de bijbelse dagboeken „Als de ziele luis tert en „God spreekt van dag tot dag". Een groot aantal tractaten en ge schriften hebben, van zijn hand eveneens het licht gezien. Voorts was hij medewer ker aan het Geref. Theol. Tijdschrift, het Calv. weekblad, De goede tijdingde Groninger Kerkbode, De Bazuin, 'Het Geref. Weekblad, Witte velden, Belijden en Beleven en publiceerde hij preken in de bundel ,,'t Eeuwig Woord in onzen tijd". Hij schreef eveneens in „The Cal- vic Forum" en in de Amerikaanse Wach ter. Zijn heengaan, waar hij nimmer door ziekte zijn arbeid moest onderbreken, heeft in brede kring grote ontroering ge wekt.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3