Kerknieuws PREDIKBEURTEN verenigingen. De kerkeraden wordt ge adviseerd naar aanleiding hiervan plaat selijk contact op te nemen met de jeugd verenigingen. 14. Ds J. van der Leek geeft een kort rapport over de Zending. De classis zou graag de bedragen per ziel voor Zeeland en Noord-Brabant en Limburg gelijkge steld zien. Dit voorstel van de classis zal op de Part. Synode gebracht worden. 15. Onderzoek naar art. 41 K.O. le vert niets op. 16. Rondvraag. 17. Roepende kerk voor de vergade ring op 11 Juli a.s.Baarland. Modera- menpraeses Ds J. E. Booyassessor Ds D. Bouwknegt; le scriba Ds J. van der Leek; 2de scriba Ds R. A. Flinterman. 18. Lezing van het persverslag. 19. De praeses gaat voor in dankgebed en sluit de vergadering. Op last der classis, D. Bouwknegt, h.t. 2de scriba. AGENDUM van de vergadering van de classis Tholen der Geref. Kerkente houden D.V. Woensdag 2 Mei 1956 te Bergen op Zoomaanvang 9 uur. 1Opening. 2. Nazien der credentiebrieven en in structies. 3. Notulen. 4. Zaken uit de notulen. 5. Mededeling en behandeling van in gekomen stukken en gevoerde cor respondentie. 6. Behandeling instructies. 7. Rapporten, o.a. percentagecijfer, kin derbijslagregeling, controle deputaat- schappen. 8. Bespreking van eventueel op de ko mende Part. Synode te brengen voor stellen en steunaanvragen. 9. Verkiezing afgevaardigden ter Part. Synode. 10. Rondvraag naar art. 41 K.O. 11. Inning en verantwoording van col lecten en quota. 12. Eventuele regeling deputaatschappen. 13. Regeling kerkvisitatie. 14. Algemene rondvraag. 15. Vaststelling volgende vergadering. 16. Lezing persverslag. 17. Sluiting. De Scriba, Mr. J. J. Versluys. Te storten of mede te brengen: a. Zending, penningmeester Zuiderzen ding Middelburg, giro 250500. b. Art. 13, J. J. Versluys, 234628. c. Enkelvoudige classisquota, br. L. de Kok, 396981. d. Hulpbeh. kerken provincie, 2 X br. H. J. v. Harn, Krabbendijke, 799429. e. Hulpbeh. studenten, 2 X Ds Besse- laar, 153461. f. Hulpbeh. diaconieën, br. A. J. Huys- man, Meliskerke, 266113. g. collecte Evangelisatie classis, Ds Besselaar, 153461. h. Evangelisatie provincie, 2 X Ds Bes selaar, 153461. i. Hulpbeh. kerken classis, br. H. J. van Harn, Krabbendijke, 799429. AGENDUM vergadering der Classis Zier ik zee van Gereformeerde Kerken D.V. 2 Mei 1956, St. Domusstraat, Zierikzee. Aanvang kwart vóór tien. 1. Opening door de roepende kerk van Oosterland. 2. Nazien der credentialen door Scha- rendijke. 3. Constitueren der vergawering. Mode- ramen: Ds Y. J. Tiemersma, Prae ses; Ds P. L. Schuddebeurs, Asses sor; Ds A. Schippers, Scriba. 4. Vaststellen der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies. 7. Rapporten. 8. Rondvraag naar Art. 41 D.K.O. 9. Regeling der vacaturebeurten. 10. Algemene rondvraag. 11. Vaststellen van het persverslag. 12. Aanwijzing van de roepende kerk en tijd der volgende vergadering. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van Oosterland, C. J. ZOETER, Praeses. J. M. DE WAAL, Scriba. ten, zijn ook welkom en verstaan zich met de penningmeester, coll. Y. J. Tiemersma, over een evenredig aandeel in de kosten van deze colleges. (Valt erg mee. Namens het Moderamen van de Z.P.C., A. G. VAN DER STOEL, voorz. G. AALBERSBERG, secr. VERVOLG-COLLEGES ZEEUWSE PREDIKANTEN CONFERENTIE. De collegae worden herinnerd aan het vervolg-college, dat Dr. P. A. van Stemp- voort Maandag 23 April a.s. hoopt te ge ven over „De Nieuwtestamentische Apo- cryphen". Plaatslokaal Gereformeerde Kerk, Westwal, Goes. Tijd: 10.30 uur v.m. Ieder zorgt voor eigen broodmaaltijd, koffie verkrijgbaar. De reiskosten worden over de aanwe zigen omgeslagen. Zij, die vorige colleges niet meemaak Deputaten Evangelisatie Provincie ver zoeken de kerken hun eventuele steunaan vragen voor -het volgende Synodejaar vóór 1 Mei a.s. in te dienen bij Ds H. L. van Aller te Geersdijk. Gaarne zouden Deputaten vóór die da tum een verslag ontvangen van alle Zeeuwse kerken over haar Evangelisatie- arbeid in 1955. Deze verslagen kunnen gezonden worden aan Ds J. C. Streefkerk te Veere. Namens de Deputaten, Ds J. C. STREEFKERK, Scriba. Tweetal te Lemmer, C. Brilman te Ooster-Nijkerk (Fr.) en J. A. v. Netten te Slootdorp. Beroepen te Lemmer, C. Brilman te Ooster-Nijkerk (Fr.) te Amsterdam- W. (6e pred. pl.), H. Sweepe te Leider dorp te Heerjansdam, Z. C. Versluys te Giessen-Rijswijk te Palmerstone (Nieuw-Zeeland) (Ref. Church), A. L. Janse de Jonge, kand. te Heerjansdam te Zwagerveen (2e maal), K. Feenstra te Klundert te Rotterdam (als zieken- huispred.), G. Koenekoop te Rot terdam - Charlois. Aangenomen naar Rotterdam-Z., A. L. Bos te Katwijk aan Zee naar Cochrane en New-Liskeard (Ontario) (Canada), G. J. v. Kamp, schipperspred. te Amster dam naar Rotterdam-Zuid, Joh. Iieule te Edam naar Zwagerveen, K. Feen stra te Klundert naar Tiel, W. Kats te Lexmond. Bedankt voor Alphen a. d. Rijn, W. Baas te Urk voor Hazerswoude en voor Heerlen, Joh. Heule te Edam voor Schoonhoven-Willige-Langerak, R. J. Beukema te Berkum voor Zwolle (vac. H. A. Munnik), L. J. Boeijinga te 's-Gravenhage. Benoemd tot hulppred. te Rossum (Gld.), A. B. W. M. Kok te Zaltbommel- Gameren, die deze benoeming ook aan nam. Examens. De classis Amersfoort heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer J. Simonse, kand. te Amersfoort, die een e.v. beroep terstond in overweging neemt. Afscheid en intrede. Na bevestiging door Ds. S. Wouters aldaar met Matth. 936, deed Ds. J. Bonda, gekomen van Stavoren, intrede te Dordrecht met Matth. 937 en 38. Na bevestiging door zijn vader, Ds. J. v. Oostrum, legerpredikant te Utrecht, met Joh. 14: 12 en 13, deed kand. H. J. v. Oostrum, gekomen van Utrecht, intrede als miss. predikant te Assen met Col. 426. De bevesti ging en intrede van Ds. H. F. Haspels te Goënga bij de kerk van Apeldoorn is uit gesteld tot 9 Mei. Ds. M. T. Minnema te Monnikendam, is voornemens 17 Juni intrede te doen te 's-Gravenzande, na be vestiging door zijn broer, Ds. F. Minnema van Hoogvliet. Stadskanaal. Op voorstel van een der predikanten besloot de kerkeraad, dat de dienstdoende ouderling in het zwart zal zijn gekleed. Een goed besluit, want hier mankeert het maar al te zeer aan stijl in de samenkomsten der gemeente. Ds. H. v. Andel te New Westmin ster en voordien te 's-Gravenhage-West, mocht van zijn ernstige hartaanval in zo verre herstellen, dat hij j.l. Zondag weer voor zijn gemeente preken mocht. Ds K. A. Schippers te Ermelo, is door de generale zendingsdeputaten aan gezocht als docent aan de Theologische School te Seroei op Nieuw-Guinea. Hij heeft zich bereid verklaard na genoten opleiding als zodanig werkzaam te zijn. Met de Evangelische kerk te Nieuw-Gui- nea zijn nadere maatregelen, die nog ge troffen moeten worden in voorbereiding. Schiedam. De kerkeraad heeft de in de Zuiderwijk aangeboden grond voor kerkbouw geaccepteerd en aan een archi tectenbureau een opdracht verleend voor het ontwerpen van een schetsplan. In het voorjaar van 1958 wil men met de bouw beginnen. In de wijk Nieuwland wil men dan in 1960 een kerk bouwen. Er wonen in deze wijk momenteel 80 gezinnen en er zijn 300 woningen in aanbouw, terwijl er 700 op stapel staan. Men zal pogen in het straks te openen buurthuis aan het Wibautplein Zondags kerkdiensten te gaan- houden. Wat de wijk Kethel betreft, nu de Herv. kerkeraad in het Vereni gingsgebouw jeugddiensten wil gaan be leggen, komen de Geref. diensten in de knel. Gepoogd wordt om hier alsnog een bevredigende oplossing te verkrijgen. Zevenbergen. Besprekingen met de kerkeraad van Roosendaal over een e.v. ZONDAG 22 APRIL 1956 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer 2 uur Ds P. van Til 5 uur Ds P. van Til (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Bed. H. Av. 5 uur Ds J. H. de Boer, Dankzegging H. Av. Rusthuis 2.30 uur Ds J. H, de Boer, Bed. H. Av. Collecte voor Oorlogsschade en stormschade getroffen kerken. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds W. J. Meister Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds A.' J. Dondorp, 2.30 uur Leesdienst. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. G. D. Hanemeyer te Amersfoort Ds A. Elshout, Bed. H. Av. en Dankz. Ds G. J. Pontier Ds A. van Egmond te Oosterbeek Ds S. van Wouwe Ds G. D. L. Brederveld Ds C. Boon Namiddag Openb. belijdenis en Voorber. H. Av. Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor, Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds W. J. Meister Westkapelle 9.30 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. CLASSIS AXEL Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Axel 10 en 3 uur Cand. A. Bres kens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen '10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag Lucas Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R Collecte voor de geestelijke s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lezvedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2.30 uur Grashof f, Bed. H. Av. en Dankz. Janse de Jonge te Heerjansdam Ds v. d. Kerk te Waardhuizen Ds F. L. Schalkwijk Ds Th. Rienks Ds J. B. van Mechelen Ds H. Pestman Ds D. Middelkoop 2036, namiddag Zondag 50. uur Ds J. L. Bakker te Laren Ds A. Veldhuijzen Ds S. Oegema, Voorber. PI. Av. Ds R. A. Flinterman A. Flinterman, Zondag 9 verzorging ziekenhuizen. Ds H. J. Kouwenhoven Bed. H. Av. en Dankz. Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds E. Beukema Ds G. Aalbersberg Ds C. de Ruyter Ds D. Bouwknegt Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheidc 4.15 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds Ds K. Smit Ds Ph. Stoffels Ds Ph. Stoffels Dr C. N. Impeta te Wolfheze Ds A. Koning Ds D. Bakker Ds A. G. v. d. Stoel D. Bakker. CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds J. Maaskant te Leiden Ds Siebesma te Wassenaar Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds W. Fokkens te Wilsum Ds A. J. Radder Collecte geestelijke verzorging zeevarenden. Nieuzverkerk 10 en 5 uur Ds J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds PI. Scholing te Zuidland Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds W. Fokkens Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma, Bed. H. Av. en Dankz. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bed. H. Av. en Dankz. samenwerking zijn op financiële moeilijk heden gestrand. Recht voor Jungschlaeger. De ker keraad van de Geref. Kerk van Amster dam-Noord heeft besloten zich tot depu taten voor de correspondentie met de Hoge Overheid te wenden, waarbij de kerkeraad zijn droefheid uitspreekt over de gang van zaken in betrekking tot het in Indonesië tegen de Nederlander Jung schlaeger gevoerde proces en deputaten verzoekt om zo mogelijk pogingen aan te wenden dat het recht zijn loop moge heb ben. Giften en legaten. De kerk van Al phen a. d. Rijn ontving een legaat groot 2000,ten bate van de zending. De kerk van Uithuizen ontving een gift van 1000,te verdelen tussen de kerk en andere doeleinden. De kerk van Rot- terdam-Charlois ontving een gift van 500,voor verschillende doeleinden. Goes. Het voornemen bestaat het nieuwe bedehuis der gemeente aan de Bergweg begin September a.s. in gebruik te kunnen nemen. J.l. Zaterdagmiddag vond in de hal van de kerk de onthulling- van een marmeren gedenkplaat plaats die door de aangebrachte tekst aan de bouw der kerk herinnert. Het buitenwerk is thans gereed en het gebouw is onder de kap gegaan n.l. een plat dak aangepast bij de omgeving. De grote voorgevel is geheel van glas. In de kerkzaal komt het orgel achterin te staan. Door het wegne men van vouwwanden kan de vergader ruimte met de kerkzaal verbonden wor den. De vergaderruimte kan door harmo nicadeuren gesplitst worden. Rechts is een vergaderzaal die bij de kerkzaal kan ge trokken worden. De jeugdzaal is geheel links gebouwd, die als een groot podium is ingericht. De preekstoel, die op een ver hoging staat, is verplaatsbaar. Daarachter is een vouwwand, die kan worden weg genomen, waardoor een groot podium ontstaat. De kerkzaal leent zich uitstekend voor allerlei kerkelijke activiteiten. Aan de zijde van de jeugdzaal bevinden zich catechisatielokaal en een predikantskamer. Aan de achterkant van het gebouw be vindt zich de hal met keuken en toiletten. In de zuidgevel wordt een decoratieve versiering aangebracht symboliserend het lijden van Jezus in Gethsemané en de sla pende discipelen. De kerk krijgt geen to ren, maar wel een luidklok in de uitge bouwde schoorsteen. Rotterdam-Charlois. In een speciale bijeenkomst is de luidklok in de toren van de Immanuëlkerk onthuld en overgedra gen. De heer J. Bahlman droeg de klok aan de kerkeraad over en Ds. J. Firet aanvaardde die namens dit college. In de klok is als inscriptie aangebrachtImma- nuël God met ons Pasen 1956 Zang, muziek en declamatie luisterden de bijeenkomst op.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3