^KEN Nieuvi* Officiële Berichten Kerknieuws PREDIKBEURTEN Mededeling Vrouwenpolder zoyele meer niet uit te leggen in de ter minologie van het sportveld al zag Paulus kans om de arena en het stadion ten tonele te voeren om 't vraagstuk der heiligmaking te verduidelijken. We stappen nu maar weer getroost in 't voetspoor van Urzinus en Olevianus voort, zolang we niet een leerboek heb ben, dat de oude Heidelberger in duide lijkheid, veelzeggendheid en schoonheid overtreft. En, voorlopig zie ik nog maar af van een cursus in de hedendaagse taal- vergroeiïng en laat dit ondernemen over aan jeugdiger collega's, als ze maar niet vergeten, dat kerktaal iets anders is dan kazernetaal en het verheven Woord van God zich niet laat verkneden tot een spraak, die het ongekuiste oor weldadig aan doet. En nu maar weer aan 't leren en de ouders aan 't overlezen tenminste, als we 't voetspoor der vaderen in deze niet volgen om met Biddag de cursus in het catechisatielocaal te sluiten. Bij een geleerde les is zowel de leerling als de leraar vrolijker dan bij 't trekken en slepen om er nog enkele woorden en zinnen uit te krijgen. Weg met de vos der traagheid, dan lo pen we met blijmoedigheid de loopbaan, die dc Catechismus ons wijst. Uit het oude-Vossenland. Na een verblijf van precies V/ jaar, nam Zondagmiddag onze Herder en Leraar Drs O. Jager afscheid van zijn Gemeente, wegens vertrek naar Almelo. Als tekst voor deze dienst had hij geko zen Lukas 2428 en 29. I11 zijn prediking ging hij met ons 11a, dat afscheid nemen op Pasen niet iets ongewoons is, omdat wij in het leven altijd afscheid moeten nemen op Pasen, daar iedere dag Pasen moet zijn. Dit is, aldus Ds Jager, heel de V/2 jaar door onze lijn geweest, waar we ons langs voort bewogen hebben. Onze prediking was steeds doordrongen van de Opgestane. Het kan gebeuren, dat Jezus bij ons wel eens even doorgelopen is, maar dan was dat steeds om ons geloof te ver sterken. Dan gaan we Hem roepen, blijf toch bij ons. Dienaars des Woords kan men rustig laten gaan, die kan men mis sen, maar Jezus kunnen we niet missen en daarom God houdt van mensen die de Hemel bestormen, met hun gebeden. God, aldus de predikant, heeft nu V/ jaar iedere Zondag de Bijbel bij ons openge daan, om hierna een resumé te geven van alles wat ons in die afgelopen tijd was voorgehouden en zo vroeg hij zijn onze harten gaan branden, God geve het! en dat zij mogen blijven branden, want dat is immers het verlangen naar de Here Jezus zelf. Het geloof is niet het aanvaarden van een serie waarheden, maar de Here Jezus zelf aanvaarden, dat is geloven. Geef mij Jezus of ik sterf, ik kan hem niet missen, die goede Herder. Dat Evan gelie heb ik geprobeerd overal uit te dra gen in deze V/ jaar, op deze kansel, in de gezinnen, in de schuur en op het land. Gemeente, haal Jezus toch binnen als de oogst. Wie Jezus vasthoudt, leeft rechtvaardig en sterft getroost. Gemeente van Vrouwenpolder, houdt wat gij hebt, blijft naar Hem verlangen, het duurt misschien niet lang meer, want onze bede zijHere Jezus, kom spoedig. Met deze woorden zijn hier vele predika ties besloten, en willen wij ook de laatste mee besluiten. Na deze predikatie bracht oud. Geertse hem en zijn vrouw dank voor alles wat zij voor deze Gemeente geweest waren en liet toezingen Ps. 1214. Ds van Nes sprak woorden van dank en afscheid namens de Classis. Terwijl Burgemeester de Kam d/t deed namens de burgerlijke gemeente. I11 grote bewogenheid nam hij zelf hier na met enkele welgekozen woorden af scheid van zijn Gemeente, Kerkeraad, jeugd en catechisanten. „Klein is mensenwerk, groot wat God doet, blijft standvastig", zo besloot deze zo geliefde Herder en Leraar zijn toe spraak. De senaat van het studentencorps aan de Theologische Hogeschool deelt mede, dat op zaterdag 14 april a.s. een bijeen komst zal worden belegd, waarin voor lichting zal worden gegeven over de stu die en het studentenleven in Kampen. Zij, die overwegen theologie te gaan studeren worden met hun ouders dringend uitge nodigd aanwezig te zijn. Herhaaldelijk is 'gebleken, dat men al te weinig afwist van de mogelijkheden, vreugden en moeilijkheden, die aan de studie in het algemeen en aan die van de theologie in het bijzonder zijn verbonden. Om deze reden zullen op genoemde da tum door een der professoren en de prae tor van het studentencorps toespraken worden gehouden. Tevens zal er ruimschoots gelegenheid zijn met de verschillende hoogleraren en de senatoren van het studentencorps na der op het besprokene in te gaan. Voorts zal het o.m. mogelijk zijn de gebouwen van de Theologische Hoge school en de studenten-sociëteit te bezich tigen. Aanvang 10.30 uur v.m. in het gebouw van de Theologische Hogeschool. Sluiting c.a. 4 uur 11.111. De senaart van het studentencorps. Tegelijk vestigen wij de aandacht op een inlichtingen-boekje, uitgegeven om meerdere bekendheid te geven aan de Theol. Hogeschool. Prachtige foto's zijn er in opgenomen. Het is te hopen, dat nadere kennismaking meerdere studenten naar Kampen doet trekken. De Kerken der Classis Middelburg worden in vergadering bijeen geroepen op Dinsdag 1 Mei a.s., 's morgens 9 uur in de Hofpleinkerk te Middelburg. Stukken voor het agendum vóór 15 April aan het adres van de laatst onder getekende. Namens de roepende kerk van V rouwenpolder, J. Geertse, w.n. Praeses. A. J. v. Sparrentak, Scriba. Deputaten voor onderlinge steunverle ning Diaconieën in de Provincie Zeeland, verzoeken die Diaconieën die voor steun in aanmerking wensen te komen, hun aan vrage hiervoor voorzien van hun jaar rekening 1955 en begroting 1956, op te zenden vóór 25 April a.s. aan de secre- taris van Gen. Deputaten. P. Koole, Oostweg 46, Krabbendijke. Beroepen te Alphen a. d. Rijn, W. Baas te Urk te Zwolle (vac. H. A. Munnik), L. J. Boeyinga te 's-Graven- zande te Nieuwe Pekela en te Knijpe J. Rinzema, kand. te Groningen te Drachten, J. Wolven te Grootegast te Nieuwolda, A. L. Janse de Jonge, kand. te Heerjansdam te Onstweddc, H. Brinkman te Rijssen te Tiel, W. Kats te Lexmond te Giessen-Neder-H.ar- dinxveld, A. L. Janse de Jonge, kand. te Heerjansdam te Molenaarsgraaf - Brandwijk, J. v. d. Wal, kand. te 's-Her- togenbosch te Onderdendani, J. Rinze ma, kand. te Groningen. Aangenomen naar Arnhem (5e pred. pl.), H. C. Endedijk te Workum naar Rotterdam-Zuid, H. Dijkstra te H. I. Ambacht. Bedankt voor Driebergen (vac. Th. Struys), H. Heule te Deventer. Benoemd tot hulppred. te Ooster- wolde (Fr.), K. Pruysen, hulppred. te Deventer, die voor deze benoeming be dankte. Examens. Aan de V.U. slaagde voor het prop. ex. Theol. de heer P. Kooy te Haarlem. De classis Klundert heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacra menten de heer P. C. L. Jager, kand. te Maassluis en beroepen predikant te Raamsdonk. Afscheid en intrede. Na bevestiging door ds. J. Hindriks van Rotterdam met Lukas 5:27 en 28, deed kand. J. A. Kemp, gekomen van Rotterdam, intrede te Gen- deren met 2 Cor. 4:7. Ds. H. Has pels is voornemens 22 april afscheid te nemen van Goënga, om 2 mei d.o.v. in trede te doen te Apeldoorn, 11a bevestiging door ds. G. Y. Vellenga alclaar. Kand. P. C. L. Jager te Maassluis, is voorne mens 15 april intrede te doen te Raams donk, na bevestiging door ds. H. Vollen hoven van Maassluis. Prof. dr. J. H. Bavinck zal 11 april a.s. verhuizen van Baarn naar Amster dam, Jan Luykenstraat 45, tel. 715182. Prof. dr. H. N. Ridderbos te Kam pen vertrekt 8 mei a.s. met de Nieuw- Amsterdam, naar Amerika, waar hij op ZONDAG 8 APRIL 1956 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Voorber. li. Av. 2 uur Ds W. J. Meister, Zondag 46 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 46 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 46 5 uur Ds P. van Til Collecte geestelijke verzorging Zee-, Land- en Luchtmacht. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds J. Goumare te Grijpskerke Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Leesdienst. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare, Bed. H. Av. en Dankz. Koudckerke 9.30 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds E. A. van Es te Rotterdam Oostkapclle 9.30 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier, Bed. H. Av. en Dankz. Serooskcrke 10 en 2.30 uur Ds A. Elshout Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Vcere 9.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Bed. H. Av. 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Bed. H. Av. en Dankz. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds Th. Oostra te Hoogeveen Vrouzvenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Melse te Mariënberg IVestkapclle 9.30 uur 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Collecte Theol. Hogeschool. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks, Oostburg 10 en 2.30 uur T er neuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman, Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag 1 Kof. 15:17, Zout es pui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds L. Ds M. Grashof f Ds F. L. Schalkwijk Bed. H. Av. en Dankz. Ds J. B. van Mechelen Bed. H. Av. en Dankz. Ds D. Middelkoop namiddag Zondag 48. v. d. Linde te Rijnsburg CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk West wal, 10.30 en 5 s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur H eink ens zand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewcdorp 9.15 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Ds J. Koolstra Leesdienst Ds H. J. Kouwenhoven uur Ds H. J. Kouwenhoven Ds R. A. Flinterman Ds J. v. d. Leek Ds S. Doornbos te Amsterdam Ds S. Oegema, Bed. H. Av. en Dankz. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg, Bed. H. Av. en Dankz. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter IVolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerscke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen óp Zó óm 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur T hol en 10 en 5 uur Ds K. Smit Ds A. G. v. d. Stoel Bed. H. Av. en Dankz. geen dienst Dr C. Stam, Voorber. H. Av. Ds A. Koning Ds Ph. Stoffels Ds D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Ds H. L. van Aller Cand. v. Wattum te Breda Ds A. Schippers Brouzvcrshaven 11.15 en 3.15 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 uur Ds J. H. Meijer, Voorber. H. Av. en Openb. bel. 5 uur Ds T. Kamper Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds C. Kapteyn Dz. te Amsterdam Collecte Theol. Fac. V.U. Ds J. H. Becker Ds W. E. Gerritsma te Zoetermeer Rcnessc, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke 10 uur Ds T. Kamper, 2.30 uur Ds J. H. Meijer. IVissekerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zicrikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma, Voorber. H. Av. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Cand. Hanemeyer te Amersfoort Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 2.30 uur uitnodiging van de Calvin Foundation te Grand-Rapids een aantal lezingen houden zal. Ook zal de hoogleraar een bezoek brengen aan Canada. Prof. Ridderbos zal ongeveer twee maanden afwezig zijn. Ds S. Roos jen, miss. predikant met verlof hier te lande, is voornemens 8 aug. a.s. weer naar zijn arbeidsveld te Poerwo- dadi te vertrekken. Hoogvliet. De heer A. Nicolai, ar chitect te Emmen, heeft in opdracht van de kerkeraad een schets gemaakt voor de bouw van een nieuwe kerk met bijgebou wen en een pastorie. Het kerkgebouw be vat 550 zitplaatsen, een vergaderzaal voor 120 personen en een kerkeraadskamer. Het oude kerkgebouw dat uit 1878 da teert is, gezien de sterke groei van het zielental, reeds lang te klein. De gemeen- te vergadert reeds op twee plaatsen, n.l. ook in het nieuwe recreatiegebouw van de gemeente Rotterdam, dat 400 zitplaatsen telt, wat de morgendienst betreft en in de Herv. kerk wat de avonddienst betreft. De afdeling Plan-Onderzoek van de 1 dienst van Stadsontwikkeling en Weder- opbouw heeft besprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van verschillende ker ken over het toekomstig aantal kerkge bouwen en de plaatsen waar ze zullen verrijzen. Voor de Geref. kerk is het aan tal kerkgebouwen op vier gesteld, n.l. één in het centrum en drie in de wijken daar omheen. Het oude dorp Hoogvliet zal in de loop der jaren uitgroeien van een dorp van 1800 zielen tot een stad van 50 a 60.000 inwoners en als deze uitbreiding voltooid zal zijn, zal het aantal woningen van 441 op 15.000 zijn gestegen. Hoog vliet ligt tien km van Rotterdam en ziet in verband met de zich aldaar uitbreiden de industrie al meer jonge gezinnen zich op zijn territoir vestigen. 75 daarvan is in de industriële sector werkzaam en 20 werkt in continudienst. Rijswijk (Z.H.). De kerkeraad heeft aan drie architecten opdracht verleend voor het ontwerpen van een schetsplan voor een nieuwe kerk van 900 personen, terwijl het complex ook bevatten moet een kerkeraadskamer, vergaderruimte voor 150 personen en ruimte voor het cateche tisch onderwijs. De ontwerpen zullen on der motto binnen drie maanden ingediend moeten worden. Het voornemen bestaat ■omstreeks de jaai-wisseling met de bouw van de nieuwe kerk in het plan Te Werve West een aanvang te maken. De bouw zal worden gefinancierd uit een driejaren plan, waarvoor de gemeente elk jaar j 5 .000,bijeen moet brengen, waaraan zij het eerste jaar heeft voldaan, terwijl voor het tweede jaar de vooruitzichten .gunstig zijn.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3