Kerknieuws PREDIKBEURTEN Oostkapelle ,^KEN Nieuv»^ Theologische Hogeschooldag 1956 FANOY en schrijven. Dat laatste onder meer met de Raad van Samenwerking, die de zen dingsartsen uit Nederland uitzendt. ResultaatDe Raad van Samenwerking wees één van de jonge artsen, die zij in voor opleiding heeft, aan als bestemd voor Blora. Het is H. J. Bakkerzoon van de U zeker welbekende Dr. F. L. Bakker, oud-docent aan de Theol. School te Jog ja. Zegt U maarJan Bakker. Vooral niet: dokter Bakker (zonder meer). Want dan raakt U verstrikt in een warnet, waar U niet licht uit komt! Er lopen namelijk zo ongeveer vier Bakkers uit dezelfde familie rond, die iets met artsenij èn met zending te maken hebben. Behalve de net genoemde heb je nog D. Bakker van Solo (ook wel: „de stille Dirk"), voorheen in Klatan, en zijn zo nen Han en Dick, die ook al beiden op «het punt staan in zendingsdienst naar In donesië te worden uitgezonden Om dus alle misverstand te voorkomen, zeg ik maar gemakshalveJan komt in Blora! (Hij vindt deze familiaire betite ling helemaal niet erg, daarvoor ken ik hem welEnkele belangrijke papieren daarvoor zijn al in orde. Het wachten is nu alleen nog op het belangrijkste: het visum. Dat kan, blijkens de praktijk, lang duren. Het zal wel niet vóór Juni zijn, dat we hem hier kunnen binnenhalen. In verband hiermee vraag ik Uw hulp. Uw hulp? Kunt U hierin dan helpen? Zonder enige twijfel! Ik vraag U, ook dit punt een vaste plaats in Uw gebed te geven! Dat wilt U toch zeker wel doen, nietwaar En dan ook dat andere punt: de zo vurig begeerde overdracht van het zie kenhuis! Want dat is ons uiteindelijk doel. Daarvoor zijn nog héél vele en héél zware moeilijkheden te overwinnen. Ik noem er enkele De gebouwen, die nu nog op naam staan van de vroegere eigenares (n.l. de Salatiga-Zending), moeten nog overge schreven worden op naam van de Jajasan. De voorbereidingen daartoe naderen hun voltooiing. Ik heb hoop, dat het binnen de komende drie maanden wel voor elkaar zal zijn. Dan hebben we, willen we in staat zijn het ziekenhuis werkelijk in eigen beheer te nemen, nog een tweede zendingsarts nodig. En voorts moet er tegen die tijd een verantwoorde financiële regeling getrof- ten worden in afwachting van subsidi ëring. Een en ander zal óók nog wel de nodige zorgen geven. Maar bovenal komt het straks aan op de medewerking van de betrokken auto riteiten. Ik bedoel dan vooralde autori teiten buiten Blora. Want in Blora zit dat (vooralsnog) wel goed. Zou het lukken? Dit ja'ar nog? Ik ben beslist optimistisch. En heus niet luchthartig, hoor! Dat leer je hier op het zendingsveld wel af Het begin is er! Als U nu allemaal maar mééwerkt! Hoe, dat hoef ik nu niet meer te zeg gen H. Schut. Blora, 1 Februari 1956. „Laten Uw lendenen omgord zijn en Uw lampen brandende. En gij, weest ge lijk aan mensen die op hun heer wachten, wanneer hij van de bruiloft wederkeert, om hem, als hij komt en klopt, terstond te kunnen opendoen. Zalig die slaven, die de heer bij zijn komst wakende zal aan treffen." Met dit Schriftgedeelte, Lukas 12 vers 35 t.m. 37a, nam Ds H. M. Derck- sen Zondagmiddag afscheid van zijn ge meente te Oostkapelle. De scheidende predikant koos als thema „Wij moeten bereid zijn voor Jezus' komst", brandende in geloof, werkende in liefde en verwachtende in hoop. Hij spoorde de gemeente aan „waakzaam te zijn en de lampen brandende te houden. Elke minuut is kostbaar, geen tijd mag verloren gaan, want Hij komt, die het licht der wereld is. Ziet Hij staat aan de deur van uw hart, en klopt. Laat Hem niet tevergeefs kloppen en doe terstond open. Na de prediking richtte de predi kant woorden van afscheid tot de kerke- raad, verschillende commissies, de koster, organist, jeugdverenigingen, catechisan ten en de gehele gemeente. Jong en onervaren mochten wij hier ons werk aanvangen, het is de kracht en genade des Heren geweest, die ons hulp en leiding gaf bij al onze arbeid „Soli Deo Gloria". Hij dankte alle collega's in de classis Middelburg voor alle ondervonden steun en vriendschap en de zusterkerken voor de afvaardiging bij dit afscheid. Ook richtte spreker hartelijke woorden tot Burgemeester Sprenger en Wethouder Maljaars en de afgevaardigden der Ned. Herv. Gemeente en Gereformeerde Ge meente. De vice-voorz. der kerkeraad br. J. Jobse sprak namens de gemeente woor den van afscheid, waarop de gemeente haar scheidende Herder Ps. 121 vers 4 toezong. Ds Elshout nam afscheid namens de Classis en Burgemeester Sprenger dankte voor de bizonder aangename con tacten tijdens de 4j^-jarige ambtsperiode van Ds Dercksen te Oostkapelle. Het kerkgebouw was geheel gevuld en velen maakten van de gelegenheid gebruik, na beëindiging van de dienst, van Ds en Mevrouw Dercksen met een hartelijke handdruk afscheid te nemen. Ds Dercksen hoopt Zondag 11 Maart a.s. intrede te doen te Barneveld. Voor de kerkeraad, L. W. De Theologische Hogeschooldag zal dit jaar worden gehouden op 31 mei a.s., ter wijl de bidstond valt op 30 mei. Het programma ziet er als volgt uit: Woensdag 30 mei des avonds te 7.30 uur, bidstond, waarin hoopt voor te gaan Ds. C. Goeman te Haarlem. Donderdag 31 mei des morgens te 10 uur, een vergadering, waarin Prof. Dr. K. Dijk zal spreken over het onderwerp Wat ontbreekt er in onze erediensten? In de middagvergadering, die om 2 uur aanvangt, hoopt op te treden Prof. Dr. I. A. Diepenhorst, die zal spreken over Predikant en Politiek. Het slotwoord zal worden gesproken door Ds. C. -W. Keur te Scheveningen. Moge de Hogeschool via de komende Hogeschooldag de belangstelling genieten, die haar toekomt als opleidingsinstituut voor dienaren des Woords in onze ker ken Namens de commissie ter voorbereiding, Ds. R. de Vries, secretaris. Beróepen te Antwerpen, A. Vos te Westmaas te Scheveningen, G. N. Lammens te Rotterdam-Kralingen te Anjum, E. Baerends te Zuidhorn. Aangenomen naar Beetgum, A. J. de Bakker te Onderdendam naar Geeste- ren-Gelselaar, C. Padmos, cand. te Am sterdam naar Schiedam (vac. J. J. van Wageningen), J. Nawijn te Aal ten. Bedankt voor Guelph (Ontario, Cana da), J. F. Colenbrander te Apeldoorn voor Molenaarsgraaf-Brandwijk, Jutrijp- Hommerts, Ouddorp (Z.H.) en voor Oostvoorne, C. Padmos, cand. te Amster dam. Examens. De classis Amsterdam heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer M. v. d. Sijs te Am sterdam-W.de classis 's-Hertogenbosch de heer J. v. d. Wal te 's-Hertogenbosch. De classis Dokkum. heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer A. A. Klapwijk, cand. te Loosduinen en beroepen predikant te Paessens en Mod dergat. Afscheid en intrede. Cand. W. Dek ker te Andijk-Oost is voornemens a.s. Zondag intrede te doen te Ylst, na beves tiging door ds. S. Roos jen, miss. predi kant met verlof. Cand. A. A. Klap wijk te Loosduinen is voornemens a.s. Zondag intrede te doen te Paesens en Moddergat, na bevestiging door ds. J. B. Vogelaar van Loosduinen. Ds. J. Ver- lare te 's-Gravenzande, die naar Schie- broek-Hillegersberg-Centrum vertrekt en aldaar 15 Maart intrede hoopt te doen, zal worden bevestigd door Ds. H. D. Bruggeman aldaar. Ds. H. Moll, die naar Berkel-Rodenrijs vertrekt, is voor nemens 25 Maart afscheid te nemen van Midwolda (Old.). Cand. W. Netjes te Kampen is voornemens 25 Maart in trede te doen te Stellendam. Ds. P. Riemersma is voornemens wegens ver trek naar Bennekom 1 April afscheid te nemen van Drachten. Ds. J. Goumare is voornemens wegens vertrek naar Hil- ZONDAG 4 MAART 1956 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister 2 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 42 5 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 42 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 42 5 uur Ds W. J. Meister Collecte Theologische Hogeschool. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds W. J. Meister Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds C. van Nes, 2.30 uur Leesdienst. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare Koudekerke 9.30 uur Ds A. Elshout, 2.30 uur Ds C. van Nes. Meliskerke 9.30 uur Ds A. Dondorp, 2.30 uur Ds A. Elshout. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Cand. P. C. L. de Jager te Maassluis Scrooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Voormiddag Voorber. H. Av. en Openbare belijdenis. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur. Vrouwenpolder 10 en Ü0 uur Drs O. Jager Bed. H. Av. en Dankz. West ka felle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Collecte Ned. Bijbel Genootschap. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Donderdag 8 Maart 10 uur 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds G. M. Grashoff Ds D. J. Couvée Ds J. H. de Boer te Middelburg Ds D. J. Couvée Cand. v. d. Meulen te Landsmeer Ds F. L. Schalkwijk Ds Th. Rienks Ds J. B. van Mechelen Ds W. v. d. Bos te Pijnacker Ds D. Middelkoop Voormiddag Numeri 3525namiddag Zondag 45. Donderdag 8 Maart (Biddag voor het gewas) 9.30 uur Ds D. Middelkoop, Genesis 822 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds H. Pestman 's middags Voorber. H. Av. Donderdag 8 Maart, Biddag, 10 uur Ds D. J. Couvée 2.30 uur Ds J. H. de Boer Ds A. Veldhuijzen Ds J. Booy Ds R. A. Flinterman Dr C. Stam Dr C. Stam, Zondag 6 CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Collecte Hulpbehoevende Diaonieën. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Voorb. H. Av. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwfcnhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdor.p 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter Wolf'aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds H. J. Lambers Heerspink te Soestdijk CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 4.15 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-V ossemeer Ds K. Smit Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. G. v. d. Stoel Ds T. Besselaar Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 3 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 3 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Dr W. H. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wisse kerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Cand. Ds P. L. Schuddebeurs Cand. Kemp te Rotterdam Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds J. H. Meijer Ds A. J. Radder Dr J. H. Becker van Zuijlen te Rotterdam-Z. Ds J. H. Meijer Ds T. Kamper Ds M. C. Kersten Ds Y. J. Tiemersma M. v. d. Sijs te Amsterdam ver sum 15 April afscheid te nemen van Grijpskerke. 't Harde. De rondgang door de ge meente voor kerkbouw heeft opgebracht 3820,—. Mechelen. In Mechelen komt een nieuwe predikant en de namen van de pastor en de pastoorse wekken associaties aan de Doleantie. Beroepen is n.l. cand. C. J. Honig te Amsterdam, kleinzoon van wijlen Prof. Dr. A. G. Honig te Kampen. Hij is verloofd met mej. A. Vonkenberg, een kleindochter van wijlen Ds. J. R. HUIS- Voor een KERK ZAK- naar BOEKHANDEL NIEUWE BURG 26—28 MIDDELBURG Telefoon 2114. Op 24 Februari ontsliep in Vrede onze geliefde Vader, Groot- en Overgrootvader, Zwager en Oom, GILLIS COPPOOLSE, Weduwnaar van Pieternella Francke, in de gezegende ouderdom van bijna 90 jaar. Zijn Hoop was op Christus. Terneuzen A. DEN HAMER— COPPOOLSE JAC. DEN HAMER, Kinderen en Kleinkinderen. Sint Laurens J. J. COPPOOLSE— HOUTERMAN. Terneuzen, Axelsestraat 120.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3