PREDIKBEURTEN Scharendijke Kerknieuws ZONDAG 12 FEBRUARI 1956 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister 2 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 39 5 uur Ds J. H. dc Boer, Zondag 39 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 39 5 uur Ds W. J. Meister Collecte Hulpbehoevende studenten in de provincie. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds J. Goumare te Grijpskerke Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 en 2.30 uur Ds A. J. Dondorp G aping e 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds H. M. Dercksen Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wou we Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon V eer e 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 uur Drs O. Jager 5 uur Ds D. Middelkoop te Zaamslag Vrouzvenpolder 10 uur Ds D. Middelkoop te Zaamslag 2.30 uur Drs O. Jager Westkapelle 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor Collecte Generale Kas voor Hulpbehoevende Kerken. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Axel 10 en 3 uur Ds P. van Dijk te Krommenie Breskens 10 en 3 uur Ds v. d. Kerk te Waardhuizen Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 11 en 4 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds H. Pestman Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur Ds D. J. Couvèe CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Voormiddag bevestiging Ouderling. Borssele 10 en 2.30'uur Leesdienst, Zondag 3 Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 3 Collecte Plulpbehoevende studenten in de provincie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra I^ewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Dr C. Stam Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds-K. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 4 uur Ds A, Koning Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds T. IBesselaar Oud-V osseme er Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 3 uur Ds W. van Dijk te Harderwijk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. PI. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds Oomkes te Schiedam Namiddag Voorber. H. Av. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds M.' C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg lezen waren en aldus vastgesteld, kwam een hele serie ingekomen stukken in be handeling, waarbij o.a. een Prijslijst van het N.B.G., een steunaanvrage van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding, En- quetekaarten van de „Nijenburgh" zullen ingevuld en geretourineerd worden. Een steunaanvrage van Radio Bloemendaal wordt gesteund uit de kas voor Alg. Chr. doeleinden, terwijl een verzoek om een collecte van de Ver. Hogeschool en Kerk werd ingewilligd. Ook waren een tweetal brieven van de Gen. Synode ter tafel aangaande de Chr. Organisatie en Diaconie en Overheid, waarvan met intense belangstelling van kennis genomen werd. Ook was een schrijven aanwezig van de Dep. voor hulp aan Gescheurde Kerken, waarin deze meedelen, dat zij zodra mo gelijk het nog resterende bedrag der toe zegging zullen voldoen, maar het hen op 't ogenblik onmogelijk is. De kerkeraad betreurt dit feit, daar zij zeer gaarne zou zien dat de zusterkerken Dep. in staat zullen stellen, dat zij hun arbeid zo spoe dig mogelijk kunnen beëindigen, daar dit toch een al oude ereschuld is die tegen over de door de scheuring getroffen ker ken ingelost dient te worden. Door de Praeses en verschillende broe ders wordt thans gerapporteerd over ge brachte bezoeken, benevens van de gehou den Cl. vergadering en Recrutendag. Naar te houden Cl. vergadering worden afge vaardigd de Praeses en br. Maas. De stukken voor het ontslag van onze predi kant zullen voor die vergadering in orde gemaakt worden, daar Ds J. Spoelstra be reid blijkt te zijn het consulentschap op zich te nemen, zal de Cl. verzocht worden hem hiervoor aan te wijzen. Wat het beroepingswerk aangaat kan ik U meedelen, dat voor de maanden Maart, April en Mei met diverse Theol. studen ten die binnenkort cand. examen hopen te doen reeds afspraken gemaakt zijn, hoewel het zeer moeilijk gaat, daar voorhands maar weinig cand. gereed zullen komen en wij lang de enige vacante kerk niet zijn. Op Zondag 12 Februari zal onze predi kant in de morgendienst ruilen met Ds Middelkoop van Zaamslag in verband met J. en E.-weekend te Vlissingen. Nadat nog enkele aangelegenheden aan gaande het beroepingswerk besproken wa ren, sloot br. Geertse deze vergadering met dankgebed. Opbrengst collecten in Januari: Diaconie 137,17; voor de kerk 157,90 voor de kerk te Noordwolde 49/73Gen. Dep. voor de .Emigratie 27,09; Evange lisatie onder studerenden ƒ30,31; Hulp behoevende Kerken in de Provincie 37,55Geestelijke belangen der Ambo nezen ƒ28,10. De Scriba. Ook in Scharendijke willen de vrouwen en meisjes zich verenigen om met elkaar de Vrouwengebedsdag te houden. Deze samenkomst zal interkerkelijk zijn en plaats hebben vrijdag 17 febr., 's avonds 8 uur in het Gereformeerde Jeugdgebouw te Scharendijke. Komt allen! Tweetal te Schiedam (vac. J. J. v. Wa- geningen), J. Nawijn te Aalten en S. v. d. Wey te Emmen. Beroepen te Hasselt, G. v. Halsema, cand. te Hilversum te Oostvoorne, Molenaarsgraaf-Brandwijk en Ouddorp, C. Padmos, cand. te Amsterdam te Guelp (Canada) (Ontario), J. F. Colen brander te Apeldoorn te Utrecht-W. (vac. J. Kremer), G. N. Lammens te Kralingen. Aangenomen naar Vinkeveen, W. J. Hoogenraad, cand. te Almelo. Bedankt voor Vlaardingen (6e pred. pi.), J. P. Haspels te Goënga (Fr.) voor Melbourne (Victoria (Canada), H. de Wit te Leeuwarden. Examens. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het prop. ex. theologie de heren J. H. Mulder te Amsterdam en G. War- nink te Zaandijk en voor het cand. ex. de heer G. v. Hanemaaijer te Amersfoort. Afscheid en intrede. Ds J. B. v. d. Sijs is voornemens 5 April afscheid te nemen van Amsterdam-West, om 19 April d.o.v. intrede te doen te Bredevoort. Ds P. Hainjé. Nu Ds P. Hainjé voor drie jaar werkzaam gesteld wordt in de geestelijke verzorging van hen, die ter koopvaardij en kustvaart zijn, heeft de classis Tiel zijn positie nader geregeld. Daarbij is besloten: a. dat Ds Hainjé de naam en de eer van dienaar des Woords zal behouden; b. dat Ds Hainjé aan de kerk van Tiel verbonden blijft voor wat het geestelijk opzicht aangaat; c. dat de kerk van Tiel niet gebonden zal zijn in zijn nooddruft te voorzien of hem e.v. als actief dienaar des Woords terug te nemen. De getroffen regeling is ook door deputaten artikel 49 K.O. geapprobeerd. Ds F. D. Kraan, koopvaardijpredi- kant op Curaqao is verhuisd naar Santa Rosaweg 16, Curaqao, tel. 36236. Ds S. Roosjen, miss. predikant van Arnhem en Purwodadi, is benoemd tot docent aan de leraarsacademie die ten be hoeve van de kadervorming op het zen- dingsveld is gesticht. Ds A. B. W. M. Kok te Zaltbommel heeft eervol emeritaat ontvangen van de classis Tiel, ingang einde April a.s. Ds F. C. Zwcial te Winterswijk- heeft van zijn kerkeraad verlof ontvangen om op uitnodiging van de Alt Ref. Kir- chen in de graafschap Bentheim enkele lezingen te houden. Ds F. Dehmel. In de ouderdom van 84 jaar is te Halle aan de Saaie overleden Ds F. Dehmel, emeritus-predikant, van de Freie Ref. Kirche zu Breslau, waar heen hij in de oorlogsjaren verdreven was. Ds Dehmel diende de Geref. Kerk van Ihrhove van 18951898 en van 18981901 die van Laar. Delft. Nu door de uitermate slechte weersomstandigheden de smalle kerke- raadsvergadering slecht bezocht was, werd ter vergadering van de kerkeraad de vraag of het karakter van de smalle ker- keraadsvergadering niet moet worden ge wijzigd opnieuw actueel. Het moderamen zal zich nu bezinnen op de mogelijkheid elke keer een speciaal onderwerp aan de orde te stellen. Kerk en industrie. In verband met de regionale raad voor kerk en industrie van de classes Almelo, Coevorden, Har- denberg en Ommen, waarover breedvoe rig van gedachten gewisseld werd besloot de classis Hardenberg om deze raad met vier leden uit de breiden, w.o. drie dames. Ned. Bond van J.V. op G.G. Als le den van de bond zijn toegetreden vereni gingen te Alblasserdam, Arnhem, Does burg, Eindhoven en Schagen. Bond van Geref. Mannenverenigin- gen in Nederland. Tot de bond zijn toe getreden de verenigingen Aarlanderveen, Maassluis, Mors-Rijndijk, Lemelerveld, Stad aan 't Haringvliet en te Uithuizen. De Bondsdag zal dit jaar op 12 en 13 Juni a.s. te Haarlem worden gehouden. De ontvangende verenigingen hebben reeds een regelingscommissie gevormd. Verband van Geref. Evangelisatie commissies. De jaarvergadering en con ferentie van het Verband van Geref. Evangelisatiecommissies zullen in de Pinksterweek wederom op „Woudscho- ten" te Zeist worden gehouden. Ter jaar vergadering zal Dr J. M. v. Minnen van Utrecht refereren over: „De plaats van de Bijbel in ons evangelisatiewerk" en ter conferentie Mej. C. C. de Clercq over: ,,De persoon van de evangelist" en de heren Dr D. v. Swigchem van O. en N. Wetering over: „Het vraagstuk van de bekering in ons evangelisatiewerk", Ds H. J. Lugtigheid van Een (Dr.) over: „De mens en zijn levensverband als evan gelisatieprobleem", en Ds Jac. Jonker van Amsterdam-Z., onderwerp„De bloe; van het ontluikend geloofleven bij bekeer den". Giften en legaten. De diaconie van Almelo ontving van een firma ter plaatse, die niet tot de Geref. Kerk behoorde, eeii gift in kledingstukken ter waarde van on geveer 1000, Dr A. Noordtzij Levitikus. „Korte Verklaring." 2e druk. Uitgave J. H. Kok, N.V., Kampen. De verschillende delen van de Korte Verklaring volgen elkaar snel op in her druk. Dit bewijst, dat deze practische en degelijke Bijbelverklaring veel gevraagd wordt. Ook over deze 2e druk kunnen wij zeggen, dat het een duidelijke behan deling is, goede exegese, waardoor de be tekenis van de boodschap Gods in dit Bij belboek beter wordt verstaan. Men schaf- fe zich deze verklaring aan. C. St. Ds J. H. Veleina. Jozua, Richter en, Ruth. In de serie: de Bijbel en Zijn bood schap. Uitg. A. Jongbloed, c.v., Leeuwarden. Met belangstelling hebben wij dit deel gelezen. In pericopen wordt telkens de hoofdgedachte naar voren gebracht, waar bij ook waardevolle homiletische opmer kingen worden gemaakt. Het zou goed zijn, wanneer wij ziilke werken lazen, op dat de Schrift voor ons eigen leven aan rijkdom zal winnen. We bevelen dit boek gaarne aan. Ook deze serie is een waardevolle bijdrage om beter verstaan van Gods Woord te komen. C. St. Ds O. Jager. Onder Gods hoogte zon. Uitg. Gebr. Zomer Keunings' Uitg. Maatschappij, Wageningen. De korte radiotoespraken voor zieken, door Ds O. Jager afgelopen zomer ge houden, zijn nu gebundeld uitgegeven. Reeds volgen de herdrukken. We hebben hier dus een genre stichtelijke lectuur, dat men tegenwoordig gaarne leest. De toe spraken zijn sprankelend, levendig en op de man af, en als zodanig zeer geschikt, om de mens even te plaatsen voor zijn armoede, en de geopenbaarde hulp. Men -leze zelf. C. St. Gezelle-Meerburg kalender. D. H. Lit- tooij Azn., Uitgever, Wageningen. Het schild geeft een reproductie naar een schilderij van de barmhartige Samari taan, van de Kunstschilder J. H. Isings Jr. Aan voorzijden werkten mede de pre dikanten Dr H. Bout te Utrecht; Fred. J. Broeyer te 's-GravenhageJ. G. Feen- stra te ScheveningenM. W. Nieuwen- huyze te Amsterdam; Dr J. G. Woel- derink te Doorn en Y. van der Zee te Nieuw Vennep. Naast de overdenking aan de hand van de dagtekst en de Schriftgedeelten voor de dagelijkse Bijbellezingen, wordt op ve ler verzoek thans ook een toepasselijke psalm opgegeven. De achterzijden bevatten allerlei ver halen voor het gezin. Als premieboeken worden dit jaar bij de kalender aangeboden een boek van VERLOOFD NETTY GOSLINGA en A. J. DONDORP v.d.m. UtrechtStadionlaan 2 I. Domburg Pastorie Geref. Kerk. 4 Februari 1956. Is uw Naaimachine defect? Dekker maakt het perfect! Het adres is nog steeds DEKKERS naaimachinehandel Giststraat, Middelburg Linda Erics, Mensen om de Rozenhutte (prijs 1,25) en een bundel van Prof. Dr A. H. Edelkoort, De prediking van het boek Daniël (prijs ƒ1,90). De prijs van de kalender is 2,25 voor uitdeling geldt een speciale prijs. Wie nog een goede kalender zoekt, die kope deze Gezelle Meerburg. C. St. Gegevens betreffende de Vrije Universi teit. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. Een zeer practische uitgave, waarin men alle mogelijke bijzonderheden betref fende de V.U. kan vinden. Wilt U weten, wanneer en waarover iemand promoveer de, U kunt hier terecht. Deze handige en mooie uitgave aan alle vrienden onzer Universiteit aanbevolen. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3