Officiële Berichten Kerknieuws PREDIKBEURTEN dus historie). Zulke kerkgevallen geven stof tot gesprek voor weken. Maar is er een luisteraar, die over 't gehoorde iets wil zeggen, dan is er opeens die „zwijg- vos". O, wat zijn we stakkerds geworden in 't „spreken" over de dingen van het Koninkrijk Gods, terwijl toch de Schrift vol staat van de roeping om elkander te vermanen, te vertroosten, op te bouwen in het geloof, terecht te helpen, wat toch moeilijk zonder „woorden" kan gebeuren. Nu de „praatvos" bijna uitgestorven is, zitten we met de „zwijgvos"zou die zo veel onschadelijker zijn Uit 't Oude-Vossenland. KORT VERSLAG van de vergadering der classis Zierikzee op 9 November 1955. 1. Namens de roepende kerk van Kam perland opent Ds Radder de vergadering. Hij laat zingen Ps 866, leest Ef. 115 23 en gaat voor in gebed. 2. De afgevaardigden van Nieuwerkerk zien de credentiebrieven na. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Bruinisse en Oosterland vaardigden elk een diaken af, aan wie keurstem wordt verleend. 3. In het moderamen nemen zittingDs A. Schippers, praeses; Ds A. J. Radder, assessorDr J. H. Becker, scriba. 4. De praeses feliciteert de kerk van Wissekerke met het feit, dat Cand. M. C. Kersten het op hem uitgebrachte beroep heeft aangenomen en verwelkomt de De- putaten van de Part. Synode, Ds Boon en Ds van Wouwe. 5. Nadat de stukken in orde bevonden zijn, houdt Cand. T. Kamper, beroepen predikant te Scharendijke zijn preekvoor- stel over Joh. 6:2729 en wordt in de vereiste vakken geëxamineerd. Hij wordt met algemene stemmen toegelaten. 6. De notulen van de vorige vergade ring worden gelezen en vastgesteld. 7. In verband met een ingekomen schrijven van de Generale Synode van Leeuwarden worden tot deputaten voor de regeling van de predikantstraktemen ten benoemd Ds Tiemersma en de ouder lingen W. van den Berg en W. van Dijke. 8. Dr Becker verzoekt de kerken de collecten voor Art. 11 K.O. zo spoedig mogelijk af te dragen. De begroting 1956 voor Art. 13 K.O. wordt voor de gewone dienst vastgesteld op 5800,De totale door de kerken verschuldigde bijdragen (inclusief reservefonds) blijven in 1956 gelijk aan die van 1955. 9. Ds Meijer zal de classis vertegen woordigen bij de intrede van Cand. T. Kamper te Scharendijke D.V. op 18 De cember a.s. 10. Op verzoek van de kerk van Wisse kerke zal er een vervroegde classisverga- dering worden gehouden op 11 Januari 1956. Roepende kerk is Nieuwerkerk. Moderamen: Ds Schuddebeurs, praeses; Ds Schippers, assessorDs Radder, scriba. 11-. Het kort persverslag wordt gelezen en vastgesteld. 12. De praeses gaat voor in dankgebed en sluit de vergadering. Op last van de classis, A. J. Radder, h.t. assessor. Op Maandag, 30 Januari 1956, zal de Recrutendag te Goes gehouden worden. We geven nu reeds dit voor-bericht, op dat de kerkeraden alvast kunnen beginnen met na te gaan welke jongelui in hun ge meente er voor in aanmerking komen om deze Recrutendag op hun kosten te be zoeken. Plet betreft hier allen, die in 1956 eventueel zullen moeten opkomen in mili taire dienst bij de Zee-, Lucht- of Land macht. Ds P. VAN TIL, Prov. deputaat ad hoe. De collegae, die aan de vervolgcolleges van de Zeeuwse Predikanten Conferentie deelnemen, worden herinnerd aan het tweede van deze colleges, te geven op Donderdag 24 November a.s. door Prof. Dr. E. L. Smelik te Amsterdam, over het onderwerp „Schrift en Prediking". PlaatsC.M.J.V.-gebouw Wijngaard straat 26, Goes. Tijd: 10.30 uur v.m. Ieder zorgt voor eigen broodmaaltijd. Reiskosten worden over de aanwezigen omgeslagen. Namens het Moderamen der Z.P.C., A. G. VAN DER STOEL, Voorz. G. AALBERSBERG, Secr. Tweetal te Schiedam (vac. J. J. van Wageningen), H. H. Grosheide te Rot- terdam-Charlois en J. Verlare te 's-Gra- venzande. Beroepen te Schoonhoven-Willige-Lan- gerak, C. Brilman te Ooster-Nijkerlc te Ylst, W. Dekker, cand. te Andijk-Oost. te Zonnemaire, Cand. H. N. de Mooy te Leiden. Aangenomen naar Asperen, C. Dijk stra, cand. te Ferwerd, die bedankte voor Dronrijp en voor Exmorra-Allingawier naar Launceston (Tasmanië), K. Kra mer te Barendrecht - naar Barneveld, H. M. Dercksen te Oostkapelle. Examens. De classis Middelburg heeft preap. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. G. H. Schout te Se- rooskerke, cand. aan de V.U. Aan de Theol. Hogeschool te Kampen slaagde cum laude voor het cand. ex. de heer J. N. Nammensma te Drachten. Afscheid en intrede. Cand. P. Noo- men is voornemens 2 Nov. intrede te doen te Westeremden, na bevestiging door Dr H. Mulder van Delft. Ds M. J. Schaafsma te Delf shaven, zal 3 Febr. als geestelijk verzorger van emigranten met de Waterman een reis maken naar Australië. Via Djakarta en Soerabaja zal hij met de Zuiderkruis weer naar het vaderland terugreizen. Ds Schaafsma ontving van zijn kerkeraad daartoe drie maanden verlof. Den Bommel. De kerkeraad besloot de classis Brielle financiële steun te ver zoeken teneinde het mogelijk te maken een bus op Zondag te laten rijden voor het vervoer van de kerkgangers uit Oude Tonge. Diever. Voor de vernieuwing van het orgel en de verwarming van het kerk gebouw, waarmede een bedrag van 12.000,is gemoeid, vroeg de kerke raad de gemeente om totaal 6000, aangezien de helft van het bedrag in kas is. Een financiële rondgang door de ge meente heeft ruim 6800,opgebracht. Kralingen. Op voorstel van de dia conie besloot de kerkeraad voor het rust huis en voor de gezinszorg twee afzonder lijke stichtingen in het leven te roepen en deze zaken niet meer uitsluitend aan eerst genoemd college toe te vertrouwen. Als bestuurders van deze stichtingen zullen naast ouderlingen en diakenen ook ge meenteleden worden benoemd teneinde de gemeente voor deze arbeid te activeren. De kerkeraad heeft tegelijkertijd de ver schillende bestuursleden benoemd. Leiden. De kerken van Leiden en Oegstgeest-Mors-Rijndijk zijn met ingang van 15 Nov. j.l., behoudens goedkeuring der classis gecombineerd. Leiden neemt de kerkeraadsleden van Oegstgeest-Mors- Rijndijk over, terwijl in de kerkelijke commissies ook leden uit laatstgenoemde gemeente zullen worden benoemd. De ge meenteleden komen onder de pastorale be arbeiding van Dr F. H. von Meyenfeldt, die ook de catechisanten van de consulent van deze v.m. gemeente, Ds G. F. Hajer, zal overnemen. J.l. Zondag heeft Ds Ha jer de laatste dienst in de nu met Leiden gefuseerde gemeente waargenomen. Voor vervoer van ouden van dagen naar de veraf gelegen Maranathakerk (de zo juist gereed gekomen Herv. kerk, die ook door de Geref. voor de eredienst zal worden gebruikt) zal er autovervoer komen. De restauratie van de kerk aan de Oude Vest zal deze maand worden voltooid, zodat men de kerk half Dec. weer in ge bruik hoopt te kunnen nemen. Lunteren. In een gemeentevergade ring zijn de plannen voor kerkbouw uit voerig toegelicht. De bouwcommissie bracht een plan ter tafel, dat een indruk gaf van de koers, die de commissie varen wil. Men zal aan het oude kerkgebouw alleen maar de allernoodzakelijkste repa raties verrichten voor de instandhouding daarvan gedurende de overbruggingspe riode. Door de gemeente zal eerst een rondgang gehouden worden voor kapi taalsgiften voor het bouwfonds in eens of in bepaalde gedeelten. In begin 1956 volgt dan een tweede rondgang door de gemeente om een vaste bijdrage voor het bouwfonds. Als het resultaat van beide rondgangen bekend zal zijn, zal kunnen worden vastgesteld, wanneer met de bouw kan worden begonnen. Met algemene stemmen verenigde de vergadering zich met deze plannen. Monster. Een financiële rondgang door de gemeente heeft een verhoging van de vaste bijdragen met ƒ8500,opgele verd. De kerkeraad streeft naar een ver hoging van 10.000, Utrecht. De wintercollecte voor de diaconie bracht niet minder op dan 17.277,06. Vlaardingen. De kerkeraad heeft het kerkgebouw aan de Landstraat aan de P.T.T. verkocht voor een bedrag van 90.000,Begin Febr. wordt de laatste eredienst in dit kerkgebouw gehouden. X ZONDAG 20 NOVEMBER 1955 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 30b 2 uur Ds J. H. de Boer 5 uur Ds J. H. de Boer (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer 5 uur Ds W, J. Meister, Zondag 30b Collecte Geref. Jeugd verband. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds G. D. L. Brederveld te Souburg Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. G aping e 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare Koudekerke 9 en 2.30 uur Ds P. van Til Meliskerke 9.30 uur Ds C. van Nes, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. P. de Ruig Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 uur Ds P. v. d. Schaaf, 2.30 uur Ds J. Goumare. St. Laurens 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor V eer e 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 uur 5 uur Ds P. v. d. Schaaf. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs O. Jager Westkapelle 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds C. van Nes. Collecte Yi geest, arbeid onder gevangenen, y2 Hangaarse stud. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Dankdag 24 Nov. 10 uur Ds P. v. d. Schaaf te Vlissingen 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Ds C. Boon te St. Laurens Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 9 en 3 uur Ds H. Pestman 24 Nov. Dankdag 3 uur Ds F. L. Schalkwijk, 7 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur 24 Nov. Dankdag 9.30 uur Ds D. Middelkoop, Lev. 2310 2.30 uufe Ds H. Pestman Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop 24 Nov. Dankdag 10 uur Ds D. J. Couvée 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Leesdienst Borssele 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds C. de Ruijter Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 47 Collecte voor het eigen Emeritus fonds. 's-Gravenpolder 10 en 2 uur Dr C. Stam Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds' S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 4.15 uur Ds Ph. Stoffels Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Oud-Vossemeer Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Oosterland 10 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds Coumou te Heinenoord Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds J. H. Meijer Ds A. J. Radder Becker, Bed. H. Av. en Dankz. Cand. van Reenen te Soestdijk Namiddag Voorber. H. Av. Ds J. H. Meijer Ds P. L. Schuddebeurs Ds Y. J. Tiemersma Cand. E. H. Rullmann te Soest

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3