Nieuv^ Kerknieuws PREDIKBEURTEN „Kleine Vossen" Arnemuiden En dan vordert God van ons arbeid. Maar alle arbeid zal in Zijn dienst ver richt worden. En dan is het Goddie brood geeft; niet omdat Hij dat aan de werkende mens verplicht zou zijn, maar omdat Hij als een Vader voorzien wil in alles wat die arbeidende mens voor zijn arbeid nodig heeft Dat is in eerste instantie zijn dagelijks brood. Zo moeten wij de vragen van arbeid en brood nieuw leren stellen en beant woorden. Vanuit het gebedsonderricht van Jezus Christus. In het licht, dat Gods Woord daarover schijnen laat. Dan lijdt het geen twijfel, of genade is het één en het al van onze levenswijs heid; ook als we de vragen van arbeid en brood in onze gezichtskring binnen halen. Het is genade, dat wij werken mogen dat wij in ons werken een dienst mogen verrichten voor de Here. Het is genade, dat wij eten mogen en dat wij dagelijks Gods hand weer over ons leven zien opengaan. Zo staat ons werken niet in het teken vanhoe moet ik aan de kost komen en hoe moet ik aan het eten blijven? En ons eten staat niet in het teken van hoe heb ik hem dat geleverd met mijn arbeidszaamheid Maar beide, ons werken èn ons eten, staan in het teken der dankbaarheid. God is goed, onbegrijpelijk goed. Hij onderhoudt ons lot, met het oog op de dienst, die wij voor Hem verrichten mogen. Elk heden, dat Hij ons ons dage lijks brood weer geeft, brengt ons een voorschot tegen morgen. Immers met de nieuwe levèenskracht, die wij etende op doen, kunnen wij morgen onze arbeid als dienst aan God weer onbekommerd voort zetten. Zo wordt uit ons arbeiden de „zorg", die onze vreugde rooft, weggeno men. En uit ons eten de zelfvoldaanheid van de man, die wéét waaT hij recht op heeft. Laten wij weer biddenGeef ons heden ons dagelijks brood juist met het oog op het feit, dat wij als arbeidende mensen UW wil moeten doen. Dan worden onze gereedschappen en materialen en de vreugde die wij als scheppende mensen daaraan, al producé- rend, kunnen beleven, tastbare bewijzen van Gods genade. En wanneer wij bij de maaltijd vragen: „Kroon onze tafel met Uw zegen", zien we achter ons brood niet een nijvere mensenhand, maar een milde Vaderhand. Ja, dan eten we genade-brood met vreugde! A. V. In de morgendienst van Zondag 9 Oct. bevestigde Ds Versluis van Giessen-Rijs- wyk Ds Poelman als Geref. predikant van Arnemuiden met de tekst uit 2 Cor. 520, als gezanten van Christuswege en liet Hem toezingen Ps. 134:3. In de middagdienst verbond Ds Poel man zich aan zijn gemeente met de tekst Hebr. 12:1 en 2. Vestigde de aandacht der gemente opHet hebben van een wolk der getuigenissen. Afleggen van alle last en zonde en zien op Jezus als Leids man en Voleinder des geloofs. Namens de kerkeraad en gemeente sprak oud. K. J. Steketee de predikant toe en liet hem toezingen Ps. 1214. Ds Versluis sprak als bevestiger, Ds Boon namens de Classis en Burgemeester v. d. Heide namens de burgerlijke ge meente. Ds Poelman dankte alle sprekers, ook Ds van Til als consulent, die niet aanwe zig kon zijn. Vele afgevaardigden der Geref. Kerken waren aanwezig. J. Tramper, Scriba. Jeugdappèl. J.l. Zaterdag avond werd in de Geref. Kerk alhier een jeugdappèl gehouden, uitgaande van de Geref. Jeugd Centrale. Br. D. van Belzen Jz. opende met het laten zingen van Ps. 150: 1 en gebed dit jeugdappèl. Onze nieuwe predikant Ds H. K. Poel man hield een opwekkende toespraak over het dienen van de Here Jezus, waarbij hij als voorbeeld stelde Martha, die het druk had met veel dienens en geen oog had voor het enige nodige en Maria zittend aan de voeten van Jezus. Ook ons jeugd werk moet staan in het dienen van Jezus. De avond werd verder afgewisseld met koorzang en declamatie, samenzang en orgelbegeleiding van br. P. Th. v. Belzen. Ds Poelman sprak het slotwoord, waar in hij opmerkte, dat de opkomst der oude ren wel beter had kunnen zijn, waarna hij deze goedgeslaagde avond met dankgebed eindigde. v. Belzen, Correspondent. Laat ons nu die praat-vos maar laten lopen. Hij komt maar zeer spaarzamelijk voor, tenminste als je wilt geloven, dat ze voorheen zeer talrijk waren, zoals som migen beweren. Toch wil ik er nog dit van zeggen. Als 't gaat om 't praten over al bevindingen en ervaringen, dan heb ik wel stouter dingen gehoord. Als men met open mond luistert naar mensen, die op een avond of in de nacht plotseling wer den staande gehouden, of die met klare stem een tekst van vervaarlijke of ver troostende inhoud hoorden weerklinken, dan zeggen we niet, dat dit maar verbeel ding is, maar wel vermanen we, dat deze ervaring geen grond voor de zaligheid is. Immers, enkele jaren geleden ontmoette ik een man, met wie ik meermalen gesprek ken gevoerd heben deze man, die al was hij landbouwer, om de drommel niet dom was, we zijn immers de tijd voorbij, waarin boer-zijn en dom-zijn zo wat 't zelfde betekende deze man vertelde me zulke geweldige staaltjes van rechtstreeks hemelse bemoeienissen, dat je er versteld van stond. Zo werd hij meermalen op de weg aangesproken, vermaand, terechtge wezen; ja, op een keer moest hij de Bijbel opslaan, zomaar lukraak, en daar zag hij in 't boek Jesaja één tekst met een stra lenkrans er om heen en deze tekst had hij tot zijn vertroosting hard nodig. Soms werd hij vermaand om iemand om verge ving te vragen. Kan 't overtuigender of deze man was een kind van God. En zie, deze man was en is spiritistEn dan de Apostolisen ze hebben geesteswerkingen, aandriften tot spreken in vreemde talen, dat je toch wel tot de overtuiging moet komen, dat dit toch wel uitverkoren kinderen Gods zijn. Och, die praat-vos! Er zijn er nog velen hier, die hem graag zien met bewondering er over spreken, maar ik ben er bang van. Liefst denk ik daarbij aan 't Woord des Heren: 't Koninkrijk Gods is niet gelegen in woorden, maar in kracht. Het penninkske der weduwe, die wellicht weinig .praatte, had schoner klank dan de lange redevoeringen der Farizeërs. Maar we zullen er niet langer op schie ten hij is al zo nagezet door velerlei ja gers, dat er ruimte is gekomen voor 'n andere gevaarlijke kerkstroperde zwijg- vos. Een jachtclub is ook nooit klaar Uit het oude-Vossenland. Tweetal te Bloemendaal, Dr J. Blauw, secr. van de Ned. Zendingsraad te Hil versum en C. Toornvliet, studentenpred. te Leiden. Beroepen te Geesteren-Gelselaar en te Vollenhove-Kraggenburg, J. A. Kemp, cand. te Rotterdam te Bloemendaal, C. Toornvliet te Leiden. Aangenomen naar Rotterdam (voor de Stichting Jeugdhaven), P. A. K. Sillevis Smitt te Mechelen (België). Bedankt .voor Zwagerveen, H. J. Swierts te Enkhuizen voor Apeldoorn (vac. wijlen P. C. de Bruyn), R. Ypma te Emmen voor Schoonhoven-Willige Langerak, J. P. Haspels te Goënga. Afscheid en intrede. Na bevestiging door Ds K. Bokma van Voorthuizen, deed Ds A. Troost, gekomen* van Beetgum, in trede te Kootwijk met 1 Cor. 379 Ds J. G. Feenstra is voornemens, wegens bekomen emeritaat, op 3 Nov. afscheid te nemen van Scheveningen. Examens. De classis Enkhuizen heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer W. Dekker, ZONDAG 23 OCTOBER 1955 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Ds P. van Til, Zondag 26 Ds W. J. Meister Ds W. J. Meister Ds W. J. Meister' Ds P. van Til, Zondag 26 Collecte gescheurde kerken. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds S. van Wouwe te Serooskerke Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds C. van Nes Ds G. D. L. Brederveld Ds S. van Wouwe Ds J. Lafeber te Bunschoten Ds C. Boon. Namiddag Voorber. H. Av. Ds J. C. Streefkerk Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Dr C. Stam te Goes Westkapelle 9.30 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Leesdienst. Collecte eigen Restauratiefonds. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 uur Ds M. Grashoff, 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10.30 en 3 uur Ds P. v. Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 uur Ds J. B. van Mechelen, 2. Ter neuzen 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag Matth. 22:14, Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Ds D. J. Couvée d. Schaaf te Vlissingen Ds Th. Rienks 30 uur Ds M. Grashoff Ds H. Pestman Ds D. Middelkoop namiddag Zondag 33. Ds F. L. Schalkwijk CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds S. Oegema Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Leek, Voorber. H. Av. Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 43 Collecte algemeen Chr. doeleinden. s-Gravenp older 10 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Heink ens zand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Dr C. N. Impeta te Wolfheze Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Cand. J. Vlaardingerbroek te Loosduinen Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg, Nam. Voorb. H. Av. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruiter Wolf aartsdijk 10 en 3 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9 en 2 uur Ds J. E. Booy 27 Oct. nam. 3 uur Ds J. E. Booy, Huwelijksbevestiging CLASSIS THOLEN Anna Jacoba\ Polder 10 en 2.30 uur -Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 4.15 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 Rilland-Bath 10 en 2.30 uur T hol en 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 5 uur Bruinis se 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 3 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds J. Hindriks te Rotterdam Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. T. Besselaar Ds A. Koning Ds H. D. Bakker Ds P. L. Schuddebeurs Leesdienst Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds J. H. Meijer Ds A. J. Radder Dr J. H. Becker Ds J. Schelhaas te Klaaswaal Ds J. H. Meijer Ds J. v. d. Berg te Ermelo J. Tiemersma, Voorber. H. Av. cand. te Andijk, die terstond beroepbaar is. De classis Almelo, heeft praepara toir geëxamineerd en beroepbaar gesteld de heer W. J. Hoogenraad te Almelo, die terstond beroepbaar is. De classis Hal- lum heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten, de heer H. J. Heynen, cand. te Hilversum en beroepen predikant te O. en N. Bildtzijl. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het cand. examen theologie de heren G. v. Halsema te Hilversum, A. A. Klapwijk te Loosduinen en J. G. H. Schout te Serooskerke en voor het doet. examen theologie de heer J. H. van Wijk te Pretoria. Doom. De gemeente mocht 14 Oct. j.l. de dag herdenken, waarop zij vóór 75 jaar tot openbaring kwam. Zij telt thans 896 zielen, waarvan 451 belijdende leden. In 1883 kreeg zij in wijlen de heer J. O verduin, die haar als oefenaar diende, haar eerste voorganger. Hij werd in 1890 opgevolgd door wijlen Ds T. Bouma, die haar tot 1919 heeft gediend. In 1920 deed Ds R. Hamming, thans em.-predikant te Nijverdal, hier intrede en in 1925 werd hij opgevolgd door wijlen Ds B. v. d. Werff. 1 April 1928 deed Ds J. W. Es- selink, thans emeritus te Bennekom, hier intrede en hij diende de gemeente tot aan zijn emeritaat op 1 Juli 1953. 23 Mei 1954 verbond de huidige pastor, Ds R. D. Beu- kema zich aan de kerk van Doorn. Onder de kerk van Doorn ressorteren Neer langbroek, Overlangbroek, Cothen, Wijk bij Duurstede en een gedeelte van Leer- sum. De gemeente heeft .1. Woensdag avond het jubileum feestelijk gevierd. Roermond. In Weert hebben de onder Roermond ressorterende Gerefor meerden een samenspreking gehouden met de Hervormden wat tot het besluit heeft geleid om regelmatig gecombineerde gemeente-avonden te beleggen. Men is terzake tot volledige overeenstemming ge-

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3