Officiële Berichten Vrouwenpolder Kerknieuws PREDIKBEURTEN Nieuv** Nu zie ik in een redacteur altijd wat van een jager. Steeds lopen deze lieden met het geweer in aanslag en hebben ze altijd iets of iemand op de korrel. En er schijnt nog al wat te schieten in Zeeland, hoewel, naar ik meen, onze Provincie een jager niet direct een volle weitas belooft. In elk geval op- ons eiland Tholen, heb ik nooit veel langoren gezien, nog minder herten of reeën, laat staan een wild varken. In andere Provincies, b.v. in de buurt van Hattem, schijnt 't van wild gedierte te wemelen. De jacht op groot wild laat ik dan ook maar, als zijn de weinig lonend, over aan de andere ja gers uit Goes, Axel, Vlissingen e.a. Ploe- wel ik moet toegeven, dat deze Nimrods 't kleine wild niet met rust laten. Nu is jagen een buitengewoon span nend bedrijf, maar ook een gevaarlijke liefhebberij. Je moet goede ogen en een goed onderscheidingsvermogen bezitten. Je denkt b.v. een haas onder schot te heb ben en 't is de poes van je buurman of je meent een vos te verschalken en je knalt een prachtige hofhond neer. Daarom neem ik 't geweer in bevende hand dat is al mis, want je moet niet beverig zijn en hoop zo af en toe een kleine vos te „strikken" en misschien blijkt 't achteraf een groot-stroper te zijn. Ik ben van oordeel, dat er op 't kerke lijk erf ten onzent nog al wat ongedierte rondsluipt en, daar men mij tot mede- jachtschut heeft aangesteld in het Oude- Vossenland, zie ik me verplicht te moeten optreden. En terwijl de groot-jagers hun drijfjacht voortzetten zal ik trach ten in de achterhoede mogelijk ontsnapt kléinwild te vervolgen. Of ik ze zal van gen of neerleggen is een tweede, maar als men ze op 't spoor is, is al veel gewonnen. Sprak Dr Kuyper niet van „de drie kleine vossen die cle wijngaard verderven" en toen wees deze geweldige jager drie roofdieren, die meer op leeuwen, tijgers en wolven, dan op vossen gelijken. Het hoornsignaal weerklinke "bij deze jachtaanvang niet; we doen 't meer stie- kum, sluipend, want kleine vossen moet je betrappen en niet luidruchtig achter volgen er is misschien al te veel geknal in de lucht. Uit 't Oud-Vossenland. CLASSIS GOES. De kerken in de Classis Goes worden opgeroepen ter vergadering D.V. op Woensdag 12 October a.s., aanvang 9.30 uur, in het lokaal achter de Geref. Kerk te Goes. Stukken voor het agendum te zenden tot uiterlijk 24 September a.s. aan het adres van de eerst-ondergetekende. Namens de roepende kerk van Nieuwdorp, Ds G. Aalbersberg, Praeses. Nic. Bal jé, Scriba. KORT VERSLAG van de vergadering van de kerkeraadgehouden 30 Aug. Door de Praeses werd deze vergade ring met gebed en Schriftlezing geopend, benevens een kort welkomstwoord, waar na de notulen der vorige vergadering wer den vastgesteld. Onder een 12-tal ingekomen stukken bevond zich o.a. de Handelingen der Part. Synode, welke ter circulatie werden door gegeven, voorts jaarverslagen van de „Witte Hei" en van het P.I.T., benevens een tweetal dankbetuigingen voor ontvan gen steun, alsook een verzoek van Depp, voor Evangeliastie in Noord Brabant en Limburg, om de voor dit doel uitgeschre ven collecte óp 30 Oct. a.s. te houden, zal aan voldaan worden. Voorts ontvingen steun uit de kas voor Alg. Chr. doelein den: het Comité de Bijbel op de E 55, het Comité tot verspreiding van Hon gaarse lectuur onder hun landgenoten hieiJ te landè en de Bond tegen het vloeken. Hierna rapporteert de Praeses over verschillende bezoeken door hem in de Gemeente gebracht, welke werden bespro ken. Hierna kwam aan de orde in verband met het a.s. Zondag te vieren H. Avond maal Censura Morum. Nadat besproken wat datgene wat in deze de aandacht des kerkeraads vraagt, wenst de Praeses de brs met de Gemeente een gezegende Avondmaalsviering. In de rondvraag kwamen nog enkele kleine zaken aan de orde, waaronder de steeds verder gaande tekenen van ver vlakking onder de opgroeiende jeugd, welke zich onder andere ook uit in kermis- en bioscoopbezoek. Deze zaak zal de aandacht der kerkeraad blijven hebben en getracht zal worden naar middelen uit te zien, welke de jeugd in betere sferen brengt, vooral op de Zaterdagavond. Op Zondag 11 September zal de mor- genpreek speciaal aan de jeugd gewijd zijn, zulks mede omdat op de eigen lijke jeugd-Zondag n.m. 18 'Septem ber onze predikant op die datum ruilen zal met Drs Verschoor uit Vlissingen. Door br. Geertse werd hierna deze ver gadering met dankgebed besloten. Kerkelijke stand: Openbare Belijdenis afgelegd door zr. KloekGolsteijn. GedooptMargaretha Alida Kloek, Jacoba Hendrika Kloek en Ferdinand Ja cob Kloek. Opbrengst collecten over Augustus voor de Diaconie ƒ403,58; voor de Kerlc 332,01voor de Liederenbundel ƒ129,22; voor de Theol. Fac. der V.U. 108,coll. voor Verstrooiden in Frankrijk 55,05; coll. voor Geref. Kerk Paramaribo 55,05; voor het Ned. Bijbelgenootschap 99,70voor Hulpbe hoevende Studenten 97,84collecte Hu welijksbevestiging 42,92gift voor de Zending 50, De Scriba. Beroepen te Delfzijl (2e pred. pl.), H. Tien te Bunde (Oostfriesland) te Sellingen en te Wolvega (als evang. pred. te Noordwolde), G. de Ruiter, cand. te Tjuchem te St. Jacobieparochie, J. H. Kappers, cand. te Nijkerk. Aangenomen naar Dieren, PI. v% d. Plaat te Oudega (W.) naar Stad aan 't Haringvliet, A. Trapman, cand. te Ot- toland. Bedankt voor Dussen, Hijken, Fijnaart, Minnertsga, Kamerik en voor Vollenho- ve-Stad, A. Trapman, cand. te Ottoland voor Zijldijk, G. de Ruiter, cand. te Tjuchem. Afscheid en intrede. Na bevestiging door Ds F. C. Meyster, em. predikant al daar met 2 Tim. 4:1 en 2, deed Ds A. Brouwer, gekomen van Barneveld, intrede te Rotterdam met Openb. 21:5a. Ds W, Feenstra is voornemens, wegens ver trek naar Peers (Canada) a.s. Zondag afscheid te nemen van Dokkum. Ds A. Troost te Beetgum is voornemens 9 October intrede te doen te Kootwijk. Ds A. Hoeneveld f. In de ouder dom van 81 jaar is te Nijkerk overleden Ds A. Hoeneveld, emeritus-predikant van de Geref. Kerken. Ds Hoeneveld werd in 1903 predikant te Kockengen, welke standplaats hij in 1908 met Charlois ver wisselde. In 1911 deed hij intrede in zijn laatste gemeente te Nijkerk, waar hij werkzaam is geweest tot aan zijn emeri taat in 1943. De overledene was o.m. van wege de Generale Synode deputaat voor steun aan hulpbehoevende Hongaarse studenten. Ds J. D. Boerkool te West-Yssel- monde, lid van de Generale Synode, had het ongeluk, tijdens een wahdelirig door Leeuwarden te vallen en zijn enkel te breken. Hij is ter Synode vervangen door zijn secundus, Ds H. J. Riphagen van Barendrecht. De Synode heeft aan Ds Boerkool een blijk van medeleven gezon den. Ds G. Bouma te Essex (Canada) en voordien te Capelle a. d. Yssel, ver toeft met verlof in Nederland. Ds J. Wde Jager, em. predikant te Utrecht, die onlangs in het Diacones- senhuis te Utrecht moest worden opge nomen, omdat een embolie in zijn over gebleven been een chirurgische spoedbe- handeling noodzakelijk maakte, zag thans ook zijn linkerbeen geamputeerd. Door deze operatie is zijn invaliditeit zeer ern stig uitgebreid. Het zal, naar het zich laat aanzien, maanden duren, aleer Ds de Jager zich wat zal hebben leren be helpen. A Dr J. Verkuyl in Indonesië is mo menteel met arbeid zeer belast. Behalve de gehele leiding van de lectuurdienst, zal hij in de komende cursus niet minder dan twaalf uur les gaan geven aan de Theo logische Hogeschool te Djakarta. Plan nen zijn in voorbereiding, om de lectuur- ZONDAG 11 SEPTEMBER 1955 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Ds P. van Til, Zondag 22 Ds W. J. Meister Ds W. J. Meister Ds W. J. Meister Ds P. van Til, Zondag 22 Luth. Kerk, avond 7.15 uur Arnemuiden 10 en 2.30 uur Domburg 10 en 2.30 uur G aping e 9.30 en 2 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke '9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Collecte Evangelisatie in België. Ds G. J. Pontier te Vlissingen Drs A. Verschoor Ds J. Spoelstra Ds H. L. van Aller te Geersdijk Ds J. Goumare Ds A. Elshout Ds J. H. de Boer Ds H. M. Dercksen Ds S. van Wou we Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 uur Ds C. Boon, 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk. Vcere 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds C. Boon. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs O. Jager Westkapelle 9.30 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Collecte Hulpbehoevende Kerken in de Provincie. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 uur 6 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneusen 10 en 3.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zo ut es pui (Chr. School) 10 en Ds E. Brunsting, Bevestiging Ds M. Grashof f, Intrede Ds D. J. Couvée Ds G. J. Pontier Ds Th. Rienks Ds J. B. van Mechelen Ds F. L. Schalkwijk Ds H. Pestman Ds D. Middelkoop 2.30 uur Ds S. van Popta te Rijswijk CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes,' Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 9.30 en 5 uur 's-Gravenpolder 9.30 uur Leesdienst, 2 LI e ink ens sand-10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds JVolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Leesdienst Ds J. E. Booy Dr C. Stam Ds R. A. Flinterman Bed. H. Av. en Dankz. uur Dr C. Stam. Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds S. Oegema Ds G. Aalbersberg Ph. Stoffels te Rilland-Bath Bouwknegt, Voorber. H. Av. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds K. Smit Bergen op Zoom 9.30 uur Ds H. D. Bakker, 5.30 u. Ds A. T. Besselaar Hoogerheide 4 uur Ds H. D. Bakker Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Oud-V ossemeer Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter te Wemeldinge Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3.15 Bruinis se 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur LI aamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwer kerk 10 en 5 uur O osterland 10 en 3 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Zie rik see 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur uur Ds P. L. Schuddebeurs ('s Morgens Voorber. H. Av.) Ds J. H. Meijer Ds A. Schippers Ds C. Kapteyn te Amsterdam Ds A. J. Radder Dr J. PI. Becker, Voorber. H. Av. Ds J. Firet te Bergambacht 7 uur Ds C. Kapteyn Cand. E. H. Rullmann te Soest Ds G. Brinkman te Schiedam Ds Y. J. Tiemersma Cand. D. Passchier te Utrecht dienst te reorganiseren, door een tweede top-functionaris aan te stellen, waardoor in de toekomst meer dan één persoon de verantwoordelijkheid dragen kan. Ds B. W. Gansevoort te Antwerpen, is thans verhuisd naar Kioskplaats 28, Hoboken aldaar. In militaire dienst. De naam van Ds W. A. Jelsma te Woudsend, die vo rige week eveneens*als reserve-legerpre- dikant onder de wapenen gekomen is, is verdwaald onder die van zijn Herv. col lega's. Dat is wel geen ramp, maar we willen toch graag even een rectificatie aanbrengen. Wat die Geref. reserve- legerpredikanten betreft, Ds H. Windig was geen miss. predikant te Tjilatjap (dat is Ds A. Wind, die daar nog werkzaam is), maar op Sumba. Hij zal, gelijk be kend, niet meer naar het zendingsveld terugkeren. Almkerk. De kerkeraad heeft op dracht gegeven tot afbouw van het kerk orgel, dat nu ook van electrische toets- tractie zal worden voorzien. Met een en ander is een bedrag van 24.400,ge moeid. Delft. Met ingang van a.s. Zondag, zullen ook diensten gehouden worden in de aula van het Chr. Lyceum aan de Delftweg, 's morgens om half tien en 's middags om half vijf. Evenals in de drie kerkgebouwen, zal ook in de aula dpops- bediening kunnen plaats vinden, maar slechts bij hoge uitzondering 's morgens. De bediening van het Heilig Avondmaal vindt in de aula een week later plaats, dan in de kerkgebouwen, zulks met het oog op het gebruik van het servies. Een deel van de ambtsdragers in de Noorderparo chie zal in de aula dienst doen en dus niet meer in de Wester kerk.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3