PREDIKBEURTEN IfKtTAMI Kerknieuws ZONDAG 10 JULI 1955 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Bed. H. Av. 2 uur Ds W. J. Meister, Bed. H. Av. 5 uur Ds P. van Til, Dankz. (Noorderkerk) 9.$) uur Ds W. J. Meister Voorber. H. Av. en Openbare belijdenis. 5 uur Ds W. J. Meister Rusthuis 2.30 uur Ds J. H. de Boer, Bed. H. Av. Collecte Geref. Jeugdverband Middelburg. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Arnemuiden 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. van Til. Domburg 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman te Goes Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskcrke 10 en 2.30 uur Ds J. Dijkstra te Hoorn Voormiddag Voorber. H. Av. Koudekerk e 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds M. Norg te Dinxperlo Serooskerke 10 en 2.3Q uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Bed. PI. Av. en Dankz. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. M. Bloemkolk te Ede Westkapellc 9.30 en 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf, Voorber. H. Av. Collecte Alg. Chr. doeleinden. CLASSIS AXEL, Aardenburg 10 en 3 uur Ds J. A. Tiemens te IJmuiden Bed. H. Av. en Dankz. Axel 10 en 3 uur Ds O. van Noort te Nieuwendijk Breskens 10.30 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks, Bed. H. Av. en Dankz. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen, Bed. PI. Av. en Dankz. Terncuzen 10 en 3.30 uur Ds H. Pestman, Bed. H. Av. en Dank-:. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds Middelkoop, Bed. H. Av. en Dankz. Zoutcspui (Chr. School) 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen 13 Juli 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen, Huwelijksbevestiging Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. v. d. Veen. Driewegen 9.30 uur Ds J. v. d. Veen, 2 uur Leesdienst. Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Dr C. Stam Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Dr C. Stam, Zondag 34 Collecte voor hulpbehoevende studenten in de provincie. 's-Gravenp older 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds S. Oegema. Nieuzvdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 uur Ds S. Oegema, 5 uur Ds J. v. d. Leek. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds K. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. van der Stoel Hoogerheide 4 uur Geen dienst Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. BesseHar Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds v. d. Elskamp te Bennekom Rïlland-Bath 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Tholen 10 en 5 uur Ds J. v. d. Elskamp CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds P. 1^. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 5 uur Cand. Boonstra te Arnhem Colijnsplaat 10 en 6 uur Prof. R. Schippers te Amsterdam Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds W. A. Krijger te Schiedam Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwer kerk 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds W. E. Gerritsma. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Cand. J. Boonstra te Arnhem Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds W. A. Krijger Scharendijke 10 en 2.30 uur Cand. A. A. Klapwijk te Loosduinen Wissekerke 10 en 2.30 uur Cand. W. van Wijk te Amsterdam Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma, Bed. H. Av. en Dankz. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Jongbloed te Muiden van liefde en trouw, waarmee de over ledene heeft gearbeid. Voor de weduwe inzonderheid wordt de bijstand des Heren ingeroepen. De afgevaardigden van Borssele zien de credentiebrieven na. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Een diaken uit Wemeldinge ontvangt keurstem. Als moderamen nemen zitting: Ds J. Koolstra, Praeses, Ds J. v. d. Leek, le Scriba, Dr C. Stam, 2e Scriba en Ds H. J. Kouwenhoven, Assessor. De notulen worden gelezen en onver anderd vastgesteld. De Praeses spreekt er zijn erkentelijk heid over uit, dat Ds J. v. d. Leek be dankte voor het op hem uitgebrachte be roep, spreekt de hoop uit, dat de beslis sing in het beroepingswerk te Wolfaarts- dijk een verblijdende uitslag brenge, en tenslotte verwelkomt hij Ds S. Oegema, als predikant te Lewedorp voor 't eerst ter vergadering aanwezig. Ds J. v. d. Veen ontvangt de geluk wens met zijn herstel. De le Scriba vermeldt de inhoud van ontvangen brieven. Van de Part. Synode, over besluit inzake de Kerkbode, van de Classis Rotterdam over de wederkeer van Ds A. Koenekoop tot de Geref. Kerken. Een schrijven over benoeming van een Classicale Deputaat voor de arbeid onder de Doofstommen. Br. C. Douw te 's Heer Hendrikskinderen heeft deze taak op zich genomen. De vacaturebeurten worden geregeld. Vóór cle volgende Classicale vergade ring zullen gestort worden de volgende collecten en gelden Art. 11 Classis. Theol. Fac. V.U. Art. 19 (Plulpbeh. Stud.). Eén collecte voor door oorlogsschade getroffen kerken. Eén collecte Generale Kas Art. 11. Eén collecte Geestelijke verzorging in de ziekenhuizen, van patiënten en perso neel. Een halve collecte voor geestelijke ver zorging der militairen. Een halve collecte voor het Geref. Jeugdcentrum. Eén collecte voor de arbeid onder de zeevarenden. Ds J. v. d. Leek rapporteert over de Zendingszaken, waarbij enkele problemen over de bearbeiding op het Zendingsveld ter sprake komen, alsmede de kwestie van de scholenbouw. Over de gehouden Part. Synode wordt gerapporteerd door de afgevaardigden. De Kerken worden gewezen op de door B. Nyenhuis. De Familie Heesters. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. Nyenhuis kan schrijven, dat hebben zijn enkele romans al bewezen. Ook dit boek overtuigt ons daarvan. Hij kan op gewekt schrijven, en is een scherp waar nemer in het leven. Het is een geschiedenis, over 8 maan den in het leven van de familie Heesters. Stuk voor stuk zijn het bepaalde „typen". Het gegeven is tamelijk simpel, daarom kan het, dat men aan het eind een lichte teleurstelling heeft. Het boek geeft niet zoveel. Maar, wanneer men bedenkt, over welk een korte periode de schrijver han delt, en hoe fris en opgewekt hij deze familie naar voren brengt, dan wordt men toch erkentelijk voor het talent, dat ook hier weer onmiskenbaar spreekt. Deze roman bezorgt U alleszins goede en prettige lectuur. C. St. Dr H. Ridderbos. Heilsgeschiedenis en Heilige Schrift. Uitg. JH. Kok, N.V., Kampen. Prof. Ridderbos gaf weer één van die werken, die getuigen van nadenken ën belezenheid. Uit zijn voorafgaande werken bleek al, hoezeer het onderwerp van de Heilsge schiedenis hem bezig houdt. Hier komt het naar voren, in verband met de vragen van de Canon en het gezag van het Nieu we Testament. Een belangrijke bijdrage inzake het verstaan van de „verkondi ging" in het Nieuwe Testament, met er kenning van het gezaghebbend Openba ringskarakter. Tegelijk een principiëel in het licht stellen van de bezwaren tegen -opvattingen als b.v. bij Bultmann. We hopen, dat het boek veel bestudeerd zal worden. C. St. Tweetal te Arnemuiden, D. C. Los te Stellendam en H. K. Poelman te Andel. Beroepen te Dussen en te Molenaars graaf-Brandwijk, D. Bouwknegt, cand. te Nijeveen te Baambrugge, J. Ubels te Almelo te Oude- en Nieuwe Bildtzijl, J. v. Wijk, cand. te Amsterdam te Apeldoorn (vac. P. C. de Bruyn), L. J. Boeyinga te 's-Gravenzande te Zonne- de Synode uitgeschreven collecten. Na druk wordt er op gelegd, dat bij e.v. aan vragen om steun van de Provincie een duidelijk financiëel verslag moet worden ingezonden. De eerstvolgende vergadering der Clas sis Goes zal D.V. worden gehouden op Woensdag 12 October a.s., 's morgens 9.30 uur. Als moderamen zullen dan op treden Ds H. J. Kouwenhoven, Praeses, Ds J. v. d. Leek, le Scriba, Ds J. v. d. Veen, 2e Scriba, Dr C. Stam, Assessor. Roepende kerk voor die vergadering: de Kerk van Lewedorp. Afscheid van Ds G. Fleyerman, wegens vertrek naar Nijverdal. De vereiste stuk ken zijn ter tafel. De Praeses spreekt hem in hartelijke bewoordingen toe, waarop Ds G. Heyerman antwoordt, en zegt, met dankbare herinneringen aan deze Classi cale kring te vertrekken. Hem wordt toe gezongen Ps. 1214, nadat acte van ont slag is verleend. Bij zijn afscheid op Zondag 3 Juli, 's avonds om 5 uur, zal de Classis ver tegenwoordigd worden door Dr C. Stam. Rondvraag naar Art. 41 wordt gehou den. Geen enkele Kerk vraagt het advies der Classis. Bij de persoonlijke rondvraag dankt Ds J. v. d. Veen voor de woorden tot hem gericht, alsmede voor de ondervonden hulp bij de diensten. Ds S. Oegema dankt eveneens voor het tot hem gerichte wel kom. De Korte Notulen worden gelezen en vastgesteld. De Assessor gaat voor in dankzegging, waarna de Praeses de vergadering sluit. Namens de Classis, C. Stam, 2e Scriba. ATTENTIE! De actie voor de plaatsing van Rotter damse kinderen, buitenkerkelijke bezoe- kertjes van de Gereformeerde Zondags scholen en weekclubs, doet nog éénmaal een beroep op de lezers zich, waar moge lijk, op te geven voor de vacantie in de eerste twee weken van Augustus. Wie wil nog een jongen of meisje een prettige vacantie geven en de sfeer van een Chris telijk gezin tonen? De termijn sluit 10 Juli en we hebben over de honderd Rot ter dammertj es, die nog een plaatsje heb ben moeten. U schrijft Uw adres met verlangens en het komt voor elkaar. J. Francke, Nieuwe Boogerdstraat 160, Zierikzee, Giro 644580. maire, J. Snoei, cand. te Waddinxveen te Bennekom, R. J. v. d. Meulen te Sche- veningen te Barneveld, G. Veeneman te Nes (W.D.) te Paesens, A. J. Don- dorp, cand. te Heemstede te Arnemui den, H. K. Poelman te Andel. Aangenomen, naar Weesp, W. G. Scheeres te Eefde naar 2e Exloër- mond, A. Ykema, cand. te Haarlem. Bedankt voor Vlagtwedde, J. G. O. Guhrt, cand. te Ihrhoven (Dl.) voor Nijkerk (vac. C. H. Appelo), J. Verlare te 's-Gravenzande voor Heeg, G. Vee- nema te Nes voor Giessen-Oudekerk- en Nieuwkerk, Molenaarsgraaf-Brand wijk, Oudemirdum en Ijlst, A. Ykema, cand. te Haarlem. Afscheid en intrede. Wegens ver trek naar Overschie nam Ds F. A. Firei afscheid van Fijnaart met 2 Tim. 314. Wegens verkregen emeritaat nam Ds D. de Vries afscheid van Stadskanaal- Pekelerweg met Philipp. 9:6 en 7. Na bevestiging door Ds N. Willemse van Arnhem met Hand. 2:14a, 36 en 41, deed Ds D. Brilman, gekomen van Pae sens en Moddergat, intrede te Eist (Geld.) met Ps. 1002a. Dr J. R. Becker is voornemens 10 Juli afscheid te nemen van den Bommel, om 17 Juli d.o.v. in trede te doen te Nieuwerkerk (Z.), na bevestiging door Ds D. Bremmer van Nu- mansdorp. Ds A. Brouwer is voorne mens 21 Aug. a.s. afscheid te nemen van Barneveld. Ds J. Oussoren is voor nemens 18 Sept. afscheid te nemen van Hazerswoude wegens vertrek naar Beek bergen. R. Bosma. In verband met zijn af scheid als gemeente-secr. van Rijssen, ontving de heer R. Bosma een benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. De heer Bosma is in het Geref. ker kelijk leven geen onbekende. Hij dient de kerk van Rijssen als ouderling en maakte bij herhaling deel uit, zowel van de Part. Synode van Overijssel als van de Generale Synode. Ds. L. B. Hoekstra. Te Bennebroek is in de ouderdom van 95 jaar overleden Ds L. B. Hoekstra, die in vroeger jaren predikant is geweest bij de Vrije Evang. gemeenten van Wolvega, Oude-Pekela en Hoorn. In laatstgenoemde plaats sticht te hij later een vrije gemeente, die bijeen kwam in 't gebouw „Rehoboth". De over ledene, die ook in Amerika predikant is geweest, ging in 1928 over tot de Geref. Kerken en legde zijn ambt neer. In 1940 verhuisde hij naar Alkmaar. Ds en Mevr. Hoekstra hebben in Hoorn leiding gege ven aan het j eugdclubwerk en het kring- werk onder zowel mannen hls vrouwen. Ds J. C. Houtzagers te Driebergen, Welgelegenlaan 60, die 20 Juli a.s. voor de tijd van een jaar naar Brazilië ver trekt, zal gaarne, liefst schriftelijk, op gave ontvangen van de namen en adres sen van Prot. Nederlanders in Pro Paulo. Dr J. v. d. Linden, miss. predikant van de prov. Utrecht, zal weer naar Se- marang vertrekken, om zijn werk als zen deling voort te zetten. Examens. De classis Sneek heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacra menten de heer D. Kronemeyer, cand. te Kollum en beroepen predikant te Op^en- huizen. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het cand. ex. theologie de heren C. Dijkstra te Ferwerd en J. PI. Kappers te N ij kerk. Alteveer. De gemeente viert 8 Juli haar veertigjarig jubileum. Deze gemeen te telt thans 569 zielen, waarvan 270 be lijdende leden. In 1916 ontving zij in Ds J. W. Esselink, thans em. .predikant te Bennekom, haar eerste predikant. Voorts hebben haar gediend de predikanten Ds J. Bosch (thans emeritus en vrijgemaakt predikant), Dr C. Stam, nu te Goes en Ds K. Boorsma, nu te Oostermeer. Se dert 25 Januari 1948 dient Ds H. Smit deze gemeente als predikant. Groningen. B. en W. stellen de raad voor met de Geref. Kerk ter plaatse een ruiling van grond aan te gaan, waarbij de gemeente een gedeelte grond aan het Floresplein terugkrijgt en de kerk een terrein ontvangt aan de Heinsiusstraat, waar een nieuwe kerk zal verrijzen. Het terrein aan het Floresplein wordt be stemd voor de stichting van een gebouw van openbaar nut. Nijkerk. Teneinde de restauratie van het kerkgebouw aan de Venestraat mogelijk te maken, waarvoor buiten de kosten van het steigerwerk, 18.000,- - nodig zal zijn, zal een financiële rondgang door de gemeente worden gemaakt. Aan de Herv. gemeente zal gedurende de res tauratiewerkzaamheden onderdak worden gevraagd. Nijverdal. In een speciale bijeen komst, onder leiding van Ds O. Bouw man, vond de overdracht van het nieuwe kerkorgel plaats bij monde van de heer C. A. Westera. De orgelbouwer, de heer C. Verweijs van Amsterdam, gaf een technische uiteenzetting, waarna de heer H. v. Bolhuis op het instrument concer teerde. Enkele passende geschenken wer den tevens aangeboden.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3