PREDIKBEURTEN Officiële Berichten Oud voor Uw tijd V4 ZONDAG 22 MEI 1955 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 12 2 uur Ds P. van Til 5 uur Ds P. van Til (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 12 Collecte Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds J. C. Streefkerk Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds L. J. Allaart te Baarn Domburg 10 uur 2.30 uur Ds C. Boon. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds H. M. Dercksen Serooskerkc 10 uur Ds S. van Wouwe, 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Souburg 9.30 uur Ds G. D. L.. Brederveld, 2.30 uur Drs A. Verschoor St. Laurens 10 uur Ds C. Boon, 2.30 uur Ds J. H. de Boer. Veere 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds S. van Wouwe. Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs O. Jager Westkapelle 9.30 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld. Collecte Eigen Restauratiefonds. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds P. v. d. Schaaf te Vlissingen Axel 10 uur Ds J. B. van Mechelen 3 uur Ds D. J. Couvée. Bres keus 10 en 3 uur Ds LI. Pestman Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijkc 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds C. Kaptein te Amsterdam Terneuzen 10 en 3.30 uur Cand. Borger te Utrecht Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Driezvegen 9.30 uur Ds J. v. d. Veen, 2 uur Leesdienst. GoesAula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur IL einkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 uur Ds E. Beukema, 5 uur Ds J. E. Booy. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruiter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds K. Smit Bergen op^ Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds J. Attema te den Haag Hoogerheide 4 uur Ds J. Attema te den Haag Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. .Bakker CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 5 uur Ds H. Brinkman te Wassenaar Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds H. Scholing te Zuidland Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds de Bruin te Rotterdam Oosterland 10 en 2.30 uur Ds de Bruin Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds PI. Scholing Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds J. H. Meijer Wissekerke 10 en 2.30 uur Dr C. Stam te Goes Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke Vergeet niet dat het vermogen van de mens om de aandacht voor het gesproken woord gespannen te houden, ook zekere grenzen heeft. De ene prediker kan na tuurlijk de aandacht langer vasthouden dan de ander. Maar alles heeft ook na tuurlijke grenzen, zelfs voor Jezus, Die de schare van Zich liet. En tenslotte, wat nu een eventuele verkorting van de for mulering aangaat, dit moogt u ook niet als teken van oppervlakkigheid zien. 't Kost niet zoveel moeite om een formu lier b.v. van de H. Doop voor u te maken, dat tienmaal zo lang is als het huidige formulier, zonder één overbodig woord er in te zetten. Immers, de H. Doop is zo rijk en er zijn zoveel pastorale aspecten aan deze zaak, dat er gemakkelijk tien maal zoveel over gezegd kan worden. Maar de bedoeling van een formulier is niet om alle waarheden van Doop en Avondmaal uit te putten, doch om het centraal en pastoraal te stellen. Alleen reeds uit practische overwegingen om het doel niet voorbij te schieten, mogen de formulieren niet al te lang zijn. Het schaadt de aandachtsprikkel en brengt an dere elementen van de dienst in gevaar. De poging van de synode om formulieren "te herzien en eventueel te bekorten, heeft niet een ongeestelijk, maar een geestelijk motief. De synode wenst niet tegemoet te komen aan degenen, die gebrek aan gees telijke belangstelling hebben, maar wil al leen doen wat dienstig is om de inhoud van het formulier en de daarop volgende sacramentsbediening beter tot hun recht te laten komen. Ons oordeel is pas billijk, wanneer wij niet alleen letten op wat iemand doet, maar ook hoe hij het doet. Als twee hetzelfde doen, is het toch niet hetzelfde." KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Axel, gehouden 26 April 1965 te Schoondijke. Namens de roepende kerk van Zaam slag opent Ds Middelkoop de vergade ring. Alle kerken blijken wettig vertegen woordigd. Het Moderamen neemt zittingDs Schalkwijk als Praeses, Ds Rienks als Assessor, Ds Ringnalda als 1ste Scriba, Ds Pestman als 2de Scriba. De notulen der vorige vergadering wor den vastgesteld. Instructies: Op 'n instructie van de kerk van Hoek gaat de Classis niet in. Ingekomen stukken Het A.K.B. te Utrecht vraagt de ker ken, die nog collecten over 1954 te stor ten hebben, dit ten spoedigste te doen. Een schrijven van de Gen. Depp. On- derl. Steun Diaconieën wordt voor ken nisgeving aangenomen, daar in Zeeland deze zaak reeds voldoende aandacht heeft. Ds v. Til schrijft, dat de l.g. Recruten- dag vroeg genoeg is aangekondigd. Rapporten Ds v. Mechelen verzoekt de kerken dringend, het 1ste halfjaar van het quotumart. 11 nog déze maand aan hem te willen zenden (girono. 610499 t.n.v. Dep. ad art. 11 der Cl. Axel der Geref. Kerken in Ned., te Oostburg). Ds Rienks rapporteert over de door hem, namens de Classis, bijgewoonde Jeugdconferentie op „De Witte Hei". N.a.v. dit rapport wordt gesproken over het tegenwoordige ontspanningsprobleem van de jeugd. Rondvraag: Deze levert geen bijzon derheden op. Benoemingen Naar de D.V. 8 Juni a.s. te Middel burg te houden vergadering van de Par ticuliere Synode van Zeeland worden af gevaardigd als primi de Predikanten van Mechelen en Pestman, benevens de ouder lingen van Rijswijk en Zegers; als se cundi de Predikanten Middelkoop en Rienks, benevens de ouderlingen Simons en Pladdet. Ontslag Ds Ringnalda. Wegens het aannemen van het beroep door dezen naai de kerk van Borne, ontslaat de Classis, met ingang van 14 Mei a.s., op de meest eervolle wijze uit haar dienst Ds L. Ring nalda van Aardenburg. Bij het afscheid op 8 Mei a.s. zal de Praeses de Classis vertegenwoordigen. Vacaturebeurten. Deze worden als volgt geregeld: Aardenburg: Zl Juli: Ds Rienks; 25 SeptemberDs Middelkoop30 October Ds Rienks; 27 November: Ds Pestman; 18 December: Ds Rienks. Breskens31 Juli: Ds Schalkwijk; 25 September: Ds van Mechelen; 30 Octo ber: Ds Pestman; 27 November: Ds van Mechelen; 18 December: Ds van Meche len. Zoutespui: 22 Mei: Ds van Mechelen; 31 Juli: Ds Middelkoop; 25 September: Ds Pestman23 OctoberDs Schalkwijk 20 November: Ds Middelkoop; 11 De cember: Ds Schalkwijk. Consulentschappen: Ds van Mechelen blijft consulent van Breskens; Ds Rienks wordt benoemd tot consulent van Aar denburg. Persoonlijke rondvraag Aardenburg vraagt alle kerken tegen woordig te willen zijn bij het a.s. afscheid van Ds Ringnalda. Ds Ringnalda spreekt een afscheids woord, dat tevens een dankwoord is voor wat hij in de Classis heeft ontvangen, welk woord, namens de Classis, door de Praeses wordt beantwoord. Volgende vergaderingRoepende kerk Zoutespuiplaats Schoondijkedatum 5 Juli a.s.; aanvangsuur: 9.15 uur; Mo deramen Ds Couvée, PraesesAssessor Ds Pestman; 1ste Scriba: Ds Schalk wijk; 2de Scriba: Ds Rienks. Sluiting: De Praeses dankt en sluit de vergadering. Op last der Classis, PI. Pestman. ZEEUWSE PREDIKANTEN CONFERENTIE. De collegae inzonderheid zij, die zich sinds kort in onze provincie hebben ge vestigd worden thans reeds herinnerd aan de komende jaarlijkse Zeeuwse Geref. Predikanten Conferentie op Dinsdag 7 Juni a.s. te Middelburg. Wilt U deze datum vast noteren en deze dag zoveel mogelijk vrij houden? Nadere mededelingen betreffende plaats en uur, alsmede de agenda, volgen later. Namens het Moderamen van de Z.P.C., A. G. van der Stoel, Voorz. G. Aalbersberg, Secr. KORT VERSLAG van de Classisver gadering op 11 Mei 1955 te Zierikzee. 1. De Kerk van Geersdijk, als roepende Kerk, opent de vergadering op de gebrui kelijke wijze. 2. De Kerk van Plaamstede ziet de cre- dentialen na. Alle Kerken zijn wettig ver tegenwoordigd. 3. Het Moderamen neemt zittingDs Nagelkerke, praesesDs van Aller, asses sor Ds Schuddebeurs, scriba. 4. De scriba van de vorige Classisver- gadering, Ds Bremmer, leest de notulen, welke worden goedgekeurd en getekend. 5. De praeses doet verslag van de Clas sis contracta van 9 Maart en 19 April j.l in verband met het vertrek van Ds Kui- tert en Ds Bremmer. 6. De ingekomen stukken worden be handeld. De stukken van Ds Becker, ber. pred. naar Nieuwerkerk, evenals van Ds Nagelkerke, ber. pred. naar de kerk van Zweelo worden nagezien en in orde be vonden. 7. Op voorstel van br, v. Capelle, Clas- sicale quaestor, wordt de begroting vast gesteld op 300, 8. De instructies v. d. Kerken van Brui nisse, Oosterland, Zonnemaire en Wisse kerke worden behandeld en beantwoord. 9. Ds Bremmer neemt op hartelijke wijze afscheid van de Classis. De praeses beantwoordt hem eveneens in hartelijke woorden. 10. De verschillende rapporten worden behandeld. 11. Naar de a.s. Part. Synode worden de volgende Brs afgevaardigdDs Rad der en Ds Tiemersma, primi; Ds v. Aller en Ds Schuddebeurs, secundiBrs. de Boer en v. d. Berg, primi Brs Akerboom en van Dijke, secundi. 12. Verschillende steunaanvragen wor den behandeld en eventueel van een gun stig advies v. d. Classis voorzien. 13. De rondvraag naar Art. 41 K.O. wordt gehouden. 14. De vacaturebeurten worden gere geld. 15. De algemene rondvraag wordt ge houden. Ds Nagelkerke neemt met harte lijke woorden afscheid v. d. Classis, ter wijl Ds Schuddebeurs hem namens de Classis hartelijk toespreekt, die ook de Classis zal vertegenwoordigen bij het af scheid van Ds Nagelkerke. 16. Vaststelling van het persverslag. 17. Roepende Kerk: de Kerk van Haamstede. Het Moderamen zal dan be staan uitDs Radder, praesesDs Schip per, assessor; Ds van Aller, scriba. De volgende Classisvergadering zal D.V. gehouden worden op Woensdag 7 Sépt. te Zierikzee. 18. De praeses sluit de vergadering met dankgebed. Namens de Classis Zierikzee, H. L. van Aller, assessor. KORTE NOTULEN van de vergade ring der Classis Middelburg, gehou den op Dinsdag 10 Mei 1955r des voormiddags te 9 uur in de Hofplein- kerk te Middelburg. 1. Namens de roepende Kerk van Se- rooskerke-W. opent Ds van Wouwe het samenzijn. Hij doet zingen Ps. 173, leest 2 Cor. 51721 en gaat voor in gebed. 2. De Kerken van Koudekerke en Me liskerke zien de credentiebrieven na. Alle Kerken blijken wettig tegenwoordig. 3. Constituering der vergadering: Ds Boon, Praeses; Ds van Wouwe, Asses sor; Ds Meister, Scriba I; Ds Verschoor, Scriba II. 4. De Praeses feliciteert de Kerk van Middelburg met haar derde predikant Ds i. de Boer en heet laatstgenoemde hartelijk welkom; hij betuigt het meeleven der Classis aan de Kerken van Domburg en Westkapelle in de teleurstelling, die zij bij haar beroepingswerk ondervonden. Hij spreekt de hoop uit, dat de Kerk van Arnemuiden voorspoedig moge zijn in het door haar uitgebrachte beroep. Nog uit hij de blijdschap der Classis tegen over de Kerk van Vrouwenpolder voor het feit, dat Ds Jager bedankte voor het beroep naar Amstelveen. Hij feliciteert Ds Jager met de geboorte van zijn doch ter en Ds Spoelstra met de geboorte van zijn zoon. 5. De notulen van de vorige vergade ring der Classis worden gelezen en vast gesteld. Eveneens dié van de Classis- contracta, gehouden met betrekking tot de beroeping van Ds de Boer door de Kerk van Middelburg. 6. Zaken uit de notulen. Ds v. Wouwe rapporteert over de uitvoering van de op dracht, aan het Moderamen der vorige Classisvergadering verstrekt, met betrek king tot de predikbeurten in de Rusthui zen. De Stichting blijkt eigener beweging deze aangelegenheid tot genoegen te heb ben geregeld, gelijk door Ds Dercksen bevestigd wordt. 7. Ingekomen stukken. Een schrijven van Generale Deputaten voor onderlinge Steunverlening inzake diaconale verzor ging wordt voor kennisgeving aangeno men. Een brief van een Zuster uit V. wordt onontvankelijk verklaard, daar de betreffende Kerkeraad van dit schrijven geen kennis blijkt te dragen. De Kerk van Breskens vraagt vacaturebeurten voor Sept., Oct. en Nov. Wordt goedgevonden. Een missive van een Assurantiemaat schappij met betrekking tot collectieve zie- kenhuiskostenverzekering voor de predi kanten der Classis wordt voor kennisge- wordt U het gemakkelijkst, als U een lusteloze stemming de overhand laat krijgen. Het begint al vroeg, wanneer men toegeeft aan de kleine momenten van inzinking. Neem dan een King peper munt en U zult ondervinden, dat King U fit houdt. King is lekker en gezond. (Ingezonden mededeling) ving aangenomen. 8. Instructies. Arnemuiden vraagt va caturebeurten één Zondag per maand voor de maanden Juni, Juli en Augustus. Wordt aldus goedgevonden. Gapinge vraagt en verkrijgt advies over een doopgeval. Middelburg vraagt en ont vangt het vereiste advies der Classis ter zake een tuchtgeval met betrekking tot een dooplid. Westkapelle vraagt voor Juli, Aug. en Sept. 2 vacaturebeurten per maand. Wordt toegestaan. 9. Verkiezing afgevaardigden naar de 8 Juni 1955 te houden Part. Synode. Als primi-predikanten worden aangewezen Ds Meister en Ds van Wouwe met als dezer secundi resp. Ds Boon en Ds Verschoor. Tot primi-ouderlingen worden gekozen de brs P. Polderman van Meliskerke (adres Krommehoeke 5, Biggekerke) en F. D. G. Prins van Vlissingen (adres: Verkuyl Quakkelaarstraat 68) en als hun secundi resp. J. Bosselaar van Domburg (adres: Aagtekerke, post Domburg) en J. Koole van St. Laurens (adres: Noordweg 190). (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3