PREDIKBEURTEN Kerknieuws f Proeft alles Theologische Hogeschooldag 1955 Gereformeerde Sociologische Instituut ZONDAG 24 APRIL 1955 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer 2 uur Ds J. H. de Boer 3 uur Ds J. H. de Boer (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Bed. H. Av. 2.30 uur (Rusthuis) Ds W. J. Meister, Bed. H. Av. 5 uur Ds W. J. Meister, Dankz. H. Av. Collecte Theol. Fac. V.U. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds W. J. Meister Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. Brinkman, em. pred. te Wassenaar Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds S. van Wouwe. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare Koudekerks 9.30 en 2.30 uur Ds* A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds H. M. Dercksen Serooskerke 10 uur Ds S. van Wouwe, 2.30 Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Bed. H. Av. en Dankz. Veere 9.30 en 7 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf, Bed. H. Av. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs O. Jager Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk. Collecte eigen Restauratiefonds. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10 en 3 uur Ds F. L. Schalkwijk Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Tei-neuzen 10 en 3 uur Dr Knoppers te Amsterdam Za-amslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Namiddag Voorber. H. Av. Borssele 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. Koolstra. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. Koolstra Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 24 Collecte voor de hulpbehoevende Kerken in de provincie. s-Gravenp older 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Leek Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Kapellei 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Haijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Drs J. C. Brussaard te Oegstgeest Bet gen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. M. Spiering te Groningen Hoogerheide 4.15 uur Ds A. M. Spiering Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet, 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds H. D. Bakker, Voorber. H. Av. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Joh. Booij te Utrecht Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 35 Cglijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. F. Mantz te Rozenburg Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds W. Schouten te Utrecht Oosterland 10 en 2.30 uur Ds J. Visscher te Zwijndrecht Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. F. Mantz Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor te Vlissingen Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke, Bed. H. Av. en Dankz. Mogen wij tot grote opkomst van Ouderlingen en Predikanten bij deze har telijk opwekken In de pauze wordt een gezamenlijke koffiemaaltijd gehouden. De agenda is als volgt 1. Opening. 2. Notulen. 3. Verslag Penningmeester. 4. Verkiezing van 2 Comitéleden 1 uit de Classis Zierikzee; 1 uit de Classis Axel. 5. Referaat van br. K. B. Bij de Vaate te Nieuwerkerk. Onderwerp: „De Zeeuwse Kerken na de Afscheiding van 1834". Bespreking van het onder werp. Pauze. 6. Heropening om 2 uur precies. 7. Referaat Dr N. J. Hommes te Hille- gersberg. Onderwerp: „De Zorg om de Kerk". Bespreking van het onder werp. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. De predikanten van Middelburg wor den gevraagd als adviseurs ons te willen dienen. De Secretaris van het Comité. C. DOUW. AAN KERKERADEN EN BOEKHOUDERS IN DE CLASSIS AXEL. Als herinnering diene, dat de cl. bij dragen ad art. 11 in de maand April die nen te worden gestort op giro van „De- putaat ad art. 11 der classis Axel van de Geref. Kerken in Nederland" 610499, wat U maar wilt. Proeft ook King- pepermunt. En op hetzelfde moment weet U het. King blinkt uit in zui verheid, in smaak, in geneeskracht. King-pepermunt is het beste dage lijkse middel ter opwekking en ver kwikking. Donderdag 12 Mei a.s. zal in de Burg- walkerk te Kampen de jaarlijkse Hoge schooldag worden belegd, nadat de avoncl tevoren om half acht in dezelfde kerk de bidstond is gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds G. N. Lammens te Kralingen. In de morgenvergadering op Donder dag zal Ds W. A. Wiersinga te Baarn refereren over het onderwerp„De Kerk in een veranderde wereld". In de middagvergadering hoopt de heer H. Algra, lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal, te spreken over het on derwerp: „Onder de preekstoel", terwijl Ds G. Lugtigheid een slotwoord hoopt uit te spreken. Als leider der vergaderingen treedt op Ds P. N. Kruyswijk te Ouderkerk a. d. Amstel, curator van de Theologische Ho geschool. Betoont de Hogeschool der Kerken, die haar 101ste jaar is ingegaan, uw mede leven Voor aanvrage om logies wende men zich vóór 30 April a.s. tot de heer B. Knol, Pedel Theologische Hogeschool, Oudestraat 6, Kampen, telefoon 293. Namens de commissie ter voorbereiding, Prof. Dr G. M. den Hartogh, voorzitter. Ds R. de Vries, secretaris, Burgwal 58, Kampen, telefoon 637. Dezer dagen is het tweede nummer verschenen van „G.S.I.-nieuws", het kwartaalbericht van bovengenoemd Insti tuut. Het Bestuur beoogt hiermede in breder kring dan thans het geval was aan het doel en streven van het G.S.I. bekend heid te geven. Contribuanten ontvangen dit orgaan gratis, men kan zich ook abon neren. De directeur, Prof. Dr R. van Dijk, schreef in dit Aprilnummer een artikel over de verschillende Sociologische Insti tuten op Protestants-Christelijk erf? Het blad bevat voorts een artikel van Drs J. W. de Koning, waarin enkele gege vens worden gepubliceerd over een school onderzoek in 's-Gravenhage. De heer van den Berg, assistent van het Economisch en Sociaal Instituut aan de Vrije Universiteit, schreef over de betekenis van het sociologisch onderzoek als grondslag voor de bejaardenzorg. Enkele gedeelten van de rede, welke de heer de Bruyne, penningmeester van het Instituut, gehouden heeft op de Lan delijke Diakenconferentie der Christelijke voorzover ze niet reeds op enigerlei an dere manier zijn voldaan. Deze stortingen zijn dringend nodig. Cl. deputaat, J. B. v. MECHELEN. AGENDUM der vergadering van de Kerken der Classis Middelburg, te houden D.V. Dinsdag 10 Mei 1955, des voormiddags te 9 uur bi de Hof pleinkerk te Middelburg. 1Opening. 2. Nazien der geloofsbrieven. 3. Constituering der vergadering: Moderamen Ds C. Boon, praeses Ds S. v. Wouwe, assessor Ds W. J. Meister, scriba I Ds A. Verschoor, scriba II. 4. Notulen. 5. Zaken uit de notulen. 6. Ingekomen stukken en instructies. 7. Rapporten, w.o. rapporti Evangelisa tie. 8. Verkiezing afgevaardigden naar de e.k. Part. Synode, alsmede vaststel ling voordracht van door deze Sy node te benoemen Deputaten uit de Classis Middelburg. 9. Rondvraag Art. 41. 10. Persoonlijke rondvraag. 11Persverslag. 12. Sluiting. Namens de roepende Kerk van Serooskerke, S. v. WOUWE, Praeses. G. JOBSE, Scriba. Serooskerke-W., 19 April 1955. Gereformeerde Kerken in Utrecht, han delende over de betekenis van het socio logische werk voor de diaconale arbeid, werden in dit nummer opgenomen. Tot slot volgen nog enkele bestuurs mededelingen. Het administratie-adres is Honthorst- straat 6, Amsterdam-Z. Beroepen te Rottevalle, A. Moolenaar, cand. te Nunspeet te Nederhorst den Berg, A. v. d. Kooij, cand. te Weesp te Weesp, J. L. Boeijinga te 's-Graven- zande te Nijmegen (vac. K. Schou ten), R. Valkhoff te Nieuwolda (Gr.). Aangenomen naar Appingedam (vac. D. J. Modderaar), N. Korenhof f te 2e Exloërmond naar Buitenpost, S. de Vries te Sellingen naar Haney (Brits Columbia), W. Feenstra te Dokkum(nad. besl.) naar Deventer (vac. G. Leene), C. Glaubitz te Hallum. Bedankt voor Middelstum-Kantens (2e pred. pl.), G. Veeneman te Nes (W.D.) voor Hengelo (O.) (vac. E. H. Nagel) J. Verlare te 's-Gravenzande voor Bloemendaal, H. A. L. v. d. Linden te de Bilt (U.) voor Amstelveen, J. Wil schut te Genderen. Afscheid en intrede. Wegens ver trek naar Velp, nam Ds J. Couvée af scheid van Roodeschool met 1 Thess. 51618. Ds H. M. Kuitert is voor nemens 1 Mei afscheid te nemen van Scharendijke, om 15' Mei d.o.v. intrede te doen te Amsterdam, na bevestiging door zijn voorganger, Ds S. J. Popma aldaar. Cand. F. R. M. Elders te Amsterdam is voornemens 22 Mei intrede te doen in de hoofdstad als godsdienstleraar bij het Chr. M.O., na bevestiging door Prof. Dr G. C. Berkouwer aldaar. Wegens ver trek naar Wellandport (Ontario, Canada) nam Ds Jac. Geuzebroek afscheid van Amsterdam met Joh. 4:37. Ds A. de Bruin, miss. predikant van Rotterdam-Purwokerto, die met verlof in het vaderland is gearriveerd, heeft als adres Okkernootstraat 26 te 's-Graven hage, tel. 337674. Ds L. Netelenbos f. Te Baarn is in de ouderdom van 78 jaar overleden Ds L. Netelenbos, emeritus missionair predi kant van de Geref. Kerken. Ds Netelen bos, die 2 Dec. 1878 geboren werd, aan vaardde in 1901 het predikambt te Hij- laard. In 1904 zond de kerk van Delft hem uit naar Wonosobo. Van 1918-1931 toen hij om gezondheidsredenen met eme ritaat ging, was hij predikant van de kerk van Utrecht te Poerworedjo. Zijn stoffe lijk overschot is te Baarn ter ruste gelegd. Op weg naar het ambtf Naar wij vernemen heeft de classis Tiel na gehou den onderzoek de heer C. v. Baren te Scheveningen preekconsent verleend voor de vacante kerk van Well. De classis stond de heer v. Baren toe om als andere classiskerken dat verzoeken, daarin een stichtelijk woord te spreken. (De classis Tiel heeft nog vier vacante kerken.) De heer v. Baren, zo mogen wij hieraan toe voegen, is een bekend figuur in de Chris telijke vakbeweging. Hij is voorzitter van één der grootste Chr. vakorganisaties, n.l. de Chr. Bedrijfsgroepencentrale, alsook een vooraanstaand figuur in de Willem de Zwijgerstichting. Borne. De gemeente viert 14 Mei haar zilveren jubileum. Zij telt 405 zielen, waarvan 186 belijdende leden. In 1934 ontving de gemeente in combinatie met dc kerk van Delden haar eerste predikant. Sedert 1947 heeft zij zelfstandig een voorganger. Zij werd gediend door de predikanten Ds F. D. Kraan, thans te Curagou en door Ds G. P. Nooteboom, die in dienst van de zending is getreden. Binnenkort ontvangt zij in Ds L. Ring nalda te Aardenburg weer een eigen voor ganger. Den Dolder. De financiële rondgang door de gemeente bracht aan toezeggingen op 1610,25, zijnde ruim 360,meer dan gevraagd werd. Scheveningen. De gemeente heeft een vorstelijke gift ontvangen, want een der leden heeft toegezegd de bouw van het nieuwe orgel in de Ichtuskerk voor zijn rekening te nemen. De kerkeraad nam met grote dankbaarheid van dit royale .aanbod kennis. Woubrugge. Ons bericht in ons blad van 9 April inzake de offervaardigheid der gemeente moet in zoverre gerectifi- Nagekomen advertentie.) Voor het hartelijk blijk van medeleven, ons betoond na het overlijden van onze lieve Vader en Grootvader, de Heer A. D. LITTOOIJ, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, L. C. LITTOOIJ. Middelburg, April 1955. ceerd worden, dat de actie voor schuld delging over het jaar 1954 heeft opge bracht ƒ2310,50, plus nog ƒ45,aan nagekomen giften, terwijl daarnaast de actie tot verhoging van de vrijwillige bij dragen 963,opbracht. Twee acties werden dus tegelijk gevoerd. Zeeuwse predikantenconferentie. J.l. Donderdag werd te Goes de vierde .Studiedag gehouden vanwege de Zeeuwse predikantenconferentie. Als referent trad op Prof. Dr G. B. Wurth van Kampen, met het onderwerp: „Huwelijksvragen". Giften en legaten. Voor het orgel fonds ontving de gemeente Barchem een gift van 1000,

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3