Kerknieuws Officiële Berichten PREDIKBEURTEN zeggen. Het is de grote vraag nog of „de liefde" dus werkelijk de liefde is. Beter gezegd (ik hebdie vraag eigenlijk al ont kennend -beantwoord)echte liefde is meestal nog wat anders.. En wie dat niet ziet, maakt op dit gebied de ongelukken. Die hoeven uiteraard niet altijd even ca tastrofaal" te zijn. Een blauwtje lopen is ook al zo'n ongeluk, maar meestal nog maar een heel kleintje. Zoals een blauw oog wel een klap zal zijn geweest, die hard aankwam, maar na een poosje ziet niemand er meer wat van. Het kan echter ook gaan zoals in dat rijmpje beschreven wordt, dat als titel hier boven staat. Dat rijmpje is een spot tend regeltje van iemand, die de zon niet kan zien schijnen. Maar het is verdrietig genoeg ook een sobere beschrijving van iemand die met „de liefde" nota bene ver ongelukt is. Je kan met „de liefde" dus veronge lukken. Ik durf zelfs wel te zeggen, dat het heel vaak voorkomt. De ongelukken komen voort uit een door-elkaar-halen van „liefde" en liefde. Het is beslist niet hetzelfde! Als er eens flink gekust wordt en ge vrijd, dan hoeft dat lang niet altijd te betekenen dat er echte liefde in het spel •iedereen op dit gebied in stand probeert is. Dat is juist de verwarring, die bijna te houdenkussen en laten kussen liefde. Nu gaat het mij niet tegen kussen. Als het niet zo gek stond, zou ik bijna neer schrijven: ik doe het zelf ook graag. En Prof. Waterink leerde ons op col lege, dat het beslist niet ongezond is als een jongen een meisje heeft, en een meisje een jongen. Het kan natuurlijk allemaal ontaarden in een onsmakelijk gedoe van: inofgen weer een ander. Ik ken ergens in ons land zo'n dorp waar dit gebeurt (niet in Zeeland, maar wie weet, gebeurt het daar ook). Het resultaat is een allermis- selijkste vrijpostigheid tussen jongens en meisjes. Ik schrijf dat er even bij, opdat nie mand kan misverstaan wat ik bedoel. Ik wil alleen maar zeggen, dat er een hele normale omgang tussen jongens en meisjes bestaat, die verliefdheid heet. En tegen deze verliefdheid is op zichzelf niets in te brengen. De grote vergissing is alleen maar, dat zoveel mensen dit voor de liefde houden, voor de echte liefde, en op de basis van deze verliefdheid gaan verloven, en dan trouwen en dan berouwen. Alsof het feit dat je elkaar kussen kunt, al genoeg zou zijn om ook al met elkaar te gaan trouwen! Nota bene! Ik schrijf dit allemaal nu maar eens ronduit, omdat het langzamerhand om ons heen wemelt van de jongens en de meis jes, die er zó over denken, en die straks dan ook aan de zure vruchten toe zijn. Er zijn er genoeg van jullie die denken, dat ze de Liefde (met een hoofletter) te gen gekomen zijn, alleen omdat ze een jongen tegen gekomen zijn op wie ze op de bovenomschreven manier verliefd zijn geworden. Dit lijkt mij een grove vergissing, die misschien onschuldig lijkt, maar even ge makkelijk de inleiding kan worden op het trieste verhaal van een mislukt huwelijk. Liefde is nu eenmaal meer dan ver liefdheid. Het heeft bijvoorbeeld ook nog wat met I Cor. 13 te maken. Dit te bedenken, kan je tegelijk bewa ren voor een ongelimiteerd aantal ver liefdheden in je leven. Allicht, dat je het eens een keer bent. Maar als je gezien hebt, dat Liefde nog wat meer is dan verliefdheid, kun je je zelf en de meisjes of jongens met wie je omgaat bewaren voor het onsmakelijke „elke maand een ander". Daarmee bederf je jezelf en een ander. En daarmee zondig je dus tegen het gebod van de echte liefde, de Liefde met een hoofletter. Sch. PI. M. K. Beroepen te Eist (Geld.), D. Brilman te Paesens (Fr.) te Berlikum (Fr.), N. Korenhof f te Tweede Exloërmond te Barrhead-Westlock (Alberta-Canada), W. Feenstra te Dokkum te Sorong (Nw. Guinea), P. B. Suurmond te Mak- kum te Giessen-Oud- en Nieuwkerk, J. Nierop, cand. te Andijk-O. Bedankt voor Wolvega, O. Jager te Vrouwenpolder voor Nieuwleusen, G. Sinia te Jutrijp-Hommerts voor Sur- huisterveen, N. Korenhoff te Tweede Exloërmond. Examens. Aan de Theologische PIo- geschool te Kampen zijn geslaagd voor het cand. examen theologie de heren A. Moolenaar te Nunspeet en J. G. O. Guhrt te Ihrhove (Did.). - Aan de V.U. is geslaagd voor het doet. examen theologie Ds M. J. Mulder, Geref. predikant te Heerde en voor het cand. examen theolo gie de heer S. v. d. Veen te Groningen. Afscheid en intrede. Dr L. Zielhuis is voornemens 20 Maart afscheid te ne men van Arum, om 3 April d.o.v. intrede te doen te Baflo. Ds A. C. Kersten is voornemens 24 April afscheid te nemen van Opperdoes, om 8 Mei d.o.v. intrede te doen te Bodegraven. Ds F. Dresselhuis f. Opnieuw leed het predikantencorps der Geref. Kerken een ernstig verlies door het onverwacht heengaan in de ouderdom van ruim 57 jaar van Ds F. Dresselhuis, de pastor van Roermond. Ds Dresselhuis, die in het R.K. ziekenhuis ter plaatse overleed, werd 21 Mei 1897 te Winschoten geboren en studeerde aan de V.U., om vervolgens een semester Barth's colleges te volgen aan de Universiteit te Göttingen. 19 Dec. 1926 werd hij te Oldeboorn in het predikambt bevestigd en 19 Oct. 1947 verwisselde hij deze gemeente met die van Roermond, waar een zeer uitgestrekt arbeidsveld in het Zuiden des lands aan zijn pastorale zorgen was toevertrouwd. Ds Dresselhuis was vooral een man van internationale contacten. Als secretaris van het Comité voor Geref. Oekraine bezocht hij in de jaren 1935/6 tweemaal de grensgebieden langs Sovjet-Rusland en in laatstgenoemd jaar opende hij te Kolomea de eerste Chr. school in de Oekraine. Voorts was hij ook secretaris van het Comité Licht in het Oosten. Hij heeft in die kwaliteit tijdens de bezettingsjaren voor de in Duitsland tewerkgestelde landgenoten een maand blad uitgegeven „Nederland in den vreem de" en schreef in 1947 over dit werk een gedenkboek. Na de bevrijding richtte hij mede de World Evangelical Fellowship op. Van de hand van Ds Dresselhuis. ver schenen o.m. de H. Catechismus in het Oekrains en de verkorte Institutie van Calvijn. Onder buitengewone belangstel ling heeft te Roermond zijn uitvaart plaats gevonden. Onder de talrijke spre kers waren Dr H. A. Colijn namens de W.E.F., pastor Dieck van Rheydt bij München-Gladbach, pastor Langenohl na mens de Geref. kring in Duutsland, de burgemeester van Roermond, Mr Dr J. Geuljans, pater v. Schaik uit Nijmegen, die in de bezettingsjaren bij Ds Dressel huis was ondergedoken, Ds G. Groot j an s Gzn., em. Ned. Herv. predikant te Am sterdam. Ongeveer 150 genodigden woon den de herdenkingsdienst bij. Dr J. Hoek te 's-Gravenhage-West, die reeds een jaar door ongesteldheid ver hinderd is zijn arbeid te verrichten, heeft een inzinking gekregen. De patiënt moet het bed houden en is ernstig ziek. Ds B. J. A. Streefkerk te Berkel- Rodenrijs, is door de kerkeraad van Rot terdam benoemd voor het werk onder de studenten in groot-Rotterdam. Hij zal als zijn kerkeraad daarmede accoord gaat, een deel van zijn tijd aan het studenten- werk geven, waarbij de financiële conse quenties niet voor rekening van de kerk van Rotterdam komen. Ds Streefkerk is 44 jaar oud en werd in Oct. 1940 predi kant te Glanerbrug, welke standplaats hij in 1945 met zijn tegenwoordige verbond. Ds M. Vreugdenhil mocht na zijn verpleging in het Diaconessenhuis te Utrecht aanvankelijk hersteld weer in zijn pastorie te Ruinerwold terugkeren. Aalten. Na stemming sprak de ker keraad uit, dat de gehouden enquête in zake het houden van kerkdiensten te Lin- telo geen voldoende gronden opleverde, om deze diensten aldaar te gaan organi seren, om dan zó tot kerkinstituering te komen. Harderwijk. Het fonds voor de bouw van een tweede kerk in de Tinne gieter telt thans ƒ70.000,Allerlei ac ties brachten 52.000,op en voor de offeractie is vóór 1 Mei a.s. nog 18.000,toegezegd. Rotterdam. De kerkeraad behandel de het rapport kerkeraad-Jeugdhaven en nam de conclusies daarvan aan. Hij zal een curatorium benoemen van 5 personen, dat de verbindende schakel tussen hem en de Jeugdhaven vormen zal. In de plaats van Ds J. M. v. Krimpen zal een nieuwe evangelisatie-predikant beroepen worden. De kerken in de N.0.-polder. De classis Emmeloord verleende aan de kerk van Ens toestemming te Nagele tot kerk instituering over te gaan mits deputaten voor het Ysselmeergebied de financiële consequenties daarvan aanvaarden. Aan de kerk van Vollenhove adviseerde de classis voorlopig voor een jaar nog niet tot instituering te Krabbenburg over te gaan, maar daarvan wel een zelfstandige wijk te maken. De vacature-penningen. De classis Meppel sprak n.a.v. een vraag van de kerk van Hollandseveld uit, dat geen bepaald bedrag kan worden vastgesteld, als uit te reiken vergoeding aan predikanten van elders, die een preekbeurt komen vervul len. ZONNEMAIRE. Als Scriba van de Geref. Kerk van Zonnemaire treedt thans opJ. v. d. Pan ne, B 109, Zonnemaire. ZONDAG 6 MAART 1955. WOENSDAG 9 MAART (BIDDAG). CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2 uur Ds W. J. Meister, Zondag 6 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 6 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds WJJ. Meister, Zondag 6 Zang door Evangelisatie Zangkoor. 5 uur Ds P. van Til Collecte Generale Kas Hulpbehoevende Kerken. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Student Tissink Middelburg (Hofpleinkerk) Woensdag 9.30 uur- Ds W. J. Meister 2.30 uur Drs A. Verschoor 7 uur Ds P. van Til Collecte Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Woensdag 10 uur Ds P. M. Veldhuijzen 2.30 uur Ds Th. Rienks te Schoondijke Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Woensdag 10 uur Ds Lammens te Rotterdam 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare Woensdag 10 uur Drs O. Jager, 2.30 uur Ds J. Goumare. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Woensdag 10 uur Ds A. Elshout, 7..30 uur Ds S. van Wouwe Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds H. M. Derclcsen Woensdag 10 uur Ds C. Boon, 2.30 uur Ds H. M. Dercksen Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Voormiddag Openb. bel. en Voorber. PI. Av. Woensdag 10 uur Ds S. van Wouwe, 2.30 uur Ds A. Elshout Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Woensdag 10 uur Ds H. M. Dercksen, 7.30 uur Ds C. Boon V'eere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Woensdag 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds Lammens 7.30 uur Jeugdsamenkomst. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Woensdag 8 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs O. Jager, Bed. H. Av. Woensdag 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Drs O. Jager. Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier Collecte geestelijke verzorging militairen. Woensdag 2.30 uur Ds W. J. Meister, 7 uur Drs A. Verschoor CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée 10 Maart Biddag 10.30 uur Ds A. Elshout, 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10 en 3 uur Cand. Van Reenen Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks, nam. Openb. belijdenis Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman 10 Maart Biddag 3 uur Ds D. Middelkoop, 7 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. Schóól) 10 en 2.30 u. Dr B. A. Knoppers, Amsterdam Namiddag Voorber. PI. Av. 10 Maart Biddag 10 uur Ds D. J. Couvée 2.30 uur Ds A. Elshout te Koudekerke CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Leesdienst Woensdag 9.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven, 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. van Til. Woensdag 10 uur Ds J. v. d. Veen 2.30 uur Ds Visser te Amsterdam Driewegen 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Woensdag 10 uur Ds Visser te Amsterdam GoesAula Chr. Lyceum, 9 uur Dr C. Stam Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Dr C. Stam, Zondag 20 Collecte voor door oorlogschade getroffen Kerken. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds E. Beukema Woensdag 10 en 2.30 uur Ds H. Pestman Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Woensdag 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN, Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds K. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 4.15 uur Ds A. T. Besselaar Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds PI. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds H. J. Heida te Vlaardingen Woensdag 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Bruinisse 10 en 3 uur Ds D. Bremmer, Zondag 31 Woensdag 10 uur Ds D. Bremmer 3 uur Ds K. Smit te Anna Jacoba Polder Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds P. J. O. de Bruyne te Zaandam Woensdag 10 en 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf te Vlissingen Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds B. A. Bos te Apeldoorn Woensdag 10 en 3 uur Ds O. v. Noort te Nieuwendijk Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds A. Nagelkerke Woensdag 10 en 5 uur Dr van Zuijlen te Rotterdam Oosterland 10 en 2.30 uur Ds P. J. Schuddebeurs Woensdag 10 en 2.30 uur Ds A. Wouters te Dordrecht Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds B. A. Bos Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert, Voorber. H. Av. Woensdag 10 u. Ds H. M. Kuitert, 2..30 u. Ds P. L. Schuddebeurs Wissekerke 10 en 2.30 uur D's R. A. Flinterman te Goes Woensdag 10 en 2.30 uur Cand. I. Meijer te O. Wetering Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Woensdag 10 uur Ds Y. J. Tiemersma, 7 uur Ds A. Nagelkerke Zonnemaire 10 en 2.30 uur

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3