Kerknieuws Officiële Berichten Uit de getroffen Kerken Een jaar Evangelisatie-arbeid PREDIKBEURTEN „SOU DEO GLORIA" f SCHAREN DUKE Lieve broeders en siisfcrs,. Allereerst wil ik graag de vaders en moeders, onder; Ons. een verzoek doen. Alle jeugd van boven .de 16 jaar heeft, een enquête-formulier, ontvangen van het Geref. Sociologisch Instituut. Dat is alle maal \yel bekend en waar het voor dient is ook uit-en-te-na besproken op de cate chisaties. Het komt er nu alleen op aan, dat dit „boekje" (zoals de jongens zeg gen) werkelijk ingevuld wordt en ten spoedigste verzonden. Willen alle vaders en moeders hun jongens en meisjes daar bij even helpen, door ze in de eerste plaats er aan te herinneren, dat dit nog gebeuren moet, en door in de tweede plaats (zo no dig) met hun ouderlijk gezag een stoot in de goede richting te geven? Het is n.l. zo, dat deze enquête alleen slagen kan, als werkelijk indereen dit formulier zo se rieus mogelijk invult en daarna opstuurt. De Vrouwenvereniging ontwikkelt hoe langer hoe meer voortreffelijke activiteit. Daarvan getuigt al weer wat ik U nu doorgeef. Op Vrijdagavond 25 Februari wordt de Wereld-Vrouwengebedsdag ge houden. Dat wil zeggenop die avond ko men over heel de wereld alle Christen vrouwen bij elkaar, om samen te bidden voor de wereldvrede, de wereldproblemen, de wereldellende - kortom voor 3I die dingen,waarmee zich in het algemeen al leen de^mannen bemoeien. Hoezeer ook iedere vrouw; „er wat aan doen kan", wil juist deze gebedsavond zeggen. Zeggen we niet vaker, dat de afloop van de we reldgeschiedenis in de eerste plaats in de handen van de bidders ligt, dus in de ge vouwen handen Dat wil deze gebeds avond opnieuw aan ons duidelijk maken. Onze Vrouwenvereniging organiseert dit samen met de Herv. Vrouwenvereniging hier in Scharendijke. Het zal in de Nood kerk gedaan worden, en uiteraard worden alle vrouwen en meisjes van bo ven de 15 jaar er voor uitgenodigd. Aan vang 8.15 uur precies. Over de komende ontspanningsavond, waarop de jeugd een toneelstuk zal op voeren, kan ik U nu wat meer vertellen. Het wordt Woensdag 23 Februari a.s. en de catechisaties schuiven dan op naar een andere avond. Om de spanning er een beetje in te houden, hoort U het hoe en wat nog wel op een andere keer. In het ziekenhuis te Goes is opgeno men zuster van Sluisden Oude. Het is goed dat U dat allemaal weet, want voor onze zieke broeders en zusters mo gen we gelukkig bidden. Allen hartelijk gegroet Uw H. M. Kuitert. Beroepen te Hengelo (Ov.), J. Wolven te Grotegast te Nieuwleusen, G. Sinia te Jutrijp-Hommerts te Noordwijk- Binnen (2e maal), P. Hemen te Tuin- dqr.p.-Oostzaan te Oosterend op Texel, L. Loosman te Stad a. h. Haringvliet te Surhuisterveen, N. Korenhoff te 2e Exloërmond te Oudehorne, J. Nierop, cand. te Andijk-O. te Amersfoort en te Dordrecht, W. van der Linden te Kra lingen te Nieuwe-Pekela, M. D. Ge- leynse te Winsum te Onstwedde. J. Heule te Edam te Amstelveen. Drs O. Jager te Vrouwenpolder te Hijken. J. Meyer, cand. te O. en N. Wetering te Oostvoorne, J. D. Peereboom, cand. te Ede te Zevenhuizen (Z.-H.), J. Bos te Asperen. Aangenomen naar Amsterdam (als zie- kenhuispred W. J. v. Otterlo te Kralin gen naar Noordwijk-Binnen (2e be roep), P. Heinen te Tuindorp-Oostzaan naar Numansdorp, D. Bremmer te Bruinisse naar Franeker, A. Kruis wijk te Oosterzee naar Axton (Onta rio), R. Groeneboer te Weesp. Bedankt voor Beekbergen, D. Bremmer te Bruinisse voor Rotterdam (vac. F. C. Meyster), W. C. v. d. Brink te 's-Gra- venhage voor Ezinge, A. Griffioen te Zoutkamp voor Hengelo, J. Wolven te Grootegast. Afscheid en intrede. Wegens ver trek naar Amsterdam-O., nam Ds C. B. Bavinck afscheid van Brussel met Hebr. 13: 14. Ds W. Fokkens te Wissekerke is voornemens 27 Febr. intrede te doen te Wilsum, na bevestiging door zijn va der, Ds H. Fokkens, em. predikant te Gouda. Ds H. Wiersinga te Lewedorp, hoopt 1 Maart intrede te doen te Gent (België), na bevestiging door Ds B. W. G&nzevoort van Antwerpen. Ds E. H. Nagel te Hengelo (O.), is voornemens 3 Maart intrede te doen te Brussel. De bevestiging en intrede van Ds A. J. R. Brussaard te Dieren bij de kerk van 's-Gravenhage-Loosduinen, is thans be paald op 25 Maart a.s. Ds Brussaard zal tevoren in dezelfde dienst door zijn va der, Ds J. C. Brussaard, em.predikant te Oegstgeest, worden bevestigd. Cand. K. H. B. Bolwijn te Amsterdam, is voor nemens 5 Juni intrede te doen te Sleen (Dr.), na bevestiging door Ds D. van Swigchem van O. en N. Wetering. Ds J. C. de Brnyn te Apeldoorn, heeft thans zijn kerkeraad verzocht hem in verband met zijn gezondheidstoestand, eervol emeritaat te willen verlenen tegen 1 Juli a.s. Ds R. v. Mazijk te Maarn, moet op medisch advies enkele weken volkomen rust houden. Ds G. 'Mulder te Alphen a. d. Rijn, werd tijdens een catechisatie door onge steldheid getroffen, waardoor hy bewus teloos geraakte. Hij werd naar zijn wo ning vervoerd en is thans in een zieken huis te Utrecht ter observatie opgenomen. Ds Mulder die een paar jaar geleden lang durig ziek geweest is, zal weer geruime tijd zijn arbeid niet kunnen hervatten. Examens. De classis Haarlem heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer J. J. Lamme Jr. te Haar lem, cand. aan de V.U. Aan de V.U is geslaagd voor het cand. examen theo logie de heer A'. v. d. Kooy te Amsterdam. 's-Gravenhage-Loosduinen. De ker keraad die deze week de bouw van een nieuw bedehuis in Morgenstond de Vredekerk deed aanbesteden, beraamt thans plannen tot het bouwen van een preekgelegenheid in de Escamppolder. Ouderlingenconferentie. De Ouder lingenconferentie in de classis Meppel zal 24 Febr. a.s. te Hoogeveen in het „Her man Bavinckhuis" worden gehouden. In de morgenvergadering zal ouderling O. Dijkstra van Meppel refereren over-: „De taak van de ouderling in de evangelisa tie" en in de middagvergadering zal Prof. Mr. I. A. Diepenhorst van Zeist spreken over: „De kerk en de veranderde maat schappij". Diaconale conferentie. De classicale conferentie van diakenen in de classis Beilen zal 25 Febr. te Dwingeloo worden gehouden. Als referent treedt op Ds W. v. d. Kolk van Beilen met het onderwerp „Diaconaal contactdiaconaal gesprek" ZEEUWSE PREDIKANTEN Derde Studiedag voor de Geref. Pre dikanten in Zeeland op Maandag 21 Fe bruari 1955 in het lokaal van de Geref. Kerk te Goes, Westwal 2. Aanvang 11 uur v.m. SprekerProf. Dr J. van Genderen, Hoogleraar aan de Theologische Hoge school van de Chr. Geref. Kerken te Apeldoorn. Onderwerp: „De positie van de Chr. Geref. Kerken". Namens het Moderamen van de Z.P.C., A. G. van der Stoel, voorz. G. Aalbersberg, secr. BORSSELE. Het adres van de kerkeraad der Geref. Kerk alhier is nu Dhr. J. Fraanje, Plein 7, Borssele. WEMELDINGE. Het adres van de kerkeraad der Geref. Kerk alhier is Dhr. B. Hengeveld, Julia- nastraat te Wissekerke. Door de Classis Middelburg benoemd, om de Evangelisatie-arbeid van Ir. Stene- ker voort te zetten, ben ik 1 Jan. 1954 mijn arbeid begonnen, en heb gedurende het voorbijgegane jaar mijn werk gere geld mogen voortzetten. Omdat de Deputaten oordeelden, dat het voor de arbeid alleszins gewenst was, dat ik me in Vlissingen zou vestigen, ben ik dadelijk begonnen een woning in Vlis singen te zoeken, maar het heeft tot eind December geduurd, eer we een geschikte woning vonden, en konden betrekken. Het op en neer reizen van Domburg naar Vlissingen was niet alleen vermoei end, maar kostte ook veel tijd, terwijl het in de winter vaak verre van aangenaam was. Wel traden de Broeders en Zusters van Vlissingen me welwillend tegemoet, door me in hun woningen uit te nodigen, zodat ik, als het werk vast liep, of als er een verloren half uurtje overbleef, nooit, zo als men dat zegt, „met mijn ziel onder mijn arm" behoefde te lopen. De aange boden gastvrijheid was groter, dan ik er gebruik van kon maken. Ook Middelburg behoorde van het be gin af aan tot mijn speciaal arbeidsveld, maar hoewel ook de Broeders en Zusters van Middelburg me met welwillendheid ontvingen, duurde het toch wat langer, voor ik daar wat ingeburgerd was. In beide plaatsen vindt mijn arbeid plaats in nauwe samenwerking met de „Huisbezoek- C o mmissies" Deze vergaderen, behalve in de maan den Juli en Aug., iedere maand. Daar brengen de Broeders en Zusters CLASSIS MIDDELBURG. ZONDAG 20 FEBRUARI 1955 Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister 2 uur Ds G. J. Cozijnsen te Hellendoorn 5 uur Ds G. J. Cozijnsen (Noorderkerk) 9.30 uur Ds G. J. Cozijnsen 5 uur Ds W. J. Meister Collecte Hulpbehoevende Kerken in de provincie. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds G. J. Cozijnsen Arncmuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk. Gapinge 9 uur Ds L. de Nood te Oostvoorne, 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare Koudckerkc 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskcrke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds H. M. Dercksen Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Woensdag 23 Febr. 2.30 uur Ds C. Boon, Huwelijksbevestiging Vcere 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Leesdienst. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 10.30 en 3 uur Ds L. de Nood Wcstkapellc 10 uur Ds J. Spoelstra, 2.30 uur Ds W. J. Meister. Collecte Evangelisatie in eigen dorp. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10.30 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijkc 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Tefneuzen 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds L. Ringnalda Ds D. J. Couvée Drs A. Verschoor te Vlissingen Ds D. A. Vogel te Gel een Ds F. L. Schalkwijk Ds J. B. van Mechelen Ds H. Pestman Ds D. Middelkoop Ds T. A. Besselaar te Krabbendijke. Ds A. Veldhuijzen Leesdienst Ds J. v. d. Veen Dr C. Stam Dr C. Stam, Zondag 18 CLASSIS GOES, Baarland 9.30 en 2.30 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Collecte Stichting Prot. Chr. Streekziekenhuis v. Z. enN.-Beveland 's-G raven polder 10 en 2 uur Ds G. Heijerman Hcinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Kapcllc 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 5 uur Ds H. Wiersinga Voormiddag Openbare belijdenis. Namiddag Afscheid. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg IVemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds E. J. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. Hartkamp te den Helder Woensdag 23 Febr., Biddag, 10 uur Ds K. Smit 2.30 uur Ds D. Bremmer Bergen op Zoom 8.309 uur Burger Gasthuis Ds A. G. v. d. Stoel 9.30 en 5 uur Hoogerhcide 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vbssenieèr 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. Koning Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 uur 1.30 uur Bruinisse 10 en 3 uur Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Zie rik zee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds H. D. Bakker Ds P. L. Schuddebeurs Ds A. Nagelkerke Ds D. Bremmer, Zondag 28 en 29 Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds O. van Noort te Nieuwndijk Ds A. J. Radder Ds W. van den Bos te Pijnacker Ds W. J. Smidt te Naaldwijk Ds O. van Noort Ds H. M. Kuitert Ds F. Meyster te Rotterdam Ds Y. J. Tiemersma Ds A. Nagelkerke rapport uit van de door hen gedane be zoeken. Ondervonden moeilijkheden wor den besproken. Raad wordt gegeven, hoe in bepaalde gevallen te handelen. Daar worden die adressen aan mij doorgege ven, daarvan men oordeelt, dat het ge wenst is, dat ik er zelf eens een bezoek breng. Op deze vergaderingen wordt ook ge regeld door mij een inleiding gegevenin het afgelopen jaar werd door mij gespro ken over: „Contact", waarbij het ging óver de vraag „hoe krijgen we contact met hen, die we voor Christus zoeken te win nen" verder werd er gesproken over „Alleen de H. Schrift" (en niet de over levering) over„De alleen zaligmakende Kerk", en over„Alleen door het geloof". Ging het bij deze onderwerpen in de eerste plaats over de R.K. dwalingen, bij de bespreking bleek telkens, dat er ook leringen uit te trekken waren met het oog óp huisbezoeken bij niet-R.K. personen. Daarna is tweemaal gesproken over het Humanismeéénmaal overDe Sociale kwestie op huisbezoek (in verband met de vaak gedane vraagWat doet de Kerk voor de arbeiders?) en ook werd een avond gewijd aan het onderwerp: Refor matie en Evangelisatie. De zomertijd is geweest: de tijd van de Openlucht pre diking. De minder gun stige weersomstandigheden hebben wel belemmerend gewerkt. In het Bellamypark te Vlissingen heb ik in de zomermaanden 's Zondags om de 14 dagen, 's avonds een kwartier tot 20 minuten gesproken; een paar maal, bij ontstentenis, vervangen door Dhr. J. y. d. Putte van Souburg. Op de andere Zondagavonden sprak de predikant van de Chr. Geref. Kerk. CHR. ZANGVERENIGING Komt allen op DONDERDAG 24 FE BRUARI a.s. naar de Noorderkerk in de Bogardstraat, Middelburg, waar een ZANGDIENST zal worden ge houden. Spreker Drs O. Jager te Vrouwenpolder. OrganistC. J. Barth. DirigentJan Kousemaker, die het Koor en Kinderkoor zal leiden m.m.v. So listen. Jong en oud, steunt onze zang door Uw aanwezigheid. Aanvang 8 uur. Toegangsprijs 50 cent. In Souburg werd door mij, op verzoek, tweemaal op een Zaterdagavond gespro ken. In Wcstkapelle hadden we eens per maand, op een dag, midden in de week, straatprediking. Ook in het Havendorp is deze er ge weest op twee Zaterdagavonden. Boven dien in de daar gehouden Zaaiweek, op één avond op drie plaatsen. We werden steeds bijgestaan door dhr. J. Kamer mans, die steeds met de geluid- wagen present was. In het Bellamypark wordt steeds gezon gen door het Evangelisatie-Zangkoor van Vlissingen. Van directe vrucht op de straatpredi king kan geen gewag worden gemaakt. We achten het echter een voorrecht, dat nog ongehinderd het Evangelie op straat gepredikt mag worden. En door de geluidswagen bereikt men verschillende onzichtbare hoorders. Niet alleen op straat mocht het Evan-

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3