Officiële Berichten PREDIKBEURTEN ling. Ieder die weet welke warwinkel van cijfers en kolommen de na-rampse situa tie heeft meegebracht, kan begrijpen, dat het niet gewenst geacht werd de boekhou ding aan een. ander over te doen. Daar komt bij dat br. Folmer zo lang zamerhand een expert geworden is op het gebied van de kerkelijke finantiën, zodat deze in geen betere handen kunnen zijn dan in die van hem. Dan de Vrouwenvereniging. De presi dente, Mej. van Steenbruggen, heeft ge vraagd of ik wilde meedelen, dat de a.s. vergadering gehouden wordt op Woens dag 16 Febr. a.s. in het Jeugdgebouw. Binnenkort komt ook de jeugd op de planken met hun toneelstuk. Maar daar hoort U nog van. Hartelijk gegroet vanuit de pastorie. Uw H. M. Kuitert. Aan alle vrouwendie op de een of andere manier door de watersnood van 1953 werden getroffen. Beste Dames, Velen van U zullen zich ongetwijfeld de fijne vacantieweken herinneren, die wij verleden jaar mochten doorbrengen in het Geref. Zendingscentrum te Baarn. Niet op kosten van de Zending, zoals sommigen ten onrechte meenden.) Was Uzelf niet van de partij, dan zult U er toch zeker wel over hebben gehoord en misschien hebt U wel eens gedacht: was ik maar meegegaan Want wat is het fijn er eens helemaal uit te zijn, even de kleine en de grote zor gen achter zich te laten en zich te laten verzorgen. Toen we verleden jaar in Baarn waren hebben we meer dan eens gezegd: „Dit moest toch eigenlijk bij één keer niet blij ven, kon het een ander jaar maar weer Welnu, Dames, dit jaar kan het weer: Van 3 tot 13 Mei a.s. staat het Zen dingscentrum voor U open. Niet geheel voor niets, zoals verleden jaar, maar toch voor heel geinig geld. Vraagt U maar niet hoe het kan, maar neemt U dit aanbod maar met beide han den aan, het is U van harte gegund. Voor 25,mag U mee en dan hebt U heen en terug vrij reizen vanaf Roo sendaal. Ja, ik weet het, voor sommigen zal dit bedrag te hoog zijn en toch wilt U graag mee. Natuurlijk gaat U dan ook mee, dan vinden we er wel iets op. We kennen el kaar nu wel zo'n beetje en daarom zou ik zeggenschrijft U me in zo'n geval even een briefje, dan kom ik wel eens praten En mochten er zijn die zeggenik heb er wel 30,voor over, want dan draag ik wat bij voor iemand, die minder goed bij kas zit, wel Dameshet is niet verboden meer dan 25,— te betalen. Wilt U Ach in ieder geval vóór 1 April 1955 opgevenHet adres voor alle aan meldingen is: Koningslaan 7, Utrecht. Nu hoop ik, dat ook vele mannen en vaders dit stukje lezen. Want dan zou U nu de krant eens even neer moeten leggen en eens naar Uw vrouw moeten kijken. En nu niet denken„ik kan haar geen dag missen", maarwat zorgt ze toch iedere dag opnieuw en wat heeft ze weinig tijd voor zichzelf. U moet haar die tien dagen maar eens gunnen, zelfs al vindt zij het niet nodig. Ieder mens heeft toch behoefte aan rust, ontspanning en bezinning. Probeert U het eens om er zo over te denken en dan zullen de resultaten niet uitblijven en Uw hele gezin ten goede ko men. Helaas is het dit jaar niet mogelijk ge zinsverzorgsters beschikbaar te houden voor deze periode, dan hoogstens voor een heel enkel bijzonder geval. U moet dus maar zo veel mogelijk el kaar helpen. Zorgt U dan met elkaar dat de meest belaste moeders de kans krijgen Met hartelijke groeten, E. C. van der Meülen. LEIVEDORP. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Lewedorp nodigt alle Kerken van de Classis Goes uit zich te doen vertegen woordigen bij het afscheid van Ds H. Wiersinga op Zondag 20 Febr. a.s., om 5 uur n.m. Voor de kerkeraad, F. Dekker, scriba. WOLEAARTSDIJK Het adres van de Scriba is thans: J. Katsman Pz., A 27, Wolfaartsdijk. KORT VERSLAG vergadering Classis Tholen, gehouden Woensdag 2 Fe bruari 1955. 1. Ds Bakker opent. We zingen Gods lof en luisteren naar Gods Woord in Efeze 4 en bidden om Gods zegen. 2. De Praeses verwelkomt alle afge vaardigden, zeer bijzonder Ds K. Smit van Anna Jacobapolder; spreekt zijn leed wezen uit over de mislukte poging van de kerk van Rilland-Bath, om te komen tot vervulling van de vacature Ds Baaij- enfeliciteert Ds v. d. Stoel met de ver meerdering van zijn gezin. 3. Enkele broeders zien de credentie- brieven na. Alle kerken zijn wettig ver tegenwoordigdde kerken van Anna Ja cobapolder, Rilland-Bath en Krabbendij- ke hebben een instructie. 4. Broeder Versluys leest de notulen, welke ongewijzigd worden goedgekeurd. 5. De afgevaardigden van Rilland-Bath delen mede, dat Cand. Pereboom aldaar beroepen werd. 6. De ingekomen stukken worden be handeld. a. Verslag van de controle der Classicale zendingsgeldenb. Overzicht over de arbeid onder de militairen. De geestelijke verzorging der militairen blijkt de belangstelling der kerken te hebben, vooral die van Bergen op Zoom; c. Van het Algemeen Kerkelijk Bureau gegevens over gehouden collecten. Er wordt opge wekt geen collecten te halverend. Ver blijdende mededeling Classis Haarlem, dat Ds M. Vriezen terugkeert tot de Gere formeerde Kerken. 7. Ten aanzien van de controle der boeken van de onderscheiden deputaat- schappen besluit de Classis de boeken te laten lopen naar het kalenderjaar en op de Februari-classis verslag van de gehou den controle te doen uitbrengen. 8. Instructies. De kerk van Krabben- dijke stelt voor een subsidie van 40, voor het Evangelisatiewerk der eigen ge meente te mogen ontvangen uit de Classi cale kas. Wordt toegezegd. Anna Jacobapolder wenst herziening van de Classicale quota. De commissie ad hoe zal opnieuw de zaak der quota bezien en met voorstellen komen op de volgende vergadering. Een der kerken vraagt steun naar art. 11. Wordt toegezegd. 9. Rapporten. Ds v. d. Stoel doet enige mededelingen omtrent de gang van het zendingswerk op Java, inzonderheid aan gaande de vreugdevolle vooruitgang van de schoolarbeid aldaar. Doet het voorstel op de volgende Classis zich te beraden over de verhoging van het quotum. Ds Koning rapporteert over het Idenburg- fonds alle kerken voldeden aan hun verplichting. Vervolgens brengt hij rap port uit over het afscheid van Ds Baaijen van de kerk van Rilland-Bath. 10. Bespreking van de instructie van de kerk van Krabbendijke aangaande het instituut van legerpredikant. Na ampele bespreking wordt de suggestie, die de in structie bevat, overgenomen, welke, nader geformuleerd zal worden doorgegeven aan de Particuliere Synode. 11Enkele deputaatschappen worden geregeld. Voor de regeling vacaturebeur ten wordt Ds Bakker benoemd. Hulpbe hoevende kerken broeder H. J. van Harn van Krabbendijke, secundus Ds Smit. Secundus zending Ds Bakker. 12. Vacaturebeurten. Rilland-Bath: Februari Ds v. d. Stoel; Maart Ds Bak ker; April Ds Smit; Mei Ds Besselaar; Juni Ds Koning; Juli Ds v. d. Stoel; Augustus Ds Bakker. 13. Algemene rondvraag. Ds v. d. Stoel vraagt of er iets gedaan is voor Steun kerkbouw grote steden. Broeder Bouche- rie vraagt naar de uitvoering van het be sluit der Particuliere Synode een collecte te houden voor de kerkbouw te Poort vliet. Er blijkt dat er in de Provincie nog heel wat kerken in gebreke bleven. De kerkeraad van Anna Jacobapolder dankt voor de belangstelling bij de intrede van Ds Smit. 14. Volgende vergadering: 4 Mei 1955. Praeses Ds Besselaar, scriba Mr. J. J. Versluys, assessor Ds Bakker. 15. De assessor gaat voor in dankzeg ging, waarna de praeses de vergadering sluit. Op last der Classis, A. Koning, Assessor. AGENDUM van de Classisvergadering, te houden Maandag 15 Februari v.m. 10 uur in de Hofpleinkerk te Middelburg. 1. Opening door de roepende kerk. 2. Nazien van de credentiebrieven. 3. Constituering van de vergadering. Moderamen: Ds S. van Wouwe, praeses; Ds P. M. Veldhuijzen, as sessor Ds J. C. Streefkerk, scriba I Ds A. Verschoor, scribalI. 4. Vaststelling der notulen. 5. Ingekomen stukken en instructies. 6. Approbatie beroep Ds P. M. Veld huijzen. 7. Rapporten (w.o. rapport herziening regeling der kerkvisitatie). 8. Benoemingen. 9. Rondvraag art. 41 K.O. 10. Persoonlijke rondvraag. 11Sluiting. Nameiis de roepende kerk van Oostkapelle, H. M. Dercksen, praeses. J. de Kam, scriba. ZONDAG 13 FEBRUARI 1955 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2 uur Ds W. J. Meister, Zondag 4 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 4 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 4 5 uur Ds P. van Til Collecte Evangelisatie in de provincie. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds J. Goumare Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek te Kapelle Domburg 10 uur Cand. Nieuwsma, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Gapinge 9.30 en 2 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2..30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouzvenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Spoelstra Ds J. Goumare Ds A. Elshout Ds C. van Nes Ds H. M. Dercksen Ds S. van Wouwe Ds G. D. L. Brederveld Bed. H. Av. en Dankz. Ds C. Boon Ds J. C. Streefkerk Drs A. Verschoor Drs O. Jager IVestkapelle 10 uur Ds P. v. d. Schaaf, 2.30 uur Cand. Nieuwsma. Collecte Algemene Chr. doeleinden. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Ter neuzen 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 en Ds L. Ringnalda Ds B. A. Knoppers te Amsterdam Cand. Van Reenen te Soestdijk Ds F. L. Schalkwijk Ds G. Rienks te Wormerveer Ds J. B. van Mechelen Ds D. Scheele te Assen Ds D. Middelkoop 3 uur Ds D. J. Couvée CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen te Arnemuiden Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds E. J. Booy Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 uur Ds R. A. Flinterman, 5 u. Ds H. Wiersinga Collecte voor de geestelijke verzorging militairen. 's-Gravenpoldcr 10 en 2 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kr inningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur W emel ding e 10 en 2.30 uur Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Bruinis se 10 en 3 uur Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nicuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Dr C. Stam Ds H. J. Kouwenhoven Ds A. Veldhuijzen Ds J. Koolstra Ds H. Wiersinga Ds G. Aalbersberg Ds C. de Ruyter Ds G. Heijerman Ds K. Smit Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. G. v. d. Stoel Ds C. N. Impeta te Wolfheze Bed. H. Av. en Dankz. Ds A. Koning Cand. Boschwijk te Ermelo Ds H. D. Bakker Ds P. L. Schuddebeurs Ds D. Bremmer, Zondag 27 Leesdienst Ds H. L. van Aller Ds A. Schippers Ds M. de Regt te Nieu wend ijk Ds A. J. Radder Ds Y. J. Tiemersma Ds A. Schippers Ds H. M. Kuitert Ds W. Fokkens Ds F. Slomp te Hoorn Ds A. Nagelkerke KORT VERSLAG van de Classisvergadering op 2 Februari 1955 te Zierikzee. 't Begin der Classis maakt de Praeses van „Colijn". Credentiebrieven blijken allen goed te zijn. De Dominees van Aller, Bremmer, Fokkens vormen samen Als praeses, scriba en assessor 't Moderamen. De Predikanten Kuitert, Fokkens, die vertrekken gaan, Spreekt Praeses hart'lijk toe; beveelt dan aan De Dienaars Bremmer en ook Nagelkerke, Om in de Classis hier te blijven werken. Notulen worden dan door Ds Tiemersma gelezen; Die bleken volgens elk gezond te wezen. Met de ontslagpapieren van W. Fokkens is men ook content; Ds van Aller wordt van Wissekerke consulent. Daar krijgt men eenmaal in de maand een classisdominee, En voor censuur krijgt men daar ook adviezen mee. Het voorstel Zierikzee wordt daarna aangenomen, Om kwestie Scharendijke ook op de P.S. te laten komen. Ds Nagelkerke brengt over Zending nu rapport; Collecten blijken goed in ons ressort. Men wijst dan enkele nieuwe deputaten aan In plaats der predikanten die nu henen gaan. Over de tractementen rapporteert Dominee Schuddebeurs, De predikanten krijgen minimaal per jaar 5000 gulden in hun beurs. De kinderbijslag gaat bij zes en twaalf jaar stijgen; De nieuwe loonronden moet ook de koster krijgen. De cijfers van art. 13 worden een beurt verwaardigd. Naar 't afscheid-Fokkens wordt van Aller afgevaardigd, En Schuddebeurs wordt consulent van Haamstee's kerk Ook praat men weer over 't gebouwtje Ouwerkerk. Met vacatureregeling gaat men accoord. Bij rondvraag nemen scheidenden het woord, Nadat sigaren en gebak door hen zijn getracteerd. Naar 't beroepingswerk van Nieuwerkerk wordt nog geïnformeerd. De Classis zal 4 Mei weer samenkomen. De leiding wordt door Nagelkerke dan genomen; Scriba wordt Schuddebeurs en Van Aller moet assessor zijn. De Praeses eindigt met gebed het samenzijn, Nadat is goedgekeurd dit persverslag-op-rijm. In opdracht van de Classis, W. Fokkens, assessor h.t

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3