Officiële Berichten Kerknieuws PREDIKBEURTEN in het leven na dit leven op zijn minst problematisch gesteld wordt Kan de kerk deze voor haar rekening nemen? Het is natuurlijk uitgesloten, dat bij een eventuele vereniging met de Ned. Herv. Kerk tegen een zodanige modali teit van de reformatorische leer waarbor gen zouden .kunnen worden gevraagd of gegeven. En hier ligt voor mijn besef het grootste probleem, waarvoor het tegen woordige kerkelijke eenheidsstreven ons stelt. De vrijzinnigheid in haar extreme vormen is momenteel, althans in Neder land, geen persona grata. Maar wat dan verder? Zal de Kerk, als dit extremisme buiten de wet is gesteld, dan voorts de vrijheid van exegese en de vrijheid van theologie moeten proclameren óf zal zij mogen eisen, dat de prediking zich bin nen de door de Kerk gestelde grenzen zal bewegen Zal de theologie of zal de Kerk het laatste en hoogste woord hebben in de Kerk Het eerste is het standpunt van de modaliteiten-kerk, het tweede van de Kerk.naar gereformeerde conceptie. M.i. moet men geen herenigingspogingen in het werk stellen, aleer rfïen -goed en dui delijk weet, welke keuze men hier wil doen. En dan schijnt het mij nog steeds toe, dat een gereformeerde belijdenis- kerk, ook in het groot verband van heel de Kerk van Christus, met méér kracht en met méér duidelijkheid aan de Chris telijke Kerk gestalte geeft dan een zgn. modaliteiten-kerk, die bij al haar uitwen dig eenheidsbetoon nooit meer kan zijn dan een in al haar bewegingen belemmer de, innerlijk verdeelde grootheid. SCHARENDJJKE Lieve broeders en zusters, Zoals de broeders en zusters in Scha- rendijke Zondag j.l. hebben kunnen ho ren, zal er binnen niet te lange tijd een en ander veranderen' in onze gemeente. Het beroep naar Amsterdam heb ik aan genomen, en ik geloof dat ik daarmee de gehoorzame weg heb bewandeld. U kunt er van overtuigd zijn, dat er veel gebed en veel overleg aan voorafgegaan is. Ik zelf ben intussen er van overtuigd, dat ook mijn gemeente de afgelopen weken gebeden heeft. Als U dat werkelijk goed gedaan hebt, dan kunt U deze beslissing aanvaarden, ook al zal het hier en daar teleurstelling teweeg brengen. Maar goed, in zulke gevallen is er altijd één partij met vreugde en één partij met droefheid. Het hangt er maar van af, wiens wensen vervuld worden. En als we nu maar niet enkel naar onszelf toe gebeden hebben, dan kunnen we hierin ook een weg zien, die Jezus ons doet gaan. Zelf gaat het me ook wel aan het hart. Dat hoef ik niet te zeggen na zoveel we derwaardigheden en spanningen, die we samen doorgemaakt hebben. Enfin, laat ik er meer niet van zeggen. Voorlopig gaat alles nog door net als gis ter en eergister. Voorzover we de zaak vandaag kunnen bekijken, zou de vertrek datum vallen op ongeveer 1 Mei a.s. De kerkeraad zal intussen met spoed het beroepingswerk ter hand nemen. En zelf zal ik me in gedachten vast bezig gaan houden met het lang niet gemakke lijke werk dat wacht: predikant voor de buiten-kerkelijke studenten in Amster dam. Als U dat woord „buiten-kerkelijk" eens goed aankijkt en U denkt tegelijk eens aan ons eigen warme nestje in Scha- rendijke, dan weet U meteen het diepste motief van onze beslissing. Afgelopen week is iets gebeurd, wat werkelijk de naam „droefheid" mag dra gen. Plotseling is het jongste zoontje van br. en zr. Kloet van Loperskapelle overle den, nog geen jaar oud. Dat is een harde slag voor ons allen, en bijzonder voor de vader en moeder. De enige manier om ons niet goedkoop van dit verdriet af te ma ken, isnet als de vrienden van de ge raakte dit gezin bij onze Here Jezus te brengen, omdat Hij raad weet met al onze tranen. En door onze tranen heen een lach te laten zien, omdat we weten mogen van het reddende Verbond met ons „en onze kinderen". In zulke dagen spreekt zo'n regel uit het Doopsformulier Goddank boekdelen. Denkt U om de gemeentevergadering a.s. Vrijdagavond 7.30 uur in het Jeugd- gebouw Allen hartelijk gegroet van Uw H. M. Kuitert. De Kerkeraad van de roepende kerk te Oostkapelle roept de kerken van de Clas sis Middelburg bijeen op de Classisverga- dering, die D.V. zal gehouden worden op Maandag 14 Februari, 's morgens om 10 uur in de Hofpleinkerk te Middelburg. Stukken voor het agendum gelieve men vóór of op uiterlijk Donderdag 3 Febr. toe te zenden aan de eerst-ondergeteken- de. H. M. Dercksen, Praeses. J. de Kam, Scriba. Het adres van de Scriba van de Geref. Kerk van Domburg is H. Geertse, 138, Aagtekerke. Tweetal te Franeker (vac. W. Dieper- sioot)', A. Kruyswijk te Oosterzee en A. G. Luiks te Diever te Rotterdam (vac. F. C. Meyster), W. C. v. d. Brink te 's-Gravenhage-O. en G. Brinkman te Schiedam. Beroepen te Numansdorp, D. Bremmer te Bruinisse te Sleen (Dr.), K. H. B. Bolwijn, cand. te Amsterdam te Acton (Ontario,. Canada), H. Groeneboer te Weesp. Aangenomen naar Scheemda, W. C. v. Hattum te Noordwolde (Fr.) naar Vollenhove-St. Jansklooster, C. H. Ho- mans te Nieuwerbrug naar Amster dam (als stud,, pred.), H. M. Kuitert te Scharendijke. Bedankt voor Baambrugge, D. Brem mer te Bruinisse voor Deventer (vac. G. Leene), Dr O. C. Broek Roelofs te Zuidlaren voor Overschie (2e pr, pl.), W. v. d. Kolk te Beilen voor Borne, G. H. Homans te Nieuwerbrug voor Dwingeloo, Giessen-Oud en Nieuwkerk, Haaksbergen, Moerdijk, Oldeboorn, Op penhuizen, Oudemirdum en Zweelo, D. H. Borgers, cand. te Utrecht. Afscheid en intrede. Cand. D. P. Schalkwijk, die reeds intrede deed te Krimpen a. d. Lek, deed het thans ook te Krimpen a. d. Yssel, sprekende over Arnemuiden is voornemens 3 April in- Jes. 40:35. Ds P. M. Veldhuijzen te trede te doen te Westbroek. Ds T. B. v. Houten te Aalsmeer, moet op medisch advies tenminste twee maanden rust houden. Ds A. G. Luiks te Diever, is voor nemens 18 Maart a.s. aan de V.U. te pro moveren tot doctor in de theologie. Ds S. O eg erna, vlootpredikant te 's-Gravenhage, zal 1 Febr. a.s. voor de tijd van drie jaar naar Nieuw-Guinea vertrekken, om werkzaam te zijn in het belang van de geestelijke verzorging van de vloot. Ds Oegema, die van zijn acht- genote vergezeld wordt, zal de reis ma ken met de Joh. Maurits. Ds K. Runia te Dokkum, is voor nemens 11 Febr. a.s. aan de V.U. te pro moveren tot doctor in de theologie. Examens. De classis Arnhem heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer J. D. Pereboom, huize Vooglenzang te Ede en de classis Frane ker peremptoir de heren C. v. d. Giessen, cand. te Hillegersberg en A. ten Hoeve, idem te Amsterdam, beroepen predikant resp. te Tzum en te West-Terschelling- Midsland. Aan de Vrije Universiteit zijn geslaagd voor het cand. ex. theologie de heren J. J. Lammer Jr. te Haarlem en J. Nierop te Andijk-Oost. Ds C. W. de Vries te Lollum, is door ongesteldheid verhinderd zijn arbeid te verrichten, waarop de classis Franeker drie volle Zondagen per maand aan liefde beurten heeft toegezegd. s-Gravenhage-Loosduinen. Gezien het feit, dat het zielental in Morgenstond alleen reeds met 700 zielen steeg over 1954 en de 2000 overschreed, besloot de kerkeraad om over te gaan tot het beroe pen van een vierde predikant. Wijkpredi- kant in Morgenstond is Ds J. P. Prins. ZONDAG 30 JANUARI 1955 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 2 2 uur Ds J. van Oostrum te Utrecht, Legerpredikant 5 uur Ds J. van Oostrum (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. van Oostrum 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 2 Collecte Evangelisatie in de provincie. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds S. van Wouwe Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Cand. Boswijk te Ermelo Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 9.30 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Drs A. Verschoor. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds A. Elshout Ds C. van Nes Ds H. M. Dercksen Ds S. van Wouwe Ds G. D. L. Brederveld Ds C. Boon, Bed. H. Av. en Dankz. Ds J. C. Streefkerk Drs A. Verschoor Drs O. Jager Westkapelle 10 uur Cand. Boswijk, 2.30 uur Ds J. Goumare. Collecte eigen Restauratiefonds. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Leesdienst Ds D. J. Couvée Ds J. B. van Mechelen Ds F. L. Schalkwijk Dr E. Masselink te Rotterdam-Z. Ds H. Pestman Ds D. Middelkoop Ds L. Ringnalda CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Collecte s-Gravenpolder 10 en 2 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Ds J. v. d. Veen Ds R. A. Flinterman Ds R. A. Flinterman, Zondag 15 voor algemeen Chr. doeleinden. Dr C. Stam Ds H. J. Kouwsnhoven Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds H. Wiersinga Ds G. Aalbersberg Ds C. de Ruyter Ds G. Heijerman Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar, Legerpredikant Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 4 uur Krabbendijke 9.30 uur Ds K. Smit, 2.30 uur Ds A. Vos te Westmaas Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. Pereboom te Ede Tholen 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds H. D. Bakker. Ds D. Bremmer, Zondag 25 CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven Bruinisse 10 en 3 uur Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds L. v. d. Linde te Rijnburg Kamperland 10 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds P. Kruyswijk te Ouderkerk a. d. Amstel Oosterland 10 en 2.30 uur Ds M. de Regt te Nieuwendijk Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds L. v. d. Linde Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma, Bed. H. Av. en Dankz. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke Schipluiden. De opening van het nieuwe kerkgebouw zal op 10 Febr. a.s. plaats vinden. V er ander de scribaten. Opgetreden zijn als scriba van Ermelo J. M. v. Har- develd, Schoolweg 35a en van Heeren veen P. v. Vliet, Burg. Falkenaweg 142; van Makkum D. Faber, Tuinstraat 7 van Oosterbierum A. Kuzuma, St. Joris- straat 1; van Oppenhuizen H. Wester, no. 81. Gif ten en legaten. De kerk van Zut- phen ontving een gift groot 1000,van een broeder der gemeente, te verdelen tus- 1 sen verschillende kerkelijke doeleinden. Achlum. Het adres van de kerke raad is by Ds G. Rikkers, tel. K 5176 344. In s-Konings wapenrok. De predi kanten Ds J. Brouwer te Renkum en Ds P. J. Duursema te Vorden zijn voor één jaar en. zes weken in militaire dienst ge treden. Ds C. Verspuij te Bennekom zal voor onbepaalde tijd als legerpredikant optreden. Wezep. 8 Oct. a.s. zal de gemeente haar eeuwfeest vieren, waarvoor nadere plannen zullen worden ontworpen. De kerk van Vlaardingen ontving een legaat groot 500,voor verschillende doeleinden.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3