immMm PREDIKBEURTEN Officiële Berichten UIT DE „GETROFFEN KERKEN" RECRUTENDAG 1954 ZONDAG 23 JANUARI 1955 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2 uur Ds P. van der Schaaf 5 uur Ds P. van Til (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Bed. H. Av. 5 uur Ds W. J. Meister, Dankz. H. Av. Rusthuis 2.30 uur Ds W. J. Meister, Bed. H. Av. Collecte door Oorlogschade getroffen kerken. Luth. Kerkavond 7.15 uur Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. van Til. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 9.30 en 2.30 uur Ds J. Goumare, Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 èn 2.30 uur Ds H. M. Dercksen Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 uur Ds G. D. L. Brederveld, 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon. Voormiddag Voorber. H. Av. Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs O. Jager WcstkapeÜe 10 uur 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld. Collecte geestelijke verz. Ziekenhuispatiënten en -personeel. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda, Bed. H. Av. en Dankz. Axel 10 en 3 uur Ds. D. J. Couvée Breskens 10 en 3 uur Cand. Van Reenen te Soestdijk Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur -Ds G. J. Pontier te Domburg CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Borsselc 10 en 2.30 uur Ds P. Bakker te Kielwinderveer, Voorb. PI.Av. Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Dr C. Stam Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Dr C. Stam, Zondag 15 Collecte voor eigen Evangelisatie-arbeid. s-Gravenpolder 10 en 2 uur Ds A. T. Besselaar Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds PI. Th. van Munster te Gorinchem Lezvedorp 9.15 en 2.30 uur Cand. H. M. Boswijk te Ermelo Nieuzvdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds K. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. H. Telkamp, em. pred. te Haarlem Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman te Goes Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 uur Leesdienst, 5 uur Ds A. Nagelkerke. Bruinisse 10 en 3 uur Ds D. Bremmer, Zondag 24 Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds R. Bakker te Doorn Kamperland 10 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuzverkerk 10 en 5 uur Ds J. B. van Mechelen te Oostburg Oosterland 10 en 2.30 uur Ds J. H. Meijer Bed. H. Av. en Dankz. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds R. Bakker Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds PI. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma, Voorber. H. Av. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke die zullen gehouden worden in het gym nastieklokaal ener lagere school. Aange zien er meer kerkformaties tot de gega digden behoren zal men een nadere rege ling móeten treffen. Het ligt in de be doeling 's Zondags, zowel 's morgens als 's middags, dienst te doen houden. s-Gravenhage-Loosduinen. De ker- keraad heeft de bouwcommissie toestem ming verleend over te gaan tot de aanbe steding van de Vredekerk het derde kerkgebouw der gemeente, dat in Mor genstond verrijzen zal. Alleen leden van de Chr. Aannemers-patroonorganisatie kunnen inschrijven. Een aantal van hen zal daartoe worden uitgenodigd. 's-Gravenhage-W est. In de vergade ring van de kerkeraad heeft de praeses, Ds P. Nomes, er met klem op aangedron gen, dat de ouderlingen op het huisbezoek zullen aandringen, om zich zo enigszins mogelijk, te geven aan de arbeid der stadsevangelisatie. Holzverd. 29 Januari zal het 65 jaar geleden zijn, dat de gemeente geïnstitu eerd werd. Het was de Geref. Kerk B. die ontstond naast de 25 April 1872 ge- institueerde kerk A. In 1892 kwam ook hier de ineensmelting tot stand, tijdens de ambtsbediening van wijlen Ds O. J. Geerling. Acht predikanten hebben de ge meente in deze periode gediend, waarvan wijlen Ds A. Verburg het langst, n.l. van 18981935. Thans is pastor-loci Ds D. Barten. Hoogevecn. Uit de verschillende in gezonden voorstellen heeft de jury als SCHARENDIJKE Lieve broeders en zusters, Voorzover U er die avond was, hoef ik niets meer te vertellen. Voorzover U er niet was, kan iedereen U vertellen, dat U iets prachtigs gemist hebt. Ik bedoel die avond, dat Prof. Berkouwer voor ons gesproken heeft over: „Het raadsel van de mens". Het zal niemand gespeten heb ben, dat hij die avond door de kou naar het jeugdgebouw gekomen is om te luis teren. Het was pakkend en leerzaam. Ik geloof trouwens, dat we dit allemaal net nodig hadden. Voor een deel doorkruiste de zee voor de zoveelste maal onze plannen. Net was in de afgelopen nacht een dijkval naast de haven geconstateerd, en velen van ons moesten „op wacht" staan, of er aan hel pen. Als ik het zo bezie, dan geloof ik, dat ook deze dijkval heel wat mensen heeft bang gemaakt, en nog elke dag bang maakt, bijzonder als het hard waait. Dat is niet best. Iedere avond met angst naar AGENDUM vergadering der Classis Zierikzee van Gereformeerde Kerken D.V. Woensdag 2 Februari a.s., St. Domusstraat, Zierikzee. Aanvang 10.80 uur. 1. Opening door de roepende kerk van Colijnsplaat. 2. Nazien der credentialen. 3. Constitueren der vergadering. Mode- ramen Ds H. L. van Aller, Praeses Ds W. Fokkens, Assessor; Ds D. Bremmer, Scriba. 4. Vaststellen der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies. 7. Rapporten. 8. Rondvraag naar Art. 41 D.K.O. 9. Regeling der vacaturebeurten. 10. Algemene rondvraag. 11. Vaststellen van het persverslag. 12. Aanwijzing van de roepende kerk en tijd der volgende vergadering. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van Colijnsplaat, A. Schippers, Praeses. J. van Gilst, Scriba. AGENDUM van de vergadering van de Classis Tholen der Gereformeerde Kerken, te houden D.V. Woensdag 2 Februari 1955 te Bergen op Zoom, aanvang 9 uur. 1. Opening. 2. Nazien der credentiebrieven en in structies. 3. Notulen. 4. Zaken uit de notulen. 5. Mededeling en behandeling van in gekomen stukken en gevoerde cor respondentie. naam van het nieuwe vergadergebouw naast de Hoofdstraatkerk de naam geko zen van „Plerman Bavinckhuis" als een herinnering aan wijlen Prof. Dr. H. Ba- vinck, die 13 Dec. 1854 in deze gemeente geboren werd. Nij'kerkHet nieuwe gebouw in de Kloosterstraat zal de naam dragen van Pro Ecclesia door de kerkeraad op voor stel van het moderamen gekozen uit acht tien namen gekozen. Examens. De classis Harderwijk heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer H. G. Boswijk Jr., cand. te Ermelo, Huize Veldwijk 65, tel. 314, die een e.v. beroep terstond in overweging nemen zal. Giften en legaten. De Geref. Kerk van Scheveningen ontving een gift van 2000,te verdelen tussen de kerk en het bouwfonds en de diaconie van Sche veningen eveneens een gift van 1000, Voorts ontving deze kerk een gift van 1300,—, waarvan 700,voor de dia conie, 500,voor het rusthuis en 300,voor de evangelisatie. Ten slotte ontving zij nog een gift van 500,-. De Geref. Kerk van 's-Gravenhage-Oost ontving een gift van 1000,voor het bouwfonds en een van 1000,voor de diaconie. Deze kerk ontving voor het bouwfonds tal van giften van 400, 300,en 100,De Geref. Kerk van Zaltbommel ontving een legaat groot 6000,waarvan 1000,voor de diaconie. De diaconie van de Geref. Kerk van Kralingen ontving een gift van 500,—r. bed gaan, is een armoede, die een Chris ten niet op zich hoefde te nemen. Misschien hebben we ons na 1 Febr. '53 toch nog weer laten verleiden om te veel met de dijken te rekenen. Natuur lijk moeten we die sterk maken. En er voor „dijkwacht" houden, maar er staat in de Bijbel ook nog wat anders. Er staat nietWie achter stevige dijken schuilt, zal 's nachts rustig slapen, maai er staatWie in de schuilplaats van de Allerhoogste gezeten is, zal vernachten in de schaduw des Almachtigen zal 's nachts veilig kunnen slapen. U weet dus of U moet het weer opnieuw leren Uw avondgebed. Laten we elkaar daaraan telkens maar herinne ren. Tenslotte een mededeling. Binnenkort wil de kerkeraad een gemeentevergade ring houden over de samenwerking. Tijd en plaats zal U nog nader bekend ge maakt worden. Allen hartelijk gegroet van Uw H. M. Kuitert. 6. Behandeling instructies. 7. Rapporten. 8. Bespreking van de eventueel op de komende Particuliere Synode te brengen voorstellen en indiening van eventuele steunaanvragen. 9. Rondvraag naar art. 41 K.O. 10. Inning en verantwoording van col lecten en quota. 11. Aanvrage en vaststelling vacature beurten. 12. Eventuele regeling deputaatschappen. 13. Algemene rondvraag. 14. Vaststelling volgende vergadering. 15. Vaststelling persverslag. 16. Sluiting. De Scriba, J. J. Versluys. Op Vrijdag 28 Januari 1955, zal de jaarlijkse Recrutendag worden gehouden in de Gereformeerde Kerk te Goes. Aan vang des morgens 10.30 uur. Sluiting 15.30 uur. De koffie staat intussen al klaar om 10 uur. De reiskosten vergoedt Uw kerkeraad, voor de consumptie en de sigaretten zor gen de Generale Deputaten, zorgt U er voor aanwezig te zijn Ouders van de jongelui, die waarschijn lijk in de loop van dit jaar moeten op komen in militaire dienst, geeft daar ken nis van aan Uw predikant of ouderling. Bedenkt, dat het niet-bezoeken van de Recrutendag nogal vaak het begin is van geestelijk „onderduiken". Uw kerkeraad vindt het blijkbaar zó belangrijk, dat ze de kosten graag voor haar rekening neemt. De sprekers zijn deze keer: Sergeant-Majoor H. van Winkelhof, Middelburg Ds A. T. Besselaar, Krabbendijke, veld prediker Dr V. 't Hart, arts te Kamperland, Res. Officier van Gezondheid. Kerkeraden, wilt U mij spoedig mel den op hoeveel bezoekers ik van Uw kerk moet rekenen voor de consumptie? Tot ziens bij welzijn in Goes. Ds P. VAN TIL, Middelburg, Tel. K 1180—2691, Dep. voor de Geestelijke Verzorging van de Militairen in de Provincie Zeeland. Jo van DorpYpma. Twee rozen zijn rood. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen.. Eveneens uit de V.C.L.-serie. Jo van DorpYpma kan goed vertellen, en weet haar personen voor U te doen leven. Huig de Gier, de hoofdpersoon, krijgt in de oorlogsdagen de verantwoordelijke post. thuis op de boerderij, wanneer de Duit sers hebben ingegrepen. Het blijft zijn deel: zich opofferen. Toch krijgt hij zijn ideaal, zijn vrouw en zijn Canada, waar heen hij wilde gaan, omdat de vrijheid na de oorlog in eigen land zo tegenviel. Het. is. een prettig boek om te lezen. C. St. A. Romijn. De laatste Ansman. Uitgave- Bosch en Keuning, N.V., Baarn. 't Verhaal speelt in een oud stadje, bij één der grote rivieren. Uit de illustratie werd het onlangs bekend, welk stadje be doeld moet zijn. Florentijn groeit daar op, uit een aanzienlijke familie. Hij heeft zijn jeugd-belevenissen, zijn conflict met de plaats, zijn academische studie, waaraan hij zijn hart niet schonk, en zijn ongeluk kige liefde. Een meisje uit R.K. kring. .Als vader sterft, voelt hij zich geroepen <de traditie van het geslacht voort te zet ten. Daarom laat hij ook het meisje va ren, hoe sterk aan haar gehecht. Tenslotte sterft hij, bij het doorbladeren van de correspondentie, die hij van haar heeft. Romijn kan karakters uitbeelden en een roman schrijven. Dit boek verdient aan beveling en zal zeker gelezen worden. C. St. (Go Verburg. De levensgang van Gerben Gervaas. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. In de bekende V.C.L.-serie verscheen «dit boek. Een mooi verhaal met als hoofd persoon een schoolhoofd, die bij zijn af scheid uit het actieve leven een „album" krijgt, waarin de beelden uit zijn leven zijn opgenomen. Als hij het doorbladert, krijgt hij zin om zelf een „levensboek" te gaan schrijven. Dit komt niet klaar, omdat hij daarbij de botsing ondervindt tussen schijn en werkelijkheid. Hij „leëk" altijd mooier dan hij werkelijk was. Een goed boek. Misschien wel eens wat ié breed uitgesponnen. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3