PREDIKBEURTEN Brussel 20 Febr. afscheid te nemen van Hengelo (O.). Ds L. Hoorweg te Haarlem, gaat zich metterwoon vestigen H. J. Koenen- straat 10. Ds J. J. v. Wagoning en te Schiedam, die een reis als geestelijk verzorger van emigranten met de „Waterman" naar Australië gaat maken, heeft op verzoek van deputaten van zijn kerkeraad verlen ging van verlof ontvangen teneinde en kele weken hulpdiensten te linnen ver lenen in Adelaide, waar nog geen Ref. Church is en de aldaar woonachtige Ge reformeerden al meer gaan inwonen bij de Presb. Church, waardoor zij voor. het Geref. kerkelijk leven dreigen verloren te gaan. Examens. De classis Breukelen heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacra menten de heer H. J. Eggink, cand. te Zeist en beroepen predikant te Loenen a. d. Vecht en de classis Alkmaar de heer G. W. PI. Peddemors, cand. te Kampen en beroepen predikant te Dirkshorn (N.H.). Amsterdam-Zuid. De eerste steen van de te bouwen nieuwe kerk zal Zater dagmiddag 8 Januari gelegd worden. Arnhem. De kerkeraad zal de bouw van een nieuwe kerk in Zuid doen aanbe steden, die verrijzen zal bij het huidige verkeersrond vóór de Rijnbrug uit de richting Nijmegen. Achter de kerkzaal komen verschillende vertrekken. Het kerkgebouw krijgt een afgeplat torentje met een klok. De noodkerk zal alvorens met de bouw begonnen wordt, worden afgebroken. Bussum. Met de bouw van een nieu we kerk aan de Ceintuurbaan-Abraham Kuyperlaan is nu een aanvang gemaakt, zodat men hoopt, dat eind Oct.begin Nov. de nieuwe kerk in gebruik zal kun nen worden genomen. De kerk verrijst drie meter boven de grond, zodat de ver gaderruimte onder de kerk komt. Er komt een grote zaal met 200 plaatsen, toneel en kleedkamertjes, een koffiekeuken, hal en een garderobe. Verder komen er een zaal voor 100 en twee voor 50 a 60 per sonen, alsmede een jeugdhonk. De kerk krijgt een kleine klokketoren met een kruis en zal plaats bieden aan 650 perso nen. Bij de ingang komt de galerij voor het orgel en e.v. voor het koor. Voor in de kerk is een podium met kansel in een nis en daarvoor komen dan doopvont en avondmaalstafel. De vloer van de kerk is aflopend teneinde elke kerkganger een goed uitzicht op de preekstoel te bieden. De kerk zal met oliestook verwarmd wor den. Achter de kerk komt de kosterswo ning. Zowel achter als op zij komen rij wielstallingen. De bouw is begroot op ƒ381.780,Er zal een bedrag van 250.000,worden geleend. Echten (Fr.). Onder grote belang stelling heeft Ds R. Akkerman de eerste steen gelegd voor de nieuwe kerk, die komt in de plaats van de verleden jaar op 31 Jan. afgebrande kerk. Op de dag van de eerste steenlegging was het precies dertig jaar geleden, dat ook van de afge brande kerk de eerste steen gelegd werd. Zweeloo. Met een predicatie over Ps. 132: 7 heeft Ds J. W. Eggink, eme ritus-predikant der gemeente, het nieuwe bedehuis officiéél in gebruik genomen. .Het woord werd gevoerd door de heren R. Kremers, voorzitter van de bouwcom missie, Ds D. J. Roos van Sleen, consu lent, J. Meijering, voorzitter van de ker keraad, Ds W. v. d. Zwaan van Emmer- Compascuum, namens de classis Coevor- den, Ds W. A. Lenderink van Gees, na mens de genabuurde kerken, Ds M. J. C. Bosscha, namens de kerk van Wester- bork, Ds N. v. Plaeringen van Veenhui- zen, als oud-predikant, Ds D. A. Werner, namens de Ned. Herv. gemeente, burge meester Mr. H. Greebe, namens het ge meentebestuur enz. Tal van geschenken werden aangeboden, o.a. een vlag, de stof fering, de liturgieborden, foto's van vo rige predikant der gemeente, een tafel kleed, een electrische klok, een kansello per en een kanselbijbel, een gesmede lamp, een gedenksteen, doopvont, avondmaals tafel, een gasstel, asbakken, koppen en schotels en een couvert met inhoud. De Ned. Herv. gemeente ontving als bewijs van dankbaarheid voor genoten gastvrij heid een couvert met inhoud. Classis Maastricht. Plet adres der classis is thans bij Ds H. Munnik te Maastricht. De kerk van Maastricht is niet alleen archief- en adreskerk, maar voor 1955 ook roepende kerk. Geref. stichting voor gezinsverzor ging. De kerken in de classis Gouda heb ben een stichting in het leven geroepen voor gezinsverzorging. Als secretaris is opgetreden de heer B. G. Brakshoofden, te Nieuwerkerk a. d. Yssel. De acte van oprichting is notariëel gepasseerd. Geref. Vrouzvenbond. Te Bozum, Brouwershaven, Eernewoude, Godlinze, Opende (Gron.) en Tinte (Z.H.) zijn Geref. Vrouwenverenigingen toegetreden tot de Bond van Geref. Vrouwenvereni gingen, die thans 635 aangesloten vereni gingen telt. PERSONALIA OVER 1951. Immers alle vlees is als gras, en al zijn heerlijkheid als een gras bloem; het gras is verdord, de bloem afgevallen." 1 Petr. 121, Leidse vertaling.) Necrologie. In 1954 overleden predikantn. A. Schouten, em. van Aalten, 89 jaar. K. K. Troost, em. van Naaldwijk, 85 jaar H. Meyering, em. van Katwijk a. d. Rijn, 85 jaar. E. Kolthoff, em. van Veldhausen, 84 jaar J. A. Verhoog, em. van Vlagtwedde, 69 j. N. Buffinga te Rotterdam, 66 jaar. W. Veder, oud-pred. van Utrecht, 71 jaar Prof. Dr A. A. v. Schelven, oud-pred. van Vlissingen, 73 jaar. M. Zijlema, em. van Wilsum (O.), 52 j. W. J. Boan, em. van Winsum (Fr.), 74 j. G. H. Schuurmann, em. van Uelsen, 79 j. D. J. Velsink te Vreeswijk, 66 jaar. Predikanten aan -wie in 195li emeritaat verleend zverd. N. Buffinga te Rotterdam. W. Faber te Hoogeveen. Dr B. A. Knoppers te Amsterdam. F. C. Meyster te Rotterdam. H. Zijlema te Wilsum (O.). J. v. Plenten te Nieuwe-Pekela. Dr C. J. Goslinga te Buitenpost. A. M. Boeijinga te Haarlem-Z. F. N. M. v. Abcoude te Assn-Soemba. C. de Kruijk te Vrijhoeve-Capelle. S. E. Wesbonk te Wolvega. J. Gootjes te Baflo. H. v. Koningsveld te Heeg. Candidaten, die in 195li een beroep aannamen. B. J. Aalders te Heelsum naar Bant (N.O.P.). W. Holdings te Nieuwe Pekela naar Elim (Dr.). G. Rikkers te Hillegom naar Achlum. B. G. de Valk te Nunspeet naar Wierum. PI. J. v. Duinen te Wassenaar naar Wil lemstad. J. Dijkstra te Ellecom naar Schermer- horn. A. Schippers te Amsterdam naar Colijns- plaat. N. W. v. d. Hout te Zwijndrecht naar Sprang. G. Hengeveld te Aalten naar Woubrugge. J. Hengeveld te Aalten naar Wateringen. G. v. Plalsema te Zwolle naar Hoornster- zwaag. J. Eleveld te Smilde naar Hyum-Finkum. P. A. Bohlmeijer te Bussum naar Wilnis. R. Akkerman te Amsterdam naar Echten (Fr.). G. Augustijn te Rotterdam naar Schip luiden. Th. Kuiper te Lemmer naar Sybranda- buren. G. F. Ch. Goslinga te Buitenpost naar Valkenswaard. G. L. Timmers te Heemstede naar St. Pancras. H. J. Kouwenhoven te Delft naar Hein- kenszand. H. D. Bakker te Velsen naar Tholen- Poortvliet. J. Snel te Plilversum naar Reitsum. A. v. Leeuwen te den Helder naar Otto- land. C. de Ruyter të Leidschendam naar We- meldinge. A. v. d. Ende te Wateringen naar Mun- nekeburen. R. der Nederlanden te Hillegom naar Zuidbroek-Harkstede. K. Smit te Soest naar Anna Jacobapolder W. Blanken te Zwolle naar Rutten (N.O.P.). H. E. Wijnja te ten Post naar Godlinze. G. W. PI. Peddemors te Kampen naar Dirkshorn (N.H.). Th. Ferwerda te Groningen naar Balk (Fr.). H. Alting te Leiden naar Wijckel. J. E. F. Dresselhuis te Roermond naar Lobith. F. L. Schalkwijk te Heemstede naar Hoek H. J. Eggink te Zeist naar Loenen a. d. Vecht. G. de Zeeuw te Nijkerk naar Schoonoord. A. der Hoeve te Amsterdam naar West- Terschelling-Midsland. L. D. Schalkwijk te Heemstede naar Krimpen a. d. Lek/Krimpen a. d. Yssel. H. Voogd te Ihrhove (Oostfriesland) naar Ihrhove. C. v. d. Giessen te Hillegersberg naar Elzum. P. Schravendeel te Rotterdam naar Gaast- meer. A. L. Schaap te Haarlem naar Den An- del (Gr.). W. Struys Jr. te Rotterdam naar Krom menie. P. Noomen te Delft naar Westeremden. W. B. v. Iialsema te Zwolle naar Eerne woude. H. J. v. Oostrum te Utrecht naar Assen (voor de miss. dienst op Soemba). CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur ZONDAG 9 JANUARI 1955 2 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Ds J. Brouwer te Renkum Voorber. H. Av. Ds R. A. Flinterman te Goes Ds R. A. Flinterman Ds R. A. Flinterman Ds J. Brouwer Collecte Hulpbehoevende studenten in de provincie. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds W. J. Meister Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds W. J. Meister Kondekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Bed. H. Av. en Dankz. Oostkapelle 9.30 en 2.30 u. Ds H. M. Dercksen, Bed. H. Av. en Dankz. Scrooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon V e ere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Bed. H. Av. en Dankz. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs O. Jager Westkapelle 10 en 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf, Voorber. H. Av. Collecte Emigratie. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée, Bed. H. Av. en Dankz. Brcskens 10 en 3 uur Ds Van Egmond te Oosterbeek Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds F. L. Bos te Vlaardingen Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds PI. Pestman, Bed. H. Av. en Dankz. Zaamslag 9.30'en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoute spui (Chr. School) 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 9.30 en 5 uur 's-Gravenpolder 10 en 2 uur IIeinkenszand 10 en 2.30 uur Kapellc 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lezvedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet Rilland-Bath 10 en 6 uur Ds A. Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. CLASSIS ZIERIKZEE. Ds A. Veldhuijzen Ds J. v. d. Veen Dr C. Stam Dr C. Stam, Zondag 13 Collecte voor de Emigratie. Ds A. T. Besselaar Ds PI. J. Kouwenhoven Ds J. v. d. Leek Namiddag Voorber. H. Av. Ds J. Koolstra Cand. Han Bing Kong Ds G. Aalbersberg Ds C. de Ruyter Ds G. Heijerman E. Booy, Bed. H. Av. en Dankz. Ds K. Smit Ds A. G. v. d. Stoel Bed. H. Av. en Dankz. Geen dienst Ds P. van Til te Middelburg Ds A. Koning G. Baayen, namiddag Afscheid Bakker, Bed. H. Av. en Dankz. Ds P. L. Schuddebeurs Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Bruinisse 10 en 3 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller, nam. Zondag 49 Plaamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer, Bed. H. Av. en Dankz. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds D. Bremmer Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bremmer. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke 10 en 2.30 uur D§ W. P\ Dressehuys te Roermond Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke Ter besparing van Incasso kosten verzoeken wij onze le zers vóór 1 FEBRUARI 3,<— op onze giro rekening 42280 te storten voor abonnementsgeld le halfjaar 1955* Littooij Olthoff. DE NEDERLANDSE GEREFORMEERDE JEUGDRAAD GESTICHT. Tegen het einde van December 1954 is de Stichtingsacte gepasseerd van de Ne derlandse Gereformeerde Jeugdraad. Dit is een belangrijk feit in de geschiedenis van het Nederlandse Jeugdwerk. De Jeugdraad komt te staan naast de vroeger opgerichte Katholieke Jeugdraad, de Her vormde Jeugdraad en de Moderne Jeugd raad. De Nederlandse Gereformeerde Jeugd raad is een koepelorgaan, een centrale plaats voor studie, beraad en advies ten dienste van de organisaties, die deze Jeugdraad hebben gesticht. Dat zijn de drie organisaties, die samenwerken in „het Gereformeerd Jeugdcentrum" (de Bond voor Gereformeerde Jeugdorgani satie, de Bond van Meisjesverenigingen op Gereformeerde grondslag in Neder land, de Nederlandse Bond van Jonge lingsverenigingen op Gereformeerde grondslag) en de drie secties van „Evan gelisch herstel en opbouw" (Stadswerk, plattelandswerk en De Poort). De koepel is dus het trefpunt voor de vrije jeugd beweging en de jeugdzorg. De Jeugdraad zelf is geen jeugdorga nisatie. Het is vooral een studiecentrum. Dat blijkt uit artikel 3 van de Stichtings akte Het doel der Stichting is als over koepelend en representatief orgaan te die nen voor onderling overleg en samenwer king en voor zover nodig voor het ver strekken van adviezen aan de aangesloten organisaties ten aanzien van jeugdvraag- stukken in het algemeen en vraagstukken het Gereformeerde jeugdwerk betreffen de in het bijzonder. De betekenis van het studie-aspect is zo belangrijk, dat de stichters besloten een studie-sector onder wetenschappelijke lei ding te vormen. Zij gevoelen zich zeer dankbaar, dat zij tot directeur van deze afdeling hebben kunnen benoemen Prof. Dr Ir H. van Riessen, buitengewoon hoogleraar in de Wijsbegeerte aan de Technische Hogeschool te Delft; hij zal zijn directeursarbeid vervullen naast de hoogleraarsfunctie. Voorlopig zal als voorzitter van de nieuwe Jeugdraad fungeren Ds W. A. Wiersinga te Baarn, als secretarissen zul len optreden Ds J. M. van Krimpen te Rotterdam en de Heer Ad. Kuiper te Huis ter Heide. De Jeugdraad hoopt te starten op 1 Februari 1955.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1955 | | pagina 3