Kerknieuws Officiële Berichten PREDIKBEURTEN Tweetal te Rotterdam-Z. (vac. G. R. Visser), J. G. Marseille te Groningen en D. J. Modderaar te Appingedam te 's-Gravenhage-Moerwijk (vac. R. Kooi- stra), D. J. Ras té Enschedé en P. Rie- mersma te Drachten. Beroepen te Assen (voor de mission, dienst op Soemba), H. J. v. Oostrum, cand. te Utrecht te Beverly (Edmon ton, Alberta, Canada) (Chr. Ref. Church) N. B. Knoppers te Hilversum te Drachtster-Compagnie, te Eernewoude en te Oudehorne, W. B. v. Iialsema, cand. te Zwolle te Dresden-Blenheim (On tario, Canada), S. de Vries te Sellingen (Gron.) te Ferwerd, Joh. He'ule te Edam te Nieuwerkerk a. d. IJssel, D. PI. Borgers, cand. te Utrecht te Nijmegen (vac. K. Schouten), W. v. d. Meulen te Sleeuwijk te Papendrecht, L. de Nood te Oostvoorne - te Rotter- dam-Z. (vac. G. R. Visser), D. J. Mod deraar te Appingedam te Wellandport Ontario (Canada), J. Geuzebroek, Zie- kenhuispred. te Amsterdam te Wage- ningen (2e pred. pl.), B. G. Mees ten Oever te Kamerik. Aangenomen naar Middelburg (vac. H. Veldkamp), J. H. de Boer te Nijverdal. Bedankt voor Dinteloord, A. Nagel- kerke te Zonnemaire voor Nijmegen (vac. K. A. Schouten), B. J. A. Streef kerk te Berkel en Rodenrijs voor Wol- vega, B. G. Mees ten Oever te Kamerik. Ds V. K. Kuyvenhoven, em. predi kant te Hilversum, is benoemd tot hulp prediker aldaar. Examens. De classis Amsterdam heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heren K. H. B. Bolijn en J. Nieuwsma, resp. cand. te Amsterdam-W. en te Amsterdam-Z. De classis Assen heeft peremptoir geëxa mineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer G. de Zeeuw, cand. te Nijkerk en beroepen predikant te Schoonoord. De classis Hilversum heeft praep. geëxamineerd en toegestaan, dat hij drie maanden in de classicale kerken proponeert de heer P. M. Brouwer te Bussum. Aan de Theol. Hogeschool zijn geslaagd voor het prop. examen de heren J. Bel te den Helder, B. Fidder te Emmen, J. C. v. Loon te Groningen en J. N. Scholten te Nieuwe Krim (O.). HOEK. Het adres der Geref. Kerk te Ploek is thansDs F. L. Schalkwijk, Gerefor meerde pastorie, Hoek (Zld.). CLASSIS GOES. Vergadering op Woensdag 19 Januari 1955, des morgens te 9.30 uur, in één dei- lokalen van de Gereformeerde Kerk te Goes. Punten voor het agendum te sturen aan de roepende kerk. Namens de roepende kerk van Heinkenszand, Ds H. J. Kouwenhoven, praeses. M. C. de Leeuw, scriba. Pro luventute. Prinsessenkalender 1955. Jaarlijks verrast Pro Juventute ons met een kalender met originele foto's van de Prinsessen. Dit jaar zijn het pracht- foto's. Wie ze ziet, zal meteen de kalen der bestellen. Als bijzonderheid kan nog gemeld worden, dat de foto's zijn geno men door Z.K.PI. Prins Bernhard, en en kele zijner vrienden. De prijs bedraagt ƒ2,75, te bestellen: van Lenneplaan 46, Soest. Postgiro 517400. Verder bij de afdelingen van Pro Juventute, en bij de boekhandel. U kent het doel Kinderen- in-moeilijkheden beschermen en steunen. Deze uitgave zal een succes worden. C. St. Tolle lege. Aphorismen, uit de gezamen lijke werken van Prof. Dr K. Schil der. Uitg. Oosterbaan le Cointre, N.V., Goes. De een zal groter bewonderaad zijn van een uitgave met allerlei gezegden, dan de ander. Het kan ons niet zo bekoren. Daar bij is de puntigheid der gezegden ook heel verschillend. De uitgever schonk ons een zeer mooie uitgave. Wie van aphorismen houdt, kan hier terecht. C. St. Dr R. Schippers. De Gereformeerde zede. Uitg. J. H. KokNV., Kampen. We kunnen niet zeggen, dat onze Hoogleraren ons niet helpen aan studie materiaal. Op het gebied van de Ethiek waren we niet bepaald verwend. En, daar komt Prof. Schippers met een studie, waarin principiële fundering en behande ling van practische en actuele vragen sa men gevonden worden. Het fijne van dit werk is, dat het met grote openhartigheid spreekt, en niet doorloopt in de lijn van een zeker traditionalisme. Dit boek ge tuigt van de ernstige wil, ons volk te hel pen in het vinden van de weg. Daarom moet het alom gelezen en bestudeerd wor den. Het stelt ons weer voor vragen, dat is juist een verdienste. We mogen gerust zeggen, dat het op ethisch terrein onder ons zijn gelijke niet heeft. We danken Prof. Schippers voor deze arbeid, die in de worsteling van het Geref. leven goede dienst zal doen. C. St. Dr K. Schilder f. Wat is de hemel Tweede druk. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. In een voorbericht vernemen we, dat wijlen Prof. Schilder een herziene uitgave zich had voorgenomen. Het is echter niet verder gekomen dan het tweede hoofd stuk. Zodat in hoofdzaak deze druk het zelfde biedt als de eerste uitgave. Jaren lang is dit werk gelezen en gebruikt. We mogen daarom wel met deze aankondi ging volstaan. Deze studie biedt veel stof tot verder studeren. Waarin de betekenis van dit werk is aangegeven. C. St. Ds A. G. Kornet. Repetitielijst voor de Bijbelse Geschiedenis. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. De bedoeling is, met deze lijst catechi santen te helpen, om namen en volgorde in de Bijbelse Geschiedenis niet te verge ten. Of het aan zijn doel zal beantwoor den, en door de catechisanten werkelijk gébruikt zal worden, is voor ons een vraag. C. St. Dr W. J. Kooiman. Luther. Uitg. W. ten Have, N.V., Amsterdam. Wie voor de radio de lezingen van Prof. Kooiman volgde over weg en werk der Kerkhervormers, die zal dit boek graag kopen. We kunnen ons nooit genoeg verdiepen in de worsteling van de Reformatie. Daarbij blijft het leven en werken van Luther een eerste plaats innemen. De pracht foto's in dit boek zijn uit het be kende filmwerk. We bevelen al onze le zers aan, zich deze uitgave aan te schaf fen. C. St. Wim Gispen. Voor Hem geen plaats. Kerstlekenspel. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. Nu de Kersttijd nadert, vestigen we de aandacht op deze uitgave. Er wordt de laatste jaren om lekenspelen gevraagd. Hier is er één, zeker de moeite waard om geprobeerd te worden. Dat is de enige methode, om een lekenspel goed te kun nen beoordelen. C. St. Rudolf van Reest. Dichterschap en Pro fetie. Deel II. Uitg. Oosterbaan le Cointre, N.V., Goes. Dit deel behandelt de eeuw der Kerk hervorming, uit litterair oogpunt. We mo gen dit een populaire studie noemen. Erasmus en Marnix, de lectuur der do pers en de Geuzenliederen, het Wilhelmus en de Psalmberijmingen, benevens andere figuren en verschijnselen worden hier be sproken. Mooie gravures zijn opgenomen. Men kan zich met dit boek op eenvoudige wijze in de Reformatietijd oriënteren in zake de literatuur, en daarin ligt de ver dienste van dit boek. C. St. Okke Jager. Worden als een kind. Uitg. IH. Kok, N.V., Kampen. In deze gedichtenbundel staan gedich ten, die we treffend en mooi vinden. Daarnaast bevinden zich andere, die in de verzameling zonder schade konden gemist worden. Okke Jager heeft ongetwijfeld een dichterlijke aanleg, en het vuur brandt in hem. Soms krijgt men de indruk, of hij iets bepaalds wil wégbranden. Deze bundel zal zeker vele lezers vinden. Er ligt een belofte in! C. St. Dr A. van den Born. Ezechiel. Commen taar, in de serie: de boeken van het Oude Testament. Uitg. I. I. Romen Zonen, Roermond en Maaseik. Men moet respect hebben voor deze uitgave. In kort tempo volgen de verschil lende delen, terwijl men bij elk deel af zonderlijk wordt getroffen door de zorg vuldige behandeling van de tekst. Uitge breide studie van de bronnen is hieraan voorafgegaan, met als resultaat: belang rijke voetnoten bij de tekst. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 2 uur Ds E. A 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Collecte Luth. Kerk, avond 7.15 uur Arnemuiden 10 en 2.30 uur Domburg 10 uur 2.30 uur G aping e 9.30 en 2 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 11 en 3 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur V e ere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Westkapelle 10 uur 2.30 uur CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10.30 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur ZONDAG 19 DECEMBER 1954 uur Ds W. J." Meister van Es te Rotterdam-Hillegersberg Ds E. A. van Es Ds E. A. van Es Ds W. J. Meister Arbeid IJsselmeer [}/l coll.) en verstrooiden Frankrijk (E> coll.). Ds W. J. Meister Ds P. M. Veldhuijzen Bed. H. Av. en Dankz. Cand. Halsema te Zwolle Ds G. J. van Kamp te Amsterdam Ds J. Spoelstra Ds H. H. Dercksen Ds G. J. Pontier Ds C. van Nes Ds J. Goumare Ds S. van Wou we Ds G. D. L. Brederveld Ds C. Boon Ds J. C. Streefkerk Ds P. v. d. Schaaf Drs O. Jager Bed. H. Av. en Dankz. Ds G. J. van Kamp te Amsterdam Cand. Plalsema te Zwolle Collecte Restauratiefonds. Ds L. Ringnalda Ds D. van Swigchem te Oude Wetering Ds Th. Rienks, Bed. PI. Av. en Dankz. Ds F. L. Schalkwijk Ds PI. L. van Aller te Geersdijk Ds J. B. van Mechelen Cand. F\ A. M. Elders te Amsterdam Ds Joh. Lever te Vlaardingen Ds D. J. Couvée Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds A. Wiersinga te 's-Graveland Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 12 Collecte hulpbeh. Kerken in de Classis. 's-Gravenpolder 10 en 2 uur Ds P. van Til te Middelburg Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lezvedorp 9 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga, Bed. H. Av. en Dankz. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna lacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ILoogerheide 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet Tholen 10 en 5 uur Ds K. Smit Ds M. de Wit te Rotterdam Ds M. de Wit Ds J. Wolven te Grootegast Ds A. Koning Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Bruinisse 10 en 3 uur Ds D. Bremmer, Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur IIaamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Cand. J. D. B. v. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Bed. H. Av. en Dankz. Ds A. Schippers Ds P. L. Schuddebeurs Ds A. J. Radder Ds Y. J. Tiemersma Ds A. Nagelkerke Ds P. L. Schuddebeurs Ds H. M. Kuitert Ds W. Fokkens d. Meulen te Landsmeer Alle reeds verschenen belangrijke litera tuur over het boek Ezechiël is hier ge raadpleegd. Misschien zijn de opmerkin gen soms wat té zakelijk uitlegkundig, maar overigens van een kwaliteit, waar door men een goed inzicht krijgt in de zin van het woord. We wijzen op deze belangrijke uitgave als een aanwinst van de Ezechiël-literatuur. C. St. dere antwoorden mogelijk. Toch geeft de schrijver blijk, heel serieus op alles in te gaan, en hij brengt tot nadenken. We zijn dankbaar voor deze goede uitgave. C. St. Ds G. Meynen en Ds G. R. Visser. Zijn werk wacht. Een boek voor jonge mensen. Uitg. N.V. Gebr. Zomer Keuning, Wageningen. Een keurig verzorgde uitgave. De jon ge mensen worden hier aangesproken en gewezen op de noodzakelijkheid van hun actief deelnemen aan het leven van Kerk en Koninkrijk Gods. Op practische wijze komen allerlei levensvragen aan de orde. En het is heel goed, dat onze jongeren dit allemaal lezen. C. St. Arjen Miedema. Brecht en haar knecht. Bandontwerp en illustraties van Piet Donkersloot. Uitg. N.V. Gebr. Zo mer Keuning's Uitg. Mij. te Wa geningen. U kent de rubriek waarschijnlijk uit „Trouw". Het aantrekkelijke is, dat er sprekende illustraties aan zijn toegevoegd. Wie zulke stukjes levensfilosofie kan ge ven, is een gelukkig mens. En, waar „er gens" de gezichten op storm staan, leg daar ongemerkt dit boekje op tafel. Het wordt zeker „opklaring". In elk gezin een exemplaarC. St. Ik wil eens met U praten. Door de Spie- geldominee. Uitg. N.V. Gebr. Zomer Keunings Uitg. Maatschappij, Wageningen. De rubriek is bekend genoeg. Hier hebt U een gebundelde uitgave. De stukjes hebben betrekking op geloofsvragen, ker kelijk leven, Christelijke levensstijl, het sexuele probleem, en nog meerdere onder werpen. Natuurlijk zijn in vele gevallen ook an- Prof. Dr A. Sizoo en Prof. Dr D. Nauta. Augustinus. Uitg. I. H. Kok, N.V., Kampen. De redevoeringen door beide Hooglera ren der V.U. gehouden bij gelegenheid van de Augustinus-herdenking, zijn nu uitgegeven. De eerste laat de grote Kerk vader zien op de grens der oude en nieu we wereld, de tweede tekent Augustinus in zijn betekenis voor de Reformatie. Een waardevolle bijdrage tot de kennis van één der grootste figuren uit de oude we reld. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3