Officiële Berichten PREDIKBEURTEN nog oude vertaling. Nu draag ik voortaan de Nieuwe Vertaling in de zak. Ze heb ben bovendien voorin laten calligraferen, dat het een aandenken aan Scharendijke moet zijn. Zo hoop ik hem ook altijd bij me te dragen. Intussen hebt U wel gezien, dat er weer iets aan de kerk gebeurd is. Afgelopen week zijn de lopers gelegd, tenminste: op een oortje na. Dat komt deze week wel klaar, ook de consistorie wel. En dan zijn we dus weer een stapje verder. Het jeugdhuis schiet ook al een beetje op, al zal er hard gewerkt moeten worden om het op tijd klaar te krijgen. En dat moet, want iedere club staat al te sprin gen om er bezit van te nemen. Vrijdag avond zijn alle leiders(sters) en besturen even bij elkaar geweest, om eens geza menlijk door te spreken wat we allemaal zullen doen. Ik heb toen wel gemerkt, dat er al grote plannen in de maak zijn, en dat de verenigingen daar ook al enige extra avondjes aan besteed hebben. Die kant moeten we heen, dat de jongens en de meisjes zelf aan het werk gaan. Als ik het goed begrepen heb, zijn de kleine meisjes ook al aan een plannetje bezig. Mooi zoLaat hat gebouw er straks niet voor niets staan. Ik moet de mensen van Scharendijke c.a. ook herinneren aan een datum. Op Maandag 22 Nov. a.s. zal er in de Herv. noodkerk een film vertoond worden van de BKV, oftewel de Bijbel-Kiosk-Ver eniging. U zult zich allemaal wel herin neren, dat we betrekkelijk kort voor de ramp ook bij ons in de kerk een film van de BKV gehad hebben. Als ik mij niet vergis, viel dat toen wel in de smaak. We horen wel veel over evangelisatie vertel len en we weten wel dat we zelf zo'n com missie hebben. Maar op zo'n film zie je dat allemaal voor ogen. U wordt dus alle maal hartelijk uitgenodigd om daar ook aanwezig te zijn en te kijken. Aan giften kwam binnen 20,van een broeder en zuster uit de Westhoek, die het voorbeeld dat ik in de vorige Kerkbode vermeldde, heeft gevolgd. Wie volgt? Verder voor Kerkherstel een be drag van 4,waarvoor eveneens har telijk dank. Allen hartelijk gegroet, ook namens mijn vrouw, van Uw H. M. Kuitert. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Zierikzee, gehouden 10 Nov. 195li- in de consistoriekamer van de Geref. Kerk te Zierikzee. Art. 1. Namens de roepende kerk van Bruinisse opent Ds D. Bremmer de ver gadering. Hij laat zingen Ps 33:11, leest Efeze 3: 14—21 en gaat voor in gebed. Art. 2. De afgevaardigden van de kerk van Brouwershaven zien de credentiebrie- ven na. Alle kerken, behalve de kerk van Oosterland, zijn wettig vertegenwoordigd. De kerk van Zonnemaire heeft een diaken afgevaardigd, aan wie keurstem wordt verleend. Art. 3. De begroting wordt op voorstel van br. J. Davidse vastgesteld op 250,-. Br. Davidse deelt mee, dat de boeken en bescheiden van br. F. L. Timmerman door de kerk van Zierikzee zijn nagezien en in orde bevonden. Art. 4. Het Moderamen wordt gecon stitueerd. PraesesDs W. Fokkens; As sessor Ds D. BremmerScribaDs Y. J. Tiemersma. Art. 5. De Praeses herdenkt het sterven van de Quaestor der Classis, br. Timmer man. Hij heet vervolgens Ds Schudde- beurs van Brouwershaven hartelijk wel kom. Art. 6. De notulen van de vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Art. 7. Ingekomen stukken a. van de Classis Rotterdam. Deze Clas sis deelt mee, dat Ds W. J. van Otterlo van Kralingen door haar beroepbaar is gesteld bij de Geref. Kerken in Neder land; b. van de Interkerk. Prot. Stichting „Zuid-Nederlands Sanatorium" te Breda (I.P.S.) inzake het benoemen van twee commissarissen. Dit stuk wordt in handen gegeven van de kerk van Zierikzee; c. een hartelijk schrijven van Ds J. H. Meijer te Haamstede, die voorlopig de classicale vergaderingen niet zal bijwonen in verband met zijn benoeming tot leger- predikant. De Classis besluit dit schrijven op even hartelijke wijze te beantwoorden. Art. 8. Rapporten: a. Ds Bremmer deelt mee, dat hij de Classis heeft vertegenwoordigd bij de be grafenis van br. Timmerman; b. Ds Kuitert rapporteert over een ver gadering in het Jeugdcentrum „De witte Hei", die hij in opdracht van de Classis heeft bijgewoond; c. Ds Radder rapporteert over art. 13 D.K.O. Hij stelt voor de begroting voor 1955 vast te stellen op 5800,Hij rap porteert ook over de kinderbijslag-rege ling en deelt mee, welke bedragen bij toe treding van alle kerken vermoedelijk zul len moeten worden betaald d. Ds Fokkens rapporteert over ont vangen collectestaten e. Ds Nagelkerke rapporteert over zijn vertegenwoordiging namens de Classis bij de intrede van Ds Schuddebeurs te Brou wershaven. Art. 9. De verschillende deputaatschap- pen worden opnieuw vastgesteld. Art. 10. De rondvraag naar art. 41 D.K.O. wordt gehouden. Art. 11. Een interessante discussie ont wikkelt zich over de predikantstractemen- ten en kosterssalarissen. De Classis be sluit de kerken te adviseren, het minimum predikantstractement vast te stellen op 4500,plus de daarbij gevoegde loon- ronde van 5 en 6%. Een deputaatschap over deze zaak wordt ingesteld, waarin worden benoemdDs Schuddebeurs van Brouwershaven, br. Edelschaap van Brui nisse en br. Tange van Kamperland. Art. 12. De Classis besluit deze winter weer Kerkvisitatie te doen houden. Art. 13. De Commissie, op de vorige vergadering benoemd inzake kanselruil te Scharendijke, brengt rapport uit. Het aan het rapport toegevoegde advies wordt na enkele wijzigingen door de Classis aan vaard en luidt aldus: De Classis Zierikzee in vergadering bij een op 10 November 1954, gehoord het verzoek van de kerk van Scharendijke in zake vorm van samenleving met de Her vormde Gemeente van Eikerzee advies te mogen verkrijgen, spreekt in antwoord op dit verzoek uit 1. dat de Classis zich hartelijk verheugt over de blijken van toenadering tussen de beide plaatselijke kerkgemeenschappen 2. dat wezenlijke kerkelijke gemeen schap geoorloofd is, indien er is een ge meenschappelijk aanvaarden van de nor men tot kerk zijn naar de opdracht, door Christus gegeven en geopenbaard in de Heilige Schrift, te wetenzuivere bedie ning van Gods Woord, rechte bediening- van de Sacramenten en handhaving van de tucht en adviseert In gebondenheid aan deze normen voort te gaan met het zoeken en beleven van gemeenschap met de Ned. Hervorm de Gemeente van Eikerzee. Ten aanzien van de vormgeving blijft de Classis het van primair belang achten, dat plaats vindt een geregeld contact tus sen de onderscheiden kerkeraden. Voorts beveelt zij aan ook de leden van de gemeenten in dit gesprek te betrekken. Indien de vruchtbaarheid van het ge sprek van die aard is, dat de bereidheid tot het praktisch uitvoeren van Christus' opdracht, naar de Schriften, duidelijk blijkt, zo zal, naar het oordeel van de Classis, het in de vrijheid van de plaatse lijke kerk liggen, die wegen te bewande len, welke dienstbaar kunnen zijn tot een sterker beleven van de gemeenschap des geloofs. De vorm van kanselruil acht de Classis niet doelmatig en niet gewenst. Wèl komt in aanmerking de gemeenschappelijke kerkdienst, mits gezien in het raam van gezamenlijke geloofsgehoorzaamheid en reikende naar de gezamenlijke viering van het Heilig Avondmaal. De Classis voegt aan dit advies toe de bede, dat de Koning der Kerk de pogin gen van de Kerk van Scharendijke tot verantwoorde gemeenschapsoefening moge zegenen en vruchtbaar maken. In aansluiting hierop en op voorstel van de classicale commissie besluit de Classis deputaten te benoemen, met als taak de plaatselijke kerken in hun opdracht tot het streven naar gemeenschap bij te staan,/ en in het algemeen de zaak van de oecu mene te dienen in het classicaal ressort. Tot deputaten worden benoemd de brs K. B. bij de Vaate, Ds W. Fokkens en Ds Y. J. Tiemersma (samenroeper). Art. 14. De algemene rondvraag wordt gehouden. Art. 15. De volgende classicale verga dering wordt vastgesteld op D.V. Woens dag 2 Febr. 1955. Aanvang: half elf. Roepende kerk zal dan zijn de kerk van Colijnsplaat. In het Moderamen zullen dan zitting nemenDs FI. L. van Aller als Praeses Ds W. Fokkens als Assessor; Ds D. Bremmer als Scriba. Art. 16. Het kort persverslag wordt door de Assessor gelezen en na enkele wijzigingen door de Classis vastgesteld. Art. 17. De Praeses gaat voor in dank gebed en sluit de vergadering. Op last der Classis, D- Bremmer, h.t. Assessor. Wegens plaatsgebrek moest het ver slag der Classis Middelburg, de Jeugd rubriek, de Zending en de Leestafel overstaan tot volgende week. Redactie. ZONDAG 21 NOVEMBER 1954 WOENSDAG 24 NOVEMBER 1954 (Dankdag) CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2 uur Ds W. J. Meister, Zondag 50 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 50 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 50 5 uur Ds P. van Til Collecte hulpverlening aan gescheurde kerken. Woensdag (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2 uur Ds W. J. Meister 7 uur Ds J. C. Streefkerk Luthk. Kerk, avond 7.15 uur Ds J. Spoelstra te Gapinge Arnemuiden 10 uur Dhr P. J. de Jonge 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Woensdag 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. van Til. Woensdag 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman te Goes Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Woensdag 9.30 en 2 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare Woensdag 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Koudekerke 9.30 uur Ds A. Elshout, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf Woensdag 10 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskcrke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Woensdag 9.30 uur Ds C. van Nes, 2.30 uur Ds J. Spoelstra Oostkapelle 9 en 1.30 uur Ds FI. M. Dercksen Woensdag 9 uur Drs O. Jager, 1.30 uur Ds H. M. Dercksen Serooskerke 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor Woensdag 10 uur Ds S. van Wouwe, 2.30 uur Ds J. Goumare 7.30 uur Jeugdcentrale. Spreker: Dhr J. van Wijk, over: „Wat boeken ons bieden". Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Woensdag 2.30 uur 7.30 uur Ds G. D. L. Brederveld. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Woensdag 10 uur Ds G. D. L. Brederveld, 7.30 uur Ds C. Boon Veere 10.30 en 3 uur Ds FI. M. Dercksen Woensdag 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds S. van Wouwe Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Woensdagavond 8 uur Ds P. v. d. Schaaf Vromvenpolder 10 en .2.30 uur Drs O. Jager Woensdag 10 uur Ds H. M. Dercksen, 2.30 uur Drs O. Jager Westkapelle 9.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen, 2.30 uur Ds A. Elshout Collecte Hulpbehoevende Diaconieën in de provincie. Woensdag 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf, 7 uur Drs A. Verschoor CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Cand. J. E. F. Dresselhuis te Roermond Donderdag 10 uur Ds J. E. Booy te Yerseke, 3 u. Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Ds S. van Wouwe te Serooskerke Hoek 10 en 2.30 uur Ds K. Doornbos, em. pred. te Amsterdam Donderdag 10 en 2.30 uur Ds L. Ringnalda Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds L. P. Krijger, oud-Zendeling te Amsterdam. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Donderdag (Dankdag) 3 en 7 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoute spui (Chr. School) 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Donderdag 10 uur Ds D. J. Couvée, 2 uur Ds J. E. Booy, Yerseke CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds Y. J. Tiemersma te Zierikzee Woensdag 9.30 uur Ds G. Heijerman, 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Woensdag 9.30 uur Ds J. v. d. Veen 2 uur Ds Knoppers te Amsterdam Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 9 Collecte Evangelisatie in de provincie. Woensdag 10 uur Dr C. Stam, 7 uur Ds R. A. Flinterman Collecte voor de Kerk. 's-Gravenpolder 10 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Woensdag 10 en 2 uur Ds Timmer ■Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds FI. J. Kouwenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga Woensdag 9.15 uur Ds G. Aalbersberg, 2.30 uur Ds H. Wiersinga Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. Koning te Oud-Vossemeer Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Woensdag 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Vrijdag 3 uur Ds J. E. Booy, Huwelijksbevestiging CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 uur Bevestiging Cand. K. Smit 2.30 uur Ds K. Smit, Intrede Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerhcide 4 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds R. Bakker te Doorn Woensdag 9.30 en 2.30 uur Ds W. Stuursma te Grootegast Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds T. Besselaar Poortvliet Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 uur Ds J. Plug te Schagen 4.30 uur Ds FI. M. Kuitert Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 21a Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. C. Streefkerk te Veere Woensdag 10 en 3 uur Ds H. M. Kuitert Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Woensdag 9.30 uur Ds A. J. Radder, 2.30 uur Ds H. L. v. Aller Nieuw er kerk 10 en 5 uur Ds A. Nagelkerke Woensdag 10 en 5 uur Ds Lindeboom te Zwijndrecht Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. Nagelkerke Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. C. Streefkerk Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Cand. van Reenen te Soestdijk Woensdag 10 uur Ds Y. J. Tiemersma, 7 uur Ds H. M. Kuitert Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Plug te Schagen

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3