PREDIKBEURTEN Kerknieuws Officiële Berichten LEESTAFEL dat u en uw kinderen alleen uit de Schrift de Heere kunnen kennen èn de mensen èn de wereld èn u zelf en dat u alleen zó de wereld-situatie van nu kunt ver staan. Daar kan geen moderne profeet tegen op! Weet u ook. dat het gereformeerd jeugdwerk in dit opzicht heel veel aan uw kinderen kan geven? Maar dan mag u dat uw kinderen niet onthouden, vooral niet nu, in 1954. Wilt u dan bij uw kin deren liefde voor dit jeugdwerk aankwe ken en wilt u dan dit jeugdwerk hartelijk gebruiken? 't Zal u en uw gezinsleven ten goede komen! Meisjes en Jongens Jullie hebben, vooral na de oorlog, niet over belangstelling-tekort te klagen. Er komen vele en dikke boeken uit over „de jeugd van heden". In de regel geen op wekkende kost. Jullie schijnt er in ver gelijking met jeugd uit vroeger tijd niet op vooruit te gaan. De angst en de klachten der ouderen zijn niet helemaal zinloos. Maar we schie ten er niet veel mee op. Er worden wel wat recepten ter genezing uitgereikt en die kikkeren de „patiënten" wel wat op, maar ze genezen de kwaal niet. De mees te recepten hebben het grote Recepten- en Levensboek, het eeuwiglevende Woord van God, niet geraadpleegd. Daarom gaan zoveel „patiënten", ook jonge „patiënten" naar de kelder. Hoe leven jullie en wat verwacht je van het leven Je mag er véél van verwachtenal het écht mooie en het écht gelukkige; je mag ook en je móét ookeen zegen voor velen zijn. De Heere zelf heeft dit talloze malen beloofd aan allen, die, door de wer king van Zijn Geest, discipelen en disci- pelinnen van Jezus Christus willen zijn. Maar hoe zal je dat kunnen zijn, als je Jezus niet kent, als je niet hebt ge hoord, gelezen, wat Hij van je vraagt? Dat kan je alleen weten uit de Bijbel. Nu is er in Nederland een uitgebreid gereformeerd jeugdwerk, waarin tiendui zenden jongens en meisjes trachten om in deze hoge dienst van de Here te leven. Zij komen elke week in clubjes en in ver enigingen met alle belangrijke en mooie dingen van het leven, met de tijd en met de eeuwigheid, via de Bijbel, in aanra king. Zij ontdekken, dat hun leven een doel heeft; zij lezen en horen, wat de Here eist èn belooft. Zij genieten samen van het mooie, jonge leven en zij gaan iets verstaan van Gods plan mét de schep ping, met de mensen en ook met de meis jes en jongens. Dat is nogal wat! Ze ge nieten ook samen van spel en ontspan ning, niet het minst in de kampeerweken, die duizenden gereformeerde jongeren in Nederland en in het buitenland genieten. Zo willen zij, samen sprekend en samen handelend, groeien tot Christenen in woord en daad. Nu is dit werk geen kwestie van zin hebben" of „geen-zin-hebben". De Here heeft beslag op jullie leven gelegd, Hij heeft dat gedemonstreerd in je doop. Je mag en móétnu leven in verband met je doop. Hoe? Dat kan je alleen uit de Bijbel weten; het moet je begeerte, je gebed zijn, om daarnaar te leven. Als je dus vandaag of morgen wordt uitgenodigd voor een gereformeerde jeugdclub of jeugdvereniging, dan klemt dat heel sterk! Meer, dan wanneer je ge vraagd wordt voor een voetbal- of decla matieclub, hoe goed die ook kunnen zijn. Meisjes en jongens, die de Bijbel en de Kerk niet kennen en liefhebben, die de Bijbelboodschap voor het leven niet ver staan, die maken van het leven een ruïne, die maken het nacht op de middag. God beware je daarvoor. Als je dus uitgenodigd wordt, kijk dan niet te veel naar het meisje of de jongen, die de uitnodiging brengt, maar luister' dan naar de Here, die van je eist, dat je Hem en Zijn Woord kent en -liefhebt, Die wil, dat je een discipelin, een discipel van de Heer Jezus bent. En zeg dan tegen dat meisje of die jon gen Ik wil het proberenik kom! Je zult er geen spijt van hebben. Met een hartelijke groet, A. KUIPER. Beroepen te Welland-Port, G. Vellenga te Alkmaar te Midsland-West-Ter schelling, Zwaagwesteinde en te Tzum (Gr.), Th. Ferwerda, cand. te Groningen. Aangenomen naar Godlinze, H. E. Wijnja, cand. te Ten Post naar Bie- rum, Joh. de Boer te Amsterdam-N. naar Lioessens, G. van 't Riet te Vollen- hove-St. Jansklooster naar Ooltgens- plaat, A. de Korte te Haaksbergen. Bedankt voor Loenen a. d. Vecht, M. J. Vermeer te Nieuw-Beets (Fr.) voor Coevorden en voor Urk (3e pred. pl.), K. A. Firet te Fijnaart voor Wes- teremden, H. E. Wijnja, cand. te Ten Post voor Idskenhuizen, M. D. Ge- leynse te Winsum (Fr.). Benoemingen. Benoemd tot hulp prediker te Benschop, C. de Kruyk, a.s. em. predikant te Vrijhoeve-Capelle. Afscheid en intrede. Wegens ver trek naar Red Deer (Canada) zal Ds R. Kooistra 26 September afscheid nemen van 's-Gravenhage-Moerwijk. Ds P. v. Dijkem. predikant te Krommenie, is verhuisd naar Weverstraat 48, aldaar. Ds- K. Schouten te Lisse, heeft zich tot nader aankondiging metterwoon geves tigd Villa Qui Pricul, Schafferstraat 15 te Noordwijk aan Zee. Ds P. L. Schuddebeurs is verhuisd van Schoonoord naar Brouwershaven, Haven B 20, telefoon 120. Dr G. E. Meuleman te Vijfhuizen, is j.l. Dinsdag naar Frankrijk vertrokken, om daar tijdelijk als hoogleraar op te tre den. Examens. Voor het zendingsexamen der Geref. Kerken zijn geslaagd de da mes C. Ardon, G. Horst, J. H. A. Kot tier, Mevr. J. Mobach-Hooft, C. H. Pruim en C. W. v. d. Werff en de heren H. Alblas, C. de Bruin, B. G. Kegge, P. H. Steneker en C. A. v. Walraven, van wie laatstgenoemde binnenkort als zendingsarts naar Indonesië vertrekt. Delfzijl. De kerkeraad sprak als zijn gevoelen uit, dat, gezien de omvang van de gemeente vestiging van een tweede pre dikantsplaats noodzakelijk is. Schipluiden. Ds C. Goeman van Haarlem, voorheen alhier, heeft onder grote belangstelling de eerste steen ge legd voor de nieuwe kerk en daarbij ge sproken over 2 Kon. 6. De steen werd ingemetseld aan de Zuidzijde der kerk. Ook de heer A. v. Santen, voorzitter van de bouwcommissies1 voerde eveneens het woord. De plechtigheid werd bijgewoond door Ds J. P. Boer van Rotterdam, oud predikant en cand. C. Augustijn van Rot terdam, a.s. predikant der gemeente. Piet v. d. Windt Jac.zn metselde de tweede steen, want deze kleine knaap zamelde in een paar maanden tijds aan oud papier, oud ijzer etc. een bedrag in van 150, Voorts werden door de aanwezigen nog stenen ingemetseld tot een bedrag van ƒ251,B. en W. en de kerkeraad der Ned. Pierv. gemeente alhier deden zich bij de plechtigheid eveneens vertegen woordigen. Het Zendingscentrum te Baarn een bekend en gezocht conferentie-oord had behoefte aan meer één- of twee persoons kamertjes. Het was niet moge lijk aan deze wens te voldoen, maar thans is men onder leiding van architect G. H. Kleinhout er in geslaagd een geslaagde oplossing te vinden. In de grootste twee zalen, waar tot nu toe elk acht bedden stonden, heeft men tweemaal zeven slaap- boxen aangebracht, waardoor het moge-" lijk is geworden zich na een drukke con ferentiedag in wat rustiger sfeer terug te trekken. Men hoopt en verwacht, dat nu nog meer instanties van het Zendings- cenntrum als conferentie-oord gebruik zullen maken. Er is thans plaats voor 46 personen. Dit centrum leent zich ook uit stekend voor familie-reünies en dag-ver gaderingen. - Giften en legaten. De diaconie van de Geref. Kerk van 's-Gravenhage-West ontving een bedrag van 1000,zijnde restitutie voor genoten ondersteuning. De Geref. Kerk van 's-Gravenhage-West ontving een gift van 500,voor de kerk. De Geref. Kerk van Plilversum ont ving een gift van 500,van een dank baar echtpaar. GEREFORMEERDE OUDERLINGEN-CONFERENTIE Mogen wij, onder verwijzing naar de in dit nummer van de Kerkbode voorko mende advertentie, Uw aandacht vragen voor de Conferentie van Zaterdagmiddag 18 September a.s. in de Geref. Kerk te Goes Op verzoek van velen zal deze gewijd zijn aan het bespreken van het Jeugd werk. Dhr. Ad. Kuiper hoopt ons voor te lichten en van antwoord te dienen. Alle belangstellenden, ook uit de krin gen van de Jeugdverenigingen, zijn har telijk welkom. Het Comité. ZONDAG 12 SEPTEMBER 1954. Ds J. H. Telkamp te Haarlem Ds P. van Til, Zondag 44 Ds P. van Til, Zondag 44 Ds P. van Til, Zondag 44 Ds J. H. Telkamp CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Collecte verstrooide Gereformeerden in het buitenland. Liith. Kerk, avond 7.15 uur Ds' W. J. Meister Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. A. Zeilstra, em. pred. te Monster Domburg 10.30 uur Ds H. M. Dercksen, 2.30 uur Leesdienst. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. Goumare Köudekerke 9.30 Ds P. v. d. Schaaf, 2.30 uur Ds A. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2 uur Oostkapelle 9 en 2 uur Seröoskerke 10 en 2.30' uur Souburg 9.30 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Zaterdag 11 Sept. 2.15 uur Veer e 10 en 2.30 uur Vlissingen 9 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Wcstkapells 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Ds H. M. Dercksen Ds S. van Wouwe Ds G. D. L. Breder veld Bed. PI. Av. en Dankz. Ds C. Boon Ds H. J. Spier te Rijswijk Huwel i jksbevestiging. Ds J. C, Streefkerk Ds P. v. d. Schaaf Drs O. Jager Ds A. Verschoor Collecte Oorlogsschade getroffen kerken. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 9.30 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Ds v. d. Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Temen zen 10 en 3.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespiii (Chr. School) 10 en 2.30 Ds L. Ringnalda Ds D. J. Couvée Kerk te Nieuwerkerk a. d. IJsel Ds H. Pestman Ds Th. Rienks Ds J. B. van Mechelen Ds H. de Bruin te Rotterdam Ds D. Middelkoop uur Ds M. Ros te Hoofddorp CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. v. d. Veen. Driewegen 9.30 uur Ds J. v. d. Veen, 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Dr C. Stam Kerk Westwal, 9.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman Bed. PI. Av. en Dankz. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Leek, Bed. PL Av. en Dankz. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Kapelle 10 en 2.30 uur Ds B. A. Knoppers te Amsterdam IDs A. T. Besselaar Ds PI. Wiersinga Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. E. Booy. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuivdorp 10 en 2.30 uur CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 4 uur Krabbcndijke 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet Tliolen 10 en 5 uur Ds C. M. van Loo te Dordrecht Ds A. Wildschut te Ossendrecht Ds A. Wildschut Ds J. E. Oomkes te Schiedam Ds A. G. Baaïjen Ds A. Koning Ds K. Kramer te Barendrecht CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 uur Leesdienst, 5 uur Ds Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 4 uur Ds J. H. Jonker, Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 uur Leesdienst, 6 uur Ds A. J. Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur A. Nagellcerke. Bremmer, Zondag 15 Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller em. pred. te Voorburg Ds W. Fokkens Ds H. M. Kuitert Ds H. M. Kuitert Radder. Ds Y. J. Tiemersma Ds A. Nagelkerke M. E. 't Hart. Woningruil. Uiig. Bosch en Keuning, N.V., Baarn. De titel mag U bezorgd maken, het le zen van dit boek zal U gerust stellen. De hier beschreven woningruil heeft in alle opzichten gelukkige resultaten. Te mooizegt U mogelijk aan het eind van het verhaal. Maar dan heeft het U toch prettig bezig gehouden. S. door is het verhaal niet sterk. De moraal, die er in steekt, is uitstekend. Maar, daar mee is de roman nog niet in alle opzich ten gerechtvaardigd. De conceptie is niet sterk, omdat een bepaalde boodschap in de vorm van een verhaal gebracht wordt. Daardoor heeft het verhaal iets gefor ceerds. Dit neemt niet weg, dat de lezing gerust aan te bevelen is. C. St. C. Baardman. Dokter, ik vertrouw U. Uitg. La Rivier e en Voorhoeve, Zwolle. Een roman uit het leven van een arts. We maken de grote zorgen en vermoeie nissen van een praktijk mee. Plet gezin staat altijd onder zekere hoogspanning. Daarbij is de dokter niet altijd veilig te genover kwade tongen. Tenslotte geeft dokter Landgraaf toe aan het verlangen van zijn vrouw, en stapt de algemene praktijk uit. Als con trolerend geneesheer is echter ook niet alles gelijk een idylle. Als roman kan ik niet zeggen, dat dit boek grote indruk maakt. Het wekt te veel schijn, dat het „gemaakt" is. Daar- M. Apperloo. Marcus Ketsebol. Opgang serie. Uitg. Bosch en Keuning N.V., Baarn. Ploofdfiguur in deze roman, Marcus Ketsebol, komt „uit de rimboe". Het ver haal van zijn jeugd thuis is m.i. het sterk ste gedeelte van dit boek. Daarin zijn wel aangrijpende bladzijden. Wanneer Mar cus later in de maatschappij komt, zijn kansen krijgt, en toch feitelijk door zijn drift verongelukt, krijgt het boek iets te gewild aandoenlijks. Toch slaagt dit „aandoenlijke" niet ten volle, omdat we het onverantwoordelijke in het optreden van Marcus, ondanks le lijke zetten van anderen, niet kunnen billijken. De afloop van het bóelc bevredigt daar om niet. Het verhaal is te weinig voort schrijdend naar een oplossing. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3