School voor Geref. U. L 0. Jeugdrubriek PREDIKBEURTEN Officiële Berichten De lessen worden 1 September a.s* des morgens te 9 uur hervat. Dan worden ook de nieuw-ingeschreven leer lingen verwacht. NU KIEZEN! Zoals ik beloofd heb, zou ik nog even doorgaan met te spreken over de belijde niscatechisatie. Je kunt n.l. maar niet vrijblijvend je ganse leven in de kerk blijven zitten. Daar haal je jezelf een oordeel mee op de hals. God heeft je n.l. niet „geheel vrijblij vend" laten dopen, maar God heeft zich toen aan jou verplicht. Nog wel met een „dure eed", zoals dat ergens staat. Dat is dus nogal een krasse verplichting. Nu moet je niet denken, dat je dan maar gewoon door kunt gaan met je doen en laten. Sedert God zich zo uitnemend aan jou verplichtte, ben jij evenmin meer vrij van God. Dat heb je natuurlijk niet altijd beseft. Niemand zal je dat kwalijk nemen. Zo lang wij kinderen zijn, hebben wij van deze dingen zelden enige gefundeerde notie. Maar als wij groot worden, dan gaan deze dingen meer wegen. En dan kunnen wij beter onderscheiden waarop het aan komt. Kortom, als je groot wordt, dan moet je een bewuste beslissing nemen. Anders gezegd: dan moet je bewust kiezen. Dat zit aan dat groot-worden vast. Zoals dat al van Mozes geschreven staat: toen hij groot werd (Iiebr. 11:24) moest hij ook kiezen. Ik zou onder dat kiezen wel een dikke streep willen zetten. Het is een gevaarlijke redenering, die zegt dat gedoopte jonge mensen helemaal niet hoeven te kiezen, omdat het daar van zelf gaat. Nee broeder, het gaat niet vanzelf! Het zal wel samenhangen met het ge zin en het milieu waarin je opgegroeid bent, inhoeverre dit kiezen meer of min der „schokkend" gaat. Dat geloof ik ook wel. En het zal ook lang niet altijd zo hoe ven te zijn, dat we met zoveel woorden zeggen: ik kies voor de Here Jezus. Waarschijnlijk gaat het nog vaker zo dat we zeggen moetenik durf niet meer nee te zeggen tegen de Here Jezus. Maar dat alles sluit een heel bewust kiezen niet uit! Wij hebben daar zelfs grote behoefte aan in de kerk: aan mensen, die bij en met hun volle verstand gekozen hebben. En die dus weten wat ze doen. Ik ken wel vaders en moeders, die te gen hun grote kinderen zeggenga maar eens naar de belijdeniscatechisatie, dan komt het wel in orde. Nee nee, ik zou dat heel anders zeg gen Ik zou zeggendenk er eens over na, nu je groot geworden bent, dat je nu niet alleen een baan of een beroep, moet kiezen, maar dat de allerbelangrijkste be slissing van je leven nu vallen moet. En dat dat werkelijk een beslissing moet zijn. Meelopers hebben we genoeg. Ik blijf er dus bij, dat je moet kiezen. Maar nu is er één omstandigheid aan dit kiezen verbonden, wat eigenlijk deze keuze vergemakkelijkt. Gewoonlijk is kiezen iets wat je doet uit een aantal mogelijkheden. Twee of meer wegen staan open, en voor allemaal is wel iets te zeggen. Dat maakt kiezen juist zo moeilijk. Maar met dit kiezen, wat je in geloof moet doen, is het uiteindelijk in dat op zicht gemakkelijker. Er zijn n.l. geen twee wegen, of twee mogelijkheden. Hoezeer de mensen je dat ook aanpraten. Want de ene weg loopt doodDe ene mogelijkheid is een onmo gelijkheid. En als ik je dus wil aansporen 0111 te kiezen, ga ik niet zeggen: kies één van de twee, want dan zou ik de schijn wek ken alsof die andere weg ook een begaan bare weg zou zijn. Dat is ze niet. Er blijft maar één ding over wat wij kunnen kiezen: dat is het kiezen van de Here Jezus. Het kiezen van het leven. Tenzij wij bij de verdwaasden willen horen, die voor het leven de dood kiezen. Straks beginnen overal de belijdenis catechisaties. Denk hierover na. Je moet nu kiezen. Voor Jezus en daarmee voor Zijn kerk. Sch. H. M. IC. SCHARENDIJKE Lieve broeders en zusters Langzamerhand wordt de kerk 's Zon dags wat voller. Afgelopen Zondagmid dag was het zelfs heel mooi bezet. Al ben ik bang, dat onder de kerkgan gers een groot aantal gasten zit. En mis schien zijn er ook wel enkele nieuwsgie rigen onder, „van elders" zoals dat heet, die eens willen zien hoe ons kerkje er komt uit te zien. Zoals de mensen thuis al hebben kun nen zien, hangen er nu de gordijnen. Daar knapt alles weer van op. En misschien hebt U ook al beneden aan de trap de prachtige luidklok gezien. Dat is een schitterend ding. Op een goede Zondagmorgen kunnen de mensen in Noordwelle de lok van Scharendijke ho ren! Tenminste als hij gauw hangt. Want dat heeft nog wel wat voeten in de aarde. Ons torentje kon het kleine klokje gemakkelijk dragen, maar het is langza merhand te veel vermolmd en vergaan om de grote klok te torsen. Er gaat dus wat torenreparatie aan vooraf. U weet nog wel, dat wij indertijd een flinke gift van de United Presbyterian Church van Providence (U.S.A.) ontvin gen Met dat geld hebben wij die nieuwe luidklok gekocht. Het is dus eigenlijk een geschenk uit Amerika. Ik sprak zo pas over een kerk die vol ler werd. Volgens de penningmeester wordt er nog iets anders voller: de col- lectezak. Naar hij verzekerde is de op brengst van de collecten verhoudingsge wijs veel hoger dan voor de ramp. Wij zijn met een veel kleiner clubje, maar brengen straks hetzelfde op als vroeger. Dat is een verblijdend tekeneen gemeen te die weet te geven. Luther zei al eens: wees niet zuinig, dan is God ook niet zuinig. Dat mag een aansporing te meer zijn, om het geven niet te verleren. Afgelopen week heeft ook de evange lisatie-commissie weer vergaderd. We hebben besproken, hoe we verder moeten gaan. En we hebben ook eens gezien, hoe het de afgelopen maand was gegaan. Ik verzeker U, dat wij nu een pracht van een team hebben, wat met blijdschap de boodschap van de Here Jezus uitdraagt. En we mogen dankbaar zijn, dat ook dit teken van leven er in onze gemeente is. Onthoudt U het maardeze mensen wer ken ook in uw naam, omdat U niet kon. Vergeet dus niet, dat U ze moet steunen in uw gebed, en als er een collecte voor komt, met uw gave. Op die manier doet U allemaal dan toch mee. Tenslotte de kerkelijke stand. Vertrokken met belijdenisattestatie: C. de Munnik, naar Nieuwerbrug (Z.H.). Huwelijksbevestiging aangevraagd door A. Landman en Anna N. Boot. Kerkelijke bevestiging D.V. 27 Aug. a.s. te Scharendijke, om 3.30 uur. Nu ik nog twee Zondagen afwezig ben, groet ik U allen bijzonder hartelijk en vertrouw U aan onze Here Christus toe. Mocht U raad of daad nodig hebben, dan staan alle deuren bij alle ouderlingen open, om U te ontvangn. Uw H. M. Kuitert. AGENDUM voor de vergadering van de Classis Tholen der Gereformeerde Kerken, te houden D.V. Woensdag 8 September 195),te Bergen op Zoom, aanvang 9 uur. 1. Opening. 2. Nazien van credentiebrieven en in structies. 3. Notulen. 4. Zaken uit de notulen. 5. Mededeling en behandeling van in gekomen stukken en gevoerde cor respondentie. 6. Behandeling instructies. 7. Rapporten. 8. Rondvraag naar art. 41 K.O. 9. Inning en verantwoording van col lecten en quota. 10. Aanvrage vacaturebeurten. 11Eventuele regeling deputaatsdhappen. 12. Algemene rondvraag. 13. Vaststelling volgende vergadering. 14. Lezing en vaststelling persverslag. 15. Sluiting. Te half elf uur peremptoir examen van de Eerw. Heer Bakker, beroepen predi kant bij de Geref. Kerken van Tholen en Poortvliet. De Scriba, Mr. J. J. Versluys., ZONDAG 29 AUGUSTUS 1954. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2 uur Ds J. D. van Ginhoven te Westervoort 5 uur Ds J. D. van Ginhoven (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. D. van Ginhoven 5 uur Ds P. van Til Collecte Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds J. D. van Ginhoven Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 9.30 en 2.30 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 11 en 7 uur Ds H. Kakes te Kralingen Serooskerkc 10 en 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Voorm. Voorb. H. Av. Souburg 9.30 uur Ds G. D. L. Brederveld 2.30 uur Ds S. van Wou we St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9 en 5 uur Ds S. van Wou we Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds O. Jager Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur Ds P. van Til. Collecte eigen Restauratiefonds. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 9.30 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Tcrneuzen 10 en 3.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds L. Ringnalda Ds G. J. Pontier te Domburg Ds Th. Rienks Ds J. B. van Mechelen Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 2..30 uur Ds L. J. Allaart te Baarn CLASSIS GOES. Ds A. Veldhuijzen Baarland 9.30 en 2 uur Borssele Driewegen 9.30 en 2 uur Ds H. Brinkman, em. pred. te Wassenaar Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman Collecte Evangelisatie onder studerenden. Js-G raven polder 9.30 en 2 uur Ds A. T. Besselaar Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kapelle 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds H. Wiersinga. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds A. Veldhuyzen. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uu Ds C. Kaptein te Amsterdam-Z. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 u. Leesdienst, 7 Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 4 uur Krdbbendijke 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet Tholen 10 en 5 uur uur Ds D. Bremmer, Bruinisse Ds C. Stam te Goes Ds C. Stam te Goes Ds M. Ros te Hoofddorp Ds A. G. Baaijen Ds A. Koning Ds A. K. Krabbe te Hillegom CLASSIS ZIERUCZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 13 Colijnsplaat 10 en 6 uur Prof. R. Schippers te Amsterdam Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 4 uur Ds J. H. Meijer Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uur Ds S. J. de Boer te Lopik Nieuwerkerk 10 en 6 uur Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bremmer. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. li. Meijer Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds D. J. Coumou te Pleinenoord Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. J. Meister te Middelburg Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds van der Linde te Rijnsburg NAGEKOMEN ADVERTENTIES NIEUWE HAVEN 4, MIDDELBURG. J. IJSSELSTEIN (H.d.S.).

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3