Kerknieuws Officiële Berichten PREDIKBEURTEN LL staat in hoofdzaak nog in het maken van plannen, misschien ook wel in het verwer pen daarvan. Maar er zijn nu al heel wat heren geweest, dus zien we nu met be langstelling uit naar wat uit de bus komt. In hartelijke dank ontving ik deze week weer de maandelijkse giro-overschrijving van één onzer geëvacueerden Voor de Kerk 25,Diaconie 7,50, Zending 5,Kerkherstel 5,Totaal 42,50. Giften voor de verschillende diensten, die we van harte bij U aanbevelen. Met hartelijke groeten en Gods zegen U toegewenst Jac. Folmer. Scharendijke, eind Juni 1954. AAN DE JEUGD VAN ONZE GEMEENTE. Beste mensen, Zoals wij weten, is de dominee een poosje met vacantie en nu werd mij ge vraagd of ik deze week het-stukje-in-de- Kerkbode wilde verzorgen met onder staand resultaat, waarbij ik me dus uiter aard speciaal richt tot mijn mede-jonge ren van Scharendijke, al of niet geëva cueerd. Al zijn wij nu, in verband met de tijd van het jaar, zo'n beetje aan het eind van het actie-seizoen van onze jeugdver eniging gekomen, wil dat voor Scharen dijke klaarblijkelijk alleen maar zeggen, dat we nu pas goed in actie komen als jeugdorganisatie. Ik hoop, dat we hier nu zover zijn, dat de begrippen „jeugd" en „actie" iedereen duidelijk maken, waar we het dan over hebben op ons dorp. Natuurlijkhet Jeugdhuis, of lieverons Jeugdhuis! We zijn de laatste weken met een groep meisjes en jongens van onze vereniging hard bezig geweest de muren af te bikken en er zijn dan ook al vele vierkante meters muur blootgelegd, waar bij je een diep respect krijgt voor die scholenbouwers van vroeger, die dat spul er zo stevig op wisten te krijgen. Er zul len nog ettelijke Zaterdagmiddagen van gehamer, stof en puin (en „leut"moe ten volgen, willen we binnen niet al te lange tijd inderdaad van Jeugd huis kun nen spreken. Tussen twee haakjes: ik heb het één en ander mogen horen over de plannen, hoe het worden moet. Nou, het is me nogal wat, dat kan ik jullie verze keren. Maar er zal aan gewerkt moeten worden! Door ons! Laat ieder die wil (en wie zou niet willen?) en kan op de Zaterdagmiddagen present zijn met één of ander kap- of breekapparaat. A.s. Za terdag, 3 Juli, gaan we met de halve ver eniging naar Doornspijk (vertrek 2.20 uur), maar laat dat voor de achterblijvers geen reden zijn, om niet te gaan hakken. Ook een mooie gelegenheid voor de niet- leden van onze vereniging, om eens tot activiteit te komen; het wordt tenslotte een huis voor de hele jeugd Ik eindig nu met een hartelijke groet aan allen, die we nog steeds niet hebben teruggezien. We hopen, dat jullie ook spoedig weer zullen kunnen meedoen hier en dat jullie je ondertussen blijven aan sluiten bij de organisaties daarginds. Namens de Jeugdvereniging alhier, jullie Hondius. Viertal te Amsterdam-W. (2e vacatu ren), A. J. R. Brussaard te Dieren, A. Ferwerda te Gaastmeer, W. v. d. Meulen te Sleeuwijk en J. Wiersema te Noord- wijk-Binnen. Tweetallen te 's-Gravenhage-W. (vac. H. van Andel), S. Eringa te Apeldoorn en G. W. Rijksen te Rotterdam-Z., (vac. A. J. van Sluys), C. B. Bavinck te Brus sel en G. Lugtigheid te Zwolle te Leeu warden (7e pred. pi.), W. A. Krijger te Schiedam en E. H. Nagel te Hengelo (O.) te Stadskanaal (vac. L. G. Pleijsant), H. Hazenberg te Siddeburen en G. Schrovenwever te Scheemda. Beroepen te Buitenpost, J. van Wijn gaarden te Aalten te Dwingeloo, Hein- kenszand, Oudehorne, Wijckel en te Zweeloo, H. J. Kouwenhoven, cand. te Delft te 's-Gravenhage-W. (vac. H. van Andel), S. Eringa te Apeldoorn, (vac. A. J. van Sluys), G. Lugtigheid te Zwolle te Velp (Geld.), J. Heule te Edam te Wilsum (O.), A. van Leeu wen, cand. te Den Helder. Aangenomen naar Haarlem-N. (vac. A. B. C. Hofland), H. W. Wierda te 's-Gravenhage-Loosduinen naar Sy- brandaburen, Th. Kuiper, cand. te Lem mer. Bedankt voor Ezinge, H. Veenstra te Veenwoudsterwal voor Zwagerveen, A. A. Oostenbrink te Varsseveld. Examens. De classis Zwolle heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heren W. Blanken te Zwolle en G. W. H. Peddemors te Kampen, bei den cand. aan de Theologische Hoge school te Kampen. Aan de Theologi sche Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het cand. examen de heer H. E. Wijnja te Kampen (cum laude) en voor het prop. examen de heren A. Bakker te Kielwindeweer, G. Gommer te Schoone- beek, W. H. v. Halsema te Zwolle en A. v. d. Zwaag. Aan de V.U. zijn ge slaagd voor prop. examen theologie de heren J. Faber te Amsterdam, S. de Jong te Buitenpost, J. v. Loo te Sneek, H. W. Nusselder te Dinxperlo en G. J. v. d. Pol te Putten en voor het cand. examen theo logie de heren H. J. Eggink te Zeist en P. Schravendeel te Rotterdam. LIJST van DEPUTAATSCHAPPEN, benoemd door de vergadering der Particuliere Synode van Zeeland van 16 Juni 1951/.. Ar chief bewarende kerk: Goes. Archivaris: I. v. Wijk, Oostsingel 68, Goes. Curator Theol. Hogeschool: Di. A. G. v. d. Stoel,Bergen op Zoom; sec. S. van Wouwe, Serooskerke (W.). Quaestor: Mr. J. J. Versluys, Oud- Vossemeer, gironr. 234628; sec. L. de Kok, Koning Willem III-straat 17, Ber gen op Zoom, gironr. 396981. Art. 11: PrimiDi. P. M. Veldhuijzen (secr.-penningm. en saamroeper)J. B. van MechelenA. G. BaayenH. M. Kui- tert; br. J. Hommes, Nieuwdorp. Secun di Di. Th. Rienks, J. v. d. LeekC. BoonW. Fokkensbr. H. A. J. v. Harn, Krabbendijke. Generaal Deputaat: Ds P. M. Veldhuijzen; sec. Ds J. B. v. Meche len. Art. IS: PrimiDs H. Pestman (voor zitter), br. J. Versée, Goes; Mr. J. J. Versluys, Oud-VossemeerDs A. J. Rad der; br. J. J. Boon (secr.-penningm.), Moerstraatsebaan 232, Bergen op Zoom; br. A. Pouwer, Middelburg. SecundiDs J. B. v. Mechelen, br. J. C. Fossen, Ka- pelle; br. K. B. Bij de Vate; Ds A. G. v. d. Stoel; br. B. H. Lavooij. Generaal Deputaat: Ds PI. Pestman; sec. br. J. J. Boon. Deputaten Landelijke Samenwerking br. J. J. Boon, Bergen op Zoom en br. P. Loof, Terneuzen. Art. 19: Primi: Ds D. J. Couvée (saamroeper)J. E. Booy; S. v. Wouwe; A. T. Besselaar; H. L. v. Aller. Secundi: Di. Th. RienksR. A. FlintermanC. v. Nes; A. Koning; H. M. Kuitert. Art. 1/9: Primi: Di. D. J. Couvée (saamroeper) Dr C. StamS. v. Wou we; A. G. v. d. Stoel; D. Bremmer; Se cundi: Di. H. Pestman; J. Koolstra; C. Boon; A. J. Radder; A. Koning. Zending: Primi: Di. D. J. Couvée; J. v. d. Leek; J. C. Streefkerk; A. G. v. d. Stoel; J. H. Meijer. Secundi: Di. J. B. v. MechelenJ. KoolstraP. v. TilA. G. Baayen; A. Nagelkerke. Evangelisatie in de Provincie: Primi: Di. D. J. Couvée (saamroeper) Dr C. StamJ. C. StreefkerkA. T. Besselaar H. L. v. Aller (penningm. gironr. 514305, t.n.v. „Penningm. van Prov. Dep. voor de Evangelisatie der Geref. Kerken in Zee land", Middenweg C 14, Geersdijk, post Kortgene). Secundi: Di. J. B. v. Meche len; R. A. Flinterman; S. v. Wouwe; J. H. Meijer; br. C. Boucherie, Krabben dijke. Kas tot ondersteuning van Diaconieën: Voor Classis AxelA. v. d. Ree en A. Wilhelm, beiden Zaamslag. Voor Classis Goes: J. Kloosterman, Goes; A. Reynhoudt, Wolfaartsdijk. Voor Classis Middelburg: A. J. Huys- man, Meliskerke; A. de Poorte, Middel burg. Voor Classis Tholen: P. Koole en G. Hoekman. Voor Classis Zierikzee: L. v. d. Sluis, Zonnemaire; J. Verwijs, Zierikzee. Commissie tot nazien van de boeken: Kerk van Middelburg. Geestelijke verzorging Militairen: Pr. Ds P. v. Til. Sec. Ds P. v. d. Schaaf, Vlissingen. Geestelijke verzorging Schippers: Ds PI. Pestman (saamroeper) br. M. Baay en, Bergen op Zoombr. L. Florusse (penningm.)br. B. H. Ligteringen (secr.), Vlissingen, Paul Krugerstraat 20; br. W. v. d. Berg, Bruinisse. Generaal DeputaatDs H. Pestman. Redactie Zeeuwse Kerkbode Voor Classis Axel: Ds D. J. Couvée; sec. Ds H. Pestman. Voor Classis Goes: Dr C. Stam; sec. Ds J. v. d. Leek. Voor Classis Middelburg: Ds A. Ver schoor; sec. Ds W. J. Meister. Voor Classis TholenDs A. G. Baay en; sec. Ds A. Koning. Voor Classis Zierikzee: Ds Y. J. Tie- mersma; sec. Ds H. M. Kuitert. Medewerker: Ds H. Veldkamp, Hat- tem. H. Pestman, Scriba I. CLASSIS MIDDELBURG. ZONDAG 4 JULI 1954. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Voorb. H. Av. 2 uur Ds M. J. Mulder te Heerde 5 uur Ds G. D. L. Brederveld (Noorderkerk) 9.30 uur Ds M. J. Mulder 5 uur Ds W. J. Meister Collecte Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerk, avond 7.158.15 uur Ds L. de Nood te Oostvoorne Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds J. Melse te Mariënberg Domburg 10 uur. Ds L. de Nood, 2.30 u. Ds J. H. Becker, den Bommel Gapinge 9.30 en 2 uur Ds H. Veldkamp te Hattem Grijpskerke Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes, Bed. H. Av. en Dankz. Oostkapelle 9 en 2 uur Ds H. M. Dercksen, Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon V eer e 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9 en 5 uur Ds P. v .d. Schaaf Vrouzvenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. M. Bloemkolk te Ede Westkapelle 9.30 uur Ds H. Becker, 2.30 uur Ds L. de Nood. Nam. Voorber. H. Av. Collecte Geref. Kerken in Indonesië. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda, Voorber. H. Av. Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Voormiddag Voorber. H. Av. en Openbare belijdenis. Breskens 10.30 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman te Goes Cand. Dresselhuis te Roermond Ds Th. Rienks, nam. Voorb. H. Av. Ds J. B. van Mechelen Ds H. Pestman, Voorber. H.. Av. Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Domburg CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Ds J. v. d. Veen, 2.30 uur Leesdienst. Driewegen 9.30 uur Ds C. Stam, 2 uur Ds J. v. d. Veen. Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds H. A. Wiersinga te Baarn Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds H. Wiersinga Collecte Zending. 's-Gravenpoldèr 9.30 en 2 uur Ds T. Besselaar Heink ens zand 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek, voorm. Voorb. H. Av. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds M. Wielemaker te Silvolde Nieuwdorp 10 uur Ds E. Beukema, 2.30 uur Ds C. Stam. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, Voorber. H. Av. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. Goslinga te Buitenpost Bergen op Zoom 9.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel, Voorber. H. Av. 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 4 uur Ds A. Koning Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds C. J. Wielenga te Zaandam Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Bed. H. Av. en Dankz. Colijnsplaat 10 uur Prof. Schippers te Amsterdam, Bevestiging 6 uur Ds A. Schippers, Intrede Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 4 uur Ds J. H. Meijer Voorber. H. Av. en Bev. Ambtsdragers. Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bremmer. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds R. van Reenen te Capelle a.d. IJsel Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke De Penningmeester Class. Deputaten voor de Evangelisatie in de Classis Mid delburg der Geref. Kerken, Kelderman straat 2 te Middelburg, postgiro 1/55520, zal van de kerken in de Classis gaarne hun bijdrage ontvangen voor het boekjaar '54'55, volgens onderstaande opgave. Arnemuiden 534% 210, Domburg 134 60, Gapinge 124% 70,— Grijpskerke 424 190, Koudekerke 624 270, St. Laurens 4 160, Meliskerke 534 220, Middelburg 2834% 1130, Oostkapelle 424 190, Serooskerke 8 320, Souburg 10 400, Veere 324% 130, Vlissingen 13 520, Vrouwenpolder 224 90, Westkapelle 1 40, Totaal 100 4000,— AGENDUM voor de Classicale vergade ring op Dinsdag 6 Juli a.s. in de Gereformeerde Kerk te Schoondijke, aanvang 9.15 uur. Het moderamen voor deze vergadering- bestaat, volgens art. 10 H.R., uit de brs. Ds van Mechelen, PraesesDs Ringnalda, Scriba; Ds Couvée, Assessor. Orde der werkzaamheden 1. Opening door de praeses der roe pende kerk. 2. Nazien en rapport credentialen. 3. Lezing en vaststelling der notulen. 4. Behandeling der ingekomen stukken. 5. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. In verband daarmede behandeling der voorstellen en Instructiën der kerken. 6. Rapport der verschillende Deputaten. 7. Afdoening van geldelijke zaken. 8. Benoemingen Deputaten enz. (zie 8 en 9 art. 11 H.R.). 9. Aanwijzing roepende kerk. Vaststel ling van datum. 10. Vaststelling korte notulen. 11Sluiting. Namens de roepende kerk van Hoek, B. de Putter, Praeses. F. Dieleman W.Gzn., Scriba. Hoek, 22 Juni 1954. B. Nijenhuis. Laatste Wagon. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. De schrijver schonk ons reeds een mooie roman in het bekende boekDos sier 333. Ook hier bewijst hij zijn schrij verstalent. Een openings-scène geeft met een kijk op de afloop. Daarna krijgen we de roman. In dit geval de geschiedenis van een meisje, bij wie het aan avonturen niet ontbreekt. Grillige lotgevallen, zoals het leven inderdaad grillig kan zijn Toch heeft de schrijver er hier wel wat- overvloedig mee gewerkt. Zijn verhaal wordt zó vol belevenissen, en de optre dende personen zó talrijk, dat het daar door wat vermoeiend wordt. Overigens legt het er weer bewijs van af, dat Nijen huis een roman weet te geven. Mogelijk dat enige „inperking" de waarde van zijn werk nog zal doen stijgen. We willen de lezing er van zeker aanbevelen. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3