Kerknieuws PREDIKBEURTEN Officiële Berichten NIEUWERKERK. Waarde Broeders en Zusters, Enkele weken geleden keerden wij na een evacuatie van ruim 16 maanden weer voor goed terug (zoals men dit uitdrukt) in onze oude vertrouwde woonplaats, waar nu inmiddels bijna een derde van onze kerkelijke gezinnen een onderdak heeft kunnen vinden. Het ziet er in onze gemeente in menig opzicht echter nog maar treurig en tries tig uit, daar de sporen van de enorme verwoestingen tengevolge van de ramp nog bij lange niet zijn uitgewist. De woongelegenheid is klein en drup pelsgewijs kan er zo nu en dan een her stelde woning worden betrokken. De op-, bouw van de z.g. geschenkwoningen groeit ziender wijs en verlangend wordt uitgezien naar de voltooiing en aflevering- van deze houten huizen. Met onze kerk, die nu van binnen ge heel geruimd is, is het maar pover ge steld. Overal ziet men de verradelijke scheuren en breuken in de muren, en men constateert een toenemend verval en niet zonder reden zien wij met belangstelling het eind-rapport van deskundigen tege moet, dat zal beslissen over neervellen of herstellen van ons kerkgebouw. Een noodkerk, die ons in de middelijke weg door de goede zorgen van H.H. Dep. van de B-W-C wordt toebeschikt, is in aanbouw. Deze zal verrijzen aan de Sta tionstraat en naar wij vertrouwen binnen niet al te lange tijd ons gelegenheid bie den om het eigen plaatselijk kerkelijk le ven weer op te nemen en voort te zetten. Zoals bekend zijn bij de ramp schier alle kerkelijke goederen verloren gegaan en dit stelt ons nu wel voor enige moei lijkheden, te meer nog, omdat alle toen aanwezige contanten van de kerk mede in de vloed zijn vergaan, en daarbij, dat wij alle geregelde inkomsten voor de Diaconie en de Kerk heel deze lange evacuatietijd moeten derven. Wij moeten, zoals begrijpelijk, aan de ,slag door aanschaf van verschillende din gen, die voor een geordend kerkelijk le ven direct nodig zijn, doch brs en zrs stel U gerust en wees over deze bijkomstige dingen niet over-bezorgd, want wij staan in deze, Gode zij daarvoor dank, niet al leen. Laat ik U mogen meedelen, dat een meelevende broeder uit Voorburg via de kerk van Brouwershaven, ons vorig jaar reeds een kanselbijbel bezorgde en dat de Geref. Kerk van Edam ons een volledig nieuw Avondmaalstel heeft toegezegd en wie kan zeggen wat nog volgt. Maar brs en zrs, wij weten het„Het is goed vèr- genoegd te zijn met hetgeen wij hebben, doch nooit met hetgeen wij zijn". Als U deze brief leest zal de hèr-begra- fenis van de rampslachtoffers onzer ge meente bij geen wettige verhindering heb ben plaats gehad. Was het uur van hun verscheiden voor ons een uur om nimmer te vergeten, ook deze dag die zoveel en zovelen in gedachten is zal doen oprijzen, zal wel diep in ons geheugen worden ge plant, broeders en zusters. Wat een troost in smartelijke uren en wat een houvast om het veeltijds gejaagde en gesprangde leven gemoedigd voort te zetten, als wij door genade zeggen mogen Mijn God, ik zie Uw hand in alle dingen Van lief en leed. Ook waar de tranen mij uit de ogen springen, Om hetgeen Gij deedt. Ik voel Uw hand in lijden en verblijden, Genot en smart. Ik kus Uw hand ook in mijn bangste tijden, want.zij is niet hard. Mijn God, ik heb Uw hand in al mijn wegen gezien, gevoeld. Heb dank, met wat ze ook bracht, was altijd zegen Was heil bedoeld. O, als ze eerlang het lichtje uit komt blussen, dat leven heet, Zij vindt om haar eerbiediglijk te kussen, Mij steeds gereed. Met belijdenisattestatie is vertrokken naar de kerk van Zierikzeebr. Jac. Peu- te. Adres Rusthuis „Irene"eveneens met bel. att.br. M. G. J. Bij de Vaate naar de kerk van 's-Hertogenbosch. Adres Grotestraat 172, Drunen (N. Br.). Doopattest is aangevraagd voor Hen drik de Reus Marzn. Adres Tuna Cor poration a.b. Arizona, Postbus 70, Wal visbaai, Z.W. Afrika en voor Joh. J. Eer- land. AdresR. Goedhart, Baspolderplein 21, Rotterdam. Met vr. br. gr. en heilbede, W. van Dijke, Scriba, Zuidring 8. SCHAREN D1JKE. Lieve broeders en zusters, Van de gemeenteavond, die we j.l. 16 Juni hebben gehouden krijgt U even een kort verslag. Vermeldenswaard is allereerst al die bus vol mensen, die van de Westhoek van Schouwen kwamen aanzetten. Ik hoop, dat al die broeders en zusters dat even fijn vonden als wij, dat ze weer eens in hun eigen kerk konden kijken. En vooral dat ze weer eens midden tussen de broe ders en zusters konden zitten. Wat er allemaal besproken is, is te veel om op te noemen. Laat ik alleen vertellen, dat er zich 9 mensen spontaan opgaven voor het werk van evangelisatie, en dat we dus spoedig aan het werk kunnen. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat U alles voortaan aan deze mensen moet overlaten en zelf niets kunt doen. Allerminst. We zijn pas met recht een kerk die opgebouwd is uit le vende stenen als deze „stenen" spreken. Intussen is sedert die avond de firma Fraanje alweer in de kerk aan het werk geweest. Het klankbord is al bevestigd, de psalmborden hangen, de luifels boven „de tün" zijn aangebracht. Een belangrijk punt blijft nu nog de vloerbedekking en de gordijnen, maar daar wordt aan ge werkt. Het is Zaterdagmiddag nu ik dit schrijf. In de verte hoor ik het geklop van beitels en hamers. Dat wordt veroor zaakt door een groep enthousiastelingen van de J.V. en de M.V. die in het oude schoolgebouw samen begonnen zijn met het afbikken van de muren. De eerste stap naar ons jeugdgebouw en de jeugd hierbij vooraanDaar zullen we allemaal blij mee zijn. Die kant moet het heen. Dit zal waarschijnlijk wel een punt wor den waarvan ik U straks ook wekelijks op de hoogte moet houden. Voorlopig houdt dit wekelijks bericht even op. Wij hopen n.l. twee weken met vacantie te gaan naar de Veluwe. In die tussentijd kan er weer heel wat gebeuren. Als het iets van persoonlijke aard is, staat de deur bij alle broeders ouderlingen en diakenen dagelijks voor u open. Ook voor die weken dat we elkaar niet zullen zien, vertrouwen we elkaar aan God toe. Met attestatie vertrokken naar Rutten (N.O.P.)B. J. Bij de Vaate en echtge note met 5 gedoopte kinderen. Naar dezelfde plaatsJac. van der Wekken en echtgenote, met 10 gedoopte kinderen. Voor degenen die hun adres graag we ten: het gezin Bij de Vaate woont Klu- tenpad 10, Creil, post Emmeloord. Het gezin van der Wekken: Gemaal weg 1, Rutten, post Lemmer. Met hartelijke groet vanuit de pastorie, Uw H. M. Kuitert. Wij verzoeken U vriendelijk het abonnementsgeld over het tweede halfjaar 1954 op onze giro-rekening 42280 te willen overschrijven vóór 15 Juli a.s. U bespaart dan 0,25 incassokosten. Beroepen te Dinteloord, H. J. Kouwen- hoven, cand. te Delft te Eist (Gld.), Moerdijk en te Oldemarkt, G. L. Tim- mers, cand. te Heemstede te Overschie (2e pred. pl.), L. J. Goede te Aalten te Andijk (vac. U. v. d. Woude), S. de Vries te Sellingen te Coevorden, H. J. Lambers Heerspink te Vroomshoop. Beroepbaar. De heer J. E. F. Dres- selhuis, cand. te Roermond, zal met in gang van 1 Juli a.s. gaarne een e.v. be roep in overweging nemen. Examens. Aan de V.U. zijn ge slaagd voor het cand. examen theologie de heren A. van den Ende te Wateringen en C. Padmos te Amsterdam. ZONDAG 27 JUNI 1954. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. van Til, Zondag 41 Openbare belijdenis. Ds A. Dercksen te Harderwijk Ds C. Boon Ds A. Dercksen Ds P. van Til, Zondag 41 Collecte Theol. Hogeschool. Luth. Kerk, avond 7.158.15 uur Dhr. A. van Roon Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 u. Ds M. J. Mulder te Heerde, 2.30 u. Ds P. v. d. Schaaf G aping e 9.30 en 2 uur Ds J. M. Bloemkolk te Ede Grijpskerke 10 uur Ds Goumare, 2.30 u. Ds L. de Nood te Oostvoorne Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes, Voorber. H. Av. Oostkapelle 11 en 7 uur Ds H. M. Dercksen, Voorber. H. Av. Ds S. van Wou we Ds G. D. L. Brederveld' St. Laurens 10 uur Ds C. Boon, 2.30 uur Ds A. Verschoor. V eer e 10 uur Ds L. de Nood te Oostvoorne 7 uur Ds J. M. Bloemkolk te Ede Vlissingen 9 en 5 uur Ds A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Weslkapelle 9.30 uur Ds P. v. d. Schaaf, 2.30 uur Ds C. Boon. Collecte Restauratiefonds. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur v Ds Valkhof te Nieuwolda Axel 10 en 3 uur Ds M. de Regt te Nieuwendijk Breskens 10 en 3 uur Ds J. B. van Mechelen, Bed. H. Av. en Dankz. Hoek 10 en 2.30 uur Ds L. Ringnalda, Bed. H. Av. en Dankz. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds H. Pestman Collecte voor de Evangelisatie in de Provincie. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Bed. H. Av. en Dankz. Leesdienst Ds J. v. d. Veen Ds J. E. Booy Ds J. E. Booy CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30- en 2 uu Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Collecte voor de geestelijke verzorging Ziekenhuizen. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds R. A. Flinterman Heinkenszand 10 en 2.30 uur Cand. H. J. Kouwenhoven te Delft Kapelle 10 en 2.30 uur Ds T. Sap, em. pred. te den Haag Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Leivedorp 9.15 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga, Bed. H. Av. en Dankz. Nieuzvdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Cand. Dresselhuis te Roermond Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. Hindriks te Rotterdam Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds O. Jager te Vrouwenpolder Hoogerheide 4 uur Ds O. Jager Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds B. A. Knoppers te Amsterdam Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet Tholen 10 en 5 uur Ds M. de Wit te Rotterdam CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Bruinisse 10 uur Leesdienst 5 uur Ds J. Hindriks te Rotterdam, Voorber. H. Av. Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds W. Fokkens Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds W. J. Meister te Middelburg Haamstede 10 en 4 uur Ds C. J. Wielenga te Zaandam Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Oosterland 10 uur Leesdienst, 6 uur Ds A. Nagelkerke. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds C. J. Wielenga Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds J. Bijleveld te Rijnsburg Wissekerke 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds W. Fokkens. Zierikzee 10 en 5 uur Ds W. Schouten te Utrecht Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke 25-jarig jubileum. Te Oud-Vosse- meer werd 25 jaar geleden als koster aan gesteld de heer J. Deurloo. D.V. wordt de Zeeuwse Provinciale Dia conale Conferentie te Goes gehouden Woensdag 80 Juni 195k, v.m. 10 uur. AGENDA: Opening. Presentielijst. Vaststellen notulen. Rapport Kascommissie en verslag Pen ningmeester. Verkiezing. Toelichting en bespreking door Dr Stam. „Onderlinge steunverlening der kerken ten opzichte van haar Diaconale armen zorg." Referaat Prof. Dr S. U. Zuidema„Dia conie en Subsidie". Rondvraag. Sluiting. Aan de kerken in de CLASSIS MIDDELBURG. Gaarne ontvangt ondergetekende de 2e helft van het Classisquotum over 1954. Arnemuiden 5J4 63, Domburg l]/£ 18, Gapinge 1 21, Grijpskerke 4;57, Koudekerke 6%% 81, St. Laurens 4 48, Meliskerke 5J^% 66, Middelburg 2834 339, Oostkapelle 4%% 57, Serooskerke 8 96, Souburg 10 120, Veere 334% 39,— Vlissingen 13 156, Vrouwenpolder 2 34% 27, Westkapelle 1 12, 100 1200,— B. H. LAVOOIJ, Quaestor Classis, Giro 188094. Middelburg, Noordsingel 22.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3