PREDIKBEURTEN Officiële Berichten CLASSIS MIDDELBURG. ZONDAG 13 JUNI 1954 Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 40 Verkiezing Ambtsdragers. 2 uur Ds J. Kuiper te Zevenhuizen (Gr.) 5 uur Ds J. Kuiper (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Kuiper Zang door Evangelisatie-Zangkoor. 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 40 Collecte voor de Theol. Fac. V.U. Luth. Kerk, avond 7.158.15 uur Dhr. Tissink, Theol. Stud. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Voormiddag Voorber. H. Av. Domburg 10 en 2.30 uur Ds P. van Til Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grij'pskerkc 10 uur Ds Goumare, 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Mcliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapcllc 10 en 2.30 uur Ds C. N. Impeta, Em. Pred. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Horst te Heteren-Randwijk Veerc 10 en 7 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingcn 9 uur Ds P. v. d. Schaaf, 5 uur Ds G. J. Pontier. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Firet te Rotterdam Voormiddag Voorber. H. Av. Wcstkapclle 9.30 uur Ds G. J. Pontier, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf Collecte Ned. Bijbel-Genootschap. CLASSIS AXEL, Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Brcskens 10.30 en 3 uur Ds A. Verschoor te Vlissingen Hoek 10 en 2.30 uur Ds B. van Halsema, Em. pred. te Plilversum Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds PI. Pestman Collecte voor de Evangelisatie in België. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutcspui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds W. S. Pontier te Maasdijk CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 9.30 en 5 uur Ds C. Stam Bed. II. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. s-Gravenp older 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds R. A. Flinterman Voorber. H. Av. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 5 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga Nicuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge IVolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds E. J. Booy, Voorm. H. Cath. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds B. A. Bos te Breda Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 4.30 uur Ds A. G. Baaijen Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Koning, Bed. H. Av. en Dankz. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vosscmccr 10 uur Leesdienst, 7 uur Ds A. Koning. Poortvliet Tholen 10 en 5 uur Cand. J. Schouten te Amsterdam CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds A. Nagelkerke Bruinissc 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 6 Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds J. PI. Jonker, em. pred. te Voorburg Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds IP. L. van Aller Haamstede 10 en 4 uur Ds J. H. Meijer Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bremmer. Rencsse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. PI. Meijer Scharendijke (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds PL M. Kuitert Voorber. H. Av. Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 uur Leesdienst, 7 uur Ds PI. M. Kuitert. kampen), P. L. Schuddebeurs te Schoon oord te Ezinge, H. Veenstra te Veen- woudsterwal te Haarlem-N. (vac. A. B. C. Hofland), H. W. Wierda te 's-Gra- venhage-Loosduinen te West-Ter- schelling-Midsland, G. F. Ch. Goslinga, cand. te Buitenpost. Aangenomen naar Deventer, T. J. Ha gen te Lemelerveld naar Haarlem-Z. (vac. A. M. Boeijinga), D. J. Roos te Sleen naar Hoogeveen (vac. W. Fa- ber), L. H. Kwast te Westerlee (Gr.) naar Schipluiden, C. Augustijn, cand. te Rotterdam naar IJmuiden (vac. C. W. Thijs), J. van Leeuwen te Oudemir- dum. Bedankt voor Berlikum en voor Onst- wedde, A. C. Kersten te Opperdoes voor Ferwerd en voor Surhuisterveen, L. H. Kwast te Westerlee (Gr.) voor Loenen a. a. Vecht en voor Tholen, C. Augustijn, cand. te Rotterdam voor Middelstum (2e pred. pk), J. A. v. d. Peppel te Hijken (Dr.) voor Stadska naal, T. J. Hagen te Lemelerveld voor Wolvega (vac. S. E. Wesbonk), PI. Ha zenberg te Siddeburen (Gr.) voor Zeist (4e pred. pk), B. G. Meest ten Oever te Kamerik. Ds C. G. Goslinga, a.s. emeritus predikant te Buitenpost, is benoemd tot hulpprediker te Montfoort en te Vree land. e. Kas ondersteuning Diaconieën. f. Quaestor. g. Curator. h. Zending. i. Evangelisatie in de Provincie, j. Zeeuwse Kerkbode. k. Archivaris. 1. Afgevaardigden naar de Generale Synode. 9. Regeling van de volgende Particu liere Synode. 10. Aanwijzing drukker Acta 1954. 11Rondvraag. 12. Vaststellen korte notulen. 13. Sluiten. In opdracht van de Particuliere Synode 1953, Namens de Raad van de roepende kerk Dr C. STAM, Praeses h.t. I. VAN WIJK, Scriba, Oostsingel 68, Tel. 3292. Goes, 8 Juni 1954. KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Zierikzee op 19 Mei 195Jh I. Na opening van de vergadering door Ds Nagelkerke namens de roepende kerk van Zonnemaire, blijken alle kerken wet tig vertegenwoordigd te zijn. In het mo- deramen nemen zitting als praeses Ds Tiemersma, als scriba Ds Nagelkerke en als assessor Ds Radder. II. De notulen van de vergaderingen van 3 Nov. en 24 Febr. j.l. worden vast gesteld. III. Ingekomen stukken a. „Overvloed van Werk en Werk krachten" verzoekt om aanwijzing van een correspondent. Ds Fokkens wordt be noemd. b. De deputaten betreffende steun aan hulpbehoevende Diaconieën zenden een concept-reglement ter inzage, waartegen door de Classis geen bezwaren worden ingebracht. IV. Instructies: de kerk van Ooster land vraagt vacaturebeurten tot een even tuele overeenkomst met de kerk van Nieuwerkerk wordt aangegaan. Deze worden verleend. V. Naar de Part. Synode worden af gevaardigd de predikanten Ds Bremmer en Ds Radder als primi, met Ds Meijer en Ds Tiemersma als secundi, en de ouderlingen brs W. v. d. Berg Dz. en J. van Wouwe als primi, met de brs W. van Dijke en J. M. de Waal als secundi. VI. Rapporten a. Zending. Ds Bremmer verzoekt, z.s.m. de achterstallige bijdragen te zen den en van Juli af de Zendingsgelden per kwartaal af te dragen. b. Evangelisatie: de Classis zal uit de Evangelisatiekas steun bieden in geval van beroeping van een predikant. c. Art. 13 Ds Radder vraagt spoedige afdracht van de gelden. d. Herziening quotade nieuwe quota zullen op een nader te bepalen datum in gaan. e. Stichting Gezinshulpde Chr. Geref. Kerk te Zierikzee zal meewerken. VII. Cand. A. Schippers, beroepen pre dikant van de kerk van Colijnsplaat, wordt na peremptoir examen met alge mene stemmen toegelaten tot de Dienst des Woords en der Sacramenten. Na de toespraken wordt Ps. 119:9 gewijzigd toegezongen. De consulent Ds van Aller zal de Classis bij de intree vertegenwoor digen'. Daarna moeten de afgevaardigden van Noord-Beveland de vergadering ver laten om nog tijdig thuis te kunnen ko men. Ds Meijer verzorgt dan verder het persverslag. VIII. Persoonlijke rondvraag: a. Op verzoek van Ds Meijer zal spoe dig weer een vergadering van Evangeli- satiecommissies in de Classis worden ge houden. b. De brs Bij de Vaate en Van Wouwe danken voor de hartelijke woorden, door de praeses tot hen gericht naar aanleiding van hun revacuatie. IX. Volgende vergadering D.V. 15 Sept. a.s.Brouwershaven roepende kerk, moderameii Ds van Aller praeses, Ds Radder scriba en Ds Tiemersma assessor. Op last van de Classis, A. J. Radder. J. H. Meijer. AGENDUM van de Zeeuwse Predikan tenconferentie te houden op Dinsdag 15 Juni 195Jf in de Gereformeerde Kerk, Westwal 2, Goes, aanvang 's morgens 10 uur. 1. Opening. 2. Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Referaat van de Hooggeleerde Heer Prof. Dr. R. Schippers over: „Dc Gereformeerde zede en de pastorale practijk". 5. Bespreking referaat. 6. Pauze. 7. Causerie van Drs. A. Verschoor over„Prediking als dienst des Woords 8. Bespreking. 9. Regeling volgende conferentie. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. In opdracht van het Moderamen, G. Aalbersberg, scriba. Sola Gratia. Schets van dc geschiedenis en dc werkzaamheid van dc Theol Hogeschool. 1.8511951/Uitg. J. If. Kok, N.V., Kampen. In deze pracht-uitgave worden ons de lotgevallen der Theol. Hogeschool gete kend, sinds haar ontstaan. Vooral aan het verleden is grote aandacht besteed. Prof. Dr G. M. den Hartogh, heeft de geschiedenis van de eerste halve eeuw be schreven, Ds J. D. Boerkool van de twee de halve eeuw. Beide schrijvers doen dit met openheid en grote kennis van zaken. Ook „zwakke" momenten worden niet voorbijgegaan. Over „de Hogeschool nu" zijn er en kele bijdragen van Ds F. C. Meyster en Dr D. J. de Groot, terwijl Ds W. de Graaf een schets geeft van de levensloop van al de Hoogleraren en Lectoren, van de oprichting tot vandaag. Eindelijk nog bij zonderheden uit het album van de stu denten, van de hand van Dr D. J. de Groot. Vele en mooie foto's zijn opgenomen van personen en gebouwen. Als U de studenten foto van 1909 bekijkt, dan treft ons de wijze, waarop „jongeren" toen ge kleed gingen; daarin is nogal wat ver andering gekomen. Er is uit dit pracht werk, dat on^ de bijzondere betekenis der Hogeschool laat zien gedurende de eerste eeuw van haar' bestaan, heel wat belang rijks op te diepien. Kok heeft er een uit gave van gemaaJkt, die bewondering af dwingt. De prijs bedraagt 12,50. Allen, die met het leven der Hogeschool meeleven, zullen het zeker willen bezitten. S. Vlaams Kerkblad. Het tweede nummer van dit pas ver schenen maandblad werd ons toegezon den. Bij de verschijning van het eerste nummer hebben we enkele vragen gesteld. Wie geeft dit eigenlijk uit? Zijn de vragen door dit tweede num mer nu beantwoord? Naar het mij voor komt, niet. De commerciële zijde van de aangele- genheid zal wel in orde zijn. De adver tentie-rubriek spreekt nogal een duidelijke taal. Voor- het overige valt de zaak moei lijk te beoordelen. Wie zou er zich niet over verheugen, wanneer de Schriftuurlijke waarheid in België onder het oog van zo vele duizen den komt? Toch blijf ik me afvragen: waarom deze, grotendeels persoonlijke ■opzet 't Is mogelijk, dat hiermede de weg ge baand wordt tot verdere ontwikkeling. In 'dat opzicht is het beter zich van een oor deel te onthouden. Voor dit ogenblik blijft 'deze uitgave toch iets behouden, dat voor buitenstaanders wat onbegrijpelijk voor komt. C. St. PARTICULIERE SYNODE van dc Gereformeerde Kerken in Zeeland, te houden D.V. op Dinsdag 16 Juni 195.'/, in de Gereformeerde Kerk te GOES, aanvang te 9.00 uur. AGENDA: 1. Opening namens de roepende kerk van Goes. 2. Onderzoek van de crcdentiebrieven. 3. Verkiezing van het Moderamen. 4. Vaststelling van de notulen van de vergadering d.d. 26 Februari- en 2 Juni 1953. 5. Mededeling van de gevoerde corres pondentie. 6. Ingekomen stukken en instructies: a. Van de Classis Rotterdam schrij ven d.d. 24 Mei 1954, houdende het verzoek „Om medewerking tof vervroegd samenkomen van de Generale Synode, met het oog op het vraagstuk: „Diaconie en Overheidssubsidie b. Van Ds P. F. Th. Aalders, te Middelburg, die namens de Clas- sicale Zendings-Commissie, ken nis geeft van een op 20 Juni a.s., te Zoutelande, te houden toogdag, uitgaande van de Hervormde Raad voor kerk en Israël, waarbij een afvaardiging van de P.S. wordt uitgenodigd. c. Van de kerk van Leeuwarden roepende kerk schrijven d.d. 19 Maart 1954, waarin op verzoek van de Curatoren van de Theologische Hogeschool te Kampen, een tussentijdse Gene rale Synode wordt uitgeschreven op Dinsdag 29 Juni 1954, ter be noeming van een Hoogleraar aan genoemde School. d. Van de Classis Axel: Aanbeve ling benoeming Deputaatschap- pen. e. Van de Classis MiddelburgAan beveling benoeming Deputaat- schappen. f. Van de Classis Tholen: Aanbeve ling benoeming Deputaatschap- pen. g. Van de Classis Zierikzee: Aan beveling benoeming Deputaat- schappen. 7. Rapporten: a. Van Deputaten ad Art. 11 D.K.O. b. Van Deputaten ad Art. 13 D.K.O. c. Van Deputaten ad Art. 19 D.K.O. d. Van Deputaten ad Art. 49 D.K.O. e. Van Deputaten Prov. kas onder steuning Idioten e.d. f. Van de Quaestor. g. Van de Curator der Theologische Hogeschool. h. Van de Deputaten der Zending. i. Van de Deputaten voor de Evan gelisatie. j. Van de Deputaten van de Zeeuw se Kerkbode, k. Van de Archivaris. 1. Van de d.d. 15 dezer gehouden Zeeuwse Predikantenconferentie, m. Van de op de P.S. 1953 benoem de Commissie inzake „Kindergel den". n. Van de op de P.S. benoemde Commissie inzake „Onderlinge steun aan Diaconieën" o. Van de Commissie voor het na zien boeken Quaestoren, p. Van Deputaat Geestelijke verzor ging Militairen. 8. Benoemingen: a. Art. 11 D.K.O. b. Art. 13 D.K.O. c. Art. 19 D.K.O. d. Art. 49 D.K.O.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3