Officiële Berichten Kerknieuws PREDIKBEURTEN 4 Juli: Ds P. M. Veldhuijzen 11 Juli: Ds A. Verschoor. gemeente's hen bedroeft en verontrust. 2. Het blijkt, dat de rampsituatie beide gemeente's wel dichter bij elkaar gebracht heeft, maar dat vooral bij dieper door spreken, de kloof tussen beide gemeente's nog te groot is om tot eenheid van or ganisatie te kunnen komen. Dit constateren beide kerkeraden met droefheid, erkennende ieder voor zijn deel de schuld, met name de schuld die gelegen is in het wederzijds wantrouwen en in het niet voldoende kunnen luisteren naar wat de ander als waarheid meent te moeten erkennen. 3. Beide kerkeraden beloven elkaar voor Gods aangezicht 0111 niet op een tweede watersnood te wachten en dan pas zich opnieuw te laten verontrusten, maar om vanaf heden zich samen te buigen onder het Woord Gods, dat Woord in hun gemeenschappelijke vergaderingen te laten spreken en alzo gezamenlijk te leren het eens te zijn met het getuigenis dei- apostelen, en daarin de kerkelijke eenheid te zoeken en te vinden, waarvoor de Here Jezus Christus reeds gebeden heeft in Joh. 17, en waarvoor Zijn ganse kerk vandaag nog bidt. 4. Om blijk te geven dat men gezamen lijk begeert onder hetzelfde Woord te buigen, en ten teken dat men elkaar hier in vertrouwt, stellen de kerkeraden zich voor om, indien van de zijde der meer dere vergaderingen geen bezwaren wor den ingebracht, in hun gemeente's de z.g. kanselruil in te voeren, met dien verstan de, dat voortaan in de loop van een af gesproken aantal weken éénmaal de Herv. predikant in de Geref. Kerk zal voor gaan, terwijl in de loop van hetzelfde aan tal daarop volgende weken éénmaal de Geref. predikant in de Herv. gemeente zal voorgaan. Tot zover de gemeenschappelijke ver klaring van de beide kerkeraden. U ziet, dat het nog maar een begin is. Hier valt nog niet veel te juichen. Er is een begeerte, en een voor Gods aange zicht gedane belofte. En wat punt 4 be treft ook dat is niet zo'n verschrikkelijk nieuwtje. In het Centraal Weekblad heeft Prof. Dr. K. Dijk deze manier van sa menwerken al eens aanbevolen. Beide kerkeraden konden zich daarin vinden. Ik zou hieraan graag nog heel veel willen toevoegen. Maar dat kan niet van wege de ruimte. Misschien kan ik daar eens een apart artikel aan wijden, wat voor les deze hele historie te Scharendijke betekent. Dat is uiteindelijk van op een afstand niet te beoordelen. Wij zullen hier zelf een slot som moeten opmaken, een balans. Daar hoop ik nog gelegenheid voor te krijgen. Daar komt ook nog bij een zeer binnen kort te houden gemeentevergadering. Deze keer eens niet in Haamstede, maar in Scharendijke. Wellicht kunnen we dan een bus laten rijden uit de Westhoek, zo dat iedereen in de gelegenheid is te ko men, en tegelijk de gerestaureerde kerk te bezien. Nu nog enkele technische mededelingen voor a.s. Zondag.: 1. Alle plaatsen zijn vrij. Voor de ramp zijn daarvoor al stemmen opgegaan. Tij dens een van onze vele gemeentevergade ringen te Haamstede heeft èen broeder er nog eens met klem op gewezen om dat nu in te voeren. Dat komt nu voor elkaar. Het is een pracht-gelegenheid om er mee te beginnen. 2. We houden a.s. Zondag voor het eerst weer onze derde collecte's. Te be ginnen met de bekende Pinkstercollecte voor de Zending. Neem alvast uw extra gave mee. De kerkeraad heeft er nog- over gedacht om de derde collecte te be stemmen voor ons Herstelfonds. Maar we vonden dat we bij zoveel zegeningen voor onszelf nu eens niet de collecte voor onszelf bestemmen moesten, maar voor een van de belangrijkste takken van ar beid, die de kerk kreeg opgedragen. 3. Sommigen vroegenKomt er een feestelijke inwijding, met toespraken en uitnodigingen etc. etc.? Om teleurstelling- te voorkomen nu maar vast het antwoord Nee. Allereerst om een principiële reden daarvoor is de kerkdienst niet gegeven. Daar spreekt slechts Eén ons toe: Jezus Christus Zelf. Er komt nog bijhet is Pinksterfeest. En duizend nieuwe kerken zijn nog niet zo belangrijk als dit ene Pinksterfeest. Er blijft bovendien iets van pijn voel baar, nu de kloof tussen broeders zicht baar blijft. Plet betekent niet, dat we er a.s. Zon dag helemaal niet aan denken, dat we weer in ons eigen gebouw zitten. Natuur lijk. Nog minder, dat iemand die niet uitge nodigd is, niet mag komen. Integendeel. We zouden als we konden, de hele we reld uitnodigen. Laten we het zo afsprekenin de mid- dagdienst zal de prediking bijzonder ge richt zijn op het weer-ingebruik-nemen van ons kerkgebouw. Dan is er toch enige orde. Tenslotte nog enkele giften Via ouderling Scholten 10,van een zuster. Van een gezin 3,Van een ander gezin 25, Adreswijzigingen Van Grote Ypolder naar Eikerzee: G. J. Tuiten met gezin. Na bijna IV2 jaar geëvacueerd-zijn weer in hun dorp terug. Nog niet in hun eigen huis, maar dat komt misschien ook wel spoedig. Harte lijk welkom Van Renésse naar L 16 Loperskapelle (gem. Duivendijke) B. J. Bij de Vaate Azn. met gezin. Van Goes naar Loperskapelle (gem. Duivendijke) M. Leendertse en gezin. Ook zij zijn lange tijd van ons geschei den geweest. We heten ze ook van harte welkom thuis Allen hartelijk gegroet van uw H. M. Kuitert. CLASSIS MIDDELBURG. Classisbeurten, toegedeeld op de op 11 Mei gehouden Classisvergadering te Mid delburg. Grijpskerke 25 Juli: Ds S. van Wouwe. 1 Aug.: Ds C. Boon. 22 Aug.Ds G. D. L. Brederveld. 29 Aug.Ds H. M. Dercksen. 5 Sept.: Ds A. Elshout. 19 Sept.Ds O. Jager. 26 Sept. Ds W. J. Meister. Westkapelle: Juli: Ds W. J. Meister. Ds C. van Nes. Ds P. van der Schaaf. Aug.Ds J. Spoelstra. Ds P. van Til. Sept.Ds J. C. Streefkerk. Ds P. M. Veldhuijzen. Ds A. Verschoor. Breskens: Ds W. J. Meister. Aug.Ds C. van Nes. Sept.Ds C. Boon. Tweetal te Haarlem-N. (vac. A. B. C. Hofland), J. F. Colenbrander te Apel doorn en H. W. Wierda, te 's-Graven- hage-Loosduinen. Beroepen te Rotterdam (vac. F. C. Meyster), A. Brouwer te Barneveld te Schipluiden, C. Augustijn, cand. te Rot terdam te Stadskanaal, T. J. Hagen te Lemelerveld te Tzum, H. J. Kou- wenhoven, cand. te Delft te Zwager veen, A. A. Oostenbrink te Varseveld te 't Zandt (Gr.), K. Meima, laatstelijk predikant te Enumatil te Hoek, cand. C. L. Timmers te Heemstede te We- meldinge, cand. H. J. Kouwenhoven te Delft. Aangenomen naar Echten (Fr.), R. Akkerman, cand. te Amsterdam naar Roden (Dr.), C. Mak te St. Jacobiparo- chie. Bedankt voor Anna Jacobapolder, Op penhuizen, Oudehorne en voor Zeven huizen (Z.H.), R. Akkerman, cand. te Amsterdam voor Hoogstede (Graaf schap Bentheim), H. Tien te Bunde (Oostfriesland) voor Nederhorst den Berg, C. Mak te St. Jacobiparochie voor Oosterend op Texel, A. C. Kersten te Opperdoes voor Overschie (2e pred. pl.), H. H. Grosheide te Rotterdam- Charlois voor Eindhoven (4e pred. pl.) en voor Rotterdam-Z. (vac. G. R. Visser), C. H. Appelo te Nijkerk. Examens. De classis Alkmaar heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer A. van Leeuwen te Den Helder, cand. aan de Theologische Hoge school te Kampen en de classis 's-Gra- venhage-O. de heer H. J. Kouwenhoven te Delft, cand. aan de V.U., die gaarne een e.v. beroep terstond in overweging zal nemen. Afscheid en intrede. Cand. W. Hor- lings te Nieuwe-Pekela is voornemens a.s. Zondag intrede te doen te Elim (Dr.), na bevestiging door Ds M. Post, em. pre dikant aldaar. Ds J. Koopmans is voornemns 13 Juni afscheid te nemen van Gasselternijveen wegens vertrek naar Boornbergum. Ds J. Plomp te Leiden is voornemens 11 Juli intrede te doen te Utrecht, na bevestiging door Ds W. Schouten van Utrecht. Cand. G. Hen- PINKSTER-ZONDAG 6 JUNI 1954 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Luth. Kerkavond 7.158.15 uur Arnemuiden 10 en 2.30 uur Domburg 10 uur Dhr. P. de Jonge, 2.30 uur Ds P. van Til. Ds P. van Til, Openb. bel. Ds W. J. Meister Ds W. J. Meister Ds W. J. Meister Ds'P. van Til Pinkstercollecte. Ds W. J. Meister Ds P. M. Veldhuijzen Gapinge 9.30 en 2 uur 7.30 uur Grijpskerke Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds H. R. Boer Zendingsrede Ds H. R. Boer 7.30 uur Ds A. Elshout Ds C. van Nes Ds R. Bakker te Doorn Ds S. van Wouwe Ds G. D. L. Brederveld Voorber. H. Av. Interkerkelijk Pinkster Zangdienst. Sprekers: Ds van Duyne, Ned. Herv. pred. en Ds G. D. L. Brederveld. Ds C. Boon Ds J. C. Streefkerk Ds P. v. d. Schaaf Ds O. Jager Ds A. Verschoor Collecte Zending. Ds L. Ringnalda Ds D. J. Couvée Ds G. J. Pontier te Domburg Cand. R. Akkerman te Amsterdam Ds Th. Rienks Ds Th. Rienks, Pluwelijksbevestiging Ds J. B. van Mechelen Ds H. Pestman Extra collecte voor de kerk. Ds D. Middelkoop en 4.30 uur Ds D. Middelkoop St. Laurens 10 en 2.30 uur V eer e 10 en 2.30 uur Vlissingen 9 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Westkapelle 9.30 en 2.30 uur CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10.30 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Woensdag 9 Juni 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10.45 CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Ds J. v. d. Veen, 5.30 uur Ds G. Heijerman. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds J. v. d. Veen. Goes, Aula Chr. Lyceum, 8.45 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 uur Ds R. A. Flinterman 5 uur Ds C. Stam, namiddag Voorb. H. Av. Pinkstercollecte. 's-Gravenp older 9.30 en 2 uur Ds C. Stam. Voorm. Openbare belijdenis Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 5 uur Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Maandag 7 Juni 9 uur Nieuw dorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds R. A. Flinterman. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds E. J. Booy Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds H. Wiersinga Gezinsdienst Ds G. Aalbersberg Ds A. G. v. d. Stoel Geen dienst Ds A. T. Besselaar, Voorber. H. Av. Ds A. G. Baaijen Ds A. Koning Cand. H. D. Bakker te Ymuiden Cand. H. D. Bakker CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet Tholen 10 en 5 uur Maandagmorgen 10 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 uur Leesdienst, 5 uur Ds A. Nagelkerke. Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds W. v. d. Kerk te Nieuwerkerk a.d. Yssel Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 4 uur Ds J. H. Meijer Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uiir Ds A. J. Radder Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bremmer. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Voorm. Openb. belijdenis. Nam. Bevestiging Ambtsdragers. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke geveld is voornemens 18 Juli intrede te doen te Woubrugge, na bevestiging door Ds L. J. Goede van Aalten. Cand. J. Hengeveld is voornemens 25 Juli intrede te doen te Wateringen, na bevestiging door Ds L. J. Goede van Aalten. Ds J. v. Dijk te Nieuwleusen is voornemens 8 Aug. intrede te doen te Koudum. Prof. Df. André Lamorté, predi kant der Eglises Reformées Evangelisues, heeft als gast de vergadering van de clas sis Rotterdam bijgewoond. In een toe spraak heeft Prof. Lamorté er aan her innerd, dat er banden zijn tussen de Ned. en Franse Geref. kerken en zegde hij dank voor de steun in gebed en gave. Goes. Op een gemeentevergadering zijn de plannen voor de bouw van een tweede kerk in het plan Oost besproken. Het ontwerp bevat de bouw van een kerk- zaal, die ook als vergaderruimte te ge bruiken is, met 350 zitplaatsen, alsmede twee kleinere zalen, waarvan er één nog kan worden gesplitst. Het complex biedt totaal plaats aan 540 personen, terwijl het terrein verdere uitbreiding mogelijk maakt. De totale kosten worden begroot op 160.000,met inbegrip van meubi lair, verlichting en verwarming, alsmede een eenvoudig orgel. De jaarlijkse kosten worden op 14.000,geraamd. Een pro- pagandacommissie werd benoemd om de bouwplannen in de gemeente te stimule ren. Een gedeelte van het bouwterrein zal onder bepaalde voorwaarden worden be schikbaar gesteld voor de bouw van een tweede Chr. nationale school. Er is ook een groter plan ontworpen, maar dat kost 25.000,meer. In 35 jaar wil men het gebouw schuld vrij hebben. Maastricht. Tot eind Sept. zal de kerkeraad naast de beide diensten hier ter stede ook elke Zondagmiddag om half drie een dienst beleggen in de Herv. kerk aan de Plenckerstraat. Den Helder. De kerkeraad heeft het .gemeentebestuur verzocht voor het hou den van diensten in nieuw Den Helder .gebruik te mogen maken van het gym nastieklokaal van de in aanbouw zijnde •openbare school.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3