PREDIKBEURTEN Officiële Berichten jLiCSTMBl Een zeer bijzondere Radio- en Televisie-uitzending ZONDAG 30 MEI 1954. CLASSIS MIDDELBURG, Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds R. A. Flinterman te Goes 2 uur Ds P. van Til, Zondag 39 5 uur Ds P. van Til, Zondag 39 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 39 5 uur Ds R. A. Flinterman Collecte Sanatorium Breda. Luth. Kerk, avond 7.158.15 uur Ds P. v. d. Schaaf Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. Verschoor. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Koudekerkc 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. Boon Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds M. de Wit te Rotterdam Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. van Nes Vcere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9 en 5 uur Ds A. Verschoor Vrouivenpolder 10 en 2.30 uur Ds O. Jager Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier Collecte eigen Restauratiefonds. CLASSIS AXEL, Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Ds E. Zijlstra te Aerdenhout Breskens 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Hoek 10 en 2.30 uur Cand. de Ruyter te Leidschendam Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Leesdienst Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Leek Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds C. Stam Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds C. Stam Collecte voor het tekort van „Ons Kerkblad". 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds H. Wiersinga Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman te Wolfaartsdijk Kapelle 10 en 2.30 uur Ds H. H. van Kapel te Rhoon Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds W. A. Wiersinga te Baarn 7 uur Evangelisatie-avond door Ds W. A. Wiersinga Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg W emeldinge Wolfaartsdijk Yerseke 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen te Baarland CLASSIS THOLEN. A?ma Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar te Krabbendijke Bergen op Zoom 9.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel, Openb. bel. 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 4.30 uur Ds A. G. Baaijen Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds W. J. Meister te Middelburg Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet Tholen 10 en 5 uur Ds W. M. Ie Cointre te Amsterdam CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Cand. J. C. Schouten te Amsterdam Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds Y. J. Tiemersma te Zierikzee Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 uur Ds J. H. Meijer, 4 uur Ds A. Nagelkerke. Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Zondag 36. Oosterland 10 uur Ds H. M. Kuitert, 2.30 uur Ds D. Bremmer. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds A. Nagelkerke Scharendijke (Noodkerkgebouw) 10 uur Ds A. P. Nauta 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds G. Haaksma te Smilde Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke zorging, de oudheid. Kortom alle onder werpen die de clubleden behandeld willen zien. Iedere club heeft zijn eigen interes sen, daarom ziet iedere clubbrief er weer anders uit. In de clubbrief zit een grote envelop, waarin de leden briefjes kunnen stoppen voor de leidsters of voor de mede-club leden. En die brief gaat van clublid tot clublid en dan weer terug naar de leid sters of leiders. De postzegel die ze plak ken om de clubbrief door te zenden is contributie aan de postclub. U geachte lezer, zou ik willen vragen om in eigen kring bekendheid te willen geven aan dit postclub werk. Nieuwe le den kunnen zich opgeven aan het secre tariaat van de commissie „Postclub", p.a. Mejuffrouw C. A. Lanting. Bondsbureau van de Bond voor G.J.O., Van Speijkstraat 57, 's-Gravenhage. De Zending van de Nederlands Her vormde Kerk en van de Gereformeerde Kerken in Nederland, zijn met elkaar bezig aan de voorbereidingen van de Pinksterzendlngsweek. De radio en tele visie worden dit jaar ingeschakeld. Op Woensdagavond 2 Juni zijn in Amster dam, Barmen (Duitsland) en Bazel (Zwitserland) in de kerken Christenen samen, die door telefoonlijnen met elkaar verbonden zijn. In elke plaats spreken in het Nederlands of in het Duits telkens twee mensenéén van het zendingsveld zelf en één van het thuisfront. De door hen gehouden toespraken worden in het Duits of Nederlands vertaald. Verder zullen de Christenen in deze 3 plaatsen samen dezelfde liederen, hoewel in ver schillende talen, zingen. Het Pinkster verhaal lijkt een vervolg te krijgen. Het zijn niet slechts Parthen en Meden en Elamieten, maar ook Duit sers, Zwitsers, Nederlanders, Indoneiërs, negers uit Afrika en Suriname, die „in hun eigen taal de grote daden Gods spre ken". AGENDUM van de Zeeuzvse Predikan tenconferentie te hpuden op Dinsdag 15 Juni 195 J in de Gereformeerde Kerk, Westwal 2, Goes, aanvang }s morgens 10 uur. 1. Opening. 2. Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Referaat van de Hooggeleerde Heer Prof. Dr. R. Schippers over: „De Gereformeerde zede en de pastorale practijk". 5. Bespreking referaat. 6. Pauze. 7. Causerie van Drs. A. Verschoor over„Prediking als dienst des Woords". 8. Bespreking. 9. Regeling volgende conferentie. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. In opdracht van het Moderamen, G. Aalbersberg, scriba. KORT VERSLAG van de vergadering der classis' Axel te Schoondijke, 11 Mei 195L Stukken van de classis zullen in de toe komst naar Ds Ringnalda uit Aardenburg gestuurd moeten worden. De kerk van Breskens vraagt het oor deel van de classis betreffende het zich in contact stellen met een predikant, die met vervroegd emeritaat gaat. De classis wenst deze kerk succes. De nieuwe visitatiereglementen zijn klaar gekomen. Tot afgevaardigden naar de Part. Sy node worden benoemd .als primi-predikan- ten Ds Middelkoop en Ds Pestman, als dito secundi Ds v. Mechelen en Ds Rienks,; als primi-ouderlingen br. Cats- man, Aardenburg en br. Deegers, Bres kens, als dit secundi br. Boon, Axel en br. de Roeger, Zaamslag. Deputaatschappen Arbeid onder de doofstommenDs Mid delkoop. Art. 11: Ds van Mechelen, primus, Ds Rienks, sec. Art. 13Ds Pestman, primus, Ds van Mechelen, sec. Art. 19Ds Couvée, primus, Ds Rienks, sec. Art. 49Ds Couvée, primus, Ds Pestman, sec. Zending: Ds Couvée, primus, Ds v. Me chelen, sec. EvangelisatieDs Couvée, primus, Ds v. Mechelen, sec. Hulpbeh. Kerken: A. v. d. Ree, primus, A. Wilhelm, Zaamslag, sec. Geestel. verz. v. schippers br. Buyze, Breskens. Geestel. verz. v. koopvaardijbr. Tichel man, Terneuzen, primus, br. Passchier, Schoondijke, sec. Red. Zeeuwse KerkbodeDs Couvée, pri mus, Ds Pestman, sec. Roepende kerk voor volgend maal Hoek. Praeses: Ds y. Mechelen; Asses sor: Ds Couvée; Scriba: Ds Ringnalda; 2e Scriba: Ps Pestman. Plaats: Schoon dijke, 6 Juli 1954, om 9.15 uur. Vacaturebeurten Breskens: 1 Aug. Ds Rienks, 19 Sept. Ds. v. Mechelen. Hoek25 Juli Ds Pestman, 26 Sept. Ds Rienks. Zoutespui: 18 Juli Ds Ringnalda, 22 Aug. Ds Middelkoop. KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Tholen, gehouden 12 Mei 1954 te Bergen op Zoom. I. Opening. De praeses Ds A. Koning opent de vergadering door te laten zingen Gez. 23 3. Hij leest daarna Ef310 eind; gaat voor in gebed en heet allen hartelijk welkom. II. Nazien credentiebrieven. De kerken van Krabbendijke en Rilland zien de cre dentiebrieven na. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Aan de diaken van Poortvliet wordt keurstem verleend. De kerk van Tholen heeft 'n instructie in ver band met vacature. III. Notulen. De scriba van de classis Mr. J. J. Versluys leest de notulen voor. Deze worden onder dank voor 't maken en voorlezen onveranderd goedgekeurd en ondertekend. IV. Zaken uit de notulen. Naar aan leiding van de notulen leest br. Schipper uit B.o.Z. 'n brief voor, gericht aan de class, dep. voor geestel. verzorging van de militairen, waarin de kerk van B.o.Z. lof wordt gebracht voor de vele arbeid door haar verricht. De kerk van Poortvliet vraagt 'n opheldering over de aanvrage van een halve collecte voor de kerk van Poortvliet aan de Part. Synode. De classis adviseert, dat de dep. naar de P.S. contact zullen opnemen met de kerk van Poortvliet, om deze financiële zaak zo spoedig mogelijk af te wikkelen. V. Ingekomen stukken: a. 'n concept regeling van dep. voor hulpbeh. Diaco nieën over de te stichten kas voor steun aan hulpbeh. Diac. Op voorstel van de kerk van Krabbendijke worden benoemd tot dep. voor de hulpbeh. Diac. in de classis Tholen de brs P. Koole en G. Hoekman; b. 'n Verslag van de arbeid onder de doofstommen door Ds Firet; c. Brief van Geref. Kerk te Tholen over classis-contracta in verband met vertrek van Ds v. Plalsema. Ds v. d. Stoel brengt hierover verslag uit. Besloten wordt 'n dankschrijven namens de classis naar Ds v. Halsema te verzenden; d. Verzoek van classis R'dam om in plaatselijk aanwezige Jeugdherbergen bekendmaking te doen van Geref. kerkdiensten; e. Verzoek van Zuiderzending om nog te vorderen clas- sisbijdragen zo spoedig mogelijk af te dragenfBericht van classis Heer en veen over ontzetting uit 't ambt van Ds S. B. Wordt met leedwezen voor kennisgeving aangenomen. VI. Behandeling instructies. De in structie van de kerk van Tholen wordt behandeld en geregeld. VII. Rapporten. Ds v. d. Stoel brengt verslag uit over de Zuiderzending en haar financiën. VIII. Bespreking van eventuele voor stellen aan P.S. Opgemerkt wordt, dat de steunaanvragen geregeld zijn. Verder worden geen andere voorstellen voorge dragen. IX. Verkiezing afgev. ter P.S. Als prim, afgev. pred. worden gekozen: Ds A. G. v. d. Stoel en Ds A. Koning. Als sec. afgev. Ds A. G. Baayen en Ds A. T. Besselaar. Als prim, afgev. ouderl. br. C. Boucherie en J. J. Versluijs. Als sec. afgev. W. M. Lindhout en J. E. Voge laar. X. Rondvraag naar art. 41. Geen der kerken heeft iets in 't midden te brengen naar genoemd artikel. XI. Inning en verantwoording collecten en quota, 'n Enkele kerk wordt gevraagd de collecte voor hulpbeh. kerken af te dragen. De Zendingsdep. verzoekt vóór de komende P.S. de lopende quota van de classis aan te zuiveren. XII. Aanvrage en vaststelling vacature beurten. Deze worden geregeld tot en met November. XIII. Regeling deputaatschappen. Als prim. dep. voor evangelisatie in classis en provincie Ds A. T. Besselaar en als sec. dep. br. C. Boucherie. Voor art. 11 sec. dep. br. A. J. v. Hoen; voor art. 19 sec. dep. Ds A. Koningvoor art. 49 sec. dep. Ds A. Koning; voor de Zuiderzending sec. dep. Ds A. G. Baayen. Redactie Zeeuwse Kerkbode prim. dep. Ds A. G. Baayen en sec. dep. Ds A. Koning. XIV. Regeling kerkvisitatie. Hierover wordt 'n besluit genomen. XV. Alg. rondvraag. Br. Lindhout dankt de classis e.d. class, kerken voor de belangstelling, betoond bij 't afscheid van Ds v. Halsema. Ds v. d. Stoel doet nog enkele mededelingen over de Ziekenhuis diensten in B.o.Z. en vraagt om financ. steun voor dit werk. Br. Boucherie brengt 'n verzoek over van Ds Besselaar, om 'n persverslag over de classisvergaderingen voor het plaatselijk kerkel. Mededelingen blad. XVI. Vaststelling volgende vergade ring: 8 Sept. '54 te Bergen op Zoom. XVII. Het persverslag wordt voorge lezen en goedgekeurd. XVIII. Sluiting. Op verzoek, van de Praeses gaat de Assessor voor in dank gebed, nadat gezongen is Ps. 75: 1. Hier na sluit de Praeses de vergadering. Op last der classis, A. G. Baayen, Assessor. N. Baas, Stoten op de ramshoorn, Oosterbaan Le Cointre, N.V., Goes, 1958. Dit boek bevat een serie practische Schriftoverdenkingen van de bekende stadsevangelist Baas uit Amsterdam. Stichtelijke lectuur in de beste zin van het woord. Men wordt er n.l. werkelijk door „gesticht", opgebouwd in het allerheiligst geloof, gesloopt in het alleronheiligst on geloof. Het boek wordt getypeerd door een zin netje, dat men lezen kan op blz. 46: „God is geen God van Ja en Neen, maar van Ja en Amen". Dat is echt Baas, die niet anders wil dan de Bijbel naspreken. Voor eigen geestelijke signatuur komt hij openlijk uit. Hij is een leerling van Ds Dirk Sikkel, met wie hij ook vele ja ren heeft samengewerkt. Voor dominees, ouderlingen, diakenen en alle dragers van het ambt der gelovi gen is van belang te lezen, wat men vindt op blz. 110 over de taak van de kerk. De kerk mag niet een „Manusje-van-al les" worden, maar moet „het Woord Gods opheffen". Zeer verootmoedigend en vertroostend is de lezing van blz. 125, waar blijkt, dat al ons theologisch transpireren eens een einde zal nemen. Baas zal in de hemel de Institutie van Calvijn niet meer behoeven te lezen. Hier op aarde kroop hij er vijf maal doorheen. De mooiste prekenbundel wordt met de aarde verbrand; dit ter in structie van alle knappe scribenten en uitgevers, opdat zij maar nederig van hart mogen blijven. We lezen ook, hoe Baas wenst te wor den begraven. De grafredenaar spreke al dus: „Hij is gedoopt en hij heeft in de God van zijn doop gelóófd". „Punt!" Een springlevend boek, omdat het zo dicht bij de Bijbel 'blijft. Een boek voor jonge mensen en voor grijsaards met een jong hart. A. V.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3