Officiële Berichten PREDIK BEURTEN Uit de getroffen Kerken Hierop richt zich ook Gods algemene openbaring: op het hart van de mens. De stralende sterrenhemel bedoelt niet slechts het menselijk oog te boeien, een lust voor het oog te zijn, maar het hart te brengen tot aanbidding. De stem van de grote wateren bedoelt niet slechts het oor te bereiken, maar wil gehoord worden diep in het hart. Zo is het met alles wat God in zijn algemene openbaring als middel inscha kelt. Het is een openbaring van God aan de mens, bedoelende weerklank te vinden in zijn hart. De algemene openbaring Gods in de schepping is dus geen lust-object voor de mens; een streling voor oor en oog. Neen, die openbaring is een getuigenis Gods tot de mens, waarin God Zijn god delijkheid en eeuwige kracht aan Zijn schepselen bekend maakt. Vandaar die rijke variatie in heel de geschapen natuur. Heel het „boek" van de schepping is één heenwijzing naar de Schepper, naar Zijn almacht, wijsheid, goedheid gerech tigheid, barmhartigheid en waarheid. Opdat wij het zouden leren uitroepen Hoe heerlijk is Uw Naam op de ganse aarde! A. V. SCHARENDIJKE. Lieve broeders en zusters Het zal langzamerhand wel oud nieuws voor U wezen, maar ten overvloede schrijf ik het ook maar in de wekelijkse brief, n.l. dat ik het beroep naar Giessen- dam-Nederhardinxveld niet heb kunnen aannemen. Welke overwegingen hierbij een rol speelden, doen hier niet ter zake. Alleen dan de allerbelangrijkste: dat het voor ons dorp eerder onzekerder dan ze kerder wordt, en dat er alles te samen genomen, toch nog een noodsituatie be staat. Dat maakte het tenslotte toch weer duidelijk, wat er gebeuren moest. Men spreekt wel eens over „vrijmoedigheid". Nu, ik had deze keer inderdaad geen vrij moedigheid om weg te gaan. En nu moet U niet denken, dat het een vreselijk offer is of zoiets. Laat ik er dan nog bijzeggen: Met pleizier blijf ik, en hoop ik mijn werk hier te mogen doen. Natuurlijk de zwarte kant is en blijft er. Schouwen is nog steeds een woestijn, voor wie dit niet weten mocht. Maar als mijn vrouw en ik een werkzame gemeente om ons heen hebben, die samen met elkaar en met ons de schouders onder alle werk wil zetten, dan gaan we straks in de woestijn nog bloemetjes zien. Overigensdenkt U er wel aan, dat er tegenover onze blijdschap de teleurstel ling van G. N. staat. Weet U nog van de 4V2 jaar dat U zelf vacant was? Dan weet U ook wel, wat U vandaag eens •doen moet voor de teleurgestelde ge meente. Mijn vrouw en ik willen U ook danken voor alle vriendelijke woorden zo op straat of in de huiskamer of al fietsende tot ons gesproken gedurende deze tijd. Dat heeft ons veel goed gedaan. Laat het hart ook maar eens spreken. Dat hebben we soms nodig. Om nog even bij heugelijke feiten te blijven: Woensdag 12 Mei j.l. is in Bos koop het huwelijk bevestigd tussen H. Ringelberg en Mej. K. J. bij de Vaate. Ik kan U verzekeren, dat het een blijde dag was, want ik was er zelf bij. En aan br. en zr. Ringelberg willen we ook wat verzekeren, n.l. dat we allemaal blij zijn met hun huwelijk. Br. Ringelberg heeft zich in de afgelopen maanden wel zeer aan ons allen verplicht, door het opzicht over het herstel van kerk en pastorie op zich te nemen. Om aan uw gevoelens van dankbaarheid tastbare vorm te geven, heeft de kerkeraad het bruidspaar namens U allen een schilderij aangeboden. Verder zijn er deze week een groot aantal giften binnengekomen. Allereerst trof ik op bovengenoemde bruiloft een oud-Scharendijkenaar aan, die 25, voor Kerkherstel gaf. Prachtig! Dan zat er in de collecte van Zondag j.l. een gift van ƒ25,met bijschrift: „Uit dankbaarheid, dat Ds blijft". Dat is ook al weer erg hartelijk. Van een gemeentelid in Holland 40,-, te verdelen over kerk, diaconie en zen ding. Via ouderling Scholten voor „Kerkher stel" 10,Idem 5,van een vrij gezel. Ziet Udie vrijgezellen ik dacht alwaar blijven zemaar nu zal de stroom loskomen. Dan een fout, die ik in een van de vorige brieven gemaakt heb. Toen lag er 100 gulden op de kerkeraadstafel. Dat was niet waar. Er lag 200 gulden, want er was nog een gift van 100 gulden bin nengekomen. Ook prachtig! Tenslotte de kerkelijke stand. Gedoopt op 16 Mei j.l. te Haamstede: Johanna Maria, dochter van J. Verboom §f In verband met de Hemelvaarts- J 11 dag wordt men dringend verzocht H de opgaven van predikbeurten zo H te verzenden dat deze uiterlijk ff met de DINSDAGOCHTEND- H post in ons bezit zijn. jf I DE DRUKKERS. 1 en J. VerboomBergman, Vuurtoren, Haamstede. Gedoopt op 16 Mei j.l. te Scharendijke Rolf Erik, zoon van Jac. van der Wek ken en K. van der Wekkenvan der Wekken, Noorse Woning, Haamstede. Allen, bijzonder de zieken, die in veel opzichten buiten de gemeenschap staan (of: liggen, is beter), hartelijk gegroet van mijn vrouw en van Uw H. M. ICuitert. PARTICULIERE SYNODE 1951/ van de Gereformeerde Kerken in Zeeland. Ter voldoening aan het gestelde in ar tikel 11 van de Handelingen der Particu liere Synode van de Gereformeerde Ker ken in Zeeland 1953, roept de Raad van de daarin genoemde roepende kerk de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ter vergadering in Particuliere Synode, te houden op Woensdag 16 Juni a.s., aan vangende te 9.00 uur, in de Gereformeer de Kerk van Goes. Ten einde te kunnen voldoen aan het gestelde in artikel 7, lid c, van vorenge noemde Handelingen, worden de kerken dringend verzocht, de desbetreffende stukken, alsook de te controleren boeken, met spoed te willen doen toekomen aan de Scriba van genoemde roepende kerk. Namens de Raad van de Gerefor meerde Kerk van Goes, Dr. C. Stam, Praeses h.t. I. van Wijk, Scriba. Goes, 17 Mei 1954. Oostsingel 68. Telefoon K 11003292. VERGADERING van de Classis Mid delburg der Gereformeerde Kerken, gehouden op 11 Mei 1951/. in de Hof- pleinkerk te Middelburg. Namens de roepende kerk van St. Lau rens opent Ds Boon de vergadering. Na het nazien der credentialia neemt het moderamen zitting. Praeses: Ds P. van Til, Assessor: Ds J. Spoelstra, le Scriba: Ds J. C. Streefkerk, 2e Scriba: Ds P. v. d. Schaaf. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en na een aanvulling goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. Concept-reglement van de Kas tot steun aan hulpbehoevende Diaconieën. Geen bezwaar. b. Breskens verzoekt één Zondag per maand vervulling in de D. d. W. door één der predikanten van deze Classis. De der de Zondag van elke maand wordt hier voor aangewezen. c. Schrijven van depp. voor Overvloed van werk en werkkrachten, wordt aan Ds Spoelstra in handen gegeven, die als correspondent wordt aangewezen. d. Schrijven van Generale depp. voor de kerkelijke bearbeiding van doofstom men, wordt in handen gegeven van br. Nonnekes, de Classicale deputaat. e. Schrijven van de Actuarius van de kerk van Rotterdam inzake bekendma king plaatselijke kerkdiensten in kam- peercentra en jeugdherbergen. f. Schrijven van de kerk van Bergen op Zoom inzake attest van een zuster. g. Schrijven van de Stichting „Ver pleeg- en Rusthuizen Walcheren" om ad vies inzake de geestelijke verzorging in de inrichtingen. De Classis spreekt uit, dat de geestelijke verzorging in die in richtingen uiteraard de taak is der kerk, maar dat dit niet uitsluit de billijkheid van honorering door de Stichting, waar dit werk daartoe noopt. Instructies a. Westkapelle vraagt en krijgt drie vacaturebeurten per maand voor Juli, Augustus en September. b. Grijpskerke vraagt liefdediensten. Er is geen bezwaar, om op de oude voet voort te gaan. c. Meliskerke en Koudekerke verzoe ken om de percentagecijfers der quota te wijzigen. Besloten wordt, om de quotatie- cijfers opnieuw te bezien, en een commis sie ad hoe wordt benoemd, die de normen opnieuw moet voorstellen en de quota voor elke kerk bepalen. d. Domburg verzoekt toezegging van steun door depp. ad Art. 11. Na advies van depp. wordt dit toegestaan. ZONDAG 23 MEI 1954. HEMELVAARTSDAG 27 MEI 1954. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister 2 uur Ds J. H. Telkamp te Haarlem 5 uur Ds A. Verschoor (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. H. Telkamp 5 uur Ds W. J. Meister Collecte Gescheurde kerken. Luth. Kerk, avond 7.158.15 uur Ds H. Veldkamp te Hattem Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds W. J. Meister Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Hemelvaartsdag 10 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk. Hemelvaartsdag 10 uur Dhr. P. J. de Jonge Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds H. Veldkamp te Hattem Hemelvaartsdag 10 uur Ds J. Goumare Koudekerke 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Impeta, Em. pred. Hemelvaartsdag 10 uur Ds J. Hindriks te Rotterdam Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Hemelvaartsdag 10 uur Ds C. Boon V eer e 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds P. van Til. Piemel vaartsdag 10 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Hemelvaartsdag 9 uur Ds A. Verschoor Vrouwenpolder 10 uur 2.30 uur Ds W. J. Meister. Hemelvaartsdag 10 uur Ds O. Jager Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds A. Verschoor Collecte Hulpbehoevende Kerken in de provincie. Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds G. J. Pontier Collecte Prot. Int. Thuisfront. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Hemelvaartsdag 10 uur Axel 10 en 3 uur Hemelvaartsdag 10.30 uur Breskens 10.30 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Hemelvaartsdag 6 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Hemelvaartsdag 9.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Hemelvaartsdag 10 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 uur Hemelvaartsdag 9 uur Ds L. Ringnalda Ds L. Ringnalda Ds D. J. Couvée Ds D. J. Couvée Ds O. Jager te Vrouwenpolder Ds D. Middelkoop Ds G. K. Geerds te Gent Ds Th. Rienks Ds Th. Rienks Ds J. B. van Mechelen Ds H. Pestman Ds H. Pestman p Leesdienst, 5.15 uur Ds H. Pestman Ds D. J. Couvée CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Ds J. v. d. Veen, 5.30 uur Ds P. van Til. Hemelvaartsdag 10 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. v. d. Veen. Hemelvaartsdag 9.30 uur Leesdienst Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman Collecte Pastoriebouw te Wemeldinge. Kerk Westwal, Hemelvaartsdag 10 uur Ds C. Stam Collecte voor de arbeid onder de verstrooiden in Frankrijk. s-Gravenpolder 9.30' en 2 uur Ds W. C. P. den Boer Hemelvaartsdag 9.30 uur Leesdienst Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds C. Stam Hemelvaartsdag 10 uur Ds R. A. Flinterman Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Hemelvaartsdag 10 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Hemelvaartsdag 9.15 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Hemelvaartsdag 10 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds H. Wiersinga Ds H. Wiersinga Ds G. Aalbersberg Ds G. Aalbersberg Cand. Kouwenhoven te Delft Ds G. Heijerman Ds J. E. Booy (n.m. H. Cat.) Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. J. Eleveld te Smilde Hemelvaartsdag Cand. v. d. Hout te Zwijndrecht Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Cand. H. van Duinen te Wassenaar Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 4.30 uur Cand. H. van Duinen Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Koning Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 uur Leesdienst, 7 uur Ds A. Koning. Poortvliet Tholen 10 en 5 uur Ds C. J. Wielenga, em. pred. te Zaandam Hemelvaartsdag Cand. R. Akkerman te Amsterdam CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Hemelvaartsdag 9.30 uur Bruinis se 10 en 5 uur Hemelvaartsdag 10 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Hemelvaartsdag 10 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Leesdienst Ds D. Bremmer, Zondag 4 Ds D. Bremmer Ds W. Fokkens Ds P. v. d. Schaaf te Vlissingen Hemelvaartsdag 9.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Scharendijke (Noodkerkgebouw) 10 uur 2.30 uur Hemelvaartsdag 10 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Cand. W. G. Hemelvaartsdag 10 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Hemelvaartsdag 10 uur Ds J. H. Meijer Ds A. J. Radder Zondag 35. Ds A. J. Radder Ds H. M. Kuitert Ds H. M. Kuitert Ds A. P. Nauta Ds A. P. Nauta de Valk te Nunspeet Ds Y. J. Tiemersma Ds A. Nagelkerke Ds A. Nagelkerke

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3