PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS UIT DE „GETROFFEN KERKEN" OFFICIËLE BERICHTEN ZONDAG 9 MEI 1954 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 36 2 uur Ds F. L. Bos te Vlaardingen 5 uur Ds F. L. Bos (Noorderkerk) 9.30 uur Ds F. L. Bos 5 uur Ds P. van Til, Zondag 36 Collecte Theol. Hogeschool. Luth. Kerkavond 7.158.15 uur Ds O. Jager Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Dhr. P. J. de Jonge, 2.30 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskcrke 10 en 2.30 uur Ds W. J. Meister Koudekèrke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds O. van Noort te Nieuwendijk Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds O. Jager Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Extra collecte Theol. Hogeschool. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds G. K. Geerds te Gent Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Ds G. J. Pontier te Domburg Hoek 10 en 2.30 uur Cand. G. van Halsema te Zwolle Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. R. Zijlstra te Wilnis Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoute spui (Chr. School) 10 en 3 uur Ds Firet te Bergambacht CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds C. Stam Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 42 Extra collecte Theol. Plogeschool. Voorm. Bev. Ambtsdragers. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds H. Wiersinga. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. H. Jonker te Voorburg Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d,. Stoel ILoogerheide 4.30 uur Ds J. Wildschut te Ossendrecht Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds J. W. Esselink, em. pr., Bennekom Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 2 Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds H. M. Kuitert Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Ds J. H. Meijer Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Zondag 35. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke (Noodkerkgebouw) 10 uur Ds H. M. Kuitert 2.30 uur Ds A. P. Nauta Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma, Bed. H. Av. en Dankz. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke mensenleven een functie van betekenis! Daar valt niet mee te spotten Zo hebben we ook het laatste hoofdstuk van het boek der schepping „doorgebla derd". In grote lijnen zagen we iets van het mensenleven. De overeenkomst èn het verschil met de overige schepping vielen ons daarbij op. Dat die mens in de schepping een cen- NIE UWERKERK. Waarde Broeders en Zusters, Vijftien maanden zijn verstreken sinds de ramp van de watersnood zich over ons land heeft voltrokken. Een groot deel van ons Ned. volk is dit gedeeltelijk of geheel vergeten, doch zij, die in de rampgebieden naast verliezen van kostbare levens hun verblijf en be drijf hebben zien ondergaan, zien deze dingen voor hun ogen schier elke dag op nieuw gebeuren, en ondervinden in min of meerdere mate nu de gevolgen van de ramp. Nu kan gezegd worden, dat op vele ge troffen plaatsen al veel verwoeste panden hersteld en opgebouwd zijn en hetgeen ontredderd was in het goede spoor is ge bracht. Van het eiland Schouwen en Duiveland, dat, zoals de Commissaris der Koningin in Zeeland het op een onlangs gehouden vergadering uitdrukte nog op de operatie tafel ligt en men nog niet in alle delen weet hoe of het in alles en overal gesteld is, kan dit nu bepaald nog niet gezegd worden. Er wordt inderdaad, laat men zeggen door alle instanties gewerkt, het lied van de arbeid kan men horen van de vroege morgen tot de late avond. Draglinies ten dienste van de waterafvoer snorren overal in de polder en auto's rennen in grote getale af en aan over de wegen op hun doelen aan. Doch wij weten, dat afbreken vlugger gaat dan opbouwen. De verwoestingen kwamen op 1 Febr. 1953 te paard, d.w.z. snel en met grote kracht, de opbouw gaat te voet, d.w.z. langzaam-aan naar mense lijk vermogen, en met deze trage gang kan menig haastig mens zich in deze da gen moeilijk verzoenen en het is dan ook niet te verwonderen, dat men „getroffe nen" op de weg ontmoet, die onvoldaan zijn met het heden, ontevreden over de mensen, teleurgesteld door de omstandig heden, zich richtend naar alle kant, maar nimmer slagend, alles beproevend, doch het gewenste doel niet vindend. Kunnen enkele gemeenten zich verheu gen in een geordend kerkelijk leven in eigen woonplaats, dit mag tot hiertoe on der ons niet zo zijn, slechts een tiental gezinnen konden op ons dorp naar hun eigen woning terugkeren, alle andere ge zinnen wonen nog verspreid tot in verre streken van ons vaderland. De toestand van ons kerkgebouw is naar het oordeel van deskundigen, zorge lijk. Nadat het water geweken was scheen de slappe zachte grond oorzaak te zijn voor verzakking van het kerkgebouw met als gevolg gespleten en gescheurde muren. Enkele malen is het kerkgebouw gron dig en serieus opgenomen, doch een defi nitieve uitslag hierover is nog niet ont vangen. Zal eventueel herstel van de kerk mo gelijk en uitvoerbaar zijn, zal de inge bruikneming zonder enige twijfel nog lang op zich laten wachten en het is dan ook verheugend thans U te kunnen mee delen, dat de Deputaten van de B.W.C. te Utrecht in haar laatstgehouden verga dering besloten hebben om zo spoedig als dit mogelijk is voor onze gemeente een noodgebouw te plaatsen, waar onze ge zinnen (ook die van Beijersdijk, Noord- gouwe en omgeving) op de Zondag kun nen samenkomen voor het houden van de gemeenschappelijke kerkdiensten, waar naar zozeer wordt verlangd en onze jeugdverenigingen in vergadering kunnen bijeen komen. Broeders en Zusters, God maakt het al les wel, hetzij Hij onze wensen vervuld, of niet. Geeft Hij niet wat wij begeren, zo doet Hij dit om 't meerdere in de plaats te geven. In dit geloof kunnen wij leven en verder gaan. Verhuisd: K. B. bij de Vaate van het Loo, Apeldoorn, naar Zuidring No. 8, NieuwerkerkJac. Rentier Cz van Kluis- kade 20, Maasland, naar Kerkstraat, Nieuwerkerk; met ingang van Vrijdag 6 Mei e.k. hoopt ondergetekende te verhui zen van Giessendam C 262 naar Zuidring No. 7, Nieuwerkerk. Met attestatie is vertrokken naar de trale plaats inneemt en grote verantwoor delijkheid draagt, laat zich, gezien het rijke instrumentarium waarmede God hem heeft toegerust, licht vermoeden. Daarover echter een volgend maal, waarbij we tevens gelegenheid zullen heb ben om tot ons eigenlijk doel te komen de beantwoording van de vraag, wat God ons nu eigenlijk in al deze verscheidenheid der geschapen werkelijkheid openbaren wil. Want. daar is het ons ten diepste om begonnen. A. V. kerk van Bant (N.O.P.) br. en zr. P. KikLandman met hun twee kinderen. Hun voorlopig adres is: Kamp G 15 No. 4, Lemmer en br. Joh. van Dijke Wz. naar de kerk van Bruinisse, adresBurg. Hagelaan No. 20. Ingekomen met bel. attest, van de kerk van Yersekebr. en zr. C. P. van Putten - Poley met hun 8 kinderen. Geboren 9 April: Jan Huibert, zoon van br. en zr. L. TielemanVerton, adres 't Vrije 235, Zierikzee. Ontvangen vrijwillige bijdragen voor de kerk le kwartaal 1954 resp. ƒ25, 25,-, 25,-, ƒ100,-, ƒ200,-, 25,en ƒ30,is 430,plaatsen- geld 7,50. Voor de Diaconie een bedrag van 50,van de Diaconie van Lopik. Met vr. br. gr. en heilbede, W. van Dijke, Scriba. Nieuw adres: Zuidring 7, Nieuwerkerk. SCHARENDIJKE. De afgelopen week heeft uw kerkeraad vergaderd, en op die vergadering is weer heel wat aan de orde geweest. U mag wel eens aan die arme broeders ambtsdragers denken op zo'n kerkeraadsavond, want dat is meestal 3^ uur straf achter elkaar vergaderen. Uitgemergeld stappen ze om 11 uur in de avondlucht naar huis Nu, er was o.a. de Rekening en ver antwoording 1953 aan de orde. U zult misschien zeggen: was er dan wat te re kenen en te verantwoorden na zo'n ramp jaar? Inderdaad, er was zelfs heel wat, en het is zelfs heel ingewikkeld. Verschil lende posten komen inderdaad niet op de lijst voor. Zo b.v. de vrijwillige bijdragen. Die zijn in 1953 letterlijk in het water gevallen. Uiteraard waren ook de kerk- collecten een heel stuk minder dan nor maal. Hoe dat straks moet, als alle steun weer ophoudt, weet ik niet. U mag er al vast wel eens aan gaan denken. Daarnaast is dan nog de ingewikkelde administratie van de Rampschade, waar nog maar een heel klein beetje van los gekomen is. Het zal straks geen kleinig heid worden, om dat alles keurig uit el kaar te houden. Uit uw aller naam zal ik twee bedank jes openlijk in de Kerkbode uitdelen. Een aan br. de Boer, die zonder enige ver goeding onze dikke administratieboeken op orde heeft gebracht. Als U bedenkt, dat er van de hele finantiële administra tie geen flard je meer over was, dan krijgt U voor hem respect. Dat heeft de ker keraad ook gekregen. Daarnaast bedanken we br. Folmer, die sedert zijn terugkeer met de bekende nauwkeurigheid de boeken weer heeft bij gehouden en die dit in de toekomst ook weer hoopt te doen. Op deze kerkeraad hebben we ook 'de finitief afscheid genomen van de broeders bij de Vaate en van der Wekken. Op de gemeente-avond van eind Maart hebben we hen als gemeente gegroet. Nu gaven we elkaar een af scheidshand in de ker keraad. We zullen in de kerkeraad veel aan ze missen, want we hebben veel van hun kwaliteiten mogen profiteren. Die hadden ze ook niet van hunzelf, dat weet ik wel. Laten we dus allereerst God dan ken voor alles wat we in deze beide man nen gekregen hebben. Maar we danken ook hen zelf, dat is geen tegenspraak met het vorige. En we kunnen gerust geloven, dat ze daar in de N.O.P. deze broeders niet lang met rust zullen laten. Broeders, nogmaals: Ga met God. Er waren ook enkele bijzondere giften ter tafel. Allereerst uit Amerika een bedrag van 131,75, dat is in Hollands geld omge rekend: ƒ496,51. Via het Centr. Bureau kreeg ik dat van de United Presbyterian Church te Providence. We zullen deze mensen een briefje sturen, waarin we ze hartelijk bedanken, en we zullen er een foto van onze kerk bijdoen. Dan kunnen ze met eigen ogen zien, waaraan ze ge holpen hebben. De kerkeraad heeft besloten dit bedrag te bestemmen voor de nieuwe luidklok, waarover ik U in een vorige brief al sprak. Daarnaast kwam nog een gift binnen van 100,zomaar op tafelNu, dat was evenzeer een verrassing! De bestem ming was vrij, dus we kunnen kiezen, waar we dat geld voor willen gebruiken. Nu nog een ander bericht. Door de verwarring die er verleden jaar op ons eiland heerste, hebben we na de Pinkste ren geen afscheid genomen van de belij denis-catechisanten. Mijn vrouw was trouwens niet thuis, herinner ik me. Nu zouden we Zondagavond 9 Mei graag alle belijdenis-catechisanten ver wachten van 1953 en 1954, met verloof des of wat -ook. Samen is dat dan het oorspronkelijke clubje wat Najaar '52 met de belijdenis-catechisatie startte. We rekenen op jullie allemaal hoor! Tenslotte nog enkele mededelingen. Huwelijksbevestiging is aangevraagd door H. Ringelberg en mej. K. J. bij de Vaa te. Voltrekking en kerkelijke bevestiging D.V. 12 Mei a.s. te Boskoop. Ik kom daar nog wel op terug. Want dat kan niet ongemerkt passeren. Verhuisd van Deuteren (bij Den Bosch) naar Provinciale weg R 25 Mo- riaanshoofd (Kerkwerve) fam. A. Mat- thijsse. Welkom, beiden, na zo'n lange tijd van evacueren. Al bestaat uw oude huis niet meer, U bent nu toch weer een beetje „thuis". Allen hartelijk gegroet van uw H. M. Kuitert. P.S. Ik ben mijn bruin-gele actetas kwijt: Waar op Schouwen heb ik die la ten liggen? Tweetal te Overschie (2e pred. pl.), H. H. Grosheide te Rotterdain-Charlois en B. J. A. Streefkerk te Berkel-Roden- rijs. Beroepen te Haarlem-Z. (vac. A. M. Boeijinga), D. J. Roos te Sleen te Hoogstede (Graafschap Bentheim), H. Tien te Bunde (Oostfriesland) te Loenen a. d. Vecht en te Tholen, C. Augustijn, cand. te Rotterdam te Wa teringen en te Wilnis, J. Hengeveld, cand. te Aalten te Wouburgge, G. Henge veld, cand. te Aalten te Zwartebroek, J. v. Dalen te Den Andel (Gron.). Bedankt voor Amstelveen, W. van Boeijen te Eindhoven voor Dinteloord, Th. Rienks te Schoondijke voor Zwa gerveen, J. van Leeuwen te Oudemirdum. Examens. Aan de V.U. is geslaagd voor het prop. examen theologie de heer A. C. Langendijk te 's-Gravenhage en voor het cand. examen theologie de heren H. D. Bakker te Velsen en H. J. Kou- wenhoven te Delft. De kerkeraad der Geref. Kerk te Se rooskerke (W.) hoopt op Woensdag 12 Mei, 's avonds half acht, met de gemeente te gedenken, dat haar predikant, Ds S. van Wouwe, op die datum 25 jaar in het ambt staat. Hij nodigt de kerkeraden in de Classis vriendelijk uit, zich door een afvaardiging te doen vertegenwoordigen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3