Officiële Berichten PREDIKBEURTEN Kerknieuws Jubileum Theologische Hogeshool wat vrienden van Jezus rond. Ook vrien-, den van de J.V. en de M.V., die soms hele avonden over de twee naturen van hun Heiland zitten te debatteren. Ik zou in alle gemoede aan die mensen met som bere gezichten willen vragen: Over wie heb je het eigenlijk? Heb je het over een dode of een levende Heiland Of anders gezegd: V/aar praten jullie onderweg of op je vergadering over? Over een Heiland die verleden-tijd is, een stukje historie van vroeger, of over een Heiland die leeft en er bij is in ons le ven, tot op je wandeling en je vergade ring toe? Daar zou ik toch maar eens over na denken. De sombere gezichten komen voort uit al dat praten over een dode Jezus. Terecht dat Jezus het die beide mannen behoorlijk kwalijk nam, dat ze met zo'n zwart gezicht rondliepen. Dat neemt Jezus jullie even goed kwa lijk. Het sombere gelaat is een ongeloofs gelaat, waarmee je noch Jezus Christus noch Zijn vrienden noch de mensen van buiten de kerk een pleizier doet. Over dat laatste ook nog wat. Een man die altijd wat op het Chris tendom aan te merken had, heeft eens gezegdDie christenen moesten er wat verloster uitzien, dan werd ik ook nog wel een christen. Hij is kennelijk ook al over dat som bere gezicht gevallen. Misschien zag hij het wel zo duidelijk, dat hij begreep: die mensen doen nog zo vaak, alsof er enkel maar een dode Jezus was. Zulke mensen kunnen geen reclame voor het evangelie van Christus wezen. Integendeelze zijn een sta-in-de-weg voor hun Heiland. Het geloof in de opstanding van de Here Jezus, betekent: een blij gezicht. Eindelijk een blij gezicht in deze don kere wereld. En een „brandend" hart. Eindelijk eens een brandend hart in zoveel lauwheid en koude drukte. Je mag zelfs met je gezicht Jezus die nen Het is immers de spiegel van je hart. Sch. H. M. K. SCHARENDIJKE Lieve broeders en zusters Zondag 25 April j.l. hebben, in de mid- dagdienst, enkele jonge mensen belijdenis des geloofs afgelegd. Dat maakte het die middag tot een extra feest. Natuurlijk is het iedere Zondag al feest. Als u maar ziet, dat we niet maar bij elkaar in de kerk zitten, maar dat ook onze Here Je zus Christus daar met ons „in hetzelfde huis samenwoont". Dat Hij zich niet voor u en voor mij schaamt, is het wekelijks terugkerende Zondagswonder. Wees er maar blij om! In dezelfde dienst is er ook een klein kindje van de gemeente gedoopt. Dat hoorde er ook eigenlijk bij. Wat is be lijdenis-doen anders dan: tot je verstand gekomen zijn, en nu die doop van vroeger beamen! Er „amen" op zeggen. Ik hoop, dat veel jonge mensen, of liever alle jonge mensen op deze manier tot hun verstand komen, en straks belijdenis doen, omdat ze niet anders kunnen. In knoop hier maar even een opmer king aan vast, bijzonder bestemd voor de ouders van onze jongens en meisjes. Daar kunt U veel aan doen, of uw kinderen straks belijdenis zullen doen of niet. We moeten er een beetje van af „dat de Here ze toch maar grijpen moet". U hebt bij de doop van uw kinderen zo duidelijk beleden, dat de Here Jezus ze al gegrepen heeftPrecies andersom dusDaarom heeft uw opvoeding zin, omdat de Here Jezus Christus Zelf er achter staat. Dan moet U er ook „naar uw vermogen" aan werken, zoals U dat beloofd hebt. Ik ben wel eens bang, dat meerdere ouders ver geten zijn, dat hun kinderen gedoopte kinderen zijn. Nu de catechisaties ophou den, moet ik dat nog maar eens zeggen. Het is niet erg, dat uw dominee niet te vreden is over sommige vaders en moe ders. Het is veel erger dat Jezus Christus u bepaalde dingen diep kwalijk neemt. B.v. dat u uw kinderen veel te gemakke lijk thuis houdt als het catechisatie is. Of nog ergerdat u ze veel te veel hun eigen gang laat gaan, in plaats van de gang naar het onderwijs van Christus. Dat brengt bittere vruchten op. Knoop het vast in uw oor. U mag het misschien a.s. najaar beter doen. Ik hoor intussen, dat de gecombineerde J.V. en M.V. langzamerhand wat gaat bloeien. Hoeradaar zijn we allemaal blij om. Dat belooft ook wat voor straks, als we een eigen gebouw zullen hebben. La ten die jonge mensen maar hun beste beentje voorzetten. Dat hebben we in de gemeente precies nodig. En straks mei- ge juich een nieuw jeugdgebouw in bezit nemen Ik heb ook nog een ander bericht, wat ik met een beetje schroom in de Kerk bode zet. Maar om u allemaal te berei ken, moet ik het wel doen. De kerk van Giessendam-Nederhardinxveld heeft een beroep op mij uitgebracht, en ik moet daar dus ernstig over gaan denken. U kunt mij daarbij helpen. Als u eens een keer extra (ik neem aan dat u het af en toe doet) voor uw gemeente en uw do minee bidt. Dan komt dit ook in orde, n.l. zoals de Heer van de kerk en de dominee's het hebben wil. Er kwamen weer aardig wat giften bin nen. Voor de kerk ƒ25,Voor de diaco nie 7,50. Voor de zending 2,50. Voor kerkherstel 5, En Zondag j.l. in de collecte een briefje van 10,met bijschrift„Dit bedrag- wordt tot 1 Januari '55 maandelijks op Kerkherstel gestort". Een voortreffelijk idee. Hebben meer mensen dat Laten ze er niet mee wachten Tenslotte de kerkelijke stand: gedoopt op 25 April j.l. Jacob, zoon van A. Kloet en J. KloetVerton, Barakwegje, Scha rendijke. Vertrokken met attestatie naar Zeist: H. Moes, Kerkweg 13, aldaar naar BeetsterzwaagSietske Kootstra, Ruiter pad 13, aldaar. Sietske gaat daar binnen kort trouwen. Dat mag ik wel verklappen. We bidden haar Gods zegen toe in haar huwelijk. Allen hartelijk gegroet vanuit de pas torie, Uw H. M. Kuitert. CLASSIS AXEL. De Classisvergadering die was vastge steld op D.V. 4 Mei, is verschoven naar 11 Mei a.s. De oproep die in dit blad was opgenomen met als datum 4 Mei, geldt dus voor 11 Mei a.s. Namens de roepende kerk van Breskens, C. W. Francke, Scriba. PROGRAMMA Radio-uitzending op Maandag S Mei a.s. van 8.209.80 uur namiddag. Uitzending in het kader van de voor bereiding tot de viering van het 75-jarig bestaan van de Vrije Universiteit te Am sterdam. 1. Psalm 150. J. P. Sweelinck. N.C.R.V. Vocaal ensemble o.l.v. Marinus Voor berg. 2. „De Meiboom in de kap." Toespraak van Dr J. Donner, President van de Hoge RaadPresident-Curator van de Vrije Universiteit. 3. Orgelconcert opus 4 no. 3 in G. kl. t. G. F. Handel, m.m.v. het Hollands strijkorkest o.l.v. Henk Spruit, Mein- dert Boekei, orgel. 4. „De V.U. nu." Toespraak van Prof. Dr J. H. Bavinck, hoogleraar aan de Vrije Universiteit. 5. Concert voor twee violen en orkest in D. kl. t. J. S. Bach. SolistenHendrik Rijnbergen en Nap de Klijn, viool, m.m.v. het Hollands Strijkorkest o.l.v. Henk Spruit. 6. „De V.U. voor de Gereformeerde ge zindte." Toespraak van Mr Dr E. P. Verkerk, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Burgemeester van Boskoop. 7. Divertimento in D. gr. t. voor strijk orkest en twee hoorns. W. A. Mozart. Uit te voeren door het Hollands Strijkorkest o.l.v. Henk Spruit. 8. „Hoe wij in Amerika de V.U. zien." Toespraak van Ds A. C. de Jong, pre dikant bij de Chr. Reformed Church te Michigan (U.S.A.). 9. Te Deum. Hendrik Andriessen, uit te voeren door het N.C.R.V.-Vocaal en semble o.l.v. Marinus Voorberg, Mein- dert Boekei, orgel. CLASSIS ZIERIKZEE. In verband met het peremptoir examen van Cand. Schippers, beroepen predikant te Colijnsplaat, zal de vergadering van de Classis Zierikzee niet gehouden worden CLASSIS MIDDELBURG. ZONDAG 2 MEI 1954. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 35 Zang door Evangelisatie Zangkoor. 2 uur Ds H. Vollenhoven te Leerdam 5 uur Ds H. Vollenhoven (Noorderkerk) 9.30 uur Ds H. Vollenhoven 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 35 Collecte Evangelisatie in eigen stad. .Luth. Kerkavond 7.15—-8.15 uur Ds S. van Wouwe Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds J. H. Becker te Den Bommel Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. Verschoor. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds O. Jager Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout, Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds B. A. Bos, Legerpredikant Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon V eer e 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streef kerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Vrouwenpolder 10 uur Leesdienst, 6.30 uur Ds O. Jager. Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf Collecte Ereschuld en Dankbaarheid. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 5.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds L. Ringnalda Ds M. de Wit te Rotterdam Cand. R. der Nederlanden te Hillegom Ds Th. Rienks Ds J. B. van Mechelen Ds H. Pestman Ds D. Middelkoop Ds D. J. Couvée Ds A. Veldhuijzen Ds H. Wiersinga Ds J. v. d. Veen Ds C. Stam Ds C. Stam, Zondag 41 Collecte steun aan de Geref. Kerken in Indonesië. s-Gravenpolder 10 en 2 uur Ds P. van Til te Middelburg Heinkenszand 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. Wiersinga. Openbare belijdenis en Voorber. H. Av. Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en-2.30 uur W emeldinge Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN. Anna lacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. R. Akkerman te Amsterdam Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Ds G. Heijerman Ds J. E. Booy Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 u. Ds H. J. Kouwenhoven Jr, Wageningen Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 1 Ds C. N. Impeta te Wolfheze Ds A. G. Baaijen Ds A. Koning Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Scharendijke (Noodkerkgebouw) 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Ds H. L. van Aller Ds J. H. Meijer Ds A. J. Radder Bed. H. Av. en Dankz. Ds J. H. Meijer Ds A. P. Nauta Ds W. Fokkens Ds Y. J. Tiemersma, Voorber. H. Av. Ds A. Nagelkerke op 5 Mei, maar D.V. 19 Mei a.s. Stukken voor het agendum moetn vóór 9 Mei in het bezit zijn van de eerstonder- getekende. Namens de roepende kerk van Zonnemaire, A. Nagelkerke, Praeses. N. J. Viergever, Scriba. Namens de Classis Goes het volgende. Zijn er brs en zrs, die op Donderdag 3 Juni het eeuwfeest van onze Theol. Ho geschool wensen te bezoeken Er is daar toe gelegenheid per autobus. Geef U s.v.p. aan onderstaand adres spoedig op. Deze zal zorgen voor aanvraag van kaarten en het organiseren van de reis v.v. Namens de Classis Goes, C. Douw, Spanjaardstraat 2, 's Heer Hendrikskinderen. Gezien het aantal aanvragen is besloten óók voor de academische samenkomst op Woensdag 2 Juni des middags te 2 uur in de Bovenkerk een beperkt aantal kaar ten beschikbaar te stellen. De beschikbare ruimte maakt beperking noodzakelijk. Maar voorzover de ruimte het toelaat, kunt U van deze academische plechtig heid dus getuige zijn. Voor de bidstond, die op 2 Juni des morgens om 11 uur in de Burgwalkerk wordt gehouden zijn geen kaarten nodig. Daarentegen zijn de samenkomsten op 3 Juni de grote jubileum-samenkom sten alléén toegankelijk op vertoon van een kaart. Deze dient vóór 1 Mei te worden aangevraagd bij de heer B. Knol, Oudestraat 6 te Kampen. Tel. 293. Namens de voorbereidingscommissie, Ds R. de Vries, Burgwal 58, Kampen, Tel. 637. Tweetal te Haarlem-Z. (vac. A. M. Boeijinga), H. M. Kuitert te Scharen dijke en D. J. Roos te Sleen. Beroepen te Amsterdam-W. (vac. F. Guillaume), J. F. Colenbrander te Apel doorn te Giessendam-Nederhardinx veld, H. M. Kuitert te Scharendijke te Idskenhuizen, J. Eleveld, cand. te Smil- de. Aangenomen naar Lisse, K. Schouten te Nijmegen naar Nieuw-Buinen, W. A. J. Dalmayer te Waardhuizen (N. Br.) naar Sprang, N. W. v. d. Hout, cand. te Zwijndrecht. Bedankt voor Coevorden, C. Glaubitz te Hallum voor Ezinge, M. G. Ton te Geesteren-Gelselaar voor Spijk (Gr.), J. A. v. d. Peppel te Hijken (Dr.) voor Schipluiden, N. W. v. d. Hout, cand. te Zwijndrecht. Ds S. J. Popmastudentenpredikant te Amsterdam, is benoemd als geestelijk verzorger van de Valeriuskliniek aldaar, welke benoeming ook werd aangenomen. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen een adres-wijzigings- kaart uit Goes, waarop echter noch naam, noch adresverandering werd aangegeven. Gaarne ontvangen wij nog deze gegevens, om teleurstelling te voorkomen. De Administratie.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3