PREDIKBEURTEN Kerknieuws Uit de getroffen Kerken Officiële Berichten onderwerpen wij ons aan Jezus Christus, brengen wij onze gedachten onder de ge hoorzaamheid aan Hem. Het treft mij altijd weer, dat de twijfel, de onzekerheid, het lichtelijk heen en we der bewogen worden daar gevonden wordt, waar niet verstaan wordt dat ge loof betekentin het verbond staan, vast heid bezitten, omdat wij verbonden zijn aan Hem, bij Wie geen schijn of scha duw van omkering of verandering te be speuren valt. Het treft mij altijd weer, dat daar een losgeslagen zijn gevonden wordt, een zijn zonder fundament, waar een mens als ge lovige zich niet binnen zijn grenzen terug trekt. De grenzen, die juist voor hem als gelovige getrokken zijn, die God bestemd heeft als de mogelijkheid des levens, de gelegenheid van Hem als gave, waardoor het leven tot zijn rijkste en heerlijkste ontplooiing komt. Dat behoeft niet te betekenen nauwe door onszelf of andere gestelde grenzen. De psalmdichter ziet het gebod des Heren wijd in omvang, hij ziet er perspectief in, hij ziet er m.a.w. een ruime levensmoge lijkheid in. Veel ruimer dan buiten de kring van Gods wet. „Aan alle dingen heb ik een einde gezien, maar uw gebod is zeer wijd." Dat lijkt vreemd. Dat lijkt tegenstrijdig. Terugtrekken binnen grenzen en toch een ontzaggelijke ruimte over houden. Maar daarvoor zijn het dan ook door God ge stelde grenzen, van Hem, Die werelden dacht en zij waren, die het leven tot aan zien geroepen heeft en weet in welke vorm, in welke orde dit leven tot echte openbaring komt en hoe het zich ontwik kelen kan gericht op het doel, dat Hij voor alles heeft vastgesteld. W. J. M. Tweetal te Deventer (3e pred. pl.), T. J. Hagen te Lemelerveld en M. G. Ton te Geesteren-Gelselaar. Beroepen te Colijnsplaat, A. Schippers, cand. te Amsterdam te Dinteloord, Th. Rienks te Schoondijke te Echten (Fr.) en te St. Pancras, J. Dijkstra, cand. te Ellecom te Ezinge, M. G. Ton te Geesteren-Gelselaar te Hemelum en te Westeremden, J. Eleveld, cand. te Smilde te Lisse, E. Schouten te Nij megen te Maasdijk, W. M. Bakker te Reitsum te Midsland op Terschelling, J. Hengeveld, cand. te Aalten te Red Deer (Alberta). (Canada), R. Kooistra te 's-Gravenhage-Moerwijk te Spijk (Gr.), J. A. v. d. Peppel te Plijken (Dr.). Aangenomen naar Aduard, E. Jansen te Berlikum naar 's-Gravenhage-W. (vac. Evang. pred.), D. Krijger te Lo- chem naar Wierum, B. G. de Valk, cand. te Nunspeet. Bedankt voor Bierum, H. Tien te Bun- de (Oostfriesland) voor Drachtster- compagnie, J. Bonda te Staveren voor 's-Gravenhage-W. (vac. A. J. v. Sluys), J. Nawijn te Aalten. SCHARENDIJKE Lieve broeders en zusters, U krijgt deze keer een korte brief. We hopen deze week onze gemeentevergade ring te houden, en alles wat daar aan de orde geweest is, krijgt U dus in de vol gende Kerkbode. Eerst een datum. Op 25 April a.s. ho pen we een bijzondere Zondag te vieren. Dan zullen enkele jonge mensen belijde nis van hun geloof afleggen „voor God en Zijn heilige gemeente". Dat is dus de Zondag na Pasen. Ik kom daar nog wel op terug. Maar dan weet U vast nu de tijd. Dan iets over ons kerkgebouw. Geluk kig gaat het werk gestadig verder. De stucadoor is al bijna klaar. Deze week zullen we dus de mannen van de centrale verwarming waarschuwen, dat ze binnen kort beginnen kunnen. Tussen twee haakjes: ik heb me laten vertellen, dat er nog mensen zijn, die niet eens een kijkje genomen hebben, hoever het al isDat is ook watStraks is alles klaar, en dan weet U niet eens dat het al zover is. Of doet U dat, om de ver rassing des te groter te maken Kom ge rust kijken. Het kost niets, en het is ten slotte uw eigen kerkgebouw. We hopen de consistorie meteen mee te pakken, zoals dat dan heet. Het is n.l. een gemartel met vergaderruimte voor de catechisaties en de verenigingen. Ook de consistorie is een soort „gevangenpoort", maar het is altijd beter om nog ergens te zitten, dan nergens. Laat dat dus een riem onder het hart van de jeugdverenigingen zijn: aan het gezwerf van vandaag komt gauw een einde. Dat er ook nog dingen vlug klaar kun nen komen, bewijst de noodschool die in Scharendijke gebouwd wordt. In onge veer één week tijd kwam dat gebouwtje onder de kap, en men fluistert al, dat het na Pasen in gebruik genomen kan wor den. Tenslotte twee adreswijzigingen M. van Dongen, verhuisd naar Noorse woning No. 5, Haamstede. A. Hubregtse, gereëvacueerd naar Wegje, Scharendijke. Twee leden van onze gemeente zijn in het ziekenhuis opgenomen: zuster Jane de Jonge, van het Wegje, Scharendijke en zuster VosholBij de Vaate van de J. J. Boeyensweg te Haamstede. Vergeet U niet voor hen te bidden? Met hartelijke groet uit de pastorie, Uw H. M. Kuitert. 2 en 3 JUNI Jubileum TheoL Hogeschool 2 en 3 Juni zijn nog ver. Dat zegt U. En naar de kalender ge rekend hebt U ook wel gelijk. Juni is daarop nog niet in zicht. Maar de Juni maand zal er toch eerder zijn dan wij nu denken. De tijd verrast ons telkens weer. De commissie ter voorbereiding van de viering van het 100-jarig bestaan van de Theologische Hogeschool moet daar in elk geval op bedacht zijn. Anders is Kam pen straks niet klaar om de toeloop van Schoolvrienden en -vriendinnen op te vangen. U kunt de goede gang van zaken bij dit feest van de „School der Kerken" helpen bevorderen door vóór 15 April a.skaarten aan te vragen, die toegang geven tot de jubileum-samenkomsten. Deze kaarten moeten noodzakelijkerwijze uitgegeven worden om inzicht te krijgen in de omvang en de aard van de te nemen maatregelen. Iedereen zal dit begrijpen. Verzuimt U dan niet om kaarten aan te vragen vóór de gestelde datum. Een vertraging in de aanvraag brengt eveneens grote moeilijk heden mee voor de organisatie. Maakt daarom nu alvast plannen om het zéker gedenkenswaardige feit van het 100-jarig bestaan van de Theologische Hogeschool onzer kerken tot een grote gebeurtenis in de geschiedenis der Hoge school te maken. Elke zakenman en elke vakman en elke boer maakt op zijn tijd een reis naar de fabriek, vanwaar hij zijn spullen betrekt. Dit is tegenwoordig heel gewoon. Sommige mensen noemen een Theologische School smalend een „domi- né's-fabriek". Het is jammer voor die mensen, dat ze er niet een betere naam voor over hebben. Maar hebt U de „fa briek", vanwaar Uw gemeente al tiental len jarenlang misschien haar dominé's „betrokken" heeft al eens met een bezoek vereerd? Geeft U dan nu eens blijk, dat U beseft hoeveel onze kerken aan die in richting in Kampen te danken hebben. Steekt Uw licht eens op bij mensen, die al vaker een Schooldag hebben bezocht of misschien elk jaar weer de oude Hanze stad binnen komen met dit doel. Laten de Schooldag-kenners anderen aanmoedigen. Laat óók uit de gemeentes, die nog nooit een aandeel in het bezoek van de School dag geleverd hebben, nu eens een flink getal mensen dit feest komen bijwonen. Er is stellig maar weinig actie nodig om een autobus vol te krijgen. Op Donder dag 3 Juni moet het in Kampen aan alles te merken zijn, dat de Gereformeerden hun Hogeschool weten te waarderen. Nu nog even sterk als honderd jaar geleden CLASSIS MIDDELBURG. De kerken der Classis worden opge roepen ter vergadering, te houden D.V. Dinsdag 11 Mei a.s., des morgens 9 uur in de Hofpleinkerk. Opgaaf voor het agendum en stukken voor de vergadering te zenden vóór 20 April a.s. aan: Raad Geref. Kerk van St. Laurens, C. Boon, Praeses. G. F. Weeda, Scriba. Ingevolge art. 8a van de „Huishoude lijke Regeling" brengt de roepende kerk van Breskens ter kennis, dat de Classi cal vergadering D.V. zal gehouden wor den in de Geref. Kerk te Schoondijke op Dinsdag 4 Mei 1954, aanvangende om 9.15 uur. Punten voor het agendum worden bij de eerst-ondergetekende ingewacht vóór 20 April e.k. Namens de Raad dier kerk, P. Zegers, Praeses. C. W. Francke, Scriba. Breskens, 3 April 1954. Ondergetekende verzoekt namens evan gelisatie deputaten benoemd door de Part. Synode van Zeeland 1953 van alle Zeeuwse Kerken een verslag te mogen ontvangen over de door haar verrichte evangelisatie-arbeid in 1953. Gaarne zien we deze verslagen tegen uiterlijk 1 Mei tegemoet. Hartelijk dank aan die kerken, die reeds een verslag zonden. J. C. Streefkerk, Scriba depp., Veere. ZONDAG 11 APRIL 1954 GOEDE VRIJDAG 16 APRIL 1954 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister 2 uur Ds A. B. C. Hofland te Haarlem 5 uur Ds A. B. C. Hofland (Noorderkerk) 9.30 uur Ds A. B. C. Hofland 5 uur Ds W. J. Meister Collecte Evangelisatie in eigen stad. Lutherse Kerk, avond 7.15 uur Ds W. J. Meister Hofpleinkerk Vrijdagavond 7 uur Ds W. J. Meister Noorderkerk Vrijdagavond 7 uur Ds P. van Til Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Vrijdag 7.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 en 2.30 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Vrijdagavond 6.30 uur Ds A. Verschoor Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 9.30 uur Ds P. v. d. Schaaf, Bed. H. Av. en Dankz. 2.30 uur Ds W. J. Meister Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier Vrijdagavond 7.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Vrijdagavond 7 uur Ds C. Boon Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 8 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds O. Jager Vrijdagavond 7 uur Ds O. Jager Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Collecte Alg. Chr. doeleinden. Vrijdagavond 8 uur Ds A. Verschoor CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 6.30 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Ds P .van Til Hoek 10 en 2.30 uur Cand. C. L. Timmers te Heemstede Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutepui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds M. de Wit te Rotterdam Vrijdagavond 5 uur Ds D. J. Couvée CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Vrijdagavond 7 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Vrijdagavond 5 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman Zondag 40. Collecte Hulpbeh. studenten. Vrijdagavond 7 uur Ds R. A. Flinterman Collecte Studiefonds Theol. School. 's-Gravenpolder 10 uur Leesdienst, 5.30 uur Ds G. Heijerman. Vrijdagavond 5.30 uur Leesdienst Heinkenszand 10 en 2.30 uur Cand. Augustijn te Rotterdam Vrijdagavond 5.30 uur Ds W. J. Meister te Middelburg Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 6.30 uur Ds H. Wiersinga Nieuw dorp 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke Vrijdagavond 7 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. Koolstra. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7.30 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. L. Bakker te Laren Vrijdagavond Cand. J. Dijkstra te Ellecom Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide Geen dienst Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen, Bed. H. A. en Dankz. Vrijdagavond 5.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Tholen 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. H. van Halsema. Vrijdagavond 7.30 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERDKZEE Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds W. Fokkens Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. Kapteyn Dz. te Amsterdam Vrijdagavond 7 uur Ds H. M. Kuitert Colijnsplaat 10 en 6 uur Prof. K. Dijk te Amsterdam Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Vrijdagavond 7 uur Ds J. H. Meijer Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 u. Ds A. J. Radder, Zondag 32 Vrijdagavond 6.30 uur Ds A. J. Radder Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds H. M. Kuitert Scharendijke (Noodkerkgebouw) 10 uur Ds A. P. Nauta 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Vrijdagavond 7 uur Ds D. Bremmer Wissekerke 10 en 2.30 uur Cand. G. Hengeveld te Aalten Vrijdagavond 7 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Vrijdagavond 7 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg te Nieuwdorp Vrijdagavond 7 uur Ds A. Nagelkerke

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3