PREDIKBEURTEN Jeugdrubriek Kerknieuws Officiële Berichten Uit dc getroffen Kerken ZONDAG 4 APRIL 1954 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2 uur Ds W. J. Meister, Zondag 34 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 34 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 34 Zang door Evangelisatie-Zangkoor. 5 uur Ds P. van Til Collecte Middelburgs Geref. Jeugdverband. Lutherse Kerkavond 7.15 uur Ds C. van Nes Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds A. Koning te Oud-Vossemeer Domburg 10 en 2.30 uur Ds J. Spoelstra Gapinge 9.30 en 2 uur Ds G. J. Pontier Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Namiddag Openbare belijdenis en Voorber. H. Av. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds B. A. Bos, Legerpredikant Voormiddag Voorber. H. Av. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven te Wageningen Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9..30 en 5 uur Ds A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds O. Jager Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte verstrooide Geref. in het buitenland. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda, voorin. Voorber. PI. Av. Axel 10 en 3 uur Ds R. A. Flinterman te Goes. Voorber. H. Av. Breskens 10 en 3 uur Ds v. d. Kerk Hoek 10 en 2.30 uur Cand. J. Hengeveld te Aalten Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks, nam. Voorber. H. Av. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman, Voorber., Openb. Bel. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 3.30 uur Ds D. J. Couvée CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driezvegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds J. Goris te Lutten Kerk West wal, 9.30 en 5 uur Ds J. Goris x/l collecte Idenburgfonds en Y2 collecte voor het Rusthuis. s-Gravenp older 10 uur Leesdienst, 5.30 uur Ds G. Heijewnan. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Cand. J. Dijkstra Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lezvedorp 9.15 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga. Namiddag Openbare belijdenis en Voorber. PI. Av. Kieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek, Bed. H. Av. en Dankz. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Pleijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, namiddag Voorb. H. Av. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 u. Ds P. M. Veldhuijzen te Arnemuiden Bed. PI. Av. en Dankz. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds P. de Bruyn te Woerden Voorber. H. Av. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds Bouwmeester te Rotterdam Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. PI. van Plalsema. Tholen 10 uur Ds J. H. van Halsema, 5 uur Cand. J. Dijkstra, Ellecom CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds H. L. van Aller Bruinisse 10 en 5 uur Ds W. H. van Zuylen te Rotterdam-Z. Colijnspladl 10 en 6 uur Ds S. van Dijken, em. pred. te Harderwijk Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Voorber. H. Av. en Openbare belijdenis. Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Zondag 31. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke (Noodkerkgebouw) 10 uur Ds H. M. Kuitert 2.30 uur Ds A. P. Nauta Wisse kerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke Pouwer uit Goes. Zonder overdrijving: hij was de ziel van de actie voor de V.U. in Zeeland. Op de laatstgehouden verga dering van het Prov. Comité namen wij van hem afscheid. Hij heeft zijn sporen voor de V.U. verdiend. Een warm voor stander van de V.U. en een hartelijk vriend gaat ons verlaten. Hij gaat zich elders vestigen. Wij hopen van harte, dat hij, met zijn vrouw, in zijn nieuwe woon plaats nog vele jaren genieten mag van al Gods zegeningen, die hij zo dankbaar weet te waarderen en dat hij, zélf geze gend, ook daar anderen ten zegen mag zijn; wie weet, door te werken.voor de Vrije Universiteit. A. V. NOG EEN KORT VERHAAL Ik zal niet zeggen„op veler verzoek", want dan zou ik liegen.'Er heeft mij n.l. niet een verzoek bereikt om nog eens zo'n kort verhaal te schrijven. Ik doe dat maar op eigen houtje. Omdat ik geloof, dat het toch wel broodnodig is. Deze keer begint het met een bab)^, schrik niet. En het is geen jongen, maar een meisje. Dat hoort er deze keer uit drukkelijk bij. Nu danhet bleek al spoedig, dat het een ondernemend kind was. Voordat moe der het wist, was ze op een goede dag zelfstandig uit de box geklauterd en op verkenning gegaan door de kamer. Bui ten was de tuin ook al gauw te klein. En op zekere dag was ze nergens meer te vinden. Weggelopen! Wat zeg je er vanZo'n kleine spook („poter" zeggen ze in Schouwen). Dat is een hele rel in het dorp geworden. Iedereen moest mee- zoeken. Zelfs de politie kwam er aan te pas. En moeder maar roepen: „O, ik weet niet, waar mijn kind zit! Waar is mijn meisje! Ze is misschien wel in de sloot gelopen!" Dat was geen denkbeel dig gevaar, want bij ons dorp zijn wel meer dan zeven sloten tegelijk, en voor dat je het weet ben je daar in gelopen. Gelukkig is alles weer in orde geko men. Vader vond ze ergens onder aan de dijk, waar een hoop mannen met een „dragline" bezig waren. Ze was een beetje nieuwsgierig gewor den, zoals dat pleegt te gaan. En dat la waai van die grote machine was griezelig en aantrekkelijk tegelijk. En aan huis had ze helemaal niet meer gedacht. Later werd ze een grote meid. En met veertien jaar ging ze naar de huishoud school. En ze kreeg ook vriendinnen. En toen gebeurde er iets vreemds. Op een Zondagavond kwam de domi nee bij vader en moeder om te vragen of hij even hun dochter mocht spreken. Nu, vader en moeder zeiden beleefd, dat dominee er maar even in moest ko men om een kopje thee. Maar hun doch ter was niet thuis, en ze wisten ook niet waar ze was. „Vreselijk", zei de dominee, „het is dus net zo als die keer toen ze klein was. En nu is het nog donker ook!", en hij wou meteen al gaan helpen om haar op te zoeken. Maar dat was helemaal niet nodig, zei den vader en moeder. „Ja, maar als je nu niet weet waar ze is", zei dé dominee weer. „Ze kan wel in een sloot gelopen zijn!" Maar dat waren vader en moeder weer niet met hem eens. „Kijk eens, dominee", zeiden ze, „onze dochter is nu een grote meid geworden. Nu loopt ze niet meer in zeven sloten te gelijk." Ik heb al verteld, dat er inderdaad veel sloten bij ons dorp zijn. Heb ik je ook al verteld, dat er, figuurlijk gesproken, ook veel sloten zijn, waar je in kunt val len? Nu, die zijn er bij ons ook. En wel meer dan zeven tegelijk! Maar het was vreemd: toen schreide moeder niet meer „waar is mijn meisje! Ik ben zo bang, dat er wat gebeurt". Blijkbaar telden die geestelijke sloten en putten voor vader en moeder niet mee. En die gevaren zijn toch ook niet denk beeldig. Tenminste in ons dorp niet. Je zult nu misschien zeggen, dat ik een verhaal geschreven heb voor dwaze va ders en moeders, die hun kinderen rustig in zeven geestelijke sloten tegelijk laten lopen en er nog niet eens ongerust over zijn. Toch niet. Want na dat gesprek met vader en moeder fietste de dominee naar huis. Onder langs die dijk, waar die dragli ne's staan, van al die mannen. En toen slopen er twee meisjes voorbij, juist toen hij daarlangs fietste. En hij kon nog net horen, dat ze tegen elkaar zeiden: „Daar gaat, geloof ik, de dominee". Toen wist hij, dat het een paar schaapjes van zijn kudde waren. En al waren vader en moeder dan niet ongerust, toen is dit dominee erg onge rust geworden. En heeft daarom dit kort verhaal geschreven. Sch. H. M. K. SCHARENDIJKE. Lieve broeders en zusters, Deze keer zijn er heel wat mededelin gen voor U, en ik zal dus maar haastig beginnen. Afgelopen week is in Scharendijke de „Commissie voor gezinsverzorging en ge zinshulp" in het leven geroepen. Deze commissie heeft, zoals haar naam al zegt, de taak om in onze gemeente de gezins verzorging en de gezinshulp te regelen. Zij bestaat uit 2 diakenen, n.l. de broeders M. de Jonge en D. de Jonge, en uit 3 zusters van de gemeente, n.l. zuster de Jongevan Steyn en (om het niet alle maal de Jonge te maken wat de klok slaat) mijn vrouw. De derde zuster moet nog benoemd worden, maar daar willen we nog even mee wachten totdat er weer meer mensen op Scharendijke wonen. Mijn vrouw fungeert voorlopig als leid ster. Aanvragen voor een gezinsverzorg ster of een gezinshulp (dat is nog niet hetzelfdekunt U aan haar richten, zelfs per telefoon (nr. 19). Maar U kunt, als U dat makkelijker uitkomt, even goed bij de andere commissieleden terecht. De commissie moet in zijn geheel uiteraard beslissen of de aanvraag gerechtvaardigd is en. of het kan. Er zijn n.l. ver schillende Rijksbepalingen, waaraan we ons moeten houden. Onder anderen deze bepaling, dat de hulp altijd een tijdelijk karakter moet dragen. U kunt via de com missie dus niet een huishoudster of werk ster bestellenOok niet een werkster voor een paar uur. Daar zijn deze meis jes ook weer niet voor. Een gezinsver zorgster „vervangt" de moeder, bij ziekte of zwakte of overspanning e.d. Een ge zinshulp komt zwakke gezinnen of zwak ke moeders te hulp. En de kosten? In derdaad zal de commissie per 1 April be ginnen met een gedeelte van de onkosten in rekening te brengen. Uiteraard een klein gedeelte of misschien wel helemaal niets als dat niet goed uitkomt. Dat wordt allemaal wel naar het inkomen berekend, en dan nog op een hele billijke manier. U hoeft nooit zorgen te maken over dat punt. Het is nog nooit een bezwaar ge weest. Meer zal ik er maar niet over vertel len. U kunt aan de commissieleden alle gewenste inlichtingen vragen. En mejuf frouw van der Meulen zal op een gemeen te-avond in Scharendijke nog eens komen om hierover wat te vertellen en vragen er over te beantwoorden. U moet er dan maar als de kippen bij zijn. Over gemeente-avond gesproken: we hopen er ook weer een in Haamstede in het Jeugdgebouw te houden, en wel Maandagavond 5 April a.s. te beginnen om 8 uur. Dat wordt dan een heel bij zondere avond. Want zoals U weet, ver trekken er enkele broeders naar de N.O.P. Dat willen we niet onopgemerkt laten passeren. Het wordt dus een soort afscheidsavond. Ik heb zoveel mensen ho ren zeggen: „Ik heb er spijt van dat ze weggaan". Nu, dan moet U vooral ko men, en dat ook eens tegen henzelf zeg gen. Vanuit Haamstede verwachten we ook alle evacué's. Een auto bij de vuur toren, zoals we de laatste keer gedaan hebben, heeft weinig zin. Er waren maar twee personen, die er gebruik van ge maakt hebben. Vanuit Scharendijke ho pen we weer op de bekende manier te komen, met een grote schare enthousiaste lingen. Ook een minder prettige mededeling: de Bijbelcursus is j.l. Donderdag opge heven. Uit gebrek aan belangstelling. Ho- penlijk betreft dat gebrek alleen het woord „cursus" en niet het woord „Bij bel". Ik vermoed dat de mensen in Scha rendijke hun Bijbel allang kennén, en zo'n uurtje in de 14 dagen niet nodig hebben. Om het wat ernstiger te zeggen: ik ben er een beetje van geschrokken. Moet Scharendijke nu werkelijk berucht blij ven voor het feit, dat clubs en verenigin gen daar altijd verongelukken? U moet er iets op vinden, dat zulke dingen niet meer gebeuren. Een beetje meer ijver kon toch geen kwaad, geloof ik. Nog enkele giften: voor Kerkherstel 10,- in de collecte van vorige Zondag. Tussen twee haakjesbent U al eens we zen kijken hoe de kerk bezig is te her stellen Van een gemeentelid uit Holland: 25,voor de kerk, 7,50 voor de dia conie, 2,50 voor de zending, 5,voor kerkherstel. Verhuisdgezin H. R. Nieborg naar Noorse woning 1 te Renesse. Allen hartelijk gegroet vanuit Scharen dijke. Uw H. M. Kuitert. Nog een P.S.Men heeft mij verteld, dat meerdere evacué's in Haamstede het niet meer de moeite waard vinden hun gaven in een apart papiertje te wikkelen met bestemmingScharendijke. Dat is jammer. Nu moet het kleine groepje wat in S. woont, niet alleen alles doen, maar ook alles betalen. Pakt U het alstublieft maar weer in. De kerkeraad vindt het wel de moeite waard. Beroepen te Amsterdam-W. (vac. F. Guillaume), A. Brouwer te Barneveld te De Glind (U.), H. J. Oldemans te Beekbergen te Dwingeloo, G. Henge veld, cand. te Aalten te Eist (Gld.), W. A. J. Dalmeijer te Waardhuizen (N.Br.) te Lioessens, J. A. v. d. Pep pel te Hijken (Dr.) te Nieuw-Loos- drecht, J. van Dalen te Den Andel (Gr.) te Oldemarkt, J. Hengeveld, cand. te Aalten te Wijckel, J. Dijkstra, cand. te Ellecom. Bedankt voor Brussel (2e pred. pl.), B. G. Meesten Oever te Kamerik voor 's-Gravenhage-W. (vac. H. v. Andel), J. Kremer te Utrecht. Examens. De classis Kollum heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer G. F. Ch. Goslinga te Bui tenpost, cand. aan de V.U. Een wonderlijke kerkeraadsbeslis- sing. Een hoorcommissie van een der va cante kerken in Zeeuws-Vlaanderen was op stap geweest en had een wire-recorder meegenomen om daar de preek mee op te nemen van de begeerde man. Maar de desbetreffende kerkeraad stond deze hoorcommissie niet toe het apparaat te ge bruiken, hoewel een wire-recorder, gelijk bekend, geluidloos werkt. De vergadering van de kerken in de Classis Zierikzee zal D.V. gehouden wor den op 5 Mei 1954. Stukken voor het agendum te zenden aan de eerstondergetekende vóór 25 April a.s. Namens de roepende kerk van Zonnemaire, A. Nagelkerke, Praeses. N. J. Viergever, Scriba. Woensdag 28 April a.s. hoopt D.V. de Zeeuwse Ouderlingenconferentie haar vergadering te houden. Sprekers zijn: br. J. de Kok van Nieuwdorp met als onderwerp„De zorg van de ambtsdragers voor de zieken". In de middagsamenkomst zal Ds A. Ver schoor van Vlissingen spreken over „Roe ping en Zegen". Willen alle brs ambtsdragers reeds nu rekening houden met bovengenoemde datum? En evenals voorheen ook predi kanten en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Het Comité.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3