PREDIKBEURTEN Uit dc getroffen Kerken ZONDAG 21 FEBRUARI 1954. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds B. Richters te Baarn 5 uur Ds J. Verkuijl, Miss. Pred. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Verkuijl 5 uur Ds B. Richters Collecte voor de Zending. Lutherse Kerk, avond 7.15 uur Ds W. J. Meister Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds C. Boon. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout- Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapclle 10 en 2.30 uur Ds J. van Oostrum, Legerpred. te Utrecht Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurns 10 uur Ds C. Boon, 2.30 uur Ds B. Richters, Zendingsdienst Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds O. Jager Westkapelle 10 en 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf Collecte Evangelisatie in eigen dorp. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds J. B. van Mechelen Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds D. A. Vogel te Geleen Sclioondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Dhr. Vingerling te Goes CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds C. Stam Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds C. Stam, Zondag 36 en 37 Collecte voor de Theol. Faculteit der V.U. s-Gravenpolder 10 en 2 uur HéinkenSzand 10 en 2.30 uur Cand. W. Harlings te N. Pekela Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.30 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uu Ds A. T. Besselaar te Krabbendijke CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds A. Koning 24 Februari 10 en 2.30 uur Ds M. J. Arntzen te Gravendeel Biddag voor het gewas. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. Nagelkerke te Zonnemaire Hoogerheide 4.30 uur Ds A. Nagelkerke Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Rilland-B ath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baai jen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds H. M. Kuitert Bruinisse 10 en 3 uur Ds D. Bremmer, Zondag 48 Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Kamperland (Geref. Kerk) 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Voormiddag Voorber. H. Av., namiddag Zondag 26. Collecte restauratie van de kerk. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke (Noodkerkgebouw) 10 uur Ds A. P. Nauta, 2.30 uur Zierikzee 10 en 3 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom AAN DE VROUWEN uit de getroffen plaatsen van Schouwen-Duiveland en uit Kruiningen. Er bestaat voor U de mogelijkheid om van. 5 tot en met 15 April a.s. te logeren in het Zendingscentrum te Baarn. Wan neer U hiervoor voelt, kunt U zich tot 10 Maart opgeven bij Mej. E. C. v. d. Meulen, Koningslaan 7, Utrecht. Alleen de reiskosten moet U zelf betalen, al valt hier in bepaalde gevallen nog wel over te praten. Wordt U vooral niet moedeloos, wan neer U geen oplossing kunt vinden voor de verzorging van Uw gezin, we willen dan graag proberen om U door middel van gezinsverzorging of op andere wijze zó te helpen, dat U er toch ook eens uit kunt. U probeert het dus eerst zelf en als 't niet lukt, schrijft U ons? Schrijft U dan ook even hoe groot Uw gezin is en hoe oud de kinderen zijn. Willen ook de dames met wie al over deze uitzending gesproken is zich langs deze weg opgeven Nadere berichten zul len t.z.t. volgen. Deputaten B.W.C. NIEUWERKERK. Waarde Broeders en Zusters, Het was juist in de dagen van huilende wind en strenge vorst, dat ik weer enige dagen in het rampgebied, het meest in de barakken op het Beijersdijkje, mocht doorbrengen. Als mede-afgevaardigde van onze kerk zou ik de Classisvergadering te Zierikzee bijwonen, doch deze werd op 1 Febr. op geschort tot nader orders, omdat de broe ders van Noord Beveland aan de archief- bewarende kerk der Classis telefonisch bericht van verhindering inbrachten. Een vloer van ijs was het, die hen be lette om per boot via de haven van Co- lijnsplaat de overtocht te maken naar het eiland Schouwen-Duiveland. Wel een merkwaardig verschil was dit met hetgeen 1 Febr. vorig jaar aldaar heeft plaats gehad. Honderd Colijnse mannen moesten toen hun schouders tegen de zwaar belaste vloedplanken zetten, om het hoge Schelde- water buiten de coupure in de havendijk te houden, een gebeuren, dat wellicht in de analen der geschiedenis bewaard zal blijven. Tijdens mijn verblijf op het eiland kwam ik op een middag met de fiets aan mijn hand uit Zierikzee naar 't Beijers dijkje, de wind striemde fel, het was een frisse gezonde wandeling geworden. Al spoedig ontmoette ik enkele beken den en vroeg hen, hoe is het gesteld in uw barak je onder deze temperatuur? Een geestige vrouw uit hun midden antwoorddedat gaat nog al, alleen maar, het lijkt wel of de kolen en ons geld vleu gels hebben gekregen, alles vliegt weg, want het is hier vreselijk koud en vrese lijk duur. Stellig geloof ik, zo ging zij verder, dat het in Rotterdam en den Haag niet zo koud en duur is als bij ons, want dan zouden wij er wel meer van horen over de radio, of lezen in de couranten. Overigens geen klagen hoor. Wij en de barakken zijn op ons uithoudingsvermo gen beproefd, en heus, het valt mee wij zijn tevreden. Broeders en Zusters, de laatste zin van die vrouw trof mij bijzonder, „Wij zijn tevredenwant als het U gaat evenals mij, dan ontmoet men méér mensen die on-tevreden en mopperend hun weg gaan, dan mensen die welgemoed betuigen „Wij zijn tevreden". Tevredenheid, is het niet een der zeld zaam schone bloemen in de hof dezer aar de? Ware tevredenheid heeft Dr B. Wie- lenga eens gezegd, is de moeder van de ware dankbaarheid. Deze zijn zeer nauw aan elkander verwant, ze zijn nergens ter wereld te koop, ze zijn niet aan te leren, NAGEKOMEN ADVERTENTIES De Here nam tot zich broeder JOHANNES LANDMAN in de leeftijd van 61 jaar, vaak reeds ambtsdrager in ons midden, ook nu weer ouderling. Zijn nagedachtenis blijft bij ons in ere. De zekerheid, dat hij nu zijn God volmaakt mag dienen, is de zijnen en ons tot grote troost. 2 Tim. 4:7, 8. Namens de Kerkeraad Ds J. H. MEIJER, praeses J. C. DEN BOER, wnd. scriba. Haamstede, 16 Febr. 1954. het is gegeven goed door Hem, Wiens Woord is met macht. Als de ware tevredenheid daar binnen in ons een plaats heeft, dan komt en ont plooit de ware dankbaarheid altijd naar buiten. Dit laat nooit op zich wachten. Het wordt gehoord en gezien. De toon der tevredenheid is „Wat zal ik met Gods gunsten overlaan, Die trou we Heer voor Zijn gena vergelden", dat werd gehoord en de toon der dankbaar heid mag zijn: „Ik zal met vreugd in 't Huis des Heren gaan, Om daar met lof Zijn grote Naam te danken", dat wordt gezien. En de raadselen des levens? Broeders en Zusters, in onze beste ogenblikken kunnen wij ze niet doorgronden of oplos sen voor onszelf, onze kinderen, of voor elkander. En de vele problemen in persoonlijk, kerkelijk en maatschappelijk leven? Wij kunnen deze nooit zuiver doorzien of opheffen. En de toekomst? Deze is voor ons verborgen en blijft in nevelen gehuld; doch de weg tot God is gebaand, de toegang tot Zijn troon ont sloten en vrij en ons aller gebed tot God mag dagelijks zijn Zie gunstig op mij neder van omhoog, Laat mijn gebed voor Uwe troon genaken. Red, daar mij 't leed zo diep terneder boog, Red mij naar Uw beloft', en richt mijn zaken. Plaatsgebrek noopte ons hier af te breken. Vervolg volgend nummer. Met vr. br. gr. en heilbede, Namens de kerkeraad, W. van Dijke, Scriba. OOSTERLAND. Broeders en Zusters, 't Is een somber beeld, dat ik U deze week moet laten zien van onze gemeente. Volledig zijnde, zal ik maar beginnen met U een en ander mede te delen vanaf 1 Januari 1953. Op die datum telde onze gemeente 83 leden en doopleden bij elkaar. Toen kwam de ramp, die dit kleine aantal uit elkaar joeg en deed verblijven schier in geheel Nederland. Daarna kwa men van tijd tot tijd de berichten binnen die niet altijd even bemoedigend waren. Evacuatie brengt heel wat mee; in die tijd wordt dubbel gevoeld het gemis aan eigen huis en haardhet gemis aan eigen, vertrouwde omgevinghet gemis aan eigen kerk. Maar er kwamen ook berichten binnen van geheel andere aard, zulke, die tot droefheid stemden, waarbij wij gevoel den er is daar rouw en verdriet. We den ken als we over 1953 een terugblik wer pen aan hen, die onze kerk door de dood ontvielen, n.l. br. F. A. van Hoeve, zus ter M. K. CapelleBrouwer en zuster D. P. van der ReestOverbeek. De eer ste twee genoemden hadden de leeftijd der zeer sterken bereikt. Ze zijn niet ver dronken, maar toch zijn de buitengewone omstandigheden indirect wel oorzaak ge weest van hun heengaan. De laatstge noemde stierf na een hevig, smartelijk, lijden op de leeftijd van 54 jaar. Er zijn vele en mooie herinneringen weg uit onze woningen die verzwolgen werden door de golvenveel ging er ver loren, waaraan we in de loop der jaren gehecht raakten; maar tenslotte, hoe erg ook op zichzelf, is dit nog te herstellen en bij velen is dit reeds ten dele hersteld, maar de dood bracht dat onherstelbare. Wat dat betekent weet alleen hij, die dit heeft meegemaakt en wie denkt hier niet aan onze zustergemeente te Nieuwerkerk? Alleen de Here kan met Zijn vertroos tingen de ledige plaatsen vervullen en dat doet Hij toch ook? Ons aantal werd ook kleiner door ver trek. Het gezin van Jan de Later (5) ging heen en vond een nieuwe werkkring te Papendrecht; voor hetzelfde doel ging het gezin van M. J. Bolle (4) naar de N.O.P. Br. C. Lansen zette zijn bedrijf voort te 's-Gravenpolder samen met zijn zoon Joh. Lansen en gezin (3). Twee dochters van br. C. Lansen bleven in Holland en door het vertrek van hun va der komen ook deze niet meer terug (Marie en Tineke). Zo eindigde 1953 met een sterke achteruitgang in ledental en kromp dit in tot 65. Echter zijn helaas deze ontmoedigende berichten de laatste niet. De geruchten van de laatste tijd zijn intussen werkelijk heid geworden. Nog 2 gezinnen vertrek ken er naar de N.O.P., n.l. het gezin van br. J. J. G. Brouwer en dat van br. W. van Hoeve, samen bestaande uit 14 per sonen. Dit heengaan heeft naar alle waar schijnlijkheid tot gevolg, dat de ouders van br. v. Hoeve (A. S. en echtgenote) te Rijsoord blijven en onze oudste zuster der gemeente, de moeder van br. Brou wer, bij een harer kinderen blijft. Dit alles, deze totale achteruitgang van 35 personen doet een gemeente overblij ven van 48 mensen. Of daardoor de mogelijkheid er nog zal zijn zelfstandig als kerk te blijven bestaan is zeer de vraag. Binnenkort zal de ker keraad bij elkaar komen en de toestand bespreken ook met de leden der gemeente. Zorgen zijn er ongetwijfeld door deze gang van zaken. Hoe moet het verder? Eén ding is zeker. De Plere blijft De zelfde. Of het aantal groter of kleiner wordt, daarvan hangt (duizendmaal dank) niet af Zijn onmisbare en rijke ze gen. De wereld zoekt het in het massale en daarbij wordt de enkeling vergeten en.... vertrapt. Maar wat Jezus eens zei van de mussen, dat die door Zijn He melse Vader worden gevoed en dat er niet één musje voor hem vergeten is, zo is het nog in oneindige mate met de ge meente. Niet één is er vergeten. Wie waarachtig meeleeft en een levend lid is van Zijn gemeente blijft dit. Dit is een heerlijke gedachte, dat, waar in op rechtheid de Here wordt gezocht, daar komt Hij met Zijn genade en licht: niet één is voor Hem vergeten, ook al zou het kerkelijk bestaan moeten worden af gebroken. De kerkeraad hoopt van harte, dat die troost de ervaring van allen zij, die tot de gemeente behoren en hij wekt U allen op ook deze dingen te brengen voor de troon Zijner genade en de Here geve U in deze tijd, waar eigen kerkelijk leven ontbreekt, de getrouwheid aan Zijn Woord en beloften. En nu ons aantal zo is verminderd en nog verminderen zal en mede hierdoor allerlei vragen ons hart vervullen, daar bevelen wij allen en een iegelijk aan in de genade van onze Here Jezus Christus en Hij vertrooste onze harten met Zijn eeuwige trouw en ontferming. Met hartelijke groeten, Namens de kerkeraad, J. M. de Waal, Scriba. Oosterland, Februari 1954. P.S. Dezer dagen is er één lid met attestatie van de Geref. Kerk van Axel tot ons overgekomen, br. J. W. de Putter, Kerkstraat A 129. In de Kerkbode van 14 dagen geleden stond dat mijn telefoon nummer is no. 54, dit is verkeerd, het moet zijn, zoals het gelukkig ook in het jaarboekje staat, no. 47. SCHARENDIJKE Lieve Broeders en Zusters, De vorst is gelukkig voorbij. Het is nog wel een onbeschijfelijke modderpoel, maar binnenkort kan het werk toch weer beginnen. Dat zal voor een hoop mannen wel weer een verademing zijn. Even thuis zitten is wel leuk, maar altijd thuis zitten deugt niet. We zullen dan ook weer ver der gaan met het herstel van de kerk, al

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3