PREDIKBEURTEN Officiële Berichten Kerknieuws i i ZONDAG 31 JANUARI 1954 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Noorderkerk) 9 uur Ds P. van Til 10.30 uur Ds P. van Til 2.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 27 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 27 Collecte Emigratie. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds A. Elshout Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Ds W. J. Meister, 2.30 uur Leesdienst. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 uur Ds G. J. Pontier, 2.30 uur Ds C. van Nes. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds A. W. Schaafsma te Amsterdam-O. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wou we Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Bed. H. Av. en Dankz. V eer e 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 10 uur Ds O. Jager, 2.30 uur Ds P. van Til. Westkapelle 10 uur Ds C. van Nes, 2.30 uur Ds O. Jager. Collecte Restauratiefonds. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Ds A. Verschoor te Vlissingen Hoek 10 en 2.30 uur Cand. A. Schippers te Amsterdam Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Ter neuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds de Wit te Rotterdam CLASSIS GOES Baarland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen. Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 uur Ds A. Veldhuijzen 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 34 's-Gravenpolder 10 en 2 uur- Ds C. Stam Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen (eigen kerkgebouw). 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.30 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga, Bed. H. Av. en Dankz. Nieuw dorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Cand. de Valk te Nunspeet Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds J. v. d. Berg te Ermelo Hoogerheide 2.30 uur Ds J. v. d. Berg Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Pos, Em. Miss. Pred. te Haarlem Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. H. van Halsema. Tholen 10 en 5 uur A Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds W. Fokkens Bruinisse 10 en 3 uur Ds D. Bremmer, Zondag 45b Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds H. W. van Zuylen te Rotterdam Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Kamperland (Ned. Herv. Kerk) 10.30 en 4 uur Ds A. J. Radder Voormiddag Zondag 23. Namiddag Voorber. H. Av. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds H. M. Kuitert Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 uur Ds H. M. Kuitert 2.30 uur Ds A. P. Nauta Wissekerke 10 en 2.30 uur p Zierikzee 10 en 3 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke Bed. H. Av. en Dankz. voor de macht der zeeën, het sterkste men senleven een damp, porceleinbroos en wat vandaag een pracht is voor het oog, is morgen een puinhoop of uit het gezicht verdwenen. Wat een spoed en wat een jacht, nim mer rust en altijd moe; was eens de uit roep van een man der wetenschap, die God niet kende in zijn leven. Doch hoe geheel anders is het met hen, die door genade God in alles mogen ken nen, Hem belijden en Hem vrezen. Die betuigen ootmoedig, in kinderlijk geloofsvertrouwen: „Alle paden des He ren zijn goedertierenheid en waarheid voor degenen, die zijn verbond en zijn getuigenissen bewaren", Ps. 2510. Broeders en zusters, 1 Febr. (dus Maandag a.s.) zal het een jaar geleden zijn, dat de ramp van de watersnood met z'n schrik en schade over ons kwam. Het is een jaar geweest van veel tegenheden en smart, maar, als ik goed zie, met nog meer zegeningen. Zoals ik in mijn vorige brief reeds schreef, wil ik herhalen: „God heeft ons niet voorbij gezien" en ook onze mede broeders en -zusters hebben ons niet al leen gelaten in onze druk. Op 4 en 5 Jan. j.l. hebben Deputaten van de B.W.C. der Geref. Kerken, t.w. Ds P. N. Kruyswijk, de Heren J. Hof man, J. de Vries en Mej. E. C. van der Meulen een tweedaagse tocht gemaakt door het rampengebied Schouwen en Dui- veland teneinde zich een meer zuiver beeld te kunnen vormen van de toestand der getroffen kerken en hun leden. Ondergetekende was uitgenodigd dit College als gids te dienen. Met genoegen en met een dankbaarheid in mijn hart voor zoveel warme Christe lijke tegemoetkoming heb ik hieraan vol daan. Wij hebben Bruinisse, Oosterland, Nieuwerkerk, Zierikzee, Kerkwerve, Haamstede, Scharendijke, Brouwershaven en Zonnemaire bezocht, de woonbarakken bij de vuurtoren (Haamstede), Noord- gouwe en Beijersdijkje ingezien, de ge troffen kerken te Scharendijke en Nieu werkerk met bijzondere aandacht opge nomen, de dijkwerken op Schelphoek in ogenschouw genomen, de ruïnes van boerderijen en de reien verwoeste wonin gen op de dorpen ontvingen de volle be langstelling van Deputaten. Het laat m.i. geen enkele twijfel of Dep. zijn bij het overzien van al deze rampgevolgen nog dichter bij onze geeste lijke en stoffelijke nood en behoeften ko men te staan. Zij zijn met rijper en rijker inzicht toegerust geworden voor hun ge wichtige en verantwoordelijke taak waar voor zij als Deputaten voor de besteding Watersnoodcollecte zich als geroepen en geplaatst weten. Broeders en zusters, het is mij een ware behoefte, om in onze Zeeuwse Kerkbode Deputaten en Mej. v. d. Meulen hartelijk dank te zeggen voor de reis, die zij voor dit doel hebben ondernomen, en voor al les wat zij tot hiertoe voor ons en het rampgebied op Sch. en D. hebben gedaan. Onze roeping is om gedurig God te danken voor zoveel bemoeienis met ons en verleende gunstbewijzen aan alle zij den. Er is meer te rapporteren. Op Maandag 11 Jan. j.l. heeft de ker- keraad in zekere zin afscheid genomen van de kerk van Zwijndrecht. Op de z.g. brede kerkeraadsvergade- ring werden de brs ouderlingen van Nieu werkerk de brs diakenen waren met ken nisgeving afwezig) door de maandpraeses Ds Lindeboom, hartelijk begroet en toe gesproken en wees tevens op de aange name vriendschapsbanden, die tijdens de evacuatie tussen Zwijndrecht en Nieuwer kerk zijn gelegd en gegroeid. Broeder bij de Vaate beantwoord de Praeses met welgekozen woorden, en zegtwij zullen Zwijndrecht nimmer ver geten. Hierna zegt hij de kerkeraad en de gemeente oprechte dank voor alle ge noten en ondervonden goedheid en vrien delijkheid, zowel in, als buiten de huizen, en bood namens de gemeente van Nieu werkerk als herinnering een foto aan van de Geref. Kerk te Nieuwerkerk, staande in het water, heen wij zend naar de wa tersnood op 1 Februari 1953. Met dankbaarheid en grote erkentelijk heid werd deze foto als een mooi aan denken door de kerkeraad aanvaard met de toezegging, dat deze als een blijvende herinnering aan Nieuwerkerk een goede plaats zal krijgen in deze consistorie. Voor dat wij afscheid namen van de broeders, wenste Ds Lindeboom ons en onze gemeente Gods zegen toe, bovenal in de opbouw van ons kerkelijk leven, waarna ons staande werd toegezongen Ps. 1214. Het is voor beide kerkeraden een on vergetelijk uur geworden. Vierde verantwoording van ingekomen gelden over 1958: Voor de kerk 25,ƒ6,ƒ,19, 25,25,en 50,totaal 150 Voor de Diaconie 10,5,en ƒ3,— ƒ18,—. Voor de Zending ƒ6,en ƒ4, 10,-. Voor de Kerkbode 2,50. Brs en zrs, voor alle bijdragen weer hartelijk dank. De statistiek. Op 31 Dec. 1952 telde onze gemeente 307 zielen. Dit aantal verminderde in 1953 door versterf en vertrek met 71, vermeerderde door geboorten met 6, zo dat het eindcijfer is op 31 Dec. 1953: 242 zielen. Verhuisd: A. J. Schiettekatte van Beij- ersdijk 95 naar Nieuwerkerk, Kerkstraat 274; S. Overbeeke van Rotterdamseweg 245, Delft, naar Beijersdijk, barak 95; Joh. Rotte van Gapinge, B 82, naar Nieu- werk, Zuidring 282; J. A. Hanse van Zierikzee, Oude Haven A 404, naar Nieu werkerk, Kerkstraat A 269. Met vr. br. gr. en heilbede, Namens de kerkeraad, W. van Dijke, Scriba. SCHARENDIJKE. Lieve broeders en zusters. Woensdag 20 Januari regende het pij penstelen, en er stond een behoorlijke stormwind. En nu dacht U misschien* dus ging de gemeente-avond niet door. Maar ze hebben de broeders en zusters er blijkbaar niet over gedacht. Want het was, boven verwachting, een flink-bezet zaaltje. En van alle richtingen (letterlijk genomen) waren ze bijeende vuurtoren was present, en Westen-Schouwen ook al. Renesse en Haamstede, en niet in het minst: Scharendijke zelf. Het was dus gezellig, dat kan ik U er bij zeggen. Waar veel Scharendijkers zitten, daar is het al tijd gezellig! Dat wist U ook wel. Maar we hebben daar ook wat moois kunnen vertellen. We krijgen eindelijk een jeugdgebouwWat zegt U daarvan Jarenlang is er al over gedokterd, en ook voor gespaard, en nog veel meer naar ver langd. Nu zal het eindelijk zover komen. Van de gemeente Eikerzee kon onze kerk de oude school overnemen. En van een van onze deputaatschappen konden we het benodigde geld krijgen. Nu is het woord aan Scharendijke zelf. Allereerst natuurlijk aan de ouderen. Wij moeten nu als oudere mensen laten zien, dat die vroegere plannen ernst wa ren, en dat wij er een en ander voor over hebben om een geschikt gebouw aan onze jonge mensen te bezorgen. Maar niet minder is het woord nu aan de jeugd zelfWat hebben zij er voor over? Ik hoop nu maar dat ze allemaal- gloeien van enthousiasme, en dat wij als oudere mensen er wat van zien. Dat in spireert tot nog meer „verwennen". Want dat is 't goede woord hier. Jongens, jul lie worden behoorlijk verwendWie krijgt er nu zo maar een jeugdgebouw ca deau 1 Daar mogen we die deputaten wel eens lief voor aankijken. Maar denk er nu om, dat een prachtig jeugdhuis op zichzelf nog niets is. Al hadden we de mooiste van het hele land als er geen blijmoedige en actieve jeugd van komt, dan helpen al die jeugdhuizen nog niets. Het woord is aan onze jongens en meis jes: bewaar ons voor een „leeg" jeugd huis. Intussen is dit gebouw wel broodnodig langzamerhand. Niet alleen dat er voor de ramp zo goed als niets was, maar ten overvloede wordt Scharendijke een van de drie woonkernen in Schouwen. Zo te kent het nieuwe reconstructieplan de din gen. Dat betekent dus heel eenvoudig, dat we meer mensen in Scharendijke krijgen, en dat alles wat vroeger veraf zat, nu dichtbij komt. Het betekent nog veel meer. Ik geloof, dat we vandaag nog amper kunnen over zien, welke enorme wijzigingen ons oude vertrouwde leventje zal ondergaan tenge volge van de reconstructie. Maar maak U er op klaar, dat we moeten werken. Ook als kerk, en oók als jonge mensen. En dat we iets moeten hebben om de mensen op te kunnen vangen. Een gebouw is hier in heel belangrijk, en toch maar weer een kleinigheid. Het belangrijkste is een kerk, die de gestalte van Christus draagt. Daar mee moeten we mensen opvangen en „van gen". Wellicht moet de kerk van Scharen dijke dan eerst wat aan reconstructie doen ten opzichte van haarzelf. A.s. Zondag wordt er in Scharendijke voorbereiding voor het H.A. gehouden. Ik kom daar D.V. volgende week nog op terug. Waarschijnlijk zullen onze gedach ten, die Zondag teruggaan naar 1 Febr. van het vorig jaar. Naar de schrik en naar de ellende, die daarop gevolgd is. Maar ik hoop, dat uw gedachten ook nog ergens anders heen gaan. Weet U, het is voor ons als mensen van Scharen dijke toch wel heel bijzonder: God heeft toen de hele gemeente gespaard, tot aan de kinderen toe die in Nieuwerkerk uit logeren waren! Hoe zullen we God daarvoor dankbaar zijn? Met die vraag heeft de dichter van Ps. 116 al gezeten: „Wat zal ik met Gods weldaan overlaan, die trouwe God voor Zijn gena vergelden". Hij heeft er toen een prachtig antwoord op gevonden ,,'k Zal bij de kelk des heils Zijn Naam vermelden". Als U dat recht meent met die dankbaarheid, dan vindt U de weg naar de „kelk des heils" ook wel. Dan is er voorgoed wat veranderd in uw leven, en dan is dat te zien bij dat stille feest van het H.A. wat komt. Er zal een lege stoel bezet worden. U weet weldan komt er ook nog blijdschap in de hemel. Daar zijn de engelen blij over elke lege plaats, die weer bezet wordt. Voor Kerkherstel25,van een ge zin in Haamstede. Ik kan U verklappen, dat we in de buurt van de 3000,zit ten. Zelf gespaard! Tenslotte allen, bijzonder de mensen in Holland, hartelijk gegroet van uw H. M. Kuitert. ZENDINGSTO O GD A G TE MIDDELBURG. Op Zaterdag 20 Februari a.s. zal des namiddags een grote samenkomst gehou den worden in de Gereformeerde Kerk aan het Hofplein te Middelburg, aanvang 3.15 uur, waar afgevaardigden van alle Zendingscommissies uit Zeeland, Noord- Brabant en Limburg aanwezig zullen zijn en waarbij tevens iedere belangstellende uitgenodigd wordt. Ds Richters zal daar aan de hand van lantaarnplaten (kleuren diapositieven) spreken over zijn reis door de zendingsvelden in Indonesië, terwijl Dr Verkuyl, hoofd van de Lectuurdienst van de Zending, over deze dienst en over algemene zendingsvragen zal handelen. Des avonds zal Ds Richters twee door hem opgenomen geluidsfilms vertonen. Aanvang 8 uur. Plaats: Hofpleinkerk. De toegang tot de middagvergadering is vrijvoor bezoek aan de filmavond zal 50 cent entrée geheven worden, terwijl catechisanten slechts 25 cent betalen. Wij wekken U allen op deze namiddag en avond vrij te houden. Ds P. van Til, Voorzitter Zuiderzeding. Beroepen te Elim (Dr.), W. Horlings, cand. te Nieuwe Pekela te Oenkerk, M. Feitsma te Amstelveen. Bedankt voor Aduard en voor Dintel- oord, J. Kuntz te Tzum. Het beroep van de Ref. Church van Dandenong en Mt. Evelijn (dat voor de 2e maal op hem werd uitgebracht), G. J. Sybesma te Vin- keveen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3