PREDIKBEURTEN Ook in Amerika Officiële Berichten ZONDAG 17 JANUARI 1954 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Noorderkerk) 9 uur Ds W. J. Meister, Cat. 27 10.30 uur Ds W. J. Meister, Cat. 27 2.30 uur Ds H. v. d. Berg te Sassenheim 5 uur Ds H. v. d. Berg Collecte Evangelisatie in de Provincie. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds W. J. Meister Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra, Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, Voorber. H. Av. 2.30 uur Ds C. van Nes Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 uur Ds C. van Nes, 2.30 Oostkapelle 10.30 en 2.30 uur Ds G. R. Visser te Rotterdam-Z. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf, Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds O. Jager Westkapelle 10 uur 2.30 uur Ds G. J. Pontier, Voorber. H. Av. Collecte Gen. Kas Hulpbeh. Kerken. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée, Bed. H. Av. en Dankz. Breskens 10.30 en 3 uur Ds D. Middelkoop Hoek 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks, Bed. H. Av. en Dankz. 21 Jan. 3 uur Ds Th. Rienks, Huwelijksbevestiging Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman, Bed. H. Av. en Dankzegging Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoute spui (Chr. School) 10 en 2.30 uur" Ds W. van de Kerk te Nieuwekerk CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. van Veen, Bed. H. Av. en Dankz. Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Cat. 33 's-Gravenp older 10 en 2 uur Ds C. Stam Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga, Bed. H. Av. eri Dankz. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.30 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds. J. v. d. Leek te Kapelle Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 uur Leesdienst, 4.30 uur Ds J. Koolstra. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. B. Woltjer te Amsterdam Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Bed. H. Av. en Dankz. Hoogerheide Geen dienst Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen ■Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. H. van Halsema. Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Bruinisse 10 en 3 uur Ds D. Bremmer, Cat. 44b Colijnsplaat 10 en 2.3 uur Ds A. J. Radder Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer, Bed. H. Av. en Dankz. Kamperland (Ned. Herv. Kerk) 10.30 en 4 uur Ds H. D. Bruggeman te Schiebroek-Hillegersberg-Centrum. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 uur Ds A. P. Nauta 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 3 uur Ds G. J. Tiemersma Schuddebeurs (lokaal Zondagsschool) Zonnemaire 10 en 2.30 uur al eerder dan gebruikelijk één ouderling' benoemd en twee diakenen. Dat was ook niet gebruikelijk. Maar daarover hebben we al vroeger gesproken. Er rest mij nog maar een aangename taaknu het zittings jaar officiéél begonnen is de benoemde broeders welkom te heten en van de schei dende broeder afscheid te nemen. Om met het laatste te beginnende scheidende broeder is diaken Bij de Vaate, nu dan dus oud-diaken. Samen met de gemeente nemen we dankbaar afscheid van hem. Dat wil althans zeggenvan hem als dia ken, omdat het zijn beurt van aftreden was. Maar niet van hem als gemeentelid. We hopen, dat br. Bij de Vaate ook in zijn gewone ambt, wat hij met alle ge meenteleden deelt, weer priesterlijk bezig mag zijn, tot zegen van onze gemeente. En die andere twee broeders, Jac. v. d. Wekken en D. de Jonge, die van het ge wone in het bijzondere priesterlijk ambt gezet zijn, mogen zich gedragen weten door het gebed van de gemeente. En door de Here Jezus Christus zelf, die niemand tot een ambt roept zonder hem tegelijk daarvoor de krachten te geven. Ook br. B. J. bij de Vaate mag dat we ten. Hij zit weer in de ouderlingenbank, en de rust werd hem weer niet gegund. Of misschien toch ook welhet zal wel bij de geheimen van het ambt horen, dat je het heel druk kunt hebben, en daarin toch weer de rust kunt vinden. Overigens praat men tegenwoordig veel van de N.O.P Het kon er nog wel eens op uit lopen, dat onze gemeente straks ook een paar gezinnen er aan kwijt raakt. Mis schien ook wel een ouderling en diaken. Maar laten we niet vooruitlopen op straks en deze broeders „plukken" zolang ze nog bij ons zijn. Van de heer Maliepaard, die zoals U weet geestelijk verzorger is van de barak kenkampen voor de protestanten, ontving de kerkeraad een hartelijke brief, waarin Het is niet alleen Nederland, dat de betekenis van een universiteit en bijzonder dan van wetenschapsbeoefening op de grondslag van de Gereformeerde beginse len inziet. Dezer dagen kwam ons in han den een brief, door een der vrienden van het Calvin College te Grand Rapids ge schreven aan zijn „beste christen vrien den". Met vrijmoedigheid worden daaruit enige zinnen geciteerd. Ze zouden ook voor de Vrije Universiteit geschreven kunnen zijn en worden. „Ik zou U willen zeggen, dat ik geen oud-student ben van de „Calvin Colle ge", noch oud-leerling ben van een an dere Hogeschool, hoewel ik het graag zou willen, maar dat ik toch de Calvin College en Seminary zie als de belang rijkste Hogeschool in Amerika en ik zal haar steunen, verdedigen en liefheb ben zo lang God mij de kracht daar voor geeft. „Van de Calvin College verwacht ik de dominees die onze kerken zullen lei den, de zendelingen die zullen werken op de grote velden van de wereld, de leraren die onze Christelijke jeugd zul len onderwijzen, de dokters, verpleeg sters, technici, ingenieurs en mannen en vrouwen, die belangrijke posten in zaken en industrie zullen bekleden. „Ik zou graag willen, dat onze men sen eens wisten hoe ontoereikend de accomodatie is, maar ik weet ook dat NAGEKOMEN ADVERTENTIES Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurig smartelijk lijden, onze geliefde zorgzame Moe der, Behuwd-, Groot en Over grootmoeder, JOHANNA WIELEMAKER, Wed, van Adriaan Brasser, in de ouderdom van 72 jaar en 11 maanden. Diep betreurd door ons allen. Biggekerke Z. BRASSER. E. J. BRASSER—KLAASSE. Emmeloord (N.O.P.) A. BRASSER. J. BRASSER—VOS. Biggekerke A. J. ALEWIJNSE— BRASSER. P. ALEWIJNSE Kleinkinderen en Achterkleinkind. Biggekerke, 8 Januari 1954. hij dankte voor de mooie collecte die te Scharendijke gehouden werd. Hij schrijft er nog bij, dat dit geld niet bedoeld is om zijn tractement wat aan te dikken. Maar dat wist U ook al. Van dit geld wordt weer nieuw materiaal (tijdschrif ten e.d.) gekocht, dat aan de verspreiding van het evangelie moet dienstbaar zijn. Ik hoop, dat U overigens met dit werk meeleeft, niet maar via een nieuwsbericht- je in de krant, maar via een „bericht" naar de hemel, dusdat U er allemaal ook voor bidt. Ik schrijf hier ook maar een lijstje op van onze zieken, d.w.z. die zieken, die al heel lang ziek zijn, en onze onderlinge ge meenschap moeten missenGez. de Jonge (wegje), Koos je Kloet (Renesse), Juffr. Kootstra (vuurtoren, Haamstede), Gez. de Jonge (inlage), Gez. de Jonge (Beren- weg), Wed. L. bij de Vaate (J. J. Boey- ensweg, Haamstede), Wed. Dorreman (baken), Corrie v. d. Linde (Scharendij ke), Juffr. de Graaf (hoek Berenweg), Juffr. Bezuyen (Renesse) en Marie van Westervoort in Harderwijk. Waarschijnlijk hebt U zich allemaal wel uitgesloofd, om zo omstreeks de Kerst dagen, toen U zo gegrepen was door Gods hoge bezoek aan ons, deze mensen eens op te zoeken. Of althans aan ze denken in uw gebed. Als U dat niet gedaan hebt, is het misschien nog niet te laat, om het alsnog te doen. Er wordt hier en daar wel op U gewacht! Tenslotte nog een kleine verantwoording, die ik vorige keer vergeten ben. Er is in de collectezak van Arnemuiden een gift van 5,gevonden, bestemd voor het herstel van Scharendij- ke's kerk. En uit Serooskerke (W.) kwam een gift van 2,50 binnen. Daar kunnen we al weer blij mee zijn. Allermeest met het medeleven, wat van zulke giften uit gaat. Allen hartelijk gegroet van uw H. M. Kuitert. er dan dadelijk een antwoord zou zijn om te voorzien in de „Nood van de Calvin College van heden". „Ik weet dat als onze mensen zijn ingelicht, zij in de behoefte zullen voor zien. Als we allemaal een deel van de last op ons nemen, voelt niemand het gewicht." Voor onze Vrije Universiteit is de mil- lioenactie tot opbouw van de Medische faculteit thans in volle gang. In Uw woon plaats ook Zodat nog niet het geval is, mag U wel eens met de voorzitter en cor respondent van het comité praten. Want als wij van de Vrije Universiteit, terecht, veel verwachten, zullen wij toch altijd weer moeten beginnen met zelf veel voor haar te doen en al onze christen-vrienden daartoe op te wekken. Aan de kerken in de Classis Middelburg. De Raad der Geref. Kerk te Koude kerke roept de kerken in de Classis Mid delburg op ter vergadering op Woensdag 10 Febr. a.s., des morgens 9 uur te Mid delburg. Eventuele stukken vóór 25 Ja nuari a.s. in te zenden. Namens de roepende kerk, A. Elshout, Praeses. A. van Vlaanderen, Scriba. De kerken van de Classis Zierikzee roepen wij op ter vergadering op D.V. Woensdag 3 Februari 1954 te 10.30 uur, St. Domusstraat 336 te Zierikzee. Stukken voor het agendum kunnen ge zonden aan de scriba van de roepende kerk vóór 20 Januari 1954. Namens de roepende kerk van Zierikzee, Ds Y. J. Tiemersma, Praeses. A. F. van den Berge, Scriba, Ds H. Veldkamp. Mensen Gods. Uitgave: La Rivier e Voorhoeve, Zwolle. Voor de lezers van onze Kerkbode be vat dit boekwerk veel bekende klanken. Het wil geven een concrete gestalteteke ning van de wedergeboren mens. Prac- tisch, vaak puntig, in veel opzichten alarmerend. De uitgave is niet in een aan trekkelijke vorm: 167 bladzijden, waar van het bedrukte per pagina kleiner is dan briefkaartformaat. Het voortdurend omslaan bevordert de bezinning niet. Ook maakt de verhouding grote hoeveelheid onderwerpen tegenover klein aantal hoofdstukken, het geheel wat onoverzich telijk. A. C. de Gooyer. Met groot verlof. Uit gave: Bosch Keuning, Baam. Vlot geschreven verhaal over de lotge vallen van militairen na hun diensttijd in Indonesië. HoofdfiguurJan van Heinin gen, invalide, die de weg naar het leven, ondanks veel barricades, terug vindt. E. H. G. Lutz. Reddende handen. Uit gave: Bosch Keuning, Baam. Dit werk lijkt me zeldzaam irriterend voor deskundigen op medisch chirurgisch gebied. En ook de leek vraagt zich af wat hij aan moet met deze sterke staaltjes. Onzakelijk, vanuit het gezichtspunt van de leek die belangstelling heeft, zeldzaam vervelend voor hem die graag iets boei ends leest, ergerlijk voor hem die terecht van mening is, dat iedere operatie een kunstwerk is. Z. Y. J. T. Tom Lodewijk. Opstand in Zuid-Afrika. Uitgave: J. H. Kok, Kampen. Er is dunkt mij nogal wat moed voor nodig te schrijven over de bekende Zuid- Afrikaanse oorlog. Allereerst omdat toch een vergelijking gemaakt wordt met de werken van Penning en verder omdat het conflict dat toen de gemoederen beroerde, door de twee wereldoorlogen in de scha duw gesteld is. Historisch geeft het geen opzienbarende onthullingen en als roman is het middelmatig. Z. Y. J. T.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1954 | | pagina 3