PREDIKBEURTEN Kerknieuws Officiële Berichten ZONDAG 20 DECEMBER 1953 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Noorderkerk) 9 uur Ds W. J. Meister 10.30 uur Ds W. J. Meister 2.30 uur Ds P. van Til, Zondag 25 5 uur Ds P. van Til, Zondag 25 Collecte voor door oorlog getroffen kerken. 24 Dec. avond 8 uur Ds W. J. Meister, Liturgische Kerstdienst Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds O. Jager Arnemuiden 10 en 2.30 u. Ds P. M. Veldhuijzen, Bed. H.Av. en Dankz. Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds G. J. Pontier. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds W. M. Ie Cointre te Amsterdam Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 uur Ds G. D. L. Brederveld, 2.30 uur Ds A. Verschoor St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Maandag 21 Dec. 2.30 uur Ds C. Boon, Huwelijksbevestiging Veere 10 en 2.30 uur Ds P. van der Schaaf 7 uur Interkerkelijke Kerstzangdienst Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds O. Jager Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 10 uur Ds G. J. Pontier, 2.30 uur? Collecte Evangelisatie in eigen dorp. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Ds W. Baas te Urk Hoek 10 en 2.30 uur Cand. C. L. Timmers te Heemstede Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Ter neuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds Hoornstra te Hoofddorp CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Ds J. v. d. Veen, 2.30 uur Leesdienst. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds J. v. d„ Veen. Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman Zondag 30. Collecte voor eigen Evangelisatie. 's-Gravenp older 10 en 2 uur Ds C. Stam Heink ens zand 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kapelle 10 en 2.30 uur Ds van Munster te Gorcum Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.30 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke te Zonnemaire Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. Koolstra. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booij CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds Slofstra te Hengelo Bergen op Zoom 9.30 uur Ds A. T. Besselaar 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 4.30 uur Ds A. C. Baaijen Krabbendijke 9.30 uur Ds A. G. van der Stoel 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. H. van Halsema. Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Bed. H. Av. en Dankz. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Cand. B. G. de Valk te Nunspeet Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. J. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 10 en 2.30 uur (Geref. Kerk) Ds A. J. Radder, Zondag 18 Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 uur Ds A. P. Nauta Ned. Herv. Pred., 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 uur Ds G. J. van Kamp te Amsterdam Zonnemaire 10 uur Ds H. Wiersinga te Lewedorp 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma hand moeten mijden of door de medici worden verboden. Het is vanzelf wel zó, dat een man en vrouw, die zich het eeuwfeest van 1900 goed herinneren kan, heel anders denkt over vele dingen in het dagelijkse- en ker kelijke leven dan een jongen en meisje in bloeiende, en in min of meer onbezorgde jeugdjaren, dat is zeer wel te begrijpen. Ons dorp is thans als laatste van alle drooggevallen. Alle straten zijn weer be gaanbaar, doch het is overal een grote chaos. Een werkploeg, 24 man sterk, sa mengesteld uit 4 verschillende landen, die eikander niet kunnen verstaan, zijn reeds aan de schoonmaak waar dit mogelijk is. De voormalige kleuterschool is voor hen beschikbaar gesteld en dient als kazerne en cantine tegelijk. Volgens toezegging van de groepsleider zal de Geref. Kerk in de eerste maand van 1954 aan de beurt komen voor een grondige zuivering en schoonmaak en daarna komt de taxateur op het tapijt. Het is natuurlijk redelijk en billijk, dat de huizen, die nog hersteld kunnen wor den, voorrang genieten, en ook het kerk gebouw van de Geref. gemeente, dat vol gens rapport heel wat minder schade is toegebracht dan de Geref.- of Herv. Kerk en daardoor eerder in gebruik kan komen. Broeders en zusters, het einde van de evacuatie is voor hen, die een huis is ge laten, naderende, maar wij weten, dat dit bij velen van ons zo niet is. Ons geduld moet dus nog meer geoefend, doch wij zetten onze levensreis in de verstrooiing niet overmoedig doch moedig voort. Het is daarbij goed, dat men hope, en stille zijn op het heil des Heren. In dit woord van Jeremia ligt voor ons een schat van gezonde levenswijsheid, nu en steeds. Geboren 10 Dec. 1953Izaak Cornelis", zoon van Fr. v. d. Male en A. P. v. d. MaleOverbeek. AdresHeerenweg, ba rak 88, Noordgouwe. Uit Zwij ndrecht ontving ik als proeve een 6-tal foto's van de reünie van 26 Sept. Deze foto's (briefkaartformaat, waarvan er twee op het station en vier in het lokaal zijn genomen) kosten ƒ0,75 per stuk of 4,50 per serie. Bestelling kan gedaan bij ondergetekende vóór of op 30 Dec. e.k., die voor de uitvoering van uw opdracht en toezending zorg wil dragen. Met vriendelijke broedergroeten en heilbede, W. -van Dijke, Scriba. SCHARENDIJKE. Lieve broeders en zusters, Gewoonlijk zijn het de ogen, die ons vertellen, dat we op Schouwen-Duiveland wonen. Maar de afgelopen week was het onze neus. Een bijna ondragelijke stank van vergaan zeewier, verrottende schelp dieren en zeesterren, kon ons midden in de nacht nog doen „ruiken", waar we ons bevonden. Nu, goed. We weten het trouwens an ders ook wel. In Eikerzee worden er slo ten uitgegraven. Samen met het beetje re gen wat er gevallen is, maakte dit Eiker zee in één slag onbegaanbaar vanwege het glibberige slik. Maar daarover wou ik U eigenlijk niet schrijven. Dit zijn maar een paar regels om er even in te komen, zoals dat heet. Waar ik U over schrijven wil, is iets anders. Ik kom de laatste weken méér en meer mensen tegen, die moeten bekennen, dat ze hun opgewektheid kwijt raken. Dat is ja, allereerst begrijpelijk. Ge loof maar dat al het gebeurde en al de veranderingen van daarna, een veel die pere kerf in ons leven insnijden dan we ons realiseren. Wij zijn, naar we menen, al helemaal gewend geraakt aan de ver anderde omstandigheden, aan het verdriet in het hart, aan een dorp zonder groen, en aan een leven wat zijn oude vastighe den verloren is. In werkelijkheid kunnen al deze dingen „ondergronds" nog zó doorwroeten, dat we er door lamgeslagen worden. Ik geloof, dat de meeste over vermoeidheden en zenuwinstortingen daar vandaan komen: diep in ons hart wroet ten sommige dingen nog door. Naast de begrijpelijkheid is het ook een verdrietigheid. Het leven wordt dan zo moeilijk. Net een wagen met een rem er opje trekt hem zomaar niet meer voor uit. Je rukt en trekt er wel aan, maar met grote moeite gaat hij nu eens een eindje vooruit en dan weer eens een eindje ach teruit. Ik wou hierover toch eens met u pra ten. Hoe begrijpelijk dit ook is, het is toch anders mogelijk. Niet doordat we mekaar maar eens flink opjutten, zo van kerel, kop op, en laat je klein maken. Dat klinkt allemaal wel opgewekt, en ik heb er ook niets geen bezwaar tegen als iemand dat óók eens zegt. Maar deze op gewektheid heeft met het echte „opge wekt-zijn" niet zoveel te maken. Het echte „opgewekt-zijn" staat in verband met die grote opwekking waar de bijbel over spreekt: de opwekking van Christus uit de doden. Ik bedoel dit beslist niet als een woord speling met het woordje „opgewekt". Onze opgewektheid hangt werkelijk sa men met de opwekking of opstanding van de Here Jezus uit de doden. Door die opstanding, zegt Petrus in zijn eerste brief, heeft God ons wederge boren tot een levende hoop. Dat wil op zijn minst toch zeggentot mensen, die in zo'n dode wereld van van daag, de klok van de opstanding hebben horen luiden. Ik geloof dan ook, dat U al die moede loosheid wel de baas kunt. Of beter: U kunt het niet de baas, maar onze „opge wekte" Heiland kan dat. En Hij zal ons mede „opwekken", zegt de Bijbel. En zo blijft het dus uiteindelijk een zaak van héél dicht bij Jezus Christus blijven. D.w.z. wat meer bidden dan vroeger. Heus, U bidt zomaar niet te veel. En dan gelovig bidden om contact met die opge wekte Heiland. Dan kan het niet missen dan wordt U óók weer opgewekt, door Christus. Dan is er zelfs geen kunst meer aan, want dan vermogen we zelfs alle din gen, door Christus, Die ons kracht geeft (Filip. 4: 13). U moet deze dingen toch maar eens be denken in uw donkerheid. We kunnen, geloof ik, juist in deze omstandigheden, de Here Jezus "geen groter blijdschap be zorgen dan door zelf blijmoedig te zijn. Dat zal een goede reclame zijn van het licht dezer wereld, dat reddend versche nen isU óók een licht op uw eigen plekje. Opgewekt omdat we een opge wekte Heiland hebben. Allen hartelijk gegroet van uit de pas torie, Uw H. M. Kuitert. ZIERIKZEE. Adres: Ds Y. J. Tiemersma, Het Vrije A 202, Tel. 392, Zierikzee. Geliefden in onze Here Jezus Christus, Vermoedelijk zal dit de laatste brief zijn voor de eigen rubriek, die sedert de ramp is geschapen in de Kerkbode. De gastvrijheid is door de kerken op grote prijs gesteld en het is te begrijpen, dat dit niet zo door kan blijven gaan. Dit wil uiteraard niet zeggen, dat er een einde is aan het getroffen zijn van de kerken. Was dit maar waar, doch het gratis verspreiden heeft met elkaar nogal wat onkosten met zich meegebracht, en ook zal de redactie overleg moeten plegen of de Kerkbode kan blijven verschijnen met de ruimte, die we hadden tot nu toe. Van invloed op de te nemen beslissin gen zal wel zijn een vermeerdering van het aantal abonné's. We willen van deze gelegenheid gebruik maken dit met klem in Uw aandacht aan te bevelen. Het aantal abonné's kan veel groter zijn dan het tot nu toe was. Laten we dit in de gezinnen bespreken. Laten we eventueel een combinatie vor men van twee of meer gezinnen, die ge zamenlijk een abonnement nemen. Overweeg dit eens ernstig en laat het resultaat bekend worden bij de drukkers Littooij Olthoff, Spanjaardstraat 47, Middelburg. Het zal ongetwijfeld de taak van de redactie verlichten en het zal ten goede komen aan een even royale uitvoering, als we de laatste tijd gewend waren. Zijn er wensen ten opzichte van de in houd, maak het bekend. Indien ge iets kunt doen tot het in stand houden of op bouwen van een behoorlijk peil in een passende vorm, dan zullen we dat zeer waarderen. In ieder geval past het ons als kerk van Zierikzee, onze hartelijke dank te be tuigen aan de uitgeefster van de Kerkbode voor alles wat zij heeft willen doen om het contact met de verstrooiden en de an dere getroffenen mogelijk te maken. Kerstmis is aanstaande en opnieuw zullen we zeer persoonlijk geplaatst wor den voor Hem, Die op aarde kwam om ons zondig en gekwetst bestaan binnen te treden. Nooit zullen we genoeg verstaan de Middelaar in Zijn totaal Zich geven aan de mensheid. Steeds weer zal het een op roep betekenen in de geest van: „Komt verwondert u hier mensen, ziet hoe dat u God bemint. We wensen u deze verwondering toe: u die neerzit bij de puinhopen van een geschonden bestaan. U die vol moed aan de opbouw en rei niging van huis en inboedel bezig zijt. Treedt toe tot het Kind dat ons is ge boren, de Zoon die ons is gegeven, tot Hem, Die van kribbe tot kruis onze smar ten gedragen heeft en nu met Zijn Kruis de wereld beheerst. In welke omstandigheden ook, Kerst feest vieren is mogelijk, indien we met de nietigheid en armoede gaan tot Hem, Die de hemelse glorie heeft prijsgegeven om tot onze armoede af te dalen en deze te vullen met Zijn zegen en Zijn rijkdom. Kerkelijke stand: Huwelijksbevestiging is aangevraagd door: Jacobus Buyse Jr. en Tonny Ver steeg op 16 Dec. om 15 uur te Eindhoven; Huibrecht Gerrit van den Doel en Jaco- mina Adriana Davidse op 21 Dec. om 14.30 uur te St. Laurens. Adreslijst: Wed. Pairoux, Rotterdam naar Zierikzee, Ravenstraat 406. Allen in alle dingen Gods nabijheid toegewenst. Y. J. Tiemersma. Tweetal te Niezijl, D. Pasman Jr., cand. té 's-Gravenhage en H. Riezebos, cand. te' Wageningen te Vlaardingen (vac. Th. H. van Andel), A. C. Kersten te Opperdoes en Joh. Lever te Sybranda- buren. Beroepen te Amsterdam (vac. F. Guil- laume), Dr F. H. von Meijenfeldt te Amersfoort te Ezinge, Dr L. Zielhuis te Arum te Klazienaveen, M. N. de Wolf te Oosterend (T.) te Maasdijk, Joh. Lever te Sybrandaburen te Nie zijl, D. Pasman Jr., cand. te 's-Graven hage - te Nieuwlande, J. v. Eerden te Drachtstercompagnie te Oenkerk, K. Reenders te Bedum te Oppenhuizen, PI. Riezebos, cand. te Wageningen te Schagen, J. Plug, cand. te Amsterdam te Woubrugge, B. J. Aalbers, cand. te Leeursum. Bedankt voor Coevorden, P. Riemers- ma te Drachten voor Nieuw-Loos- drecht, O. v. Noort te Nieuwendijk (N. Br.). Examens. De classis Amsterdam heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer A. Schippers te Am sterdam, cand. aan de V.U. Aan de V.U. is geslaagd voor het doctoraal exa men theologie de heer L. H. Badenhorst te Colesberg (Z. Afrika). De Raad der Geref. Kerk te Baarland roept de kerken der Classis Goes in ver gadering bijeen op Woensdag 13 Januari 1954 te 10 uur v.m. in het lokaal achter de Geref. Kerk te Goes. Het agendum zal aan de betreffende kerken worden toegezonden. Stukken voor het agendum op te zenden vóór 28 Decem ber aan eerst-ondergetekende. Namens de kerkeraad van Baarland, A. Veldhuijzen, praeses. J. Louisse, scriba.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3