PREDIKBEURTEN Harlingen, A. J. v. Sluijs te 's-Graven- hage-W. Bedankt voor Boornbergum, Joh. Le ver te Sybrandaburen voor Doorn, A. J. v. Sluijs te 's-Gravenhage-W. Examens. De classis Winschoten heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer W. Horlings te Nieuwe Pekela, cand. aan de V.U. Afscheid en intrede. Ds J. M. Vla ming te Échten (Fr.), is voornemens 7 Febr. intrede te doen te Gouda. Ds B. P. -Suurmond is voornemens 3 Jan. afscheid te nemen van Oppenhuizen, we gens vertrek naar Makkum. Ds A. Broek te Onstwedde is voornemens 12 April intrede te doen te Groningen, na 11 April aldaar door zijn voorganger, Ds R. Ypma van Emmen te zijn bevestigd. Ds G. Hoekstra te Roosendaal (N. Br.), gaat zich metterwoon vestigen Nieuwstraat 23. Zijn tijdelijk adres is nog Heuvellaan 12. Ds E. J. v. Voorstem. predikant van Kootwijk is ter verpleging opgeno men in het ziekenhuis „Salem" te Ermelo. Prof. Dr S. U. Zuidema heeft op voorstel van de kerk van Ameide ook van de classis Gorinchem toestemming gekre gen tot het spreken van een stichtelijk woord. Veranderde telefoonnummers. Het telefoonno. van Ds J. G. Feenstra te Scheveningen is thans 559782; dat van Ds W. Greuzen te Delft 23103 en dat van Ds J. Wilschut te Genderen Eethen (N.Br.) 116. Amsterdam-West. De kerkeraad sprak uit, dat er naar zijn oordeel geen bezwaar tegen bestaat, dat naast ouderlin gen ook diakenen met brood en beker rondgaan bij de viering van het Heilig Avondmaal. Delden. Als scriba is opgetreden de heer G. A. ten Kley, Peperkampweg 42. Nijver dal. De jeugd heeft de kerke raad aangeboden een bedrag van 2250, voor de inventarisatie van het gebouw ach ter de kerk en zegde toe 100 bijbels, 100 liederenbundels, een volledige keukenin ventaris en twee klokken. In het begin van dit jaar werd een bedrag van ƒ6000, aangeboden voor de complete inventari satie van het gebouw „Rehoboth". Een oud-papier-actie, ping-pong-avonden etc. hebben deze bedragen bijeen doen komen. Ruinerwold-Koekange. Met 9 tegen 2 stemmen besloot de gemeenteraad een subsidie te verlenen voor de restauratie van het kerkorgel tot een totaal bedrag van 10% der kosten. Het orgel in de kerk alhier is een instrument van kunst historische waarde, waarom voor de res tauratie ook van de zijde van het Ryk subsidie verleend wordt. Deputaatschappen. Als secretaris van het deputaatschap voor het verband met de buitenlandse kerken is thans op getreden Prof. Dr F. W. Grosheide, Cein tuurbaan 175 te Amsterdam-Zuid. Bond van Geref. Mannenverenigin- gen in Nederland. De Bondsdag 1954 zal 12 Mei a.s. te Eindhoven worden gehou den. In de morgenvergadering refereert Prof. Dr S. U. Zuidema van Amstelveen over„Heeft het christendom in Europa nog een taak?" en in de middagvergade ring Ds R. Bakker, miss. predikant te Rotterdam over„De profetie omtrent de toekomst van Israël". Een deel van de middagsamenkomst zal door de N.C.R.V. uitgezonden worden. Tot de Bond zijn als lid toegetreden de verenigingen te Borne, Delft, Enter, Haarlem, Ittersum, Montfoort, Rilland-Bath, Westmaas en Woubrugge. Overheid en subsidie. De Ned. Bond van J.V. op G.G. heeft op een drietal plaatsen in ons land de afgevaardigden der aangesloten verenigingen bijeengeroe pen, om hen te horen over zijn voorstel van de door de Overheid geboden gele genheid subsidie te aanvaarden gebruik te maken. Er zijn 731 stemmen uitgebracht, waarvan 552 vóór en 178 tegen en 1 blanco. Giften en legaten. Voor de Diaconie van Delfshaven werd een gift van 500,- gecollecteerd. OOSTERLAND. Broeders en zusters! We zijn weer de laatste maand van dit jaar ingetreden. Dit betekent o.m., dat we door middel van de Advents-prediking weer voorrbereid worden voor de viering van het Kerstfeest. Te midden van een wereld vol ellende en jammer, een ellende die velen in onze omgeving aan de lijve hebben ondervon den, schittert de genade Gods, Die weer door het Wonder van Bethlehem lic^t brengt over het duister van zonde en dood. Dat moet voor ons allen wel een rijke vertroosting zijn. Helaas raken we aan deze dingen zo gewend, en terecht is ge wezen op het gevaar, dat door het orga niseren van Kerstwij dingen, in allerlei vorm, het eigenlijke feit van Kerst wordt voorbijgegaan, in ieder geval op de ach tergrond wordt gedrongen. Dat zou een grote zonde zijn en ons een enorme geestelijke schade toebrengen. Laten we ons allen door de eenvoudige prediking van het Woord Gods, veelal bekende klanken, die toch weer nieuw zijn, laten leiden en voorbereiden voor het heilsfeitherdenking van Kerst. Er is in vele gezinnen veel droefheid. Velen verkeren nog in evacuatie, waaron der er ook zijn, die naar eigen woning niet kunnen terugkeren, omdat deze ver woest is. Rouw (en dat is wel het ergste) en moeiten zijn er vele. Richt Uw geloofsblik op Hem, Die in alle levensomstandigheden waarachtig troost en vrede geeft. Gods genade is verschenen en voor alle zondaren, die met heilbegerige harten zich uitstrekken naar het heil door de geboorte van Jezus geopenbaard, is er redding en uitkomst en verlossing. Blijve bij ons allen het Schriftwoord leven, diep in onze harten: „Want gij weet de genade onzes Heren Jezus Chris tus, dat Hij om uwentwil is arm gewor den, daar Hij rijk was, opdat gij door Zijne armoede zoudt rijk worden". Dit woord zal voor velen een dwaasheid zijn; laat het voor ons allen zijn tot een rijke vertroostingtot heerlijke werkelijk heid, die ons met innige vreugde vervult en ware blijdschap geeft. 't Was voor de fam. van der Reest een zware gang op Woensdag 2 December 1.1., toen het stoffelijk overschot van hun ge liefde vrouw en moeder aan de schoot der aarde werd toevertrouwd. Ds Tiemersma leidde de begrafenis en sprak troostvolle en sterkende woorden. We vernamen, dat br. van der Reest niet alleen behoeft te blijven, maar dat zijn oudste zoon met gezin bij hem intrek neemt. Moge deze oplossing het leed en gemis verzachten en bovenaldat de Here gezocht en gediend worde naar Zijn Woord, opdat ook Zijn troost en genade worde ervaren. We hoorden ook, dat zuster Kodde Kloote in het ziekenhuis te Zeist is opge nomen. Haar langdurige ongesteldheid heeft haar lichamelijk verzwakt. Moge de behandeling ter plaatse, onder Gods zegen, leiden tot algeheel herstel. De gecombineerde dienst in de Herv. Kerk te Oosterland, die 13 dezer zou wor den gehouden, gaat niet door wegens af wezigheid van Ds Bremmer, terwijl we niet geslaagd zijn op andere wijze voor ziening te vinden. Wanneer deze diensten weer hervat worden, zal dit worden be kend gemaakt. Allen en een iegelijk in zijn bijzondere omstandigheden, vooral in deze Advents tijd, Gode bevolen en de woorden Zijner genade. Met hartelijke groeten, Namens de kerkeraad, J. M. de Waal, Scriba. Bruinisse, 7 December 1953. SCHARENDIJKE Lieve broeders en zusters Deze week wil ik U iets vertellen over het herstel van onze kerk. Dat is n.l. in alle stilte begonnen. Sinds een week wordt er nu gewerkt, voorlopig alleen aan de vloeren. Dat moet allemaal nieuw worden en met het oog op de later weer aan te brengen centrale verwarming is dat een heel karwei. De paden worden hólle kokers van be ton, afgedekt met betonnen deksels. In deze kokers kunnen de aan- en afvoer buizen van de centrale verwarming ge borgen worden, en als er iets aan die bui zen mocht gaan mankeren, hoeft men en kel een deksel op te lichten en kan men er bij. Alle gebreek is voortaan overbodig. De vloer, waarop de banken komen te staan, is van hout. Dat leek de kerkeraad bij nader inzien toch beter dan een vloer van beton. Vooral in de winter zal dat voor de oudere mensen teveel kou ople veren. In ieder geval gebeurt er nu wat, en U zult wel even blij zijn als uw kerkeraad, nu U het werk ziet beginnen. Naast dat gevoel van afbraak, geeft God ook een gevoel van opbouw. Wat een feest zal het zijn, als we weer eens allemaal in ons eigen kerkgebouw zullen zitten! De kerkeraad is ook bijzonder dankbaar ZONDAG 13 DECEMBER 1953 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Noorderkerk) 9 uur Ds P. van Til 10.30 uur Ds P. van Til, Openbare belijdenis 2 uur Ds P. v. d. Schaaf 5 uur Ds G. D. L. Brederveld Collecte geestelijke verzorging militairen (^2 coll.) en geestelijke verzorging Ziekenhuizen [}/o coll.) Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds J. Spoelstra Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen, Voorb. H. Av. Domburg 10 uur Ds G. J. Pontier, 2.30 uur Leesdienst. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Ds C. Boon. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Cand. Th. Vollenhoven te Amsterdam Ds S. van Wou we Ds G. D. L. Brederveld Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 10 uur Ds C. Boon, 2.30 uur Ds W. J. Meister. V eer e 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds O. Jager Namiddag Voorber. H. Av. Westkapelle 10 uur Ds W. J. Meister, 2.30 uur Ds G. J. Pontier. Collecte Restauratiefonds. CLASSIS AXEL Aardenburg 10. en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3.30 uur Ds D. J. Couvée, Bed. H. Av. en Dankz. Breskens 10.30 en 3 uur Ds W. Baas te Urk Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. Pijlman te Katwijk aan Zee Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Donderdag 17 Dec., 3 uur Ds Th. Rienks, Huwelijksbevestiging Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 uur Ds J. v. d. Veen, 2 uur Ds E. Beukema. Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 9.30 en 5 uur Ds C. Stam Bed. H. Av. en Dankz. Zondag 28 en 29. Collecte voor de Kerk. 's-Gravenpolder 10 uur Leesdienst, 5.30 uur Ds J. Koolstra. ILeink ens zand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.30 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Bergen op Zoom 9.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel, 5.30 uur Ds A. Koning Ds R. A. Flinterman Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds H. Wiersinga Ds G. Aalbersberg Ds van Heiningen Ds G. Heijerman Ds J. E. Booij Hoogerheide 4.30 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. C. Baaijen Ds A. T. Besselaar Bed. H. Av. en Dankz. Ds A. G. Baaijen Ds A. Koning Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds v. d. Elskamp. Tholen 10 en 5 uur Ds v. d. Elskamp te Bennekom CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 uur Leesdienst, 4.30 uur Ds J. H. Meijer. Bruinisse 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. H. van Halsema, Voorb. H.Av. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Verschoor te Vlissingen Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 uur Ds J. H. Meijer, 5 uur Ds H. M. Kuitert. Kamperland 10.30 en 4 uur (Ned. Herv. Kerk) Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 uur 2.30 uur Wisse kerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 uur Ds Y. J. Tiemersma, 3 uur Ds A. Nagelkerke. Zonnemaire 10 uur Ds A. Nagelkerke, 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Ds A. J. Radder Zondag 17. Ds H. M. Kuitert Ds H. M. Kuitert Ds J. PI. Meijer Ds W. Fokkens aan God, Die onze gemeente tot zulke blijmoedige gevers gemaakt heeft. Ik be doel allereerst de Dankdagcollecte. Samen met een nagekomen gift van 25, bracht de collecte voor de kerk op 978,07. En de collecte voor de Diaconie 184,76. Dat zijn reusachtige bedragen voor een zo gehavende gemeente. En het is toch heus allemaal alleen van onze ge meenteleden afkomstigIk dacht bij deze collecte aan de apostel Paulus, die in II Cor. 9 2 tegen de Corinthiërs zegt„ik weet van uw bereidvaardigheid, op grond waarvan ik bij de Macedoniërs over U roem". Paulus was dus niet zo bang, om eens een keer te zeggen, dat het daar in Corinthe voor elkaar was. Hij roemde er zelfs over tegen anderen. Nu ik ga voortaan eens over Scharendijke roemen. Deze Dankdag was ook prachtig. En laat ik er nog bij zeggen, wat Paulus aan het slot van hoofdstuk 9 zegt: God zij dank voor Zijn onuitsprekelijke gave! Ook voor „Kerkherstel" kwam er nog mooi wat binnen. In de Dankdagcollecte twee giften van 10,Verder een on bekende gift van 50,Verder van een gezin in Scharendijke 25,Van een gezin wat ik bezocht 5,50. En tenslotte nog een gave uit Terneuzen van 10, Zelfs de buitenwacht doet mee! Dat is zeer verblijdend. Al dat daadwerkelijk medeleven versterkt ons hart. Hier in Scharendijke hebben we overi gens nog grote plannen voor het naderend Kerstfeest. Allereerst zullen we, gezamen lijk met de Ned. Herv. gemeente een Kerstfeest voor de gecombineerde Zon dagsschool op touw zetten. Dat wil voor lopig zonder meer zeggenuw portemon- naie komt er bij te pas. Enkele meisjes zullen met een lijst rondgaan, die bestemd is voor dit gezamenlijke feest met de kin deren. U moet daar dus maar niet te zui nig bij kijken, noch te zuinig bij doen. Verder willen we op de 2e Kerstdag een gezamenlijke zangdienst houden of hoe U die ook maar noemen wilt. Dat wil zeggenzoals we dat verleden jaar deden, zo ongeveer willen we dat nu ook doen. Ik herinner mij na afloop van die dienst verleden jaar veel enthousiaste mensen gesproken te hebben Datzelfde enthousi asme moet U maar weer laten zien en komen dus. Onze J.V. en M.V- vieren samen een intiem feest, zo ongeveer een week voor Kerst. Daarbij zijn alle jongens en meis jes van onze kerk (en van die leeftijd) welkom. Het beloofd een fijne avond te worden, naar wat ik er tenminste van ge hoord heb. Een ander plan is, om a.s. Zondag een gezamenlijke derde collecte te houden voor het werk in de barakkenkampen. Hoe be langrijk zijn de arbeiders, die hier Schou wen komen opruimen. Nog belangrijker is, dat U ze het beste geeft, wat U hebt het Evangelie. En dat kunt U voorlopig niet allemaal tegelijk, mondeling aan deze mensen doorgeven. Dat kan zo maar niet. U kunt voorlopig veel in die gezamenlijke collecte stoppen. Daarvoor wordt dan

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3