Kerknieuws Officiële Berichten PREDIKBEURTEN CLASSIS MIDDELBURG ZONDAG 29 NOVEMBER 1953. Middelburg (Noorderkerk) 9 uur Ds W. J. Meister 10.30 uur Ds W. Meister 2 uur Ds P. van Til, Zondag 23 5 uur Ds P. van Til, Zondag 23 Collecte Theol. Fac. V.U. Luth. Kerkavond 7.15 uur Dhr. P. J. de Jonge Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 en 2.30 uur Gaping e 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds P. van Til, 2.30 uur Ds J. Goumare. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Rienks te Schoondijke Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon V eer e 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds O. Jager. Westkapelle 10 uur Ds O. Jager, 2.30 uur Ds G. J. Pontier. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Dhr. A. Vingerling te Goes Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Ds H. M. Dercksen te Oostkapelle Hoek 10 en 2.30 uur Ds L. Ringnalda Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Verschoor te Vlissingen Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman te Goes CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds G. Aalbersberg Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds C. Stam Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds C. Stam, Zondag 26 Collecte voor de Zieken telefoon. 's-Gravenpolder Heink ens zand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Lewedorp 9.30 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga Nieuwdorp 10 uur 2.30 uur Ds W. J. Meister te Middelburg. Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. v. d. Leek. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. Koolstra CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. B. G. de Valk te Nunspeet Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds N. Warner te Utrecht Hoogerheide 2.30 uur Ds N. Warner Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Tholen 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. H. van Halsema. CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds L. Zwaan te Amerongen Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 42 Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder, Zondag 15 Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 uur Ds A. P. Nauta, Ned. Herv. Pred., 2.30 uur Ds PI. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierijszee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Schuddebeurs (lokaal Zondagsschool) 2.30 u. Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke dragers. Maar dit blijft altijd belangrijk: oefenen wij als mannen en vrouwen wer kelijk uit het ambt der gelovigen? Vechten we als het ware voor de zui verheid van het lichaam van Christus door eigen belijdenis en wandel en door het broederlijk en zusterlijk toezicht op elkaar Laten we dit verkiezingswerk niet te hoog aanslaan. Ons gemeenschappelijk ambt heeft zoveel practische kanten en biedt zoveel mogelijkheden, dat we wer kelijk goed doen op deze belangrijke vraag ons te bezinnen. Practisch moeten we een passend antwoord geven op de neiging te vervallen in een kerkelijk leven, waarbij de verhouding, bijzonder ambt alge meen ambt een verhouding wordt van „geestelijkheid" tot „leken". Deze neiging- is er helaas. Moge de meerdere ruimte die nu gegeven is aan de zusters, mannen en vrouwen opnieuw drijven tot het zo goed mogelijk vervullen van hun gezamenlijke algemene taak. Dan zullen de vruchten zichtbaar worden. Met hartelijke groeten, Y. J. Tiemersma. Beroepen te Hi juni- en te Oldemarkt, D. Pasman, cand. te 's-Gravenhage te Kingston (Tasmanië), Y. v. d. Woude te Andijk te Valkenswaard, H. Riezebos, cand. te Wageningen. Aangenomen naar Haarlem-Z., C. Goe man te Schipluiden. Bedankt voor Aduard, H. Brinkman te Rijssen voor Hoornsterzwaag, Klazie- naveen en voor Middelburg, T. J. Hagen te Lemelerveld. Examens. De classis Leiden heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer G. Rikkers te Hillegom, cand. aan de V.U., die gaarne een e.v. beroep in overweging wil nemen. Zijn adres is: Pastoorlaan 54 te Hillegom. KORTE NOTULEN van de vergadering van de Classis Zierikzee op 3 Novem ber 1953. Ds Fokkens opent namens de roepende kerk van Wissekerke de vergadering. De afgevaardigden van de kerk van Zierik zee constateren, dat alle kerken wettig vertegenwoordigd zijn. In het moderamen nemen zitting Ds Nagelkerke als praeses, Ds Kuitert als scriba en Ds Meijer als assessor. De praeses memoreert de emeritaats- aanvrage van Ds Retel en wenst hem en z'n vrouw, pas 40 jaar gehuwd, 's Heren rijke zegen toe in hun levensavond. Na enige wijziging worden de notulen van de Sept.-vergadering vastgesteld, waarbij nog mededeling gedaan wordt van een brief van hartelijk meeleven met Ds en Mevrouw Schut te Blora. Het praeparatoir examen van cand. J. Plug te Zonnemaire wordt gevolgd door een gunstige uitslag. De praeses wenst 's Heren leiding toe in de zeer gewichtige periode, die na dit examen voor hem en z'n verloofde aanbreekt. Hem wordt staande Ps. 119: 9 gewijzigd toegezongen. Nadat de emeritering van Ds Retel, die nu voor 't laatst ter vergadering is, voor bereid is, danken de praeses en Dr Stam, deputaat naar Art. 49 D.K.O., Ds Retel voor de arbeid, door hem in de Classis en in de provincie verricht, en spreken de hartelijke wens uit, dat zijn arbeid veel vrucht moge blijken af te werpen. Nadat hem staande Gez. 29 gewijzigd is toege zongen, spreekt Ds Retel een bewogen woord van afscheid tot de Classis. Ingekomen stukken a. De Classis Den Haag-O. deelt mee, dat een candidaat onzer kerken over ging naar de Ned. Herv. Kerk; de Classis Coevorden, dat een predikant onzer kerken moest worden losge maakt van z'n gemeenteen de Classis Amersfoort, dat eveneens een predi kant onzer kerken overging naar de Rooms-Katholieke Kerk, waarvan met groot leedwezen wordt kennis geno men. b. Een broeder te G. vraagt herziening inzake het besluit betreffende preek- consent aan br. V. te G., maar de Classis blijft bij haar besluit. c. Een broeder te H. stelt enige vragen over de Chr. Landbouwhuishoudschool te Haamstede, maar de Classis acht bespreking hiervan nog niet rijp. Rapporten a. Geestelijke verzorging van de militai ren: er wordt alvast gewezen op de Recrutendag D.V. 14 Jan. '54, en er wordt overwogen, of een predikant der Classis voor een jaar kan worden afgestaan als legerpredikant. b. Zending: de bijzondere voorbede wordt gevraagd voor Ds en Mevrouw Schut te Blora. Rondvraag naar Art. 41 D.K.O. a. Uitvoerig wordt aandacht gegeven aan de geestelijke verzorging van de man nen, die van elders in het rampgebied Schouwen-Duiveland zijn komen wer ken. b. Bij het afscheid van Ds Retel zal Ds van Aller, die tevens als consulent van Colijnsplaat wordt aangewezen, de Classis vertegewnoordigen. I.v.p. Ds Retel wordt als primus-deputaat voor hulpbehoevende kerken in de provin cie benoemd Ds Kuitert (sec. Ds Fok kens) en voor de geestelijke verzor ging van de militairen Ds van Aller (sec. Ds Radder). Bij de persoonlijke rondvraag komt de samenwerking tussen de Ned. Herv. Kerk van Eiker zee en de Geref. Kerk van Scharendijke ter sprake. Vragen hierover worden tot volle bevrediging beantwoord. Volgende vergadering D.V. 3 Febr. '54. Zierikzee is dan roepende kerk. Leden van het moderamen zullen dan zijn Ds Radder praeses, Ds Meijer scriba en Ds Nagelkerke assessor. Voor de Classis, J. H. Meijer, h.t. assessor. KORTE NOTULEN van de vergadering van de Classis Middelburg, 11 No vember 1953. 1. Ds Goumare opent, namens de roe pende kerk van Grijpskerke, de vergade ring op de gebruikelijke wijze. 2. Na onderzoek van de credentiebrie- ven neemt het moderamen plaatsDs v. d. Schaaf, praesesDs Streefkerk, scri ba I; Ds Meister, scriba II; Ds Pontier, assessor. 3. De praeses spreekt de wens uit, dat. het beroep, door de kerk van M'burg uit gebracht, onder Gods zegen, tot het ge wenste doel mag leiden! 4. De notulen worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. In de Korte No tulen, afgedrukt in de Kerkbode, blijkt een getal uit de „Richtlijnen predikants- tractementen" onjuist te zijn weergegeven. De juiste getallen inzake de kindergelden zijn: ƒ150,ƒ200,en ƒ300, 5. De copie van de aan Ds Schut ge zonden brief wordt voorgelezen. 6. Ingekomen zijn de mededelingen van de desbetreffende classes, dat aan Dr H. B. V. op grond van Art. 12 K.O. ont slag is verleend; dat Ds A. J. v. D. los gemaakt is en dat cand. G. M. overge gaan is naar de Ned. Plerv. Kerk. 7. De kerk van M'burg deelt mede, dat de boeken van de Penningmeester van de Evangelisatie-Deputaten zijn nagezien en in orde bevonden. De penningmeester wordt gedéchargeerd. 8. Ingekomen is een verzoek van Dr Oussoren aan de kerken, er wel voor te willen zorgen, dat inzake naar het buiten land vertrekkenden, goede attestaties wor den afgegeven. 9. Ingekomen zijn, van het Kerkelijk Bureau, de staten betreffende de gehou den collecten. 10. Ds Streefkerk rapporteert namens de Zendingsdeputatenbesloten wordt de posten van nog te ontvangen Zendings- gelden van de kerken van M. en V. af te boeken. 11. Ds Verschoor rapporteert namens de Evangelisatiedeputaten besloten wordt aan Ds Pontier te vragen, of hij bereid is de Evangelisatie in dienst van de Clas sis op zich te nemen. Ds P. antwoordt, dat hij in beginsel bereid is. 12. Ds Boon rapporteert over de grenskwestie VeereGapinge. Besloten wordt de grens te laten, zoals deze nu is. 13. De vacaturebeurten worden gere geld. 14. De instructie van de kerk van St. L. eveneens inzake het opnieuw behandelen van het „rapport predikanttractementen" wordt bij meerderheid van stemmen ver worpen. 15. De rondvraag naar Art. 49 K.O. levert niets op. 16. Bij de persoonlijke rondvraag deelt Ds Streefkerk mede, dat er D.V. 14 Jan. a.s. weder een Recrutendag zal worden gehouden. Ds Jager deelt mede, dat het nieuwe kerkgebouw van Vrouwenpolder a.s. Donderdag 19 Nov. in 'gebruik zal worden genomen. De praeses zal de Clas sis vertegenwoordigen. 17. De praeses eindigt met dankzeg ging. Namens de Classis voornoemd, G. J. Pontier, assessor. KORT VERSLAG Classis Tholen 11 November 1953. 1. Ds Baaijen treedt op als Praeses, waar Ds v. d. Stoel wegens ziekte verhin derd is. Gods Woord wordt gelezen en een Psalm gezongen en gebeden om Gods zegen. 2. De Voorzitter spreekt de wens uit, dat de vergadering een goed verloop heb- be, dat Ds v. d. Stoel spoedig herstelle, dat Anna Jacoba Polder haar pogingen, om te komen tot het bezit van een eigen D. d. W., bekroond moge zien. 3. Enkele broeders tonen uit de uit de credentiebrieven, dat Poortvliet, wegens Dankdag, slechts door één afgev. verte genwoordigd is, dat Tholen een oud. en diaken afvaardigde en dat Krabbendijke een instructie heeft. 4. De scriba, br. Versluys, leest de notulen. Zonder bezwaar vastgesteld. 5. Ingekomen stukken a. Staten der collecten van A.K.B. b. Br. Looyinga van Poortvliet ziet zich, wegens vertrek, genoopt te bedan ken als Dep. voor de Sur. Zending. Ds Koning wordt aangewezen en br. L. zeer bedankt voor zijn arbeid. c. Cl. Amersfoort meldt, dat Dr Visser uit Spakenburg uit zijn ambt werd onthe ven. Met ontroering kennis van genomen. d. Cl. Coevorden deelt mee, dat Ds v. d. D. te Coevorden van die gemeente is losgemaakt. Met droefheid kennis van genomen. e. Cl. 's-Gravenhage vermeldt, dat cand. Molenaar te Delft overging tot de N. H. Kerk. f. Br. Baayen van B. op Z. neemt be noeming tot Cl. Dep. voor 't werk onder de schippers aan. g. Lijst van diensten der Geref. pred. in ziekenhuis te B. op Z. Een regeling wordt getroffen. 6. De instructie van Krabbendijke be helst een verzoek om voorziening in de D. W. en 't benoemen van een consulent tijdens afwezigheid van Ds Besselaar, die voor een jaar als veldprediker hoopt werk zaam te zijn. Ds Koning wordt als consu lent aangewezen. 7. Rapporten behoeven niet te worden uitgebracht. 8. Rondvraag naar Art. 41 K.O. le vert niets op. 9. Navraag wordt gedaan naar enkele niet gehouden of gehalveerde collecten. Blijkt, dat enkele collecten niet konden worden gehouden wegens evacuatie. 10. Vacaturebeurten worden geregeld: Anna Jacoba Polder: Dec. Ds v. Hal sema; Ja.n. Ds Baaijen; Febr. Ds Koning; Maart Ds v. d. Stoel April Ds Besselaar. Krabbendijke: Febr. Ds v. Halsema; Maart Ds Baaijen; April Ds v. d. Stoel; Mei Ds Koning. 11De boeken der onderscheiden quaes tores zullen voortaan worden nagezien door de resp. kerkeraden, die dan op de Classis daarvan zullen rapporteren. 12. Volgende vergadering D.V. 3 Febr. 1954. Praeses Ds v. d. Stoel; Assessor Ds Baaijen. 13. Nadat de Assessor is voorgegaan in dankzegging, sluit de Praeses de ver gadering. Op last der Classis, A. Koning. CLASSIS GOES Geen coetus op Maandag 30 November, maar wel Maandag 7 December in de pastorie aan de Oostwal te Goes. Van Heiningen. CLASSIS MIDDELBURG. In verband met de emeritaatsaanvrage van Ds G. J. Pontier te DomburgWest kapelle worden de kerken der Classis op geroepen tot een vergadering op Woens dag 9 Dec. a.s., des morgens om TIEN uur in het Jeugdgebouw der Geref. Kerk, Singelstraat 15 te Middelburg, Namens de roepende kerk van Koudekerke, A. Elshout, Praeses. A. van Vlaanderen, Scriba. V errassingen. Nauwelijks moeten N.N. te Z. en N.N.. te B. mijn „Weer 'n kink in de kabel heb ben gelezen, of zij zonden mij respectieve lijk 50,en 100,„ter bemoediging" voor de nog ontbrekende kerkbanken van Axel. Dat noem ik spontaan. Hartelijk dank. Ik kon het niet eer vermelden. 23 Nov. '53. D. J. C.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3