PREDIKBEURTEN Kerknieuws LllOTMülL CLASSIS MIDDELBURG. ZONDAG 15 NOVEMBER 1953 Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 21 2 uur Ds Y. v. d. Woude te Andijk 5 uur Ds Y. v. d. Woude Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds Y. v. d. Woude 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 21 Collecte verstrooiden buitenland en geest, verzorging militairen. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds J. C. Streefkerk Arnemuiden 9 en 2 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Ds G. J. Pontier, 2.30 uur Leesdienst. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. .Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Ds S. van Wouwe. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds J. H. Meijer te Haamstede Serooskerke 10 uur Ds S. v. Wouwe, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 9.30 en 4 uur Ds O. Jager 19 November, avond 7 uur Ds O. Jager, Ingebruikneming nieuw kerkgebouw. Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds G. J. Pontier. Collecte Restauratiefonds. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Dankdag Donderdag 19 Nov. 10 uur Ds L. Ringnalda 2.30 uur Ds D. Middelkoop 6 uur Evangelisatie-samenkomst Axel 10 en 3 uur Ds J. v. d. Berg te Ermelo Breskens 10 en 3 uur Ds A. Verschoor te Vlissingen Hoek 10 en 2.30 uur Cand. van der Veen te Groningen Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 3.30 uur Ds D. J. Couvée CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Ds J. v. d. Veen, 2.30 uur Ds Wiersinga. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Collecte 's-Gravenpolder 10 en 2 uur Ds J. v. d. Leek Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds L. v. d. Linde te Rijnsburg Kapelle 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.30 uur Ds Wiersinga, 2.30 uur Ds J. v. d. Veen. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. v. d. Leek. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds Heusebroek te Amsterdam Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds K. W. Dercksen te Maassluis Hoogerheide 2.30 uur Ds K. W. Dercksen Krabbendijke 9:30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijens Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. H. van Halsema. Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 40 Colijnsplaat 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds H. M. Kuitert Dankdag 18 Nov. 10 uur Ds J. H. Meijer 3 uur Ds Y. J. Tiemersma Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds H. M. Kuitert Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds A. P. Nauta Ned. Herv. Pred. Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds A. S. Timmer te Rotterdam Schuddebeurs (lokaal Zondagsschool) 2.30 u. Ds Y. J. Tiemersma Renesse gehaald en naar Scharendijke gebracht. Dat betekent voor ons, dat we elke Zaterdag de school tot kerk moeten omtoveren, en elke Maandag de kerk weer tot school. Dat is een heel karwei, en ver oorzaakt veel last. Maar we zijn dank baar, dat we tenminste nog wat hebben, en dat het schoolbestuur ons tot zover de Zondagse beschikking over haar gebouw gegeven heeft. Krijg ik dat is mijn slotopmerking zo spoedig mogelijk uw adreswijziging, zodra U in een barak of noodwoning ge trokken bent? Allen vanuit de pastorie hartelijk ge groet, Uw H. M. Kuitert. GEREF. KERK ZIERIKZEE. Adres: Ds Y. J. Tiemersma, Het Vrije A 202, Tel. 392, Zierikzee. Geliefden in onze Here Jezus Christus, Radio en pers hebben het de wereld al over geroepen: Ouwerkerk is afgeslo ten Een diepe bevrediging moet dit zijn voor de verantwoordelijke ingenieurs en andere vaklieden, die indertijd bij de grote mislukking hun neerslachtigheid niet verborgen konden houden. De tegenstelling was toen ook wel heel erg pijnlijk: Schelphoek gehuld in een overwinningsroes Ouwerkerk prac- tisch in de rouw. Ik meen dat als overwinning Ouwer kerk diep in het geheugen geprent zal blijven. De boeiende radioreportage heeft het hele land mee doen leven en wij die de dichting van dichtbij konden zien, zullen nooit vergeten de spanning, die in al dat gewirwar van ijverige vaartuigen zicht baar en voelbaar was. In het roodachtige schijnsel van natri- umlampen zagen we sleepbotenschroeven hun duizenden pk door het water malen in een gestadige druk tegen een drijvend flatgebouw, dat caisson genoemd wordt. De eerste aanblik in het schemerdonker deed Ouwerkerk voorkomen als een we reldhavenstad Geflonker van zoveel lam pen, gepuf van sleepboten zonder tal, fluitsignalen, schreeuwende commando's, actieve politie manoeuvrerend met hun ranke vaartuigen. Beroepen te Middelburg: T. J. Hagen te Lemelerveld te Aduard, H. Brink man te Rijssen te Harlingen, A. J. van Sluys te 's-Gravnhage-W. te Zwartebroek, J. Vlaming te Echten te Pernis (vac. W. de Graaf), H. R. Zijl stra te Wilnis. Aangenomen naar Dedemsvaart, A. Schweitzer te Idskenhuizen -naar Gro ningen (vac. R. Ypma), A. Broek te Onstwedde en (vac. 8e pred. pl.), L. Zwanenburg te Schoonebeek naar Kralingseveer, Dr H. M. Matter te Gies- sendam-N ederhardinxveld. Bedankt voor Bierum, Joh. Lever te Sybrandaburen voor Doorn, L. Zwa nenburg te Schoonebeek voor Laren (N.H.), J. Couvée te Roodeschool voor Vlaardingen (vac. H. Th. van An- del), J. van Leeuwen te Oudemirdum. Ds Wvan Dijk, emeritus-predikant en hulpprediker te Baambrugge, heeft een benoeming als geestelijk verzorger van het sanatorium „Sonnevanck" te Harder wijk aangenomen. Naar wij vernemen heeft de Synode van de Ref. Churches te Sydney het be roep van de kerk van Dandenong c.a. op Ds G. J. Sybesma te Vinkeveen uitge- gracht, onwettig verklaard. Alle kerken van Melbourne hebben nu gezamenlijk beroepen Ds P. H. Pellecaan te Brisbane (voorheen te Maassluis). Afscheid en intrede. Na bevestiging door Ds C. von Meyenfeldt van Alkmaar met Mare. 42628, deed cand. D. Bar- ten, gekomen van Noord-Scharwoude, in trede te Holwerd met Joh. 10:11. Cand. B. Boelens te Utrecht is voorne mens 22 Nov. a.s. intrede te doen te Del den na bevestiging door Ds D. Veenhui- zen van Utrecht. Ds R. J. de Jong is voornemens 24 Jan. afscheid te nemen van Harlingen, om 7 Febr. d.o.v. intrede te doen te Winschoten. Examens. Peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten cand. W. C. v. Hat- tem te Katlijk, beroepen predikant te Wolvega met standplaats Noordwolde. Praeparatoir geëxamineerd en beroep baar verklaard door de classisBreukelen Han Bing Kong te Uithoorn, cand. aan de V.U. 's-Gravenhage, D. Pasman Jr., te 's-Gravenhage, Ieplaan 121, tel. 392697; Zierikzee, J. Plug, Amstelveenseweg 37 te Amsterdam-Z., cand. aan de V.U. Bei de laatstgenoemden zullen een e.v. beroep terstond in overweging nemen. Dokkum. De kerkeraad besloot na Van het ogenblik af dat de beweging van de Phoenix-caisson duidelijk zicht baar werd, werd het van alle dichtbevolk te passagiersboten een gespannen kijken naar dit reusachtige lichaam, de drijvende kolos. Kleine figuurtjes renden heen en weer op dit gevaarte, dat in het laatste stadium vervaarlijke hellingen maakte. Toen was het doodstil. De deur sloot, de daling begon, het fluitconcert deed trom melvliezen haast scheuren: 6 November 11.56 uur Schouwen-Duiveland afge sloten. Met naar schatting 1600 mensen heb ben we in de Grote Kerk de Here ge dankt voor Zijn goedheid, door Psalm 93 en Psalm 103 te laten spreken. Het was zeer verblijdend, dat op deze manier de afsluiting kon gevierd. En zeer bijzonder zal het voor de vele evacué's een blijd schap zijn geweest, dat zij door de radio ook deze dienst hebben kunnen volgen. Zondag hebben we afscheid genomen van Co Bom, die Donderdag 12 Nov. de reis naar Canada hoopt te ondernemen. Ook haar hebben we, evenals de familie Kloet, een Bijbel in de Engelse taal aan geboden namens de gemeente. Moge de Here haar weg voorspoedig maken. Adreslijst: Wed. Timmermanden Haan, Kloetinge, naar Zierikzee, Kerkplein 69. Allen weer het beste toegewenst en nu weer met meer moed de toekomst tege moet. Met hartelijke groet, Y. J. Tiemersma. 5e verantwoording van ontvangen bij dragen en giftenal of niet met een speciale bestemming B. te Z. 40,—, via brievenbus boek houder 50,V. te V. 20,J. te Z. 10,—, C. te R. 25.—, S. te A. 10,—, M. te S. 25,—, V. te Z. 25,—, C. te A. 5,F. te Z. 40,S. te Z. 5,—, P. te Z. 10,— en B. te Z. 20,—. Totaal 285, In bovenstaande verantwoording zijn niet begrepen de tegen afgifte van kwi tantie aan huis geïnde bedragen, noch de tegen afgifte van kwitantie op het zit-uur afgedragen bijdragen. J. W. van den Doel. langdurige discussie vier Zondagen per jaar een dienst in de Friese taal te doen houden. Gouda. Onder grote belangstelling is een Geref. verenigingsgebouw, onder gebracht in het v.m. huis van de kamer van koophandel, officiéél in gebruik ge nomen. Het gebouw bevat vijf vergader zalen, waarvan de grootste op de tweede verdieping is gelegen, benevens een con ciërgewoning. Bij de officiële ingebruik neming hebben het woord gevoerd de he ren N. v. d. Meeberg, voorzitter van de commissie ad hoc, Ds A. Nijhuis, die als voorzitter van de kerkeraad de officiële opening verrichtte, wethouder E. A. Po- let, als loco-burgemeester, N. Mobach, namens de busjeshouders, J. W. Eggink, een van de oudste medewerkers, die na mens de jeugdverenigingen een voorzit tershamer aanbood, J. P. de Kleijn, vroe ger jeugdouderling, die een portret van Dr H. Colijn aanbood, Ds J. Kapteijn van Reeuwijk, afgevaardigde van de clas sis Gouda, N. Couprie, die namens de mannenvereniging een boekwerk offreer de. Leeuwarden. De kerkeraad hield zich langdurig bezig met de bespreking van de voortgang van het evangelisatie werk en de stichting van een zevende pre dikantsplaats, zulks naar aanleiding van de vac. van Ds C. Mak. In principe werd aan de evangelisatiecommissie toegestaan te komen met voorstellen inzake de be noeming van een evangeliste. De nood zakelijkheid van een zevende predikant werd met algemene stemmen uitgespro ken, want er zijn wijken met 1600 zielen. Maar dan moet de gemeente financiëel geactiveerd worden, waarom op 14 Dec. in alle kerkgebouwen voorlichtingsverga deringen zullen worden gehouden. Naaldwijk. Op voorstel van de com missie van beheer besloot de kerkeraad een studiecommissie te benoemen, die zal komen met richtlijnen voor het beheer van de stoffelijke goederen de e.k. 25 jaar. Onstwedde. De kerkeraad besloot de bid- en dankdagen te vervangen door een bid- en dankuur in de avond. Hij deed dit met algemene stemmen, wijl hij van oordeel is, dat bij de huidige ontwik keling van het leven men op z'n eentje die dag niet kan vasthouden, wat duidelijk door het slechte kerkbezoek in beide dien sten gedemonstreerd wordt. Overschie. De bouw van de nieuwe achtkantige kerk met 842 plaatsen vordert uitstekend en reeds vier maanden nadat de eerste paal geslagen werd, kon de vlag in top gehezen worden. Bij deze plechtig- i i heid las Ds Joh. Ribberink tevoren een gedeelte van Ps. 84. Mevr. Ribberink hees de vlag. De voorzitter van de bouwcom missie reikte aan de arbeiders elk een kleine gift uit als bewijs van erkentelijk heid. Over drie maanden hoopt men de kerk gereed te hebben. ZENDINGSBERICHT. Deputaten voor de Zending onder de Chinezen en Oosterlingen in ons land de len aan Kerkeraden en Classes mede, dat in de plaats van wijlen Dr Th. Ruys Jr. als scriba is aangewezen: Ds J. Plomp, Rijn en Schiekade 9 te Leiden. Adriaan van Boven. Heilige gezangen. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. Dit is een Nederlandse berijming van een aantal liederen, eens in het Frans be rijmd door Beza. In een woord vooraf wijst de schrijver er op, dat de bedoeling van Beza, ook van Calvijn, geweest is, zulke liederen naast de psalmen in de eredienst te gebruiken. Berijmde Schriftgedeelten. Het is er niet van gekomen. Door deze uitgave kunnen wij er mede kennis maken, en dat zijn deze liederen alleszins waard. 1 Van dezelfde schrijver een proeve van berijming van 15 Psalmen. De een spreekt meer aan dan de ander. Zou het zover kunnen komen, dank zij de verschillende „proeven", de laatste jaren aangeboden, dat de kerken gezamenlijk komen tot éne, nieuwe, Psalmberijming, die algemeen wordt aanvaard? Ook deze uitgave is van J. H. Kok, N.V., Kampen. C. St. Dr. K. Dijk. Over de laatste dingen. Het einde der eeuwen. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. Dit is het tweede deel in de trilogie, welke Prof. Dijk ons denkt te geven over het onderwerp: de laatste dingen. Het handelt over het laatste uur, de dag des Heren. In- verband daarmee komt het Chiliaanse uitvoerig ter sprake, alsmede de toekomst van Israël. Een onderwerp, dat tegenwoordig nog al eens genoemd wordt. Wij menen, dat de beschouwingen van Prof. Dijk exegetisch wél zo goed ver antwoord zijn, dan wat door verschillende anderen hierover opgemerkt is. Dit is een belangrijk werk, over een onderwerp, dat de belangstelling wel meer mocht hebben, dan soms het geval is. Le zing en overdenking dezer studie kunnen ons geestelijk rijker maken. Ongetwijfeld krijgt dit boek onder de populaire dog matische studies een voorname plaats. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3