PREDIKBEURTEN Kerknieuws ILECSTMBLL Officiële Berichten Het Evangelie in de Cafézaal ZONDAG 25 OCTOBER 1953 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. W. Slingenberg te Oosterbeek. 2 uur Ds P. Hainjé 5 uur Ds N. J. Hommes te Hillegersberg Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. Hainjé 5 uur Ds J. W. Slingenberg Collecte arbeid IJsselmeer en arbeid Koopvaardij. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds G. J. Pontier Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds A. G. van der Stoel te Bergen op Zoom Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. Verschoor. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Ds C. van Nes. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout, Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 9.30 uur Ds C. van Nes, 2.30 uur Ds W. J. Meister. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds N. J. Hommes Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlis sing en 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Vrouwenpolder 2 en 7 uur Ds O. Jager Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds W. S. Pontier, em. pred. te Maasdijk Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Brèskens 10 en 3 uur Ds Th. Rienks Hoek 10 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds P. van Strien te Delft Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 en 3.30 uur Ds L. Ringnalda CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 21 Collecte Emigratie. 's-Gravenpolder 9.30 uur Leesdienst, 5.30 uur Ds A. Veldhuijzen Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. van der Leek Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Bed. H. Av. en Dankz. Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds Wiersinga Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, voormiddag H. Cath. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. P. van Zuthem te Zwolle Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. Ds B. A. Bos, Legerpredikant te Breda Hoogerheide 2.30 uur Ds B. A. Bos Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Rilland-B ath 10 en 2.30 uur Ds A. C. Baai jen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. H. van Halsema. Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE, Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds Y. J. Tïemersma Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 36 en 37 Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder, Bed. H. Av. en Dankz. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds A. P. Nauta Ned. Herv. pred. Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke, voorm. Voorber. H. Av. door de Naam des Heren worden groot gemaakt, Zijn Koninkrijk gebouwd en Zijn Kerk bevestigd. Maareen leven in de vreze des Heren gaat niet zo maar, zo maar. Het kan alleen met een verootmoedigd hart, dat in belijdenis van eigen onwaardigheid en onmacht, alles van de Here verwacht. Dan geeft de Here ons ook de kracht en de genade om onze roeping te vervullen voor ons en onze kinderen enwat vreê heeft elk die Zijne wet bemint. Met hartelijke groeten en in deze tijd van misschien voor velen wel vele evacua tie-zorgen de Here bevolen, Namens de kerkeraad, j. M. de Waal, Scriba. Bruinisse, October 1953. P.S. In de vorige brief stond een sto rende fout in een der laatste zinnen. Deze zin begint met ,,'t Is goed" enz. en moet luiden't Is goed, omdat uit Zijn Godde lijk, vaak ondoorgrondelijk doen, toch Zijn niet te peilen liefde spreekt, enz. SCHARENDIJKE. Lieve Broeders en Zusters, Gister was het voor onze gemeente weer een bijzondere Zondag. Ik schrijf over deze dingen meestal maar uitvoerig, omdat het grootste deel van onze gemeen te alles van „horen zeggen" hebben moet. En ik zou toch graag willen, dat we mede leven met elkaar. Het bijzondere van de afgelopen Zon dag was de bevestiging van ambtsdragers. Als ouderling br. B. J. bij de Vaate Jzn, en als diakenen de broeders D. de Jonge en Jac. van der Wekken. We hebben al te lang met een incomplete kerkeraad ge zeten, om deze broeders niet met grote blijdschap te ontvangen. Ze duiken trou wens meteen in het werk, want de eerste avond na hun bevestiging is er al weel een dringende kerkeraadsvergadering no dig. Ik hoop intussen, dat niet alleen de broeders zelf en de kerkeraad met blijd schap verder samengaan. Ik hoop vooral dat heel onze gemeente hen draagt in haar gebeden. Vroeger kon een ouderlingschap of een diakenambt nog wel eens op een erebaantje lijken: vandaag is het een „werk-baan". Er is ontzaggelijk veel te doen en te bedenken. En al is dan de dienst aan Christus en aan Zijn kerk de mooiste dienst van ons leven, u moet deze broeders niet de kans geven, dat ze moe deloos worden. Dat moet u verhinderen door uw gebed. Als Scharendijke bidt,, komt het met het kerkelijk leven best in orde. Daar staat onze Heiland borg voor. In verband hiermee wil ik nog even iets zeggen aan de geëvacueerden in de Westhoek. Het is weliswaar al vaker ge zegd, maar hetzelfde te schrijven, is mij niet verdrietig en u leerzaamde geëvacu eerden in de Westhoek worden dus ver zorgd door onze eigen kerkeraad. U hebt daar in de Westhoek dus niets met de ker keraad van Haamstede te maken, dan en kel deze broeders vriendelijk aan te kij ken en goeiendag te zeggen. Maar opzicht en tucht hebben zij niet. Dat heeft uw eigen kerkeraad. En bijzonder de broeders J. van de Panne in Westen Schouwen en B. J. bij de Vaate in Haamstede zijn de verbindingsschakel tussen u en uw ker keraad. De catechisaties draaien nu op volle toe ren. Ik heb van Ds Meijer (die moet u, tussen twee haakjes, meer dan vriendelijk aankijken) geen klachten over mijn cate chisanten gehoord. En op Scharendijke hebben we nu ook een flink „krootje". Over „Kerkherstel" heb ik weer goed nieuws, d.w.z. een heel rijtje giften. Van een gezin uit Scharendijke 25, Van een zuster uit Haamstede 10, Via broeder Scholten 25,Van N.N. in de collecte 3,50. Van een zuster uit Renesse 2,Van een broeder en zuster uit Scharendijke ƒ25,Zelfs komen er giften binnen van mensen, die niet bij onze gemeente horen, maar toch meele ven. Zulk soort medeleven doet ons als Scharendijkers bijzonder goed! Uit Bruinisse, van een vroegere inwo ner van ons dorp, B. en D., ƒ25,En van een medelezer uit Sliedrecht 20, Nou, vindt U het ook niet reusachtig? Tenslotte nog een collecte. In Scharen dijke hebben we als kerkeraad de H.A.- collecte bestemd voor „Kerkherstel", om dat dat fonds vandaag alles nodig heeft. Het bedrag was 57,47. Het bedrag van de middagdienst was voor Eikerzee be stemd. Nu, de kerkeraad hoopt maar, dat uw portemonnaie en uw hart dicht bij elkaar liggen. Dan spreken deze cijfers ook al weer duidelijke taal. Aan 't eind van de week hoop ik enkele eyacué's in Holland te bezoeken. Alle broeders en zusters uit Scharen dijke groeten U. Uw H. M. Kuitert. GEREF. KERK ZIERIKZEE. Adres: Ds Y. J. Tiemersma, Het Vrije A 202, Tel. 392, Zierikzee. Geliefden in onze Here Jezus Christus, Wat een zegen dat we de laatste weken zulk kalm weer hebben Na de rumoerige zomer zal nu blijken, dat er in de tijd van de herfststormen nog het meest vlot gewerkt kan worden. Zo zien we hoe weinig ver de mens komt met zijn voorstelling van de gang van zaken. De arbeid is nu geconcentreerd op Ouwerkerk en op deze manier is er een goede verwachting voor het slagen van dit karwei. Hoogstens kan de morgenmist wat ver traging geven in de aanvoer, maar het wa ter is als een spiegelglad meer, zonder boosaardigheid. Gestaag zakt het peil in de Schouwenpolder en zo langzamerhand zal voor de dag komen wat het water nu meer dan een half jaar verborgen heeft gehouden. Zondag mochten we weer het Heilig Avondmaal vieren. We hebben er ons op voorbereid door te luisteren naar de roep van de Here Zelf„Zoekt de Here, terwijl Hij te vin den is, roept Hem aan terwijl Hij nabij is. Beschamend en vertroostend dit roepen van God om de liefde van Zijn kinderen. „Want Hij vergeeft menigvuldiglijk Daarom is het mogelijk te naderen tot Hem en de Heilige Disch. „Duizendmalen meer verduldig, dan dat ik boosaardig ben" zong Guido Gezelle en daarom kan het nog, daarom is het nog de dag der zaligheid. De derde ge dachte, ontleend aan Jesaja 55, bond ons weer aan de belofte waarmee we het mo gen doen in dit leven: „Met blijdschap zult gij uittrekken en met vrede voortge- leid worden. Naarmate we beter inzicht hebben in de slavernij van de zonde en gekweld worden door de beklemming, die zonde en dood met zich meebrengen, naar die mate moet de vreugderoep van deze pro fetie het hart verkwikken en de ijver in de strijd ondersteunen. In de avonddienst hebben we afscheid genomen van ouderling Kloet met zijn vrouw en kinderen. Dit gezin is als elftal op reis naar Ca nada Een nieuw bestaan opbouwen. Geen kleinigheid zo'n afscheid, en geen geringe zaak zulk een nieuwe verantwoor delijkheid. Moge de bede uit Psalm 121:4, die we gezongen hebben bij dit afscheid, voor hen allen een blijvende begeleiding- van hun leven zijn. Zr Wed. van der Schans mocht in Vlaardingen het ziekenhuis weer verlaten. We verheugen ons met haar en hopen op een voorspoedig verder herstel. Ten behoeve van eilandherstellers en de bevolking hebben we Donderdagavond 22 Oct. de eerste zangavond van geeste lijke liederen. Samenzang is een vorm van ontspanning, die van grote betekenis is. We hopen, dat deze maandelijkse avonden aan het doel mogen beantwoorden'. De tweede vindt D.V. plaats op Donderdag avond 19 Nov. ook in de Grote Kerk. Kerkelijke stand: Gedoopt 18 Oct.Johanna, dochter van br. P. W. van der Heiden en zr. J. van der Heidenvan Boven, geboren 17 Oc tober 1953. Vertrokken met bel. att. naar de Geref. Kerk te Haamstede: zr. P. C. Kloet Pimmelaar met 3 gedoopte kinderen. Met bel. att. naar de Chr. Ref. Church te St. Anns: br. en zr. J. D. Kloet en P. J. KloetScherff met 9 gedoopte kinderen. Voorlopig adresc/o Mr T. Marrum, St. Anns - Ontario, Canada. Met doopattest naar de Geref. Kerk te Amersfoort: Ja coba Cornelia Coumou. Adres: Lange- straat 91, Amersfoort. Ingekomen met bel. att. van de Geref. Kerk van Haamstede: br. en zr. J. Hol lander en G. E. HollanderVos met 1 gedoopt kind. AdresWoonark B 3946, Oude Haven bij de brug, Zierikzee. Allen weer het beste toegewenst en Gode bevolen. Y. J. Tiemersma. De Gereformeerde Kerk in Roosendaal houdt elke Zondagmiddag een kerkdienst in Oudenbosch. U weet wel, die Roomse plaats in Noord-Brabant, met die twee machtige kerkkoepels, die aan de St. Pie- ter van Rome doen denken. Voorheen mochten wij de Ned. Herv. Kerk aldaar gebruiken, maar de vergunning daartoe werd ingetrokken. We zijn nu aangewe zen op een café, dat kort geleden vrij kwam. Deze diensten worden gemiddeld door 27 personen bezocht, waarvan tien lid on zer gemeente zijn. Nu zouden wij graag de beschikking willen hebben over een eenvoudig orgel, en een kachel, die een ruimte van 200 kubieke meter naar be horen kan verwarmen. Wie kan en wil ons helpen? Graag be richt aan de Scriba der Geref. Kerk te Roosendaal: A. van der Weij, Water straat 56. Tweetal te Amsterdam-C., J. G. Mar seille te Groningen en G. R. Visser te Rotterdam-Z. Beroepen te Bergentheim en te Bozum, Th. Vollenhoven, cand. te Amsterdam te Bierum, Joh. Lever te Sybrandaburen te Dedemsvaart, A. Schweitzer te Ids- kenhuizen te Groningen (vac. R. Yp- ma), A. Broek te Onstwedde en (vac. 8e pred. pl.), L. Zwanenburg te Schoone- beek te Hemelum, A. M. Franssen, cand. te Finsterwolde te Schagen, J. A. Wapenaar, cand. te Zwolle. Aangenomen naar H.ollum op Ameland, F. v. Zuthem, cand. te Zwolle. Bedankt voor Paramaribo, C. Glaubitz te Hallum voor Voorburg (vac. J. H. Mulder), G. R. Visser te Rotterdam-Z. G. Midder. Een vrouw te veel. Uitg. Victorie-reeks, Baarn. Het boek laat zich wel prettig lezen. Een oudejaarsavond in een ziekenhuis, en daaromheen groepeert de schrijver aller lei gebeurtenissen. Wat het verhaal zelf betreft, zijn er wel enkele onwaarschijn lijkheden. Maar, de manier, waarop alles beschreven wordt, is van dien aard, dat ge het gemakkelijk uitleest. Of de titel de inhoud dekt? Bekijkt u het maar eens. C. St. CLASSIS MIDDELBURG. Inning bijdragen Em. kas Art. 13 K.Ö. 4e kw. 1953. volgens de door Provinciale Deputaten gewijzigde begroting. Gewone Reserve- dienst fonds 189,23 55,12 54,07 15,75 63,08 18,37 171,22 49,88 243,31 70,88 144,18 42,- 198,24 57,75 1018,26 296,63 171,22 49,88 288,35 84, 360,45 105, 135,17 34,12 468,58 136,50 81,09 23,62 36,05 10,50 3622,50 1050,— A. Pouwer, Deputaat Art. 13 K.O. Middelburg, October 1953. Seisstraat 29. Arnemuidn SA Domburg m Gapinge IA Grijpskerke 4K Koudekerke GA St. Laurens 4 Meliskerke 534 Middelburg 28A Oostkapelle 4 A Serooskerke 8 O. en W. Souburg 10 Veere SA Vlissingen 13 Vrouwenpolder 234 Westkapelle 1

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3