Kerknieuws Officiële Berichten ILBESTMBIL PREDIKBEURTEN Holland 5,voor de kerk en 2,50 voor de Kerkbode. Voor de zending 5, Over Schouwen: het water zakt lang zaam, maar zeker. Doch vooral langzaam. Alle pompen malen nog niet, hoe onbe grijpelijk dat voor ons ook is. Maar ja, wie kan tegenwoordig alles begrijpen? Ik kan in ieder geval een paar stoppels voor mijn huis zien. Maar met de motor boot vaart men nog rustig naar Eikerzee en Loperskapelle. Laat uw hart nog maar geduldig we zen, „in de Heer gerust", zoals Ps 33 zegt. Uw H. M. Kuitert. GEREF. KERK ZIERIKZEE. Adres: Ds Y. J. Tiemersma, Het Vrije A 202, Tel. 392, Zierikzee. Geliefden in onze Here Jezus Christus Een zware slag trof ons vorige week door het bericht, dat Jan Koster, de oud ste zoon van br. en zr. KosterNaeije, Steiltjesstraat 92, was overleden. Als me disch student had hij zijn verblijf in Lei den. Woensdagavond ging hij per trein naar zijn verloofde te Rotterdam en nog voordat Den Haag in zicht was leefde hij al niet meer. Niets was er die dag aan hem te mer ken geweest. Opgewekt zijn werk gedaan. In dezelfde stemming naar het station en toen ineens het einde. Onbegrijpelijk voor zijn vrienden in Leiden. Heel erg moeilijk te verwerken voor zijn ouders, zijn verloofde, zijn broers en verdere verwanten. Diezelfde avond zaten we met een deel van onze jeugd te luisteren naar de radio uitzending voor de jeugd. Je kunt het je niet voorstellen hoe plot seling het gesproken woord een totaal an dere klank krijgt tegen deze achtergrond. Vandaag hebben we hem begraven. Wat is het moeilijk geplaatst te worden bij de dood van een jong mens, hij zou juist Zaterdag 25 jaar geworden zijn, van wie alles nog sprak van verwachting, van ontplooiing. Ik weet het. Nooit komen we klaar in dit leven, en nooit kunnen we zeggen: nu is het genoeg. God alleen weet wanneer het onze tijd is en Hij alleen kan ons leven brengen tot de vervulling. De zekerheid, dat Jezus moest geboren worden om ons'leven een begin en een voltooiing te geven, die ze kerheid brengt troost. Deze Heiland kan ook alleen de zwaar beproefde familie en verloofde bijstaan in het worstelen met dit.raadsel. In zijn vriendenkring te Leiden en hier wordt voor hen gebeden en dat is ook het beste wat we kunnen doen. Hierbij willen we het ditmaal laten. Adreslijst: Wed. J. BootStouten, Groningen, naar Zierikzee, Kerkplein 430. A. L. de Graaf en Wed. Janse, Doorn, naar Zierikzee, Platteweg, barak 6. W. Kristelijn, Bodegraven, naar Zierik zee, Hofferplein 150. A. Potappel, Koudekerke, naar Zierikzee, Kraanplein 443. A. Stoutjesdijk, Oud-Vossemeer, naar Zierikzee, Slabberswerf 51. A. C. Tanis, Amersfoort, naar Zierikzee, Beijersdijk, barak 93. L. van Strien, naar Ravenstraat 410, Zie rikzee. M. bij de Vaate, Haarlem, naar Zierik zee, Kerkplein 421. L. van der Wekken, naar Platteweg, ba rak 20, Zierikzee. Adreslijst: Wed. J. BootStouten, Groningen, naar Zierikzee, Kerkplein 430. A. L. de Graaf en Wed. Janse, Doorn, naar Zierikzee, Platteweg, barak 6. W. Kristelyn, Bodegraven, naar Zierik zee, Plofferplein 1. A. Potappel, Koudekerke, naar Zierikzee, Kraanplein 443. A. Stout jesdijk, Oud Vossemeer, naar Zierikzee, Slabberswerf 51. A. C. Tanis, Amersfoort, naar Zierikzee, Beijersdijk, barak 93. L. van Strien, naar Ravenstraat 410, Zie rikzee. M. bij de Vaate, Haarlem, naar Zierik zee, Kerkplein 421. L. van der Wekken, naar Platteweg barak 20, Zierikzee. Allen weer het beste toegewenst en Gode bevolen. Y. J. Tiemersma. Tweetal te Voorthuizen, J. T. Bakker te Oude- en Nieuwe Bildtzijl en C. Ch. Griffioen te Willemstad. Beroepen te Bergentheim, A. I. de Graaf, cand. te Zeist te Boskoop, A. Broek te Onstwedde te Doesburg, P. Uidam te De Glind (U.) te Lekker- kerk, C. Vroon, cand. te Utrecht te Maasdijk, C. Ch. Griffioen te Willemstad te St. Pancras, Th. Vollenhoven, cand. te Amsterdam. Aangenomen .naar Bennebroek, C. Klapwijk, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor Gouda (vac. W. v. Dijk), G. Meynen te Hilversum voor Hij- laard, Molenaarsgraaf-Brandwijk, Val- kenswaard en voor Wateringen, C. Klap wijk, cand. te 's-Gravenhage voor Kla- zienaveen, G. Haaksma te Smilde. Tweetallen te Groningen (2 vac.), G. Leene te Deventer en L. Zwanenburg te Schoonebeek en A. Broek te Onstwedde en H. de Moor te Enschedé. Beroepen te Nederhorst den Berg, D. C. Los te Stellendam te Sydney (Australië) (Ref. Church) (2e pred. pl.) en te Woubrugge, A. I. de Graaf, cand. te Zeist te Voorthuizen, C. Ch. Grif fioen te Willemstad. Aangenomen naar Munnekenzijl, W. P. J. Zwerver te Ferwerd naar Sydney (Australië) (Ref. Church) (2e pred. pl.), A. I. de Graaf, cand. te Zeist naar Winschoten, R. J. de Jong te Harlingen. Bedankt voor Anna Jacobapolder, Ber gentheim en voor Woubrugge, A. I. de Graaf, cand. te Zeist voor Bant (N.O.P.), Th. Rienks te Schoondijke voor Boskoop, A. Broek te Onstwedde. Ds Jv. Henten, a.s. emeritus pre dikant te Nieuwe Pekela, heeft de benoe ming tot hulpprediker te Linschoten aan genomen. ZEEUWSE O UDERLINGEN-CONFERENTIE Mogen we, door omstandigheden wel heel laat, nog even Uw aandacht vragen voor onze Conferentie, die we Zaterdag 17 October a.s., n.m. 2.15 uur in de Geref. Kerk, Goes, hopen te houden? Dr J. Hoek van 's-Gravenhage hoopt voor ons te spreken over: De betekenis van de Generale Synode te Rotterdam, a. Voor onze kerken zelfb. voor ons op treden naar buiten. Ruime gelegenheid voor het stellen van vragen. We rekenen op een grote opkomst. Het Comité. Het boek Ruth door Ds D. v. Maanen. Bosch Keuning, Baarn. De schrijver heeft het zichzelf niet ge makkelijk gemaakt, en hij geeft in dit werk veel meer dan de titel zou doen ver moeden. Hoewel wij met verschillende op merkingen in dit boek om meer dan één reden niet accoord kunnen gaan, willen we graag toegeven, dat deze studie vele verrassende uitzichten biedt, en daarom kennisneming ten volle waard is. H. V. De Classis Middelburg hoopt D.V. te vergaderen op Woensdag 11 November, 's morgens 9 uur. Stukken en punten voor het agendum in te zenden vóór 23 Oct., dan het adres van de eerst-ondergetekende. Namens de roepende kerk van Grijpskerke, Ds J. Goumare, Praeses. P. Francke, Scriba. Zó spreekt Jezus onder redactie van Ds G. Lugtigheid. Uitg. La Rivière Voorhoeve, Zwolle. De schrijvers hebben zich stuk voor stuk beijverd, de woorden van de Heiland te actualiseren en te plaatsen in het leven van vandaag. Ze zijn daarin ook goed ge slaagd, althans wat de meeste medewer kers betreft. Een van hen, Ds v. Duinen, nadert gevaarlijk dicht de allegorie in zijn exposé over de „wijze en dwaze maag den", en we vragen ons af, of inderdaad Jezus wel zó gesproken zou hebben. Als geheel is het echter een fijn boek gewor den, dat met name voor jonge mensen uitnemend leesbaar is, en we zouden graag ZONDAG 18 OCTOBER 1953 CLASSIS MIDDELBURG, Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 18 2 uur Ds P. van Til 5 uur Ds P. van Til Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 18 Collecte Theol. Fac. V.U. en Hulpbeh. Kerken (Gen. Kas) Luth, Kerk, avond 7.15 uur Ds J. Spoelstra Arnemuiden 10 en 2.30 uur Dhr. P. J. de Jonge Domburg 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds G. J. Pontier. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra, Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur 23 October 2.30 uur Ds A. Verschoor, Voorb. H. Av. Ds C. van Nes Ds J. H. Meijer te Haamstede Ds S. van Wou we Ds G. D. L. Brederveld Ds C. Boon Ds C. Boon, Huwelijksbevestiging Veere 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 9.30 en 4 uur Ds O. Jager Westkapelle 9.30 uur Ds G. J. Pontier, 2.30 uur Voorber. H. Av. en Collecte Restauratiefonds. CLASSIS AXEL, Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda, Bed. H. Av. en Dankz. Axel 10 en 3 uur Ds D. J. de Groot te Kampen Breskens 10 en 3 uur Ds A. Elshout te Koudekerke Hoek 10 en 2.30 uur Ds C. B. Bavinck te Brussel Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds Middelkoop Zoutespui (Chr. School) 10 en 3.30 uur Ds D. J. Couvée Ds A. Veldhuijzen Leesdienst Ds J. v. d. Veen Ds C. Stam Ds C. Stam, Zondag 20 CLASSIS GOES, Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Collecte voor Hulpbehoevende Studenten. s-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 10 .en 2.30 uur Ds E. Beukema, Bed. H. Av. en Dankz. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. C. Brussaard, em. pred. te Oegstgeest Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds Wiersinga, Bed. H. Av. en Dankz. Nieuzvdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, voormiddag H. Cath. CLASSIS THOLEN, Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 2.30 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. H. van Halsema. Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema Cand. C. Vroon te Utrecht Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. G. Baaijen Ds A. T. Besselaar Ds A. C. Baaijen Ds A. Koning CLASSIS ZIERIKZEE, Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds D. Bremmer Bruinisse 10 uur Leesdienst, 5 uur Cand. C. Vroon. Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Nagelkerke, Bed. H. Av. en Dankz. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds P. J. Luijendijk, miss. pred. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Voormiddag Zondag 11, Namiddag Voorber. H. Av. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds P. J. Luijendijk Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 9.30 uur Ds D. Bremmer, 2.30 uur Leesdienst. veel jonge ogen in dit boekje zien turen. Denkt u er eens aan bij het geven van een cadeau. Geen beter geschenk dan een goed boek, zoals dit. H. V. voudige reden, dat ik er geen gat in zag. Hattem zal het dus waarschijnlijk ook zonder Hooglied moeten doen. Gelukkig voor dominees en gemeenten, dat er meer boeken in de Bijbel staan. H. V. Korte Verklaring der Heilige Schrift. Het Hooglied door Dr G. Ch. Aal- ders. I en II Timotheüs. Titus, File- mon door Dr C. Bouma f. Uitg. Kok, Kampen. Dat van wijlen Dr Bouma is een tweede druk. Hooglied van Prof. Aalders ver schijnt in deze reeks voor het eerst. Het Hooglied is een moeilijk Bijbelboek, en ook na de „Verklaring" van Prof. Aal ders is het laatste woord er nog niet over gezegd, dunkt mij. Het kan mij althans niet bevredigen, maar hoe het dan wél is, weet ik ook niet. Ik heb éénmaal in Mid delburg over het Hooglied gepreekt, met de belofte, dat er nog twee zouden komen, 't Is er nooit van gekomen, om de een- Ons gebed door Prof. Dr S. U. Zuidema. Wever, Franeker. Dit boek van Zuidema wijkt geheel af van allerlei andere boeken die over het gebed geschreven zijn. Het is geen „stich telijk" boek in de gewone zin, maar een studiewerk, dat ongemeen schone pers pectieven biedt, en op elke bladzij tot na denken noopt. En wie zich de moeite nog wil doen, om na te denken, zal bemerken, dat dit werk toch ook zeer „stichtelijk" is in de goede zin van het woord, n.l. dat het mee bouwt aan de tempel van het ge bed. Wij bevelen dit boek van harte aan. H. V.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3