PREDIKBEURTEN ZONDAG 4 OCTOBER 1953 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. Dijk te Raamsdonk c.a. Voorber. H. Av. 2 uur Ds H. Kakes te Rotterdam, Voorber. H. Av. 5 uur Ds H. Kakes Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds H. Kakes 5 uur Ds J. Dijk Collecte Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds S. van Wouwe Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Ds G. J. Pontier, 2.30 uur Leesdienst. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, Voorber. H. Av. 2.30 uur Ds W. J. Meister Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes, Bed. H. Av. en Dankz. 7.30 uur Ds O. Jager voor de Jeugdcentrale Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman te Goes Voormiddag Voorber. H. Av. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon V eer e 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 9.30 en 4 uur Ds O. Jager Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds G. J. Pontier. Collecte Evangelisatie in de provincie. CLASSIS AXEL» Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée, Voorber. H. Av. Breskens 10 en 3 uur Ds J. B. van Mechelen Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks, Voorber. H. Av. Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 9.30 en 4.30 uur Ds PI. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds Middelkoop Zoutespui (Chr. school) 10 en 2.30 uur Cand. Elders te Amsterdam CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur - Goes, Aula Chr. Lyceum, 9' uur Ds C. Stam 'Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds C. Stam, Zondag 18 Collecte Evangelisatie in België. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. Koolstra. Kapelle 10 en- 2.30 uur Ds J. van der Leek Kruiningen (eigen kerkgebouw) 10 en 5 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.30 uur Ds van Heiningen 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf te Vlissingen Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds H.^Wiersinga, Bed. H. Av. en Dankz. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Voormiddag li. Cath., namiddag Voorber. PI. Av. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds M. de Regt te Nieuwendijk Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Voorm. Voorb. H. Av. en Openbare Belijdenis. Hoogerheide 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Cand. Habermehl, Voorber. PI. Av. Rïlland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. C. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Leesdienst Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Tholen 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. H. van Halsema. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 uur Ds H. M. Kuitert 4.45 uur Ds A. Nagelkerke Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 34 Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer, Voorber. H. Av. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder, voorm. Zondag 9 Avond 7 uur Jeugd-propaganda-avond. Rene ss e, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds H. M. Kuitert Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 uur Ds A. P. Nauta (Ned. Herv. Pred.) 2.30 uur Ds H. M. Kuitert, Voorber. H. Av. Wisse kerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Nagelkerke waarvan Dr Stam en Ds v. d. Stoel als adviseurs. Uit het verslag van de Penningm., br. v. Driel blijkt, dat de inkomsten der kas ƒ731,88 en de uitgaven 477,91 zijn, zo dat het saldo 253,97 is. De Diaconie van Tholen heeft de bescheiden nagezien en in orde bevonden. De verkiezing van een Comitélid wijst uit, dat br. A. de Poorte met 40 stemmen is herkozen. Hij dankt de vergadering voor het ver trouwen en neemt de benoeming tot blijd schap der aanwezigen aan. De ingekomen vraag van Zaamslag komt in behandeling. Deze ging in hoofd zaak hieroverIs het verantwoord, dat er gelden zijn gebruikt voor het rampen fonds, die bestemd waren voor het nood fonds van Diaconieën? Uit de bespreking die hierop volgde, kwam vast te staan, dat de gelden worden gebruikt voor het doel waarvoor zij ge collecteerd zijn. In de cir'culaire die aan de kerken ge zonden zijn werd gesproken van drie be stemmingsmogelijkheden, n.l. Diac. Nood fonds, Nationaal Rampenfonds en Alg. Kerkelijk noodfonds. Dus waar men voor gecollecteerd heeft, daar wordt het geld ook voor besteedt. Op verschillende vragen betreffende uitkeringen antwoordt Dr Stam, dat men zich vervoegen kan bij een desbetreffend Comité en wel bij Dr Stam persoonlijk, omdat ook hij zitting heeft in dit Comité. Ds v. d. Stoel deelt ons nog mede, dat alle Diaconieën voor de getroffen gezin nen zich kunnen vervoegen bij het Comité voor hulpverlening. Conclusie van deze bespreking is, dat de gelden, die gecollecteerd zijn'voor een zeker doel ook voor dat doel worden ge bruikt, zodat wij niet ongerust behoeven te zijn voor onverantwoord gebruik van die gelden. Vervolgens komt de vraag van de Dia conie van Souburg aan de orde. Deze betreft een bespreking over het jongste besluit der Gen. Synode 19521953 te Rotterdam, hetwelk gaat over de onder linge steunverlening ten opzichte van haar Diaconale armenzorg. Deze vraag wordt door enkele sprekers toegelicht, waardoor men tot deze conclu sie kwam, dat wij later hier wel meer van zullen vernemen, want het is nog maar in een beginstadium, maar dat zulk een regeling nodig is, blijkt uit het feit, dat er hulpbehoevende Diaconieën zijn, die hulp vragen op het Centraal bureau te Utrecht. Dus als er Diaconieën zijn, die zich in weelde baden, dan ligt het voor de hand, dat zulk een Diaconie hulp biedt aan een minder goed gesitueerde Diaconie. Dit zal met de tijd ook geregeld worden en daarom het woord van de Voorz. in zijn openingsrede: De gemeenschap der heiligen strekt zich verder uit dan een dorp of provincie, maar is zelfs nationaal. Tot 2 uur werd gepauzeerd. De vergadering wordt voortgezet met het zingen van Ps. 138: 1 en worden nog enkele vragen gesteld en beantwoord be treffende het door de Synode opleggen van verschillende zaken, zoals onderlinge hulpverlening van Diaconieën. Er wordt niet door een Synode opgelegd, maar als er iets besloten wordt op een Synode, dan komt zulks uit de kerken op. Nu komt het referaat van Ds Pestman aan de orde over „Het schone ambt". De verzorging der armen en hulpbehoevenden is reeds een mooi werk. Alhoewel er veel veranderd is in het Diaconale werk, om dat in de moderne samenleving veel min der armen zijn dan vroeger, toch mag nooit de gedachte post vatten van een ze kere overbodigheid der Diaconie, maar er is een zeer schone taak weggelegd, een veel groter taak, dan menigeen zou ver moeden, de Diaconie mag, neen moet, een invloed uitoefenen op de gehele gemeente, dat ze haar priesterlijke functie gaat uit oefenen, opdat daardoor de heerlijkheid van Christus, de hemelse Hogepriester, meer openbaar worde. En door Zijn op offerende liefde kan de diaken respect afdwingen, zodat de gedachte geen post meer zal vatten, dat het diakenambt een ambt is van een z.g.n. tweede rang. De Koning der kerk zal zeggen tegen hem, die het ambt van diaken heeft be kleedt: „Ik ben krank geweest in de ge vangenis, dorstig en hongerig en gij hebt Mij bezocht en verzorgd, gaat in, in de vreugde uws Heren, gij getrouwe dienst knecht Ook op het gebied van ziekenhuisver- pleging heeft de Diaconie een mooie en uitgebreide taak, en als de regering hierbij subsidie verleent, mogen wij dat met dank baarheid aanvaarden. De bespreking op dit referaat was le vendig en geanimeerd en liep voorname lijk over practische vragen betreffende het Diaconale werk, o.a. over de vraag: Moet een Diaconie zich laten leiden door barmhartigheidsgevoel of mag zij ook in sommige omstandigheden een betreffend gezin kort houden, omdat zij weet, dat de vader van dat gezin min of meer roeke loos met de geldsmiddelen omspringt Het antwoord luidde: men mag in geen geval de vrouw en kinderen laten lijden door het gedrag van de vader. Ook de vraag in hoeverre wij Over heidshulp mogen accepteren, werd beant woord met een: beslist, aandringen op hulp van familie en Diaconie, omdat wij hulp mógen verlenen, en toch zeker zo lang mogelijk te wachten, om over te he velen naar de Overheid. De voorzitter voegt nog goede woorden toe aan het referaat. Hij dankt de spre ker en de broeders voor het medewerken tot welslagen van deze vergadering en zo komt men tot de rondvraag. De Diaconie van Kapelle-Biezelinge verzoekt de conferentie vroeger te hou den, gezien de vele werkzaamheden in het fruitseizoen. Nadat gezongen was Ps. 89:7, gaat Ds Pestman voor in dankgebed. Daarna sluiting. A. de Poorte, Voorzitter. P. den Herder, Secretaris. Aan Kerkeraden en Evangelisatie- commissies in Zeeuzvs-Vlaanderen. Plaats en tijd van de reeds eerder aan gekondigde werkvergadering, waarop Ds W. A. Wiersinga, Evangelisatiepredikant in alg. dienst, aanwezig zal zijn, is vast gesteld op Donderdag 15 October, om 7.15 uur in het jeugdgebouw der Geref. Kerk van Schoondijke. Aan de orde kunnen komen allerlei vra gen, die van belang zijn voor het uitdra gen van het Evangelie in onze streek. Het is goed op een vergadering van kerkeraad of evangelisatiecommissie het bezoek van deze werkvergadering aan de orde te stel len. Is er niet een commissie in het oos telijk deel, die gemeenschappelijk komen per bus kan organiseren? Dat werkt sti mulerend voor het komen van gehele ker keraden en commissies en eventueel nog belangstellenden. Het Westelijk deel zal, naar te hopen is, ditmaal zo algemeen mogelijk verte genwoordigd zijn. J. B. van Mechelen. AGENDUM vergadering der Classis Axel van de Geref. Kerken D.V. Dinsdag 13 October 1953 in het Ver enigingsgebouw der Geref. Kerk te Terneuzen, om 9 uur. 1Opening. 2. Nazien en rapport credentialen. 3. Lezing en vaststelling der notulen. 4. Behandeling der ingekomen stukken. 5. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. In verband daarmede behandeling dei- Voorstellen en Instructiën der kerken. 6. Rapport der verschillende Deputaten. 7. Afdoening van geldelijke zaken. 8. Benoemingen Deputaten. 9. Aanwijzing roepende kerk. Vaststel ling van datum. 10. Vaststelling korte notulen. 11. Sluiting. Namens de roepende kerk van Aardenburg, Ds L. Ringnalda, Praeses. M. Plaisier, Scriba. De Classis Zierikzee zal D.V. vergade ren op Dinsdag 3 Nov., half 11, in de consistorie Geref. Kerk, St. Domusstraat te Zierikzee. Stukken voor de Classis vóór 24 Oct. inzenden aan de tweede ondergetekende. Namens de roepende kerk, W. Fokkens, Praeses. L. Tange, Scriba, Kerkstraat A 78, Wissekerke. KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Tholen, gehouden 9 September 1953 te Bergen op Zoom. 1. De praeses, Ds A. Koning, opent de vergadering, laat zingen Gezang 83, leest enkele verzen uit Ef. 4 en gaat voor in gebed. 2. De notulen worden gelezen en ge tekend. 3. De praeses wenst Ds A. G. v. d. Stoel geluk met het herstel van zijn vrouw. Hij feliciteert de kerken van Tho len en Poortvliet met het blijven van Ds J. H. van Halsema en wenst Ds A. G. Baayen geluk met de geboorte van een dochter. 4. Ingekomen stukken a. Schrijven van een zuster uit Bergen op Zoom, welk schrijven beantwoord zal worden. b. Schrijven van Dep. overvloed van werk en werkkrachten met verzoek een classicaal deputaat aan te stellen en een gift te schenken. c. Schrijven van de Part. Synode van Zeeland met verzoek de bijdragen voor de gescheurde kerken tijdig in te zenden. Bijna alle kerken uit de classis voldeden reeds aan het verzoek. d. Schrijven van Dr Oussoren te Ho boken (Amerika) om toe te zien, dat emi granten zich aansluiten bij de Christian Reformed Church. g. Jaarverslag van het Idenburgfonds. h. Verzoek Prov» Dep. tot geestelijke verzorging van schippers om een Classi caal Deputaat aan te stellen. Broeder M. Baayen uit Bergen op Zoom wordt be noemd. 5. Rapporten van de kerkvisitaties in de zeven kerken der Classis. 6. Rapport Part. Synode Zeeland door Ds A. G. v. d. Stoel. De percentagecijfers, o.a. voor Art. 13 ziïjn gelijk gebleven aan die van 1952. In verband met de watersnood is het per centage voor de Classes Goes, Zierikzee en Tholen verlaagd voor 1953 (zie Acta 1953 P.S.). 7. Inning van Classicale collecten en Zendingsquota worden besproken. 8. Vaststelling vacaturebeurten voor Anna Jacoba PolderSept. Ds v. d. Stoel, Oct. Ds Baayen, Nov. Ds Besselaar, Dec. Ds van Halsema, Jan. 1954 Ds Baayen, Febr. Ds Koning, Maart Ds v. d. Stoel, April Ds Besselaar, Mei Ds van Halsema. 9. Ds v. d. Stoel deelt mee, dat elke Zondagmorgen van 8.309 uur een Prot. dienst wordt gehouden te Bergen op Zoom via de ziékentelefoon in het A.B. Gasthuis. Dit is mogelijk door de gewaar deerde medewerking van het College van Regenten en de Directie. 10. De volgende vergadering wordt vastgesteld op 11 Nov. a.sv des morgens om 9 uurpraeses Ds v. d. Stoel, assessor Ds Koning. 11. Na gebed door Ds van Halsema sluit de praeses de vergadering. Namens de Classis, J. H. van Halsema. GIFTEN ZEEUWSE KERKBODE. In hartelijke dank ontvangen voor gra tis toezending der Kerkbode aan evacua tie-adres van fam. P. te Br. 2,50 (door bemiddeling Ds Bremmer), door bemid deling van Ds Koolstra 1 gift ad ƒ2, en 1 gift ad 1,-, Mej. M. M. v. d. B. te S. 2,50, J. B. te Z. 5,door be middeling van dhr. J. M. de Waal te Bruinisse 2,50 van een lid der kerk te Oosterland.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3