PREDIKBEURTEN Kerknieuws Officiële Berichten ZONDAG 20 SEPTEMBER 1953 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2 uur Ds W. M. Ie Cointre te Amsterdam 5 uur Ds W. M. Ie Cointre Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. M. Ie Cointre 5 uur Ds P. van Til Collecte Theologische Hogeschool. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds O. Jager Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds L. J. Allaart te Baarn Domburg 10 uur Ds J. Spoelstra, 2.30 uur Leesdienst. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds G. O. Donner te Scheveningen Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds R. Bakker te Doorn Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Donderdag 24 Sept. 2.30 uur Ds C. Boon, Huwelijksbevestiging Veere 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 9 en 4 uur Ds O. Jager, Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk. Collecte Restauratiefonds. CLASSIS AXEL, Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds B. A. Knoppers te Amsterdam Breskens 10 en 3 uur Dhr. Vingerling te Goes Hoek 10 en 2.30 uur Ds D. A. Vogel te Geleen, Voorber. H. Av. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds Middelkoop Zoutespui (Chr. school) 10 en 3.30 uur Ds J. Couvée Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds H. H. van Kapel te Rhoon Borssele 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds C. Stam Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds C. Stam, Zondag 17 Collecte voor door oorlogsschade getroffen kerken. s-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds R. A. Flinterman Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. van der Leek Kruiningen (Herv. Kerk te Hansweert) 5 uur Ds J. Koolstra Lezvedorp 9.30 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga Nieuwdorp 10 uur Ds E. Beukema, 2.30 uur Ds P. v. Til te Middelburg Wemeldinge Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, voorm. H. Cath. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds A. C. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur? Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds A. J. Radder Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Bed. H. Av. en Dankz. Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 uur Ds A. P. Nauta (Ned. Herv. Pred.) 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds W. J. Meister te Middelburg SCHARENDIJKE Lieve Broeders en Zusters, De tocht langs de verre evacué's zit er weer op. Zaterdagavond om 7 uur reden we Scharendijke. weer binnen, na ruim 1000 km in die vier dagen te hebben af gelegd. Br. bij de Vaate van „De Klippe", laat ik maar zeggen, al bestaat de Klippe bijna niet meer, heeft zich ontpopt als een voor treffelijk chauffeur. De auto was niet minder enthousiast. En dan nog de deu ren, waar we aankloptenSoms werden we met Indianengehuil van de kinderen begroet. Een andere keer met een stevige maaltijd, waar we weer uren op konden teren. In weer andere plaatsen gingen de deuren van de buren en kennissen zelfs open om ons aan een slaapplaats te hel pen. Zo is het voor mijn vrouw en Bij de Vaate en mijzelf een blijde tocht gewor den. Ik dacht aan het woord wat er van Paulus staat opgetekend, in Hand. 28:15. De broeders uit Rome komen Paulus te gemoet „en toen Paulus hen zag, dankte hij God en greep moed" (N. vert.). Het betekende voor Paulus blijkbaar ook al heel wat, om enkel de broeders te zien. Dat versterkt, en geeft een beetje moed. Je kan eens praten, en je krijgt weer het gevoel, dat je er toch bij hoort. Ik hoop, dat alle broeders en zusters in Holland, in de Wieringermeer, in de N.O.P. en waar ook maar, er ook zo van genoten hebben als wijzelf. Laat ik U de verdere details besparen. Die zijn erg interessant voor Bij de Vaate en ons, maar niet belangrijk genoeg voor een kerkblad. Wat nog wel in het kerkblad moet, is de verantwoording van enkele giften, die we meekregen. Van een broeder 20,— en van een ander 10,en van een ander 15, Alles voor kerkherstel. En van een broe der 5,voor de Zeeuwse Kerkbode. Allen hartelijk dank. Nog over een paar dingen dichter bij huis. Zaterdag 19 Sept. ('s middags) wil len we de oude planken van de lambrize- ring van onze kerk verkopen. Het zijn, als ik mij niet vergis, 13 partijtjes van 25 planken elk. Wie belang bij deze planken heeft, moet Zaterdagmiddag a.s. dus maar naar de kerk komen, waar br. Scholten de zaak wel zal regelen. 'Dan nog een enkele adreswijziging: H. Moes, naar: Kerkstraat 13, Zeist. Zrs. D. Bootv. d. Panne, naar Dirks- horn, p.a. I. Boot. J. Verboom, naar P. Potterstraat 19, Amersfoort. Vertrokken met doopattest naar Zeist: Annie v. d. Linde. Adres: J. Meer- dincklaan 38. En tenslottezrs. Bezuyenv. Bode- gom moet een dezer dagen weer in het ziekenhuis opgenomen worden. Ook hun jongste dochtertje moet naar het zieken huis in Goes. Ik wil heel onze gemeente opwekken voor hen te bidden. Hetzelfde geldt ook voor Marie van Westervoort, die we op onze reis nog be zocht hebben in „Sonnevanck". Als we elkaar in onze gebeden al ver geten, is het met ons als gemeente al heel treurig gesteld. De genade van de Here Jezus Christus zij met U allen. Uw H. M. Kuitert. ZIERIKZEE. Adres: Ds Y. J. Tiemersma, Het Vrije A 202, Tel. 392, Zierikzee. Geliefden in onze Here Jezus Christus, Het valt me op dat het Zondags door gaans nogal goed weer is. Gisteren had den we weer een stralende dag, na veel stormig en ruw weer. Praatjes over het weer worden nogal eens beschouwd als afleggertjes voor het geval er geen behoorlijk onderwerp voor gesprek is, maar in onze omstandigheden is dat toch wel een beetje anders: we leven er als het ware van. Belangrijk is het Zondags vooral voor hen, die helemaal uit de buurt van Schud- debeurs en Noordgouwe moeten komen. Dat is vergeleken bij normale toegangs wegen tegenwoordig een hele afstand en werkelijk zeer moeilijk af te fietsen bij ongunstig weer. Nu trachten we voor de winter een oplossing te vinden voor deze kerkgan gers en hebben we daartoe een inspectie gehouden in het Zondagsschoollokaal te Schuddebeurs. Dit is een gebouwtje waarin, min of meer primitief, zo'n 75 mensen plaats kunnen nemen, zelfs staat er een echte preekstoel en volgens ons kan dit heel geschikt dienst doen voor éen kerkdienst. Wanneer daar genoeg animo voor be staat in deze omgeving, dan stellen we ons voor daar gedurende de wintermaan den 's middags dienst te houden. Inmiddels is opdracht gegeven dit ge bouwtje voorzover nodig wat te fatsoe neren en degenen, die hier belang bij heb ben kunnen binnen afzienbare tijd hier over nadere mededelingen tegemoet zien. Van de Schelphoek komen goede be richten. Momenteel wordt alles op alles gezet om de gelegde ringdijk te versterken en waterdicht te maken. Ouwerkerk wacht een nieuwe aanval van de waterbestormers en het is vurig te hopen, dat dit resultaat mag opleveren. Psychisch wordt van hoog tot laag wel veel gevraagd om met hetzelfde élan de nieuwe aanpak uit te voeren. Wat de personalia uit de gemeente be- treft: we ontvingen bericht, dat Wed. van der Schans in het ziekenhuis te Vlaar- dingen is opgenomen. Dit is wel een heel grote teleurstelling en we kunnen ons voorstellen, dat de zorg over haar groot is. Moge de Here haar bijstaan. Vermeldenswaard is zeker het herstel dat br. Bom mocht ondervinden. De over gang van jaren lang invalide naar een zodanige lichamelijke toestand als nu is wel een wonder. Dit is voor hem niets minder dan opnieuw gaan leven. De winter werkzaamheden staan op sta pel de verenigingen hebben de reveil ge blazen en we zullen hopen, dat door ge zamenlijke inspanning deze winter een vruchtbare mag zijn voor de geest en, ik voeg het er in één adem achter: vlug voorbij. Ik kan me tenminste voorstellen, dat niemand van ons er bezwaar tegen zou hebben als we het winterseizoen dit keer over konden slaan. De zekerheid dat de naam Jezus Zalig maker betekent geeft rust en uitzicht wij hebben 's Vaders Zoon aan boord en 't veilig strand voor 't oog". Kerkelijke stand: Huwelijksbevestiging aangevraagd door Marinus Kloet en Maria Brons op D.V. Vrijdag 18 Sept. te 15.30 uur in de Geref. Kerk te Zierikzee. Ingekomen met bel. att. van de Geref. Kerk te MiddelburgCornelis Gerrit Gle- rum en Jannetje Glerumvan Snippen- berg. Adres: Hoofdpoortstraat 614. Vertrokken met bel. att. naar de Geref. Kerk van Reeuwijk (Z. H.)Ytslce Koot- stra, adres nu: 's-Gravenbroekseweg E 138, Reeuwijk. Gedoopt 13 Sept.Arie Jacob, zoon van B. van Strien en E. van StrienBorg- stein, Wevershoek 46. Allen weer het beste toegewenst en tot de volgende keer D.V. Y. J. Tiemersma. Beroepen te Bant (N.O.P.), Th. Rienks te Schoondijke te Castricum, M. E. v. Heesen te Oosthem (Fr.) te Hollum op Ameland, F. v. Zuthem, cand. te Zwol le te Hijlaard en te Wateringen, C. Klapwijk, cand. te 's-Gravenhage te Klazienaveen, G. Haaksma te Smilde te Krimpen a. d. Lek-Krimpen a. d. IJs- sel, J. P. DonSorp, cand. te Heemstede te Nieuw-Buinen en te Nieuwlande, H. K. Poelman Azn. te Andel (N. Br.) te Surhuisterveen, L. Zwanenburg te Schoonebeek te Valthermond, PI. Dade, cand. te Sneek. Aangenomen naar Wallaceburg (Onta rio) (Canada), K. Hart te Utrecht. Bedankt voor Ezinge, J. Kuntz te Tzum voor Kouderkerk a. d. Rijn, L. Zwa nenburg te Schoonebeek. Ds J. B. Jansen, a.s. emeritus pre dikant te Doesburg, heeft voor de benoe ming tot hulpprediker te Sloten (Fr.) bedankt. GIFTEN ZEEUWSE KERKBODE. Met hartelijke dank ontvangen voor de Zeeuwse Kerkbode: 2.50, van een ge- evacueerde uit Bruinisse; 5,van Wed. v. d. L. te Z., samen 7,50. Doorgezon den naar de firma Littooij Olthoff te Middelburg. C. St. De administratie ontving van fam. d. B. 5,A. G. R. te Br. ƒ2,50; L. v. W. te O.W. 2,50; L. M. te R. 2,50. KORTE NOTULEN van de vergadering van de Classis Middelburg op Woensdag 9 September 1953. Ds Spoelstra opent namens de roepen de kerk van Gapinge de vergadering op de gebruikelijke wijze, terwijl de kerken van Koudekerke en Oostkapelle de cre- dentialia nazien. Het moderamen neemt zitting, nadat de vergadering geconstitueerd is. Daar Ds O. Jager van Vrouwenpolder door onge steldheid afwezig is, wordt zijn plaats in genomen door de scriba II van de vorige vergadering. Het moderamen is nu als volgt samengesteldDs Pontier, prae- ses, Ds Streefkerk, scriba I, Ds Meister, assessor en Ds van Nes, scriba II. De praeses heet Ds Goumare hartelijk welkom, nu hij weer aanwezig is, betuigt het medeleven van de classis aan de kerk van Middelburg, nu zij tweemaal in een uitgebracht beroep een afwijzend ant woord ontving en memoreert het ambts jubileum van Ds Veldhuijzen. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd, waarna ver slag gedaan wordt van de uitgegane cor respondentie. Ingekomen stukken: a. Verzoek van Breskens om in Nov. en Dec. vacaturediensten te ontvangen. Toegestaan. b. De classis Grotegast schrijft over moeilijkheden in de kerk van M. en doet njiededeling van losmaking van Ds E. te M. van zijn gemeente. Met leedwezen kennis van genomen. ■i c. De classis Schiedam bericht, dat de emer. pred. van Hoogvliet, Ds Hoekstra, op eervolle wijze tot een andere staat des levens is overgegaan. d. Deputaten overvloed Werk en Werkkrachten doen mededelingen over Min werk en vragen medewerking in hun arbeid, o.a. door collecte. Verzoek in han dten gesteld van de classicale deputaten voor de evangelisatie. H Met dankbare verwondering M jp over Gods grote goeder- M. H tierenheid, ons bewezen, jf geven wij kennis, dat wij H D.V. op Donderdag 24 M Sept. a.s. 40 jaar getrouwd H zullen zijn. H Ds. en Mevr. RETEL- II 1 REITSEMA f H Colijnsplaat. e. Part. Synode vraagt inlichtingen over de bijdragen aan gescheurde kerken. f. De kerk van Meliskerke bericht, dat de diaconie de Stichting voor Maatschap pelijk werk en Gezinszorg blijft steunen. Bij navraag blijkt, dat alle diaconieën een zelfde besluit hebben genomen. g. De kerk van Middelburg bericht, dat de boeken en bescheiden van de clas sicale deputaat voor de collecten zijn na gezien en in orde bevonden. De deputaat wordt voor zijn beheer gedechargeerd. h. Ds Schrovenwever van Scheemda vraagt namens Part. Synode van Gronin-

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3