Kerknieuws Zending Officiële Berichten PREDIKBEURTEN ook niets ons kan scheiden van die Liefde in Christus. Het is niet toevallig, dat we gebonden worden aan Jezus Christus, Die als man van smarten, in ons bestaan is gegeven. Hij is het vaste, midden in de chaos, omdat Hij onze Vrede is. Dit kruis kan niet, door welke ingrijpende gebeurte nis ook, omver gehaald worden. Wèl kun nen bepaalde gebeurtenissen er toe mee werken, dat we gedreven worden naar dat enige vaste punt de verzoening. De kern van ons belijden, inzake de Voorzienigheid Gods, ligt in het kinderlijk aanvaarden: De Vaderhand is sterk en trouwzie maar naar GolgothaDie hand trekt Hij niet terug. Kerkelijke stand. Gedoopt 6 Sept.: Leendert Christiaan, zoon van Chr. Schults en W. van Strien. Ingekomen .met .doopattest van de Geref. Kerk van Nieuwerkerk: Pieter Adriaan van Bloois en Janna Maria Neel- tje van Bloois. AdresD. Rentier, Noord- gouwe. Ingekomen met bel. att. van de Geref. Kerk van VenloS. de Boer en T. de BoerLeistra met 4 gedoopte kinderen. Adres: Wandeling A 127. Vertrokken met doopattest naar de Ge ref. Kerk van Rotterdam: Gerarda Eli zabeth Timmerman C.Md. Adreslijst: Wed. J. P. de Graaf, Dordrecht, naar Zierikzee, Minrebroerstraat 235. J. L. Hendrikse, Bilthoven, naar Zierik zee, Watermolen 65. Adr. van den Houten, Driebergen, naar Zierikzee, Plavenplein 337. Gez. Joppe, Utrecht, naar Zierikzee, Ha venplein 335. F. L. Timmerman, Hilversum, naar Zie rikzee, Het Vrije A 235. Wed. van der Tas, Utrecht, naar Rotter dam: Klovenierstraat 62a. Allen weer het beste toegewenst en Gode bevolen. Y. J. Tiemersma. Tweetal te Klazienaveen, G. Haaksma te Smilde en H. Veenstra te Veenwoud-, ster wal. Aangenomen naar Woldendorp, J. M. Snoek, cand. te Renkum. Bedankt voor Schagen en voor Zuili- chem, J. M. Snoek, cand. te Renkum. Examens. Cand. H. Voogd te Wil- sum, cand. aan de Theol. Hogeschool te Kampen is door de classis Graafschap Bentheim praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard. Hij zal gaarne de kerken dienen en een e.v. benoeming als hulpprediker ontvangen, maar is in ver band met zijn studie niet voor eind 1953 beroepbaar. Amsterdam-West. In de aula van de Klaas de Vriesschool aan de Leeuwen dalers weg, heeft de gemeente thans een derde vergaderplaats gekregen, bestemd voor de leden, die achter de dijk in Slo- termeer woonachtig zijn. „NAAIKRANS" IN BLORA. Zeer geachte broeders en zusters Als U hierboven 't woordje „Naai- krans" leest, dan moet U een heel andere voorstelling hebben, dan van de Naaikran- sen" hier in Holland. U ziet dan niet een krans van dames, die kleren naait voor de armen en zieken huizen, nee hoor! Onze „Naaikrans" is van ander karakter. Om U allen enig idee te geven, schrijf ik hieronder 't een en ander. Elke Donderdagmiddag van 4 tot 5.30 uur komen meisjes van 10 jaar en ouder bij elkaar in één van de lokalen van onze enige Christelijke lagere school. Op ver leden Donderdag 6 Aug. kwamen er maar 42 meisjes, 't Zijn voor 't grootste deel niet-Christenmeisjes. Ons doel is inder daad dan ook, om hen de blijde boodschap te brengen. Dus 't is niets anders dan Evangelisatie, 't Leren naaien aan de meisjes is 't middel om de meisjes bij el kaar te brengen. En daarom ook: eerst zaaien en daarna pas maaien. Eerst een versje zingen. Daarna gaan we bidden. Na gebeden, gaan we terug vragen van wat we de vorige Donderdag verteld heb ben. Om een beetje te stimuleren. En daarna beginnen we te vertellen. Ze luis teren nu met aandacht, hoor! Maar wilt U wel geloven, dat toen in 't begin, het een hele toer was, om hen rustig te laten luisteren 't Was óf praten met elkaar óf lachen e.d. Ook onder 't zingen en bidden was het toen zo. Maar door geduldig te waarschuwen is 't toch gelukt, en nu is 't niet meer zo. Alleen een heel enkele keer doen ze 't soms nog. Aan 't eind van de les gaan we ook zin gen en bidden. Als slotzang gaan we dan staande zingen Houdt Gij mijn handen beideDit slotzang moeten ze allemaal uit 't hoofd leren. Veel versjes moeten de meisjes leren, als 't tegen Kerstfeest is. Maar dat doen ze erg graag! Drie of vier soorten, elk van twee of drie coupletten. Als 't December is, dan is 't ook feest onder de meisjes van de Naaikrans. Dan vieren we ook Kerstfeest! 't Blijde feest van de geboorte van Jezus Christus, de «Zaligmaker der wereldDie ook de meis jes van de Naaikrans zalig wil maken en gelukkig. We geven de meisjes dan ook een cadeautje, een beetje snoep en drin ken. Hoe blij de meisjes dan naar huis gaan, kunt U wel voorstellen! We hopen, dat ze niet alleen blij zijn, dat ze een cadeautje krijgen, maar dat ze vooral blij zijn, omdat Jezus ook voor hen gekomen is, en dat Jezus ook in hun hart wil geboren worden. Nu loopt 't langzaam aan ook tegen Kerstfeest, want we zitten nu al in de maand Augustus, over 3 maanden is het reeds December Maar nu nog iets over 't naaien van de meisjes, 't Begin is altijd: een voor beeldenlapje, waarop ze allerlei steekjes leren maken vanaf rijgsteek. Als ze dan enige handigheid hebben, dan mogen ze een klein kleed jé maken, zoals een kleedje voor. vaasonderleggers of kleedje voor presenteerblaadje. In elk geval heel kleine dingetjes. Die mogen ze dan hebben als ze klaar zijn. Ook babyhemdjes en zak doeken met open zoom leren we ze ma ken. En als ze dan handig genoeg zijn, dan laten we hen grote dingen maken, die we kunnen verkopen. Dan komt 50 van de winst in de kas van de Naaikrans en de andere helft is voor de naaister. U begrijpt misschien wel, dat een meis je aan één tafelkleed bijvoorbeeld, wel maanden en maanden lang werk heeft. Want ze werkt maar eens in de week één uurtje. En daarom krijgt de kas dan ook zelden vulling. Toch laten we de moed niet zinken Tenslotte wil ik nu eindigen met de hoop, dat U allen ons steeds in gebed ge denkt en met raad en daad wil bijstaan. Met broederlijke groeten uit Blora Mevrouw S. Tirtasoewarna. Aan de kerken in de CLASSIS AXEL. De eerstvolgende vergadering van de Classis is vastgesteld op D.V. Dinsdag 13 October 1953, aanvang 9.00 uur te houden in het Verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk te Terneuzen. Stukken voor de agenda worden inge wacht vóór 29 September a.s. bij de scri ba der roepende kerk. Namens de roepende kerk te Aardenburg, L. Ringnalda, Praeses. M. Plaisier, Scriba. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Zierikzee, gehouden 2 Sept. j.l. in de St. Domusstraat te Zierikzee. 1. Opening door de roepende kerk van Scharendijke. Ds Kuitert leest een ge deelte uit I Thess. 4 en 5 en gaat voor in gebed. 2. Nazien van de credentialen door de kerk van Wissekerke. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Aan één diaken wordt keurstem verleend. Twee kerken hebben een instructie. 3. Het moderamen wordt geconstitu eerd Praeses Ds J. H. MeijerAssessor Ds H. M. Kuitert; Scriba Ds W. Fok- kens. 4. Personalia. De Praeses spreekt een woord van bijzonder medeleven met de kerken van Duiveland, die door de tegen slagen bij Ouwerkerk opnieuw teleurge steld zijn. 5. Notulen van de vorige vergadering worden gelezen en na kleine wijziging goedgekeurd. 6. Ingekomen stukken a. Een schrijven van de Part. Synode van Zeeland over de arbeid onder de schippers. Wordt aangehouden totdat de bespreking van het rapport P.S. aan de orde komt. b. Een schrijven van de dep. „Over vloed van werk en werkkrachten". Wordt voor kennisgeving aangenomen. c. Een schrijven van de Christian Re formed Church te Hoboken. Wordt voor kennisgeving aangenomen. ZONDAG 13 SEPTEMBER 1953. CLASSIS MIDDELBURG. Ds W. J. Meister Ds P. van Til, Zondag 16 Ds P. van Til, Zondag 16 Ds P. van Til, Zondag 16 Ds W. J. Meister Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2 uur 5 uur Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Collecte Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds W. J. Meister Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds G. J. Pontier. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Ds A. Elshout. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds N. Willemse te Arnhem Serooskerke 10 uur Ds O. Jager, 2.30 uur Ds W. J. Meister. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Vrouzvenpolder 2 en 7 uur Ds O. Jager, avond Voorber. H. Av. Westkapelle 9.30 uur Ds G. J. Pontier, 2.30 uur Ds A. Verschoor Collecte Geref. Jeugdcentrum. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 4.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. school) 10 en Ds L. Ringnalda Ds D. J. Couvée Ds S. van Wouwe te Serooskerke Cand. H. Bode te Sneek Ds Th. Rienks Ds J. B. van Mechelen Ds H. Pestman Ds Middelkoop 2.30 uur Ds G. Toornvliet te Leiden Voorber. H. Av. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2uur Goes, Kerk Westwal, 9 en 5 uur 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heink ens zand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen (Herv, Kerk te Hansweert) Lewedorp 9.30 en 2.30 uur Nieuw dorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Leesdienst Ds Brinkman te Wassenaar Ds R. A. Flinterman Bed. H. Av. en Dankz. Ds C. Stam Ds J. Koolstra Ds J. van der Leek 5 uur Ds J. Koolstra Ds H. Wiersinga Ds G. Aalbersberg Ds J. v. d. Leek. Ds G. Heijerman Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 2.30 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Cand. A. I. de Graaf te Zeist Ds A. C. Baayen Ds A. C. Baayen Ds A. T. Besselaar Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds J. H. Meijer Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Voorber. H. Av., Zondag 33 Colijnsplaat 10 en 6 u. Ds G. van Heiningen, em. pred. te Wolfaartsdijk Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Ds H. M. Kuitert Ds A. J. Radder Ds H. M. Kuitert Ds A. P. Nauta (Ned. Herv. Pred.) Ds W. Fokkens Ds Y. J. Tiemersma Ds A. Nagelkerke d. Een schrijven van de Classis G. over de losmaking van Ds G. E. te M. Van dit schrijven wordt met leedwezen kennis genomen. e. Een schrijven van de Part. Synode van Zeeland over de bijdrage voor ge scheurde kerken. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen, aangezien alle kerken van de Classis aan deze verplich ting- blijken te hebben voldaan. 7. Instructies. a. Binnengekomen is de emeritaatsaan- vrage van Ds H. Retel van Colijnsplaat. t)e Classis gaat in pricipe accoord met deze aanvrage. Ze stelt tevens een Class, commissie in met het oog op finantiële 'waarborgen en datum van ingang van dit emeritaat. Deze commissie zal met de dep. ad art. 49 D.K.O. verder handelen. In verband met deze emeritaatsaanvra- ge, vraagt en ontvangt de kerk van Co lijnsplaat liefdebeurten tot aan de datum van ingang. Daarna vacaturebeurten. b. Een der kerken vraagt advies over twee tuchtgevallen. Dit advies wordt ge geven. 8. De Quoestor stelt de Classicale be groting aan de orde. Wordt aangenomen. 9. Rapporten a. Ds Fokkens rapporteert over de geestelijke verzorging van de koopvaardij vloot. De kerken wordt een verzoek om lectuur overgebracht. b. Ds Radder rapporteert over art. 13 D.K.O. c. Ds Bremmer rapporteert over de Zending. d. Ds Bremmer rapporteert over de laatstgehouden Part. Synode van Zeeland. Naar aanleiding van dit rapport wordt tot Classicale deputaat voor de geestelijke verzorging van de schippers benoemd br. W. van den Berg te Bruinisse. e. Ds Tiemersma rapporteert over de

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3