PREDIKBEURTEN Uit dc getroffen Kerken CLASSIS MIDDELBURG ZONDAG 23 AUGUSTUS 1953. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Dhr. P. J. de Jonge 2 uur Ds J. J. Bouwman te Koog a. d. Zaan 5 uur Ds J. J. Bouwman Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. J. Bouwman 5 uur Ds N. J. Hommes te Hillegersberg Collecte voor de Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds J. van den Berg te Ermelo Arnemuiden. 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Ds G. J. Pontier, 2.30 uur Ds A. Verschoor. Woensdag 26 Aug., av. 8 uur Ds O. Jager te Vrouwenpolder voor de Jeugdver. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds N. J. Hommes Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Berg te Ermelo St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Vrouwenpolder 9.30 en 4 uur Ds J. Wagenaar te Zwammerdam IVestkapelle 9.30 uur 2.30 uur Ds G. J. Pontier. collecte Ziekenhuispatiënten en -personeel. !/2 collecte geestelijke verzorging militairen, CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds PI. P. Rutgers te Anna Paulowna Breskens 10 en 3 uur Ds Holtrop te Scheveningen Hoek 10 en 2.30 uur Ds J. B. Vanhaelen te Mijdrecht Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds D. A. Zijlstra te Amersfoort Oostburg 10 en 2.30 uur Ds W. Kreuzen te Delft Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds H. Kales te Rotterdam Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds Middelkoop CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds Booij Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds A. Nagelkerke te Zonnemaire Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds A. Nagelkerke, Zondag 13 Collecte voor eigen Evangelisatie-arbeid. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds de Boer te Uithuizen Namiddag Voorber. H. Av. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. van der Leek Kruiningen (Herv. Kerk te Hansweert) 5 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.30 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds W. J. Meister te Middelburg Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds van Munster te Gorinchem CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. Spoelstra te Genemuiden Bed. H. Av. en Dankz. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds Ph. J. Huyser te Werkendam Hoogerheide 2.30 uur Ds Ph. J. Huyser Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Rilland-Bath, Geref. Kerk, 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Horst-te Randwijk Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds v. d. Linde. Tholen 10 en 5 uur Ds v. d. Linde te Rijnsburg CLASSIS ZIERIKZEE, Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Ds W. Fokkens Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 30 Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds H. Retel Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds Joh. Ribberink te Overschie Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds H. M. Kuitert Scharendijke (Noodkerk Chr. School) 10 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds G. v. Heiningen, em. pr. te Wolfaartsdijk Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman te Goes Aan de gemeenteleden van KRUININGEN. De kerkeraad kwam j.l. Zaterdag weer bijeen in de consistorie te Kapelle, waar we ons al zo'n beetje thuis gaan gevoelen. Daar br. J. de Kok niet meer aanwezig kon zijn wegens zijn vertrek naar Cana da, was hij 's morgens al even bij me ge komen-om afscheid te nemen, en had me een afscheidsbrief voor de kerkeraad mee gegeven. We zullen hem node missen, want br. de Kok was een goede kracht, en als hij zich voor iets gaf, gaf hij zich helemaal. Hij zal nu genieten, met de zij nen, van de prachtige zeereis met dit schit terende weer. We wensen hem en zijn gezin goede vaart, behouden aankomst en 's Heren zegen op zijn verdere levensweg. In zijn plaats zal br. J. Verijzer scriba van de kerkeraad wezen. Dinsdag was ik weer eens in Kruinin gen, enhet dorp was droogDe laar zen konden op de fiets blijven, 't Was druk op het dorp, niet alleen met hard ploeterende mensen, maar ook hele groep jes weer gewoon gekleed. Geen wonder de Koningin zou komen En werkelijk, na enig wachten, kwam H.M. een werk bezoek brengen. Heel eenvoudig wandelde ze door een gedeelte van het dorp, bezich tigde het werk, en liep ook 'n paar huizen binnen. Daarna begaf zij zich naar het gemeentehuis, waar ze zich onder meer ook enkele ogenblikken met mij heel on gedwongen onderhield. Ik moest ha^r ver tellen over het verloop van ons kerkelijk leven in deze tijd, over de geestelijke ge steldheid van onze mensen, over de toe stand van de kerkgebouwen, enz. Alles zo heel gewoon, en toch ook weer zo heel bizonder. Uit de vragen en opmerkingen bleek haar grote belangstelling voor alles wat Kruiningen ondervónden had, en voor de wederopbouw van ons dorp. Een andere verrassing van die dag was ons kerkgebouwhelemaal schoon van binnen niet alleen modder vrij, maar echt schoonNog wel een triest gezicht, maar toch zagen we ons eigen vertrouwde kerkgebouw er weer in. Ben ik goed in gelicht, dan heeft de Heide-Maatschappij dit voortreffelijk werk gedaan. Een groep Geref. gemeenteleden van Yerseke had aangeboden ons kerkgebouw grondig te reinigen, maar de kerk was toen al in het werkprogram van de ge meente opgenomen. Maar, broeders en zusters van Yerseke, onze heel hartelijke dank voor Uw spontane toezegging, die we zo zeer gewaardeerd hebben. We ne men nu de wil voor de daad. Maar moch ten we straks op de een of andere manier Uw hulp nog nodig hebben, dan mogen we zeker nog wel eens een beroep op U doen? Uit een radiobericht, dat ik zo juist heb opgevangen, terwijl ik dit schrijf, mo gen we wel gegronde hoop hebben, dat we binnen korte tijd weer in ons eigen dorp tot ons gewone leven mogen terugkeren. Zij het onder Gods zegen, en met goede moed Tot de volgende week! Kerkelijke stand. 1. Ingekomen van Noordwijk als doop lid: Jannetje Hoogstrate. 2. Vertrokken naar Canada: J. de Kok en echtgenote, met hun 5 kinderen. Uw J. Koolstra. NIEUWERKERK Waarde broeders en zusters, Sinds mijn vorig schrijven in de Kerk bode is het in de rampgebieden zo hier en daar nog al van gedaante veranderd. De grote dijkbreuk in de Veerhaven bij Kruiningen is gedicht kunnen worden, waardoor weer vele harten lichter ademen. Het water in de polder is kerende, er komt wer land in 't zicht, en dit spelt dat betere dagen op til zijn. De ingezonken en weggedoken hoop der mensen gaat zich weer oprichten, de straten worden weer begaan en de huizen worden straks weer door de vroegere be woners of wel anderen, betrokken. Logerende op Zuid-Beveland, nam ik 29 Juli als eerste gelegenheid te baat, om Kruiningen te bezoeken en te bezien. In het bezit van een vergunning door kruiste ik het veel besproken dorp, bezag de huizen, de kerken, de rioolzuivering en de schoonmaakploeg, in één woord, er was weer leven in de brouwerij, en dit geeft elke burger nieuwe moed voor de toekomst. Wat mij op Kruiningen bijzonder trof is wel, dat zovele gebouwen tijdens de druk van de overstroming zijn staande gebleven, dit in tegenstelling van de ge meente Nieuwerkerk, waar 75 of meer van de gebouwen zijn bezweken en ineen gestort tengevolge van de zware vloedgol ven op 1 Febr. j.l. Broeders en Zusters van Kruiningen, gij zijt thans bevoorrecht boven velen, het einde van uw evacuatie is in 't zicht. Weldra moogt gij D.V. met degenen die U gelaten zijn weerkeren tot de plaats die U lief is en het kerkelijk leven ge meenschappelijk weer opnemen en voort zetten. Weest U verzekerd, dat de kerk van Nieuwerkerk deelt in uw blijdschap en zij wenst U, zwaar getroffen zusterkerk van Kruiningen, gaarne en van harte ge luk met deze zegeningen. Ook betuigen wij onze deelneming in en met uw onherstelbare verliezen, en wat gij bij uw terugkeer tevergeefs zult zoe ken. Er zal in de eerstkomende maanden en jaren zeer zeker heel veel van U worden gevraagd. De grond moet weer bewerkt, huizen gebouwd en hersteld, bomen wor den geplant, en waar wanorde is moet orde worden gesticht, maar en dit is de zegen gij moogt terug. Daar is een brug, God heeft die zelf geslagen. Zij kan ook U met al uw zorgen dragen. Daar is een brug, Als 't leven met z'n zorgen U nederslaat. En de last van iedere morgen U tegenstaat. Daar is geen weg terug, maar zoel een brug. Ga biddend toegang vragen; God zal uw hart, Gebroken en geslagen, Troosten in rouw, helen in smart. Dan zal uw geest Het broze lichaam dragen Naar 't komend zalig Tempelfeest. Op Schouwen en Duiveland is het op vele plaatsen nog een ware zee. De toe stand in onze gemeente is, zoals ik verle den week met eigen ogen zag, bedenkelijk en somber. De waterstand is nog precies dezelfde als op 1 Febr. j.l., de gebouwen die er nog staan hebben hevig te lijden en sommige panden vallen geheel weg. Onze kerkelijke gemeente gaat langza merhand het beeld vertonen van een schip, dat met een defect roer op drift geraakt en dit is niet te verwonderen, want een geheel geëvacueerde gemeente wordt na verloop van tijd om deze of gene re den meestal een kruiende gemeente, maar broeders en zusters, wat ik U toebidden wil, wees moedig en sterk, het licht gloort door de kieren. De woonbarakken langs de weg naar de Spaanse zee worden snel gebouwd en hun deuren zullen weldra voor meer dan 100 gezinnen opengaan. Een rondschrijven met uitnodiging tot bijwonen van de contact-samenkomst te Zwijndrecht op 2628 Sept. e.k. heeft U, naar ik vertrouw, bereikt. Uw gunstig antwoord zal ik gaarne ontvangen. Met vriendelijke br. gr. en heilbede, W. van Dijke, Scriba. Geboren 9 Augustus 1953 te Arnemuiden, Langstraat 44, Nicolaas Pieter, zoon van Johan S. Cats en Jacomina Cats de Vlieger. Ontvangen voor de Zending een bedrag van 10,—. Verhuisd Wed. D. J. FlikweertHeij- boer naar Kerkstraat 110, Nieuwer kerk. L. D. Rentier naar Callenfelsstraat 16, Oostburg. P. Kik naar Breedsteweg 5, Haamstede. SCHARENDIJKE. Lieve Broeders en Zusters, De afgelopen dagen hebben we in de krant over de ramp in Griekenland kun nen lezen. Er gebeuren dus meer vreselijke dingen op deze wereld. De rotsen scheu ren daar, en de aarde splijt en vurige lava schijnt aan de aardoppervlakte te komen. Huiveringwekkend om die beschrijvingen te lezen. Zó huiveringwekkend, dat som mige mensen dachten dat het einde dei- wereld gekomen was. Ook bij ons heb ik daarover horen praten en vragenzou dit het begin van het eind wezen? Nu, daarover kan ik met u wel een heel lang betoog opzetten. Dat gaat natuurlijk niet, hier in de Kerkbode. Wel weet ik héél zeker, dat Christus bezig is te komen. Er staat zelfs in de bijbel„haastiglijk komen" (Openb. 22). En het is niet al leen „mogelijk", maar het is zeker, dat Jezus Christus óók tekenen geeft van Zijn haast. Zo mogen we al deze dingen wel uitleggen. Ze hebben ongetwijfeld het ver maan in zichontwaakt, gij die slaapt Want „de dag is nabij gekomen. Laat ons dan afleggen alle werken der duisternis" (Rom. 13). Maar ik wil er óók nog wat anders in lezen. Het is heel goed mogelijk, dat wij, door alle ellende en verdriet van de laatste maanden, langzamerhand de aandacht te veel op onszelf hebben geconcentreerd. Tenminste, ik kan mij voorstellen, dat het gemakkelijk die kant heengaat. In het middelpunt van alle meegevoel en mede lijden te staan, kan een mens ook „beder- I ji i ven". Dan sjouwt hij met niets anders op zijn nek dan zijn eigen lasten- en zijn eigen tegenheden. Dan is zo'n mens een pure egoist geworden. Nu lezen we in de krant over Grieken land. Als je nu „christelijk" de krant leest, dan merk je, dat God je wat laat zien: we zijn de enigen nietMisschien zijn we de ergsten niet! Nu zijn er mensen die nog veel meer verschrikkingen moeten ondergaan Weet u nog hoe versteld we stonden van een hele wereld die zijn medeleven toonde met die mensen in Holland Vandaag krijgen wij kans om op onze beurt mee te leven, en te laten zien, dat wij door al dat medelijden niet „bedorven egoisten" geworden zijn. Broeders en zus ters, bidt voor die mensen, zoals u voor uw eigen kinderen en familie gebeden hebt in die ramptijd. Zet deze mensen in het middelpunt van uw gebed. Het S.O.S. wordt geseind vanuit alle hoeken der we reld: Save Our Souls, redt onze zielen. Bidt om Gods innerlijke ontferming over deze en alle bedreigde zielen. Dan komt het echte bidden weer terug. Want echt bidden sluit altijd de voorbede voor an deren in. Volgende keer wat mededelingen over de dingen dichter bij huis. 4-Heen nog de verantwoording van de gif ten voor „Kerkherstel"van een zuster pit Holland 10,en van een broeder pit Scharendijke 25,Weet u wat die broeder er bij gezegd heeft: „Wie volgt met 25,Ja, wie volgt? De stroom moet nog wat forser gaan lopen. Voor één nieuwe zitplaats moeten we ongeveer NAGEKOMEN ADVERTENTIES Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden op 87-jarige leef tijd, van onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder PIETER.NELLA LOOISE, Weduwe van de Heer Abraham de Visser, eerder Weduwe van de Heer Pieter Willem de Lange. Goes A. DE LANGE. M. C. DE LANGE—VAN NES. Middelburg C. ROTH—DE LANGE. A. ROTH Klein- en Achterkleinkinderen en verdere Familie. Goes, 17 Augustus 1953. De begrafenis heeft te Goes plaats gehad op Donderdag 20 Aug. 1953. 25,berekenen. Daarom inderdaad wie volgt? Allen ook deze keer aan Gods hoede toevertrouwd. Uw H. M. Kuitert. GEREF. KERK ZIERIKZEE. Adres: Ds Y. J. Tiemersma, Het Vrije A 202, Tel. 392, Zierikzee. Geliefden in onze Here Jezus Christus, Zante, Cefalonia, Ithaca. Drie eilanden in de Ionische zee, ge troffen door een aard- en zeebeving, zo-

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3