PREDIKBEURTEN Kerknieuws Officiële Berichten ZONDAG 2 AUGUSTUS 1953. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds K. P. v. d. Wel te Spijk 2 uur Ds A. B. C. Hofland te Haarlem 5 uur Ds A. B. C. Hofland te Haarlem Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds A. B. C. Hofland te Haarlem 5 uur Ds K. P. v. d. Wel Collecte aanschaffing Zangbundels. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds J. D. van Ginhoven te Westervoort Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 uur Ds K. Spoelstra te Meeden 2.30 uur Ds G. J. Pontier Gapinge 9.30 en 7 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur J. Goumare, 2.30 uur Ds J. Spoelstra. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds Nawijn te den Haag Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. Vreugdenhil te Ruinerwold Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds L. Zwanenburg te Schoonebeek Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds J. M. de Goede te Amsterdam Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds N. J. Hommes te Rotterdam St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 en 2.30 uur Cand. H. van Duinen Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 2 en 7 uur Ds O. Jager Westkapelle 9.30 uur Ds G. J. Pontier 2.30 uur Ds K. Spoelstra te Meeden Collecte Theol. Hogeschool. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds J. Maaskant te Leiden Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Ds M. Wielemaker te Silvolde Hoek 10 en 2.30 uur Cand. Botticker te Rotterdam Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Dhr Vingerling te Goes Temeuzen 10 en 4.30 uur Ds H. L. van Aller te Geersdijk Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds Middelkoop CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen D-riezvegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds C. Stam Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds C. Stam, Zondag 11 Collecte voor geest, verzorging Ziekenhuizen en verstrooiden in Frankrijk. s-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds H. Wiersinga Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Kapelle 10 en 2.30 uur Ds W. J. Meister te Middelburg Kruiningen (Herv. Kerk te Plansweert) 5 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.30 en 2.30 uur Ds J. D. van Ginhoven te Westervoort Nieuwdorp 10 uur Ds R. D. Beukema te Ymuiden 2.30 uur Ds G. Aalbersberg Wemeldinge- 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds W. J. Meister te Middelburg Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds G. van Heiningen CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. Barten te N.-Scharwoude Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds W. M. le Cointre te Amsterdam Hoogerheide 2.30 uur Ds W. M. le Cointre Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds T. Besselaar Rilland-BathGeref. Kerk, 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Leesdienst Poortvliet 10 en 2.30 uur Tholen CLASSIS ZIERIKZEE. Brouzvershaven 9.30 en 1.30 uur Ds H. M. Kuitert Bruinisse 10 uur Leesdienst, 5 uur Cand. D. Barten. Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Cand. A. Klapwijk te den Haag Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds D. Bremmer Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Cand. A. Klapwijk Scharendijke (Noodkerk Chr. School) uur Ds J. van der Grift Ned. Herv. pred. Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke startkapitaal van 5000,Dit is het voorschot, wat het rampschadebureau ons deze week zal uitbetalen. Dat is al een mooi begin. Ontvangen heb ik al10, van een broeder in Haamstede, 2,50 van een zuster in Haamstede. En een zuster in Holland stuurde me juist deze week itvoor de Zeeuwse Kerkbode en 5}met vrije bestemming. Dit heb ik nu ook maar in dat „Fonds Kerkherstel" gestopt, en zo starten we dus eigenlijk al met 5017,50. Het begin is er, en de gevers reeds har telijk dank. Nu is het woord aan de ge meente. Ik hoop, dat ik geen vergeefs be roep op U doe. We zitten allemaal met onze financiën in de war, dat weet ik. Dat zit de kerk ook. Maar U weet wel, dat het lang niet altijd de grote bedragen zijn, die het „hem doen" (al zijn ze welkom). Nee, ik geloof dat de kerkeraad nog veel meer verblijd zou worden, als alle broe ders en zusters iets gaven, ook al zouden we dan niet zoveel krijgen, als we gedacht hadden. Want dan konden we in die kleine gaven toch de grote liefde zien voor de kerk. U moet het maar zo geestelijk mo gelijk zien; het hoort bij het bouwen van de kerk van Christus. En daaraan heeft God in het O. en N. Testament tal van beloften verbonden. God kan onze ge meente geweldig zegenen, door wat we van menselijk standpunt misschien een „strop" zouden noemen. Nog even mijn giro: 470651. En van tijd tot tijd hoort U dan wel weer iets hierover. Ik had in die brief van 13 Juli ook een en ander verteld over de situatie in Scha rendijke. Dat we er zelfs voor het eerst weer een kind gedoopt hadden van onze gemeenteDana Vaane, dochter van J. Vaane en A. VaaneGroen. Hoe primi tief dat allemaal nog georganiseerd moest worden; de doopschaal was een emaille bakje! En tegelijk: hoe we juist in deze onzekere omstandigheden de trouw van God gezien en geproefd hebben, in dat teken van de doop. Enfin, ik kan die hele brief niet meer over doen, want het wordt al weer te lang. Bijzonder alle broeders en zusters, die ik niet elke week kan zien, dusde ge- evacueerden in Holland krijgen deze keel de hartelijke groeten. Tenslotte de kerkelijke stand: Met attestatie vertrokken naar Ens (N.O.P.)M. Viergever, met gezin. We zullen onze br. Viergever missen als dia ken, want dit vertrek is waarschijnlijk de finitief. Bijzonder de kerkeraad zal hem missen. We hebben veel aan elkaar gehad. We wensen hem en zijn gezin ook in Ens een goed „ingang" toe. Gedoopt 12-7-'53: Dana Vaane, doch ter van J. Vaane en A. VaaneGroen. Adreswijzigingen L. de Jonge, naar Holiday, Scharendijke. M. Leendertse, naar Nieuwstraat 3b, Sluis (Z.V1.). A. Matthijsse, naarVlijmscheweg 3, Deuteren bij Den Bosch. Wed. L. bij de Vaate en fam. Voshol naar: Barak J. J. Boeyensweg, Haam stede. L. M. v. Wester voort, Sliedrecht 7, Schelphoek (post Zierikzee). Uw H. M. Kuitert. GEREF. KERK ZIERIKZEE. Adres: Ds Y. J. Tiemersma, Het Vrije A 202, Tel. 392, Zierikzee. Geliefden in onze Here Jezus Christus, We beginnen ditmaal met twee geluk wensen. Allereerst aan het adres van de bewo ners van Kruiningen, die verleden week zo ver gekomen zijn, dat spoedig met het droogmalen kan worden begonnen. Het feestelijk gefluit van de sleepboten klinkt nog na in mijn oren en we kunnen ons als lotgenoten best voorstellen, hoe de dichting van de Veerhaven door de Krui- ningers is ontvangen. We wensen hen hiermede van harte geluk en we zijn echt niet jaloers, maar verheugen ons van harte in dit succes. Het is zelfs zo, dat dit bijzonder goed geslaagde dichtingsproces ons zeer bemoe digt en we zien met spanning uit naar de dichting van de grote stroomgaten Ste- venssluis, Ouwerkerk en Schelphoek. In dit verband wil ik hen die dit inte resseert attent maken op het „Contact blad Dijkherstel" dat verschijnt bij de N.V. Drukkerij v.h. Lakenman en Ocht- man te Zierikzee, tel. 32. Dit blad heeft alleen betrekking op de dijkdichting Schouwen-Duiveland en gaat uit van de- Dienst Dijkherstel. In dit blad geven deskundigen zeer be vattelijke artikelen over het geweldige werk dat momenteel onderhanden is. Het is uitstekend geschikt om wat meer in zicht te krijgen in de werkmethodes, in de geweldige problemen en in de vooruit zichten. Het is toch wel heel goed, dat we on danks alle narigheid oog hebben voor de enorme inspanning, die men zich getroost dit zeer moeilijke gebied vrij te krijgen van het verwoestende water. De tweede gelukwens is gericht tot die meisjes en jongens, die geslaagd zijn voor eind- of overgangsexamens. Het zijn er gelukkig nogal heel wat en wij feliciteren hen daarmee van harte. Het geeft voldoe ning wanneer inspanning onder moeilijke omstandigheden haar beloning vindt in slagen. En zij, die teleurgesteld zijn, het hoofd omhoog en maar eerst vacantie houden en dan daarna een frisse aanloop voor een nieuwe sprong. Ik zou zeggenneem een voorbeeld aan de werkers over wie ik het zo juist had. Deze waterbedwingers zijn ook niet voor teleurstellingen bezweken en alles bij el kaar zit er voor je karakter genoeg waar devols in tegenslagen. Volgens de berichten is het de bedoe ling dat Chiel Capelle geopereerd wordt. Dit kan achter de rug zijn, als dit num mer verschijnt. Wij hopen, dat alles goed mag verlopen en vandaag hebben we in de kerkdienst hem en de zijnen opgedra gen in het gebed aan onze Vader in de hemel. Pas door de operatie zal kunnen blijken wat er precies aan mankeert. Dit was tot op heden n.l. nog niet duidelijk. Deze dag stond weer in het teken van het Sacrament van het Heilig Avondmaal. Als leidende gedachte rondom dit Avond maal hadden we „Zoekt eerst het Ko ninkrijk Gods en Zijn gerechtigheid en bij de dankzegging„Zalig zijn de barmhartigen, want hun zal barmhartig heid geschieden". Juist tegen de achtergrond van Gods gerechtigheid blijkt de totale verlorenheid van ons mensenleven, een verlorenheid, die we doorgaans in onze eisen, die we aan het leven en eigenlijk aan God stellen, niet voldoende ons bewust zijn. De barmhartigheid van God onder streept die verlorenheid, want het spelt letter voor letter over ons bestaan het woord Genade. Daarom is barmhartigheid een levens houding, die haar bron alleen kan vinden in Gods barmhartigheid. Een levenshou ding, die zich uiten moet, wil blijken dat we de verlorenheid van onszelf begrepen en aanvaard hebben. Wat zijn we in dat licht gezien dan vaak enghartig, veeleisend en zelfzuchtig en daardoor beducht voor de geringste aantasting van onze positie in dit leven. Alsof wij het allemaal niet zonder onder scheid van barmhartigheid moeten hebben. Het is troost wanneer Jezus ons toe roept dat die barmhartigheid werkelijk op ons afkomt in de gestalte van de gekrui sigde, in de tekenen van brood en wijn. Onze omgang met elkaar en onze hou ding in deze wereld moet dan ook laten blijken, dat we die troost aanvaarden, als de enige uitkomst en de enige vrede. Kerkelijke stand: Vertrokken met belijdenisattest naar de Geref. Kerk van Vlissingen: Zr P. N. WilbrinkPotappel, met haar kinde ren Katie, Gerard, Ria, Emmy en Wim. Adres: Noordstraat 42, Vlissin gen. Adreslijst: A. Pimmelaar, Heemstede, naar Zierik zee, Weststraat B 505b. J. Pimmelaar, Goes, naar Zierikzee, Raamstraat 27. P. F. KloetPimmelaar, Goes, naar Zie rikzee, Raamstraat 27. J. Beije, Bergen op Zoom, naar Zierikzee, Rode dorp B 4101c. M. J. Bienefelt, Oostvoorne, naar Zierik zee, Weststraat 56. Herman en Jan v. d. Berge, Arnemuiden, naar Zierikzee, Rijksstraatweg. Huib en Hans v. d. Doel, Utrecht, naar Zierikzee, Oude Haven D 496. Nelly Krabbe, Schalkwijk, naar Noord- gouwe. A. LalclceZandee, Goes, naar Zierikzee, L. St. Janstraat 236. J. van 't Leven, Arnhem, naar Zierikzee, Manhuisstraat 1. W. G. Potappel, Breda, naar Zierikzee, Posstraat 16. Wed. J. TimmermanPotappel, Velzen (Noord), naar Zierikzee, Oude Haven A 371. C. Veling, Ter Apel, naar Zierikzee, „Wijkgebouw". A. Schiettekatte, Rotterdam, naar Zierik zee, St. Anthoniusdam 117. C. Leeuw, Zierikzee, nieuw adresSt. Joosmeet A 397, Zierikzee. C. M. Kleemans, Zierikzee, nieuw adres: L. Nobelstraat A 16, Zierikzee. Gedoopt: 24 Mei: Leendert Adriaan Smallegange, geb. 2 Mei 1953. 24 Mei: Antje Beije, geb. 22 Sept. 1932. 7 JuniGeertruida Hendrika Rotte, geb. 22 Mei 1953. 14 Juni: Cornelis Bartel Klaas Luyen- dijk, geb. 18 Mei 1953. 21 Juni: Bertus Cornelis Renshof, geb. 16 April 1953. Ingekomen met bel. att.Lammert Smit en gezin, van de Geref. Kerk van Urk, adresWoonark „Trientje", Oude Ha ven, Zierikzee. Zich onttrokken aan de gemeenschap der Geref. Kerk: Daniël Coumou. Vertrokken met bel. att. naar de Geref. Kerk van Wagenborgen: L. Hoekman- Pimmelaar met 2 kinderen. Vertrokken met bel. att. naar de Geref. Kerk van GoesL. van den Houten. Allen weer het beste toegewenst en de hartelijke groeten, Y. J. Tiemersma. Tweetal te Maassluis (vac. E. Dijkstra) C. Ch. Griffioen te Willemstad en J. H. van Plalsema te Tholen. Beroepen te Kockengen, C. J. Hakman te Boornbergum te Luttelgeest-Kuinre, Mr. C. Brouwer, cand. te Soest te Ten Post, R. J. Koolstra, cand. te Leeu warden te Middelburg, J. C. Goeman te Schipluiden. Aangenomen naar Visvliet, C. W. de Ruiter, cand. te Nijmegen naar Luttel geest-Kuinre, Mr. C. Brouwer, cand. te Soest, die bedankte voor Marken. Bedankt voor Groningen (vac. R. Yp- ma), C. H. Appelo te Nijkerk voor Wolvega (als evangelisatie-predikant te Noordwolde), J. v. Leeuwen te Oudemir- dum voor Bant (N.O.P.), Morra Li- oessens en voor Nederhorst den Berg, A. J. Janssens te Koudum voor Pernis (vac. W. de Graaf), J. H. van Halsema te Tholen voor New Westminster (Chr. Ref. Church) (Canada), J. F. Co lenbrander te Apeldoorn. Benoe'.mingen. Aangenomen de be noeming tot evangelist te Voorburg, Ir. P. Ph. Steneker, evangelist in de Duw- kampen in Zeeland. Examens. De classis Zwolle heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heren J. Wapenaar te Zwolle, cand. aan de Theol. Hogeschool te Kam pen en F. v. Zuthem te Zwolle, cand. aan de V.U., die beiden terstond een e.v. be roep in overweging zullen nemn. CLASSIS GOES. Rooster van collecten voor het Synodejaar 19531954. October-Classis. Hulpbeh. Kerken Classis; Theol. Fac. V.U.Hulpbeh. Studentendoor oorlog getroffen kerken; y2 geestelijke verzor ging militairen; y2 Jeugdcentrum; Zee varenden; y2 Gen. kas Hulpbeh. Kerken. Januari-Classis. Theol. H.S.; Hulpbeh. Kerken Provincie; Evangelisatie Prov.Evangelisatie Bra bant en Limburg; Geestelijke verzorging IJsselmeergebiedy2 Bijbelverspreiding (Kerstdag)y2 Zending Joden (Kerst dag) y2 geestelijke verzorging verstrooi den buitenland; y2 geestelijke verzorging verstrooiden Frankrijk. April-Classis. Hulpbeh. Kerken Classis; Theol. Fac. V.U.Evangelisatie België; Gen. kas Evangelisatie (Pasen), Geestelijke ver-

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3