PREDIKBEURTEN CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2 uur 5 uur Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Collecte Luth. Kerkavond 7.15 uur Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds J Domburg 10 en 2.30 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Grijpskerke 10 uur Ds J. Goumare, Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur V eer e 10 en 2.30 uur Vlis sing en 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 9.30 en 4 uur Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds ZONDAG 26 JULI 1953 Ds P. van Til Ds W. J. Meister, Zondag 14 Ds W. J. Meister, Zondag 14 Ds W. J. Meister, Zondag 14 Ds P. van Til voor verschillende doeleinden. A. Gravestein te Rinsumageest Ds van Noort, Nieuwendijk Ds J. Spoelstra 2.30 uur Ds Nawijn te den Haag Ds H. W. Kroeze te Oenkerk L. Zwanenburg te Schoonebeek Ds S. van Wouwe Ds G. D. L. Brederveld Ds L. de Nood te Oostvoorne Ds J. C. Streefkerk Ds P. v. d. Schaaf Ds O. Jager Ds G. J. Pontier Bed. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Emigratie. Ds M. Wielemaker te Silvolde Ds Th. Rienks Ds M. Vollenhoven te Amsterdam Ds G. Th. Rothuizen te Uithoorn Ds J. B. van Mechelen Ds D. Scheele te Assen Ds J. J. Ritsema te Rijsoord CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 4.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 9.30 en 2.30 uur CLASSIS GOES. Baarland 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds A. Veldhuijzen. Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Bed. H. Av. en Dankz. Driewegen 9.30 uur Ds Aalbersberg, 2 uur Leesdienst. Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds C. Stam Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds C. Stam, Zondag 10 Collecte voor het Prot. Chr. Streekziekenhuis. 's-Gravenpolder 9.30 uur Leesdienst, 5.30 uur Ds J. Koolstra. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds G. N. Lammens te Kralingen Kapelle 10 en 2.30 uur Ds B. A. Knoppers te Amsterdam Kruiningen (Herv. Kerk te Hansweert) 5 uur Ds H. Wiersinga Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga, Bed. H. Av. en Dankz. Nieuwdorp 10 uur Ds A. Veldhuyzen, 2.30 uur Ds Aalbersberg. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. Habermehl te Amsterdam Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds N. Streefkerk te Oldebroek Hoogerheide 2.30 uur Ds N. Streefkerk te Oldebroek Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds B. Wentzel te Ridderkerk Rilland-Bath, Geref. Kerk, 10 en 2.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 en 2.30 uur Tholen CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Scharendijke (Noodkerk Chr. School) Wisse kerke Zierikzee 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 26 Ds PI. L. van Aller Ds J. M. Mulder te Amsterdam Ds A. J. Radder Ds J. M. Mulder Ds H. M. Kuitert Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke, Bed. H. Av. en Dankz. 't harte deert, aan de trouwe hoede en zegen van Hem, die 't al regeert. Lééf in dit geloofsvertrouwen! En ge zult rust vinden voor uw zielen, ook al zijn de omstandigheden soms niet altijd gemakkelijk. Hoofd omhoog en het hart naar boven! Hij zorgt voor u. En God houdt woord! In gedachten een stevige handdruk van Uw J. Koolstra. Mededelingen: 1. Zondag 26 Juli hoopt Ds H. Wiersin ga van Lewedorp in Hansweert voor te gaan in de dienst des Woords. 2. Drie giften voor de kerk van Krui ningen, elk van 5, 3. Gift van 2,50 voor de Zeeuwse Kerkbode. NIEUWERKERK. Waarde broeders en zusters, Op 10 Juli werd te Zwijndrecht ker- keraadsvergadering gehouden. De prae- ses, br. K. B. bij de Vate, opent de ver gadering met gebed en Schriftlezing. Daarna roept hij het welkom toe aan een voltallige kerkeraad, en spreekt de wens uit, dat het ambtelijke werk moge gedaan worden tot Gods eer en tot welzijn van de gemeente. De Scriba merkt, op, dat het notulen boek der laatste jaren verloren is gegaan. De notulen van 2, 11 en 13 April worden gelezen en goedgekeurd. De brs. Diakenen worden afgevaardigd naar de Centrale Diaconale Conferentie te Arnhem. Een groot aantal ingekomen stukken worden behandeld. Br. Cats rap porteert over de gehouden vergaderingen met Dep. IPulpbeh. getroffen kerken. De scriba doet verslag over de finan ciën, releveert de hulp van de Comm. der Part. Synode en de bijdrage van Dep. besteding watersnoodcollecte te Utrecht. Verder, dat via de Directeur van het Zen dingscentrum en het kerkelijk Bureau te Utrecht een vorstelijke gift is ontvangen van 1503,32 van the American Arabian Mission in Kuwait (Perzische golf). Over de besteding en verdeling der gel den wordt breedvoerig gesproken. Een stemmig wordt een regeling aanvaard. Daar de evacuatie van onze gemeente nog vrij lang zal duren wordt besloten een contactsamenkomst te houden ter verster king van de onderlinge geestelijke band. Deze zal gehouden worden te Zwijndrecht. Op voorstel van een der broeders zullen alle binnenkomende vrijwillige bijdragen in de Kerkbode (in cijfers) worden ver antwoord. Ook zal een lijst met namen van'hen, die omkwamen in'onzë gemeen te, in de Kerkbode worden opgenomen. Verhuisd: Mar. de ReusKrabbe naar Lekdijk 44, Nieuw Lekkerland; M. de ReusLokker naar Grandherenstraat 66, Rotterdam. v. D. (Wegens plaatsgebrek van redactie- wege bekort.) OOSTERLAND. Broeders en Zusters! Gelukkig maar dat er thans weer iets verblijdends is te schrijven. Allen zullen zich nog wel herinneren, dat in 't vroege voorjaar een bericht in onze Kerkbode heeft gestaan, dat de kan selbijbel was verloren gegaan. Het verlies van deze Statenbijbel is groot. Vooral als we bedenken, dat het een geschenk was van een der leden on zer gemeente, ik weet niet precies van wie, maar afkomstig uit de familie Rotte. Deze bijbel vermeldde met flinke letters op de voorpagina de naam van Ds Siemonse en werd de kerkeraad aangeboden ter gele genheid van de ingebruikname van het kerkgebouw in Mei 1920. De meer ingewijden weten wel welke „woelige" tijden aan die „Mei"-dagen zijn voorafgegaan. Des te meer was het zeer waarderend, dat van de zijde der gemeente, ook in die vorm, aan de „Kerk" werd gedacht. Laat het verlies groot zijn, ik kan met groot genoegen meedelen, dat we weer een nieuwe kanselbijbel hebben en weer een geschenknu van een onbekende familie. Ds A. G. van der Stoel, van Bergen op Zoom deelde op een vergadering der drie kerkeraden van Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland mede, dat een oude zuster der gemeente in zijn woonplaats gaarne haar Statenbijbel aanbiedt aan een ge meente, wier kanselbijbel was verloren ge raakt tengevolge van de ramp. De kerkeraad heeft hierover nog ge correspondeerd en dezer dagen bericht ontvangen van Ds v. d. Stoel, dat bedoel de bijbel voor onze gemeente blijft ge reserveerd. Zuster Wed. Kik en haar kinderen ga ven dit geschenk, dat de kerkeraad met grote dankbaarheid aanvaard. Als het eenmaal weer zover is dat ons kerkgebouw de diensten kunnen worden gehouden, dan komen we hierop nog na der terug natuurlijk, maar reeds nu be tuigt de kerkeraad haar welgemeende dank voor dit fijne geschenk, voor dit echte warme meeleven, ik zou bijna zeg gen dit offer, want het kan zijn dat deze bijbel een erfstuk is. Moge zij na niet al te lange tijd gebruikt worden. In allerlei vorm wordt dus met de ge troffen gemeenten medegeleefd. Dit is een verblijdend teken. Er wordt zo ont zaglijk veel geklaagd over onze snel ach teruitgaande tijd, en terecht, temeer is het dan zo fijn als daadwerkelijk eens iets anders kan worden waargenomen. Voor ditmaal weer genoeg. Allen weer hartelijk gegroet en Gode bevolen. Namens de kerkeraad, J. M. de Waal, Scriba. 20 Juli 1953. SCHARENDIJKE. Lieve broeders en zusters, Zo af en toe komt er hier nog een kink in de kabel. U hebt dat wel gemerkt, door dat U de laatste keer geen brief voor Scharendijke in de Kerkbode hebt aan getroffen. Dan vaart de boot naar Burgh- sluis niet, vanwege de stroom. U begrijpt wel, dat door zulke grapjes weer het een en ander in de war loopt. Er is trouwens nog een kink in een andere kabel gekomen, en deze is nog enigszins ernstiger. Ik heb vernomen, dat de betrokken autoriteiten geen officiële toestemming verlenen om naar Scharen dijke terug te keren, en ieder die gaat, gaat dus op eigen gelegenheid en op eigen risico. Dat is een teleurstellend bericht. In te genstelling met vroegere informaties die wel van toestemming spraken, is dat nu allemaal van de baan. Dat betekent niet, dat we er niet kunnen gaan wonen, maar het betekent wel, dat we er niet kunnen gaan bouwen. Van „kerkherstel" zal nu wel weinig komen. Het is onverantwoord om in het herstel van de kerk duizenden guldens te steken, met het risico, dat er toch nog eens wat gebeurt, en dat we dan zelf alle schade moeten dekken. Over die schade gesprokenook de ge bouwen zijn de vorige week getaxeerd. U ziet wel, dat er spoed achter zit. Dat hebben we vooral te danken aan de com missie uit de Part. Synode van Zeeland, die voor de getroffen kerken werkelijk op alle manieren in het geweer is. Intussen: het heeft hier op Schouwen twee weken achter elkaar behoorlijk ge stormd. En er zijn weer heel wat huizen en huizenresten in de golven verdwenen. In zulke dagen komt weer iets van de oude spanning terug van omstreeks 1 Febr. en doet het je weer dubbel zeer om het mooie eiland tot de laatste steen te zien afgebroken worden. Voor de mensen die er gewoond heb ben, is het natuurlijk dubbel pijnlijk. Het is een gedachte, die pas langzamerhand goed doordringtnu heb ik ook geen huis meer. In het begin was het die en die, en toen nog die anderen, maar nu hoor ik er ook bij. Ja, wat betekent je huis veel, nietwaar? Dat blijft altijd trekken, al zit U er ook mijlen ver bij vandaan. Ik denk dan dikwijls aan Jezus' woor den over het Vaderhuis, met de vele wo ningen. „Trekt" dat ook? Er zit geloof ik, veel inhoud in deze vergelijking. U moet er ook maar eens over denken. Tenslotte een zeer geestelijke zaakde financiën. U blijft er toch wel om den ken, dat U lid bent en lid blijft van de Geref. Kerk van Scharendijke? Dat bent U óók in financiëel opzicht. En daarom schrijf ik mijn gironummer nog maar even 470651. Er kan nog heel wat bij voordat het vol is. Allen ook deze keer hartelijk gegroet van ons beiden. We vertrouwen U aan God toe in onze gebeden. Uw H. M. Kuitert. Wegens „nijpend" plaatsgebrek moesten we de brief van 13 Juli laten vervallen en de kerkelijke stand tot volgende week la ten overstaan. Red. GEREF. KERK ZIERIKZEE. Adres: Ds Y. J. Tiemersma, Het Vrije A 202, Tel. 392, Zierikzee. Geliefden in onze Here Jezus Christus, Juist toen ik verleden week de brief voor de Kerkbode op de post had gebracht kwam het bericht, dat een duiker onder de nooddam doorgeslagen was en het wa ter de noordzijde van de stad binnen drong. Het duurde niet lang of het Jannewek- ken en de Touwbaan stonden blank en het was geen prettig gezicht het water te zien naderen over het vroegere bouwland achter de pastorie. De storm deed ook het water slaan over de dam aan het eind van de Weststraat, en zoals te verwachten was, ontstond er een nerveuze spanning hoe deze betrek- v kelijk kleine overstromingen zouden kun nen gestopt. Dit is vrij snel gelukt en verder heeft de nooddam zich goed gehouden, maar even was dit toch een alarmsignaal, dat er toch maar weinig hoeft te gebeuren of de buitenwijken stromen weer onder. Intussen is men overgegaan tot het ver sterken waar dit nodig was en hopen we vurig, dat het rumoerige weer een eind neemt. De werkzaamheden kunnen zo on mogelijk vlot verlopen en wat dit betekent zal ieder duidelijk zijn, die de kalender raadpleegt. Elke week bemerken we een toename in het aantal kerkgangers. Het midden schip en de zijbanken zijn practisch vol. Het is misschien wel goed er even op te wijzen, dat de gereserveerde plaatsen van vóór de ramp onmogelijk nu te handhaven zijn. Allereerst doordat de gemeente nog niet voltallig is en het aantal wisselend, verder doordat er telkens veel gasten aan wezig zijn en tenslotte zijn de meeste aan duidingen van de banken verdwenen, zo dat ook niet meer na te gaan is, welke plaatsen vroeger gereserveerd waren. Laat ieder daar dus rekening mee houden, dat de plaatsen vrij zijn en met wat in schikkelijkheid tegenover elkaar behoeft dit geen problemen op te leveren. Zodra de toestand wat meer normaal is, zal er wel een regeling getroffen worden. Nu kan dit nog niet. ij Gister hebben we voorbereiding gehad &p de viering van het Heilig Avondmaal. Als tekst hadden we„Zalig zijn die hon geren en dorsten naar de gerechtigheid, want zij zullen verzadigd worden". In een wereld waarin alles ontwricht is, waarin het onrechtmatige de boven toon voert, is het niet mogelijk voor de mens eigen gerechtigheid in het veld te brengen. Wij kunnen er niet tegen op, omdat we onze eigen gerechtigheden niet anders beschouwen kunnen dan als een wegwerpelijk kleed. Wij staan machteloos tegenover onze eigen ongerechtigheden en bespeuren in de uitbarstingen van grof onrecht de trekken, die we zelf in het klein vertonen. De ontmoeting met de Here Jezus en Zijn Koninkrijk doet dit gemis en deze onmacht gevoelen. Zalig worden gesproken die door deze ontmoe ting gaan hongeren en dorsten naar die gerechtigheid. Zij ontvangen van de Mes sias „onze gerechtigheid", de belofte van een volkomen bevrediging. Het Heilig Avondmaal in de tekenen van brood en wijn geeft de waarborg, dat deze honger en dat deze dorst niet in het ijdele en in het vage is, maar zeer con creet gericht is op Hem, Die reeds in de oude bedeling volkomen verantwoord zin gen deed: „Maar blij vooruitzicht, dat mij streelt, „ik zal, ontwaakt, Uw lof ontvouwen, „U in gerechtigheid aanschouwen, „verzadigd met Uw godd'lijk beeld". Mogen wij in dat gemeenschappelijk geloof vieren, werkelijk vieren, het Heilig Avondmaal. Het mag zijn voor allen, dichtbij en ver, een zich opwaarts verhef fen tot Jezus Christus in de hemel, Die maar niet de grauwheid en doodsheid van een geschonden wereld ons biedt, maar Die voor allen, die vasthouden aan Zijn beloften, de volle rijkdom van een her stelde aarde vol van gerechtigheid, be schikbaar heeft. Allen weer het beste toegewenst en de hartelijke groeten van Y. J. Tiemersma. (Wegens plaatsgebrek moet de kerke lijke stand en adreslijst overstaan tot het volgend nummer. Red.)

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3