PREDIKBEURTEN Afscheid Middelburg CLASSIS MIDDELBURG. ZONDAG 12 JULI 1953. Middelburg (Hofpleinkerk) 9 uur Ds W. J. Meister, Bed. H. Av. 2 uur Ds H. Veldkamp, Bed. H. Av. 5 uur Ds W. J. Meister, Dankz. Middelburg (Noorderkerk) 9 uur Ds H. Veldkamp, Bed. H. Av. 5 uur Ds H. Veldkamp, Dankz. en Afscheid Collecte hulpverlening gescheurde kerken. Maandag 13 Juli Hofpleinkerk 7.30 uur samenkomst met de gemeente afscheid Ds H. Veldkamp Luth. Kerk wegens omstandigheden geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier, Bed. H. Av. en Dankz. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpsk'erke 10 uur Ds J. Goumare, Voorber. H. Av. 2.30 uur Ds S. van Wouwe Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout, Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds A. Verschoor Serooskerke 10 uur Ds S. van Wouwe, 2.30 uur Ds W. J. Meister Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Voormiddag Voorber. H. Avondmaal. Veere 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Bed. H. Av. en Dankz. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 9.30 en 4 uur Ds M. de Regt, Nieuwendijk Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds P. van Til Collecte verstr. Geref. in het buitenland. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda, Bed. H. Av. en Dankz. Axel 10 en 3 uur Ds W. A. Wiersinga te Baarn Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds H. J. Heida, em. pred. te Vlaardingen Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks, Bed. H. Av. en Dankz. Donderdag 16 Juli 3 uur Ds J. B. van Mechelen, Huwelijksbevest. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds PI. Pestman, Bed. II. Av. en Dankz. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds Middelkoop Zoutespui 9.30 en 2.30 uur CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Leek Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds G. Heijerman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds G. Pleijerman Collecte voor de eigen Evangelisatie. 's-Gravenpolder 9.30 uur Ds C. Stam, 5.30 uur Ds J. v. d. Leek. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Kapelle 10 en 2.30 uur Ds D. J. Couvée te Pleinenoord, Voorb. PI. Av. Kruiningen (Herv. Kerk te Hansweert) 5 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.30 en 2.30 uur Ds H. Wiersinga Nieuwdorp 10 uur Ds G. Aalbersberg, 2.30 u. Dr C. Stam, Voorb. H.A. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman, Bed. H.A. en Dankz. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Bed. H. Av. en Dankz. Hoogerheide 2.30 uur Geen dienst Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Rïlland-Bath, Ned. Herv. Kerk, 8.30 en 4.30 uur Ds A. G. Baaijen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Leesdienst Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bremmer. Tholen 10 en 5 uur Ds D. Bremmer te Bruinisse CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Cand. C. L. Timmers te Heemstede Bruinisse 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds A. Koning te Oud-Vossemeer Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds W. Kreuze te Delft,, Bed. H. Av. en Dankz. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds H. M. Kuitert Scharendijke (Noodkerk Chr. School) Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 uur Leesdienst, 6 uur Ds H. L. van Aller. Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma. Dat de enkele mensen die nog in ons dorp moeten blijven niet helemaal geïso leerd zijn van het gewone leven, bleek ze ker wel hieruit, dat ter ere van de ver jaardag van de Prins de vlaggen van het gemeentehuis en de toren wapperden. Ook ben ik bij de gemeenteleden van de Oostdijk geweest. De meesten zitten weer in hun eigen huis, zij het dan ook meestal „op de planken", tussen de kale muren en een grote rommel rondom. Ze waren weer thuis en voelden zich daar dankbaar en blij om. Eén familie was juist midden in de verhuizing. Ik wou maar gauw verder gaan, maar nee, dat mocht niet. Mijn be zoek was een welkome aanleiding zelf ook eens even uit te rusten te midden van de rommelarij en verhuisdrukte. Zo ziet U, dat uw predikant niet alleen het middel mag zijn tot rust van het hart, maar ook voor het hele lichaam. D.V. Zondag 19 Juli hopen we in Hans- weert het Heilig Avondmaal te vieren en a.s. Zondag de Voorbereidingspreek te houden. A.s. Zaterdagmiddag 11 Juli kerke- raadsvergadering te Kapelle. Van de Kruiningse kinderen op de Ve- luwe krijgen we enthousiaste berichten. Ze schrijven het best naar hun zin te heb ben en worden aardig bezig gehouden, 't Mooie weer doet er 't zijne toe. Maar de koek is bijna op. Met vriendelijke groeten en allen Gode bevolen Uw J. Koolstra. Kerkelijke stand: Vertrokken naar Overschie: fam. Voort man van Hansweert. Ingekomen van Terneuzen: P. E. van 't IloffMeyer, Kerklaan 5, Hansweert. Gehuwd 9 Juli: W. v. Elsacker en P. Visscher, Krabbendijke. OOSTERLAND. Broeders en Zusters Wat een pleidooi voor „onze" Kerk bode vorige week hé 't Is ook wel de moeite waard om dat te doen, vindt U niet? Voor de kerk is dit niet nodig, wel Dan spreekt het vanzelf, dat ge uw hart en hand daarvoor open zet. Ter plaatse waar ge zijt denkt ge na tuurlijk aan de collecten. Zo zijn we het ook geleerd engewend. Er zijn er ook onder U, die hier eigen kerk niet vergeten. Een gift kwam binnen van 25, waarvoor de kerkeraad echt dankbaar is. Moge dit voorbeeld navolging vinden. Ik neem aan, dat doorgaans alle gezin nen onzer gemeente het stoffelijk „goed" hebben. Als nu elk iets doet dan kunnen we een mooie reserve vormen, die goed van pas zal komen, als we terug zijn. Allemaal stellen we prijs op voorziening in de Dienst des Woords. Om dit mogelijk te maken kunnen we allen medewerken. Ik noem nu speciaal de voorziening des Woords, omdat dit voor ons het voornaamste is. We zijn niet in staat een eigen predikant te hebben, helaas. Die „weelde" zullen we wel nooit meer kennen. Maar laten we dan allen zorgen, dat we toch geregeld bediening des Woords heb ben. We waren eigenlijk verwend. Geen Zondag ging er voorbij of er was een dominé. Eén keer zeker. We moeten trachten dit vol te houden. De helpende hand zal ons van de zijde der predikanten in onze toestand na de ramp zeer zeker worden geboden. Daar twijfel ik geen ogenblik aan. Broeders en zustersDenk met uw kin deren, ja, ook uw kinderen, Verbonds- kinderen, die je als ouders de liefde tot 's Heren Dienst moet leren, denk om „Uw" kerk. Onze boekhouder zal gaarne elke gift noteren. Het gironummer is 266370 ten name van de Geref. Kerk van Oosterland (Z.) te Bruinisse. Het lijkt haast een echt materieel „stuk je". Toch niet. Met al onze gaven voor de kerk des Heren dienen wij Zijn Ko ninkrijk. Over de toestand van onze burgerlijke gemeente een volgend maal. Tenslotte geduld, en sterkte op de plaats waar ge zijt. Bovenal Gods zegen. Hartelijke groeten, Gode bevolen, Namens de kerkeraad, J. M. de Waal, Scriba. SCHARENDIJKE Lieve broeders en zusters, In de vorige week zijn mijn vrouw, mijn dochtertje en ik-zelf weer terugge keerd van onze vacantie. Voorlopig hebben we onze intrek weer genomen in het gastvrije tehuis van de familie van Waveren. U kunt zich wel een beetje indenken, hoe blij ik was alle oude bekenden weer terug te zien. Het is heerlijk om vacantie te vieren, en voor mijn gevoel ben ik ook In antwoord op enige vragen deel ik nog even mee, dat het in de bedoeling ligt, dat ik Zondagavond afscheid preek. Het persoonlijke element, dat met de Bedie ning des Woords niets te maken heeft, wordt verschoven naar de Maandagavond. H. V. Verantwoording gaven: N.N. te Z. 5, waarvan 2,50 voor het gevangeniswerk en 2,50 voor de Zeeuwse Kerkbode. H. V. werkelijk uitgerust. Maar het is nog heer lijker om thuis te komen. Thuis! Ja, voor veel mensen is daar geen kans meer op, omdat het huis ver loren is, of als verloren beschouwd moet worden. Maar voor de mensen achter het dijkje van Scharendijke gloort er nieuw perspectief. Officiéél is het nog niet toe gestaan om terug te keren, maar dat zal toch niet zolang meer op zich laten wach ten. Bijna alle huizen zijn al schoonge maakt door een schoonmaakploeg uit Overijsel. Ook de pastorie is al schoon, dank zij o.a. br. Scholten. En nu ik toch over br. Scholten spreek: ik mag hem toch wel even openlijk hier in de krant prijzen voor het vele en voortreffelijk werk wat hij tijdens mijn vacantie gedaan heeft, 's Avonds de pen hanteren om een stukje voor de Kerkbode te schrijven, en 's morgens om zes uur weer met de spa in de hand staan om de slik uit kerk en pastorie en school te scheppen, en dan beiden even gemakkelijk hanterenDat zal iedereen hem niet nadoen. Zoals u wel begrijpt, is de kerk intus sen ook droog gevallen. Het is ontstel lend, zoals hij er uit ziet. De centrale ver warming lijkt mij vrijwel waardeloos ge worden, het bankenmeubilair idem, en het orgel nog al beschadigd door het vocht. Het enige wat er nog fatsoenlijk uitziet is de preekstoel, maar als je het deurtje open gedaan hebt, zwijg je ook maar, want de schimmel groeide op de bijbel A.s. week zullen we proberen het. rap port voor de schadecommissie klaar te krijgen. De taxateurs zijn al bezig, maar ik verzeker u al bij voorbaat, dat de scha de enorm zal zijn. Dit lijkt nogal deprimerend, maar laten we allereerst maar dankbaar zijn, dat het gebouw nog staat! Wie de diepe geulen gezien heeft en de ravage rond het kerk gebouw, die zal er met mij wel van ge schrokken zijnhet had nog zoveel erger kunnen wezen. Zodra ik intussen wat meer cijfers weet over schade e.d., zal ik u dit wel berichten. Er zijn intussen ook een paar heugelijke feiten te noteren: 30 Juni is br. C. P. Bouwman in het huwelijk getreden met mej. J. van Wijngaarden. Ds Vogelaar heeft het huwelijk bevestigd. En 3 Juli hadden we ook een bijzondere dag. Kees Boot Pzn. en Ina Boot zijn toen in het huwelijk getreden. En hierom was dat een beetje bijzonder: straks zul len deze beide jonge mensen emigreren naar Canada, adres nog niet vast. Dat is nog wat anders dan evacuerenMaar we weten gelukkig van „een vast geleide" hier in dit leven, en dat weten zij ook. Verder hebben zich in de afgelopen we ken geen bijzondere dingen in het ge meente-leven voorgedaan: A dreswijzigingen C. P. Bouwman, naar: B 289, Giessen- dam. J. Frederiks, naar: Tuindorp C 36, Em- meloord (N.O.P.). M. Viergever, naar: Schokkingerweg 31, Ens (N.O.P.). Nog een keer: als u vergeet de adres wijziging mee te delen, staat u straks overal buiten. Buiten alle geestelijke ver zorging en buiten alle medeleven wat we met elkaar proberen te oefenen. Schrijf dus zo spoedig mogelijk uw adreswijziging naar„De Zonne", Haam stede. Een briefkaartje aan de administratie van de Zeeuwse Kerkbode (Spanjaard straat 47, Middelburg) en ook de Kerk bode verschijnt op uw nieuwe adres. U allen aan God toevertrouwend, groe ten mijn vrouw en ik u hartelijk. H. M. Kuitert. GEREF. KERK ZIERIKZEE. Adres: Ds Y. J. Tiemersma, Het Vrije A 202, Zierikzee. Geliefden in onze Here Jezus Christus, Zoals U uit het bovenschrift kunt lezen, zijn we teruggekeerd naar de pastorie. Het is nu bijna vijf maanden geleden, dat we in een tijdsbestek van drie uur al les moesten pakken voor de evacuatie. Nu zijn we dan terug en het is intussen behoorlijk bewoonbaar. Beneden is alles kaalhet behang van de wanden, de vloer bedekking als pap er uit geschept en het bruikbare naar boven getransporteerd. Gas, electriciteit en telefoon hebben we nog niet terug, water gelukkig wel, soms is de druk zo groot, dat het water naar de eerste verdieping gestuwd wordt. Zoals ik al schreef wonen we boven en we hebben daartoe de vertrekken wat moeten reorganiseren. Verleden week hadden we deputaten van de Generale Synode te gast, die een oriëntatiereis wilden maken over Schou- wen-Duiveland. Het volgende program hebben we uit gevoerd Donderdagmorgen gestart aan het uit einde van de Weststraat. Een boot met de heer Ringelberg aan de motor en het roer bracht ons langs de dijk zo ver mogelijk in de richting van de Schelphoek aan de landzijde. Met een grote boog naar Kerkwerve, waarbij de aanwezigheid van de burge meester van Kerkwerve goede diensten bewees. Ook deze plaats heeft slechts een kleine bewandelbare kern rondom de Hervormde Kerk. Het aantal onbeschadigde huizen kan bij wijze van spreken op de vingers afgeteld worden. Dag in dag uit doet ook hier het water zijn verwoestende werk. Na terugkeer in Zierikzee hebben we daar onze kerk en pastorie bezichtigd en ook maakten we een wandeling over onze dam, te beginnen bij het Janne Wekken, totdat we door de kale bossages bij het notarishuis ter hoogte van de Noordha venpoort uitkwamen. Tegen de avond zijn we nog van de Stenen dijk vertrokken naar Nieuwer- kerk. Ditmaal hadden we als gids br. W. van Dijke, die uiteraard goed op de hoogte bleek met de détails van de rampgevolgen in Nieuwerkerk. Na mijn tocht op de Tweede Pinkster dag was de achteruitgang van verschil lende percelen goed te constateren. Nieuwerkerk behoort wel tot de plaat sen, die het duidelijkste beeld geven van de verwoesting. Dit komt vooral door de omstandigheid, dat het hier een groot dorp geldt, met een wijde cirkel als kern, met laarzen bij eb "vrij goed begaanbaar en een goed zicht op de vele uitlopers waar eertijds veel huizen stonden en nu de funderingen nog zichtbaar zijn. Met de boot konden we langs de Gere formeerde Kerk varen en door de gebro ken ramen naar binnen zien; het water heeft zijn maximumstand precies tot aan het klankbord boven de preekstoel. Plet is duidelijk, dat de gehele inventaris ver loren gaat. Vrijdags zijn we met de gewone dienst naar Burghsluis gevaren. De heer van der Panne van Scharendijke haalde ons daar op. De koffie gebruikten we bij Ds en Mevr. Meijer te Haamstede en de heer Padmos reed ons over Renesse recht toe recht aan naar Scharendijke. Dank zij een nooddam is Scharendijke drooggevallen. In de Geref. Kerk waren ze druk doen de de banken weg te slepen voor de grote schoonmaak. In deze kerk misten we onze

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1953 | | pagina 3