Predikbeurten AGENDUM Particuliere Synode der Gerefor meerde Kerken van Zeeland te houden D.V, op Woensdag 6 Juni 1951 in de Hofplein- kerk te Middelburg, aanvang des morgens 9 uur* 1. Opening namens de roepende Kerk van Middel burg. 2. Onderzoek der Credentiebrieven. 3. Verkiezing van het Moderamen. 4. Vaststelling der Notulen. 5. Mededeling van gevoerde correspondentie. 6. Ingekomen stukken en Instructies. a. Verzoek om steun naar Art. 19 K.O. b. Van Classis Axel: over Art. 11 K.O. c. Van Classis Goesover steunaanvrage van 3 kerken. d. Van Classis Goes over onderlinge steun van Diaconieën. e. Verzoek van een broeder toegelaten te mogen worden naar Art. 8 K.O. f. Van Geref. Kerk te Goesover Zendings bureau. g. Van Geref. Kerk te Bergen op Zoom over Evangelisatie-arbeid. h. Van Classis Axelover rapport Van Rooyen. i. Van Classis Axelover Zondagsarbeid. j. Van Geref. Kerk te Poortvlietover kerkbouw. 7. Rapporten a. Van Deputaten ad Art. 11 D.K.O. b. Van Deputaten ad Art. 13 D.K.O. c. Van Deputaten ad Art. 19 D.K.O. d. Van Deputaten ad Art. 49 D.K.O. e. Van Deputaten Prov. kas onderst. Idioten e.d. f. Van de Quaestor. g. Van de Curator Theol. Hogeschool. h. Van de Zendingsdeputaten. i. Van de Dep. v. d. Evangelisatie, j. Exploitatie Zeeuwse Kerkbode. k. Van de Archivaris. 8. Benoemingen. a. Art. 11 K.O. b. Art. 13 K.O. c. Art. 19 K.O. d. Art. 49 K.O. e. Kas onderst. Diaconieën. f. Quaestor. g. Curator. h. Zending. i. Evang. in de" Provincie, j. Zeeuwse Kerkbode. k. Archivaris. 9. Regeling van de volgende Particuliere Synode. 10. Aanwijzing drukker Acta 1951. 11. Rondvraag. 12. Vaststelling korte notulen. 13. Sluiting. In opdracht van de Particuliere Synode 1950, namens de Raad van de roepende Kerk Ds H. VELDKAMP, Praeses h.t. B. H. LAVOOIJ, Scriba. Noordsingel, Tel. K 4W802902. Middelburg, Mei 1951. AGENDUM vergadering Zeeuwsche Predikan tenconferentie te houden D.V» Dinsdag 5 Juni a.s., 10 uur, in de Hofpleinkerk te Middelburg, 1. Opening. 2. Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verkiezing Praeses (vac. Dr A. H. Oussoren). 5. Referaat van Dr A. J. Bronkhorst, Ned. Herv. pred. te Den Haag. Onderwerp„De neiuwe Kerkenorde der Ned. Herv. Kerk". 6. Bespreking referaat. 7. PAUZE. 8. Voortzetting bespreking referaat Dr Bronkhorst. 9. Regeling volgende conferentie. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. M. J. ARNTZEN, h.t. Scriba. KORT PERSVERSLAG van de vergadering van de Classis Tholen, gehouden op 9 Mei 1951. 1. De Praeses, Ds Arntzen, opent de vergadering. Laat zingen Gez. 8:3 en 4, leest Fil. 2 111 gaat voor in gebed. In een kort woord spreekt hij het medeleven der Classis uit met de teleurstellingen voor de kerken van Krabbendijke en Rilland-Bath inzake het beroepings- werk. 2. De kerk van Tholen ziet de credentiebrieven na, welke in orde bevonden, worden. Aan een afge vaardigde van de kerk van Poortvliet wordt keurstem verleend. De kerk van Krabbendijke heeft een instruc tie. 3. De notulen worden gelezen en ongewijzigd goed gekeurd. 4. Naar aanleiding van de notulen wordt de finan ciering van de gelden voor de kerkbouw te Poortvliet besproken. 5. Ingekomen stukken a. Van de Classis 's-Gravenhage betreffende toe lating van cand. O. Jager tot het. staan naar het ambt van Dienaar des Woords, met bijvoeging, dat deze br. reden heeft zich nog niet beroepbaar te stellen. Voor kennisgeving aangenomen. b. Van Ds Koolstra van Kruiningen, dat hij zijn benoeming tot consulent te Krabbendijke aanvaardt. Wordt met dank kennis van genomen. c. Van het Jeugdcentrum „De Witte Hei" met uit nodiging tot vertegenwoordiging van de Classis op een te houden conferentie over het jeugdwerk. Ds van Halsema van Tholen heeft de Classis vertegen woordigd. d. Van br. Vogelaar te Krabbendijke, dat hij in plaats van Ds de Bruin, die naar Woerden vertrok, het beheer over de gelden voor de kerkbouw te Poort vliet heeft aanvaard. Eveneens met dank kennis van genomen. e. Van de kerk van Middelburg met verzoek de namen en adressen van d^ afgevaardigden naar de a.s. Part. Synode van Zeeland te willen opgeven. Zal aan worden voldaan. f. Van de kerk van Poortvliet een concept-schrij ven te richten aan de Part. Synode van Zeeland over kerkbouw te Poortvliet. Wordt aanvaard. g. Van br. van H. te Th. Zie rapporten. 6. De kerk van Krabbendijke vraagt vacature beurten aan in verband met het vertrek van Ds de Bruin, voor de duur der vacature. Krabbendijke wordt in de vacatureregeling opgenomen. 7. Ds van Halsema brengt rapport uit over zijn bezoek aan de conferentie op „De Witte Hei" over de stand van het jeugdwerk. Zeer belangrijke cijfers worden genoemd. Ondanks veel goeds toch zorgen over heden en toekomst. Slechts 53% van de Gere formeerde jeugd is lid van een studievereniging. Dit zelfde percentage valt te constateren bij ontspannings clubs. Ook deze slagen er niet in bij een groter per centage belangstelling te wekken dan ruim 50%. Ook daar onttrekken zich jonge mensen na het 17e jaar geen belangstelling voor geen enkele sport etc. De oorzaak werd ter conferentie, wat ons jeugdwerk aangaat, gezocht in intellectualisme, eenzijdige nadruk leggen op het verstandelijke en eenzijdig vasthouden aan wat historisch gegroeid, is. Geneesmiddel wordt voor alles evangelische prediking geacht. De Classis nam met grote belangstelling kennis van het rapport, maar acht, dat men niet alles maar op de rug der prediking schuiven kan. Het gezin schiet ook schro melijk tekort en zeker vele ouders welke ouders pra ten nu werkelijk met hun opgroeiende kinderen over het geestelijk leven en houden contact en bewaren dat met hun jongens en meisjes. Besloten wordt contact te zoeken met de jeugd organisatie, ring en kring B. o. Z., tot het organiseren van een samenkomst der Classisjeugd. Ds v. d. Stoel rapporteert over een bezoek, door de visitatoren gebracht aan de kerk van Th., op ver zoek van de kerkeraad aldaar, in verband met een schrijven van br. van H. te Th. De Classis besloot aan genoemde br. H. mee te delen, dat zij de be zwaren niet deelt. Vervolgens brengt Ds v. d. Stoel rapport uit over de zending, inzonderheid over de stand van zaken op het Zuiderzendingsterrein, Blora, gelegen in de oude residentie Rembang. Het is nog niet zover, dat een beroep op een pre dikant kon worden uitgebracht en de Classis kerken worden dringend opgewekt in den gebede deze uiterst belangrijke zaak te gedenken. 8. Benoeming afgevaardigden naar de Part. Synode van Zeeland. Tot primi-predikanten worden benoemd: Ds M. J. Arntzen te Anna Jacobapolder en Ds A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom. Tot sec.-afg.Ds J. H. van Halsema te Tholen. Tot primi-ouderlingen de brs J. J. Boon te Bergen op Zoom en Mr. J. J. Versluys te Oud-Vossemeer. Secundibrs. J. E. Vo gelaar te Rilland-Bath en M. Nieuwdorp, eveneens te Rilland-Bath. 9. Zaken te brengen op de a.s. Part. Synode op 6 Juni e.k. a. Voorstel van Rooyen niet te aanvaarden, maar handhaving omslagstelsel met versterkte fonds vorming. b. Kerkbouw te Poortvliet. 10. Geen der kerken heeft iets voor de rondvraag naar art. 41 D.K.O. 11. Collecten en quota worden verantwoord en ge- ind. 12. Vacaturebeurten worden vastgesteld. 13. Bij de algemene rondvraag brengt br. G. Prins van Bergen op Zoom in het midden een verzoek toch vooral de adressen der militairen uit de Classis op te geven aan zijn adres Borneostraat 2, Bergen op Zoom. Gaarne ook bericht, wanneer geen leden der kerken uit de Classis in dienst zijn. 14. De volgende Classisvergadering wordt vastge steld op D.V. 5 September 1951. 15. 't Kort persverslag wordt gelezen en vastge steld. 16. De Assessor sluit de vergadering. Op last der Classis, A. G. v. d. STOEL, Assessor. Zondag j.l. nam Ds D. v. d. Meulen afscheid van de kerk van Aardenburg, na een gezegende arbeid van ruim 4 jaar. Hij had tot tekst gekozen Dan. 2 44 en 45. Hij werd toegesproken, namens de Classis Axel, door Ds J. J. Ritsema en namens kerkeraad en Gemeente door br, A. C. Catsman. Deze verzocht te zingen .Gezang 23 6. Ds v. d. Meulen heeft zich verbonden voor 3 jaar als vlootpredikant. Namens de kerkeraad der Geref. Kerk te Aardenburg, A. C. CATSMAN, Praeses. D. SCHEELE, Scriba. Het adres van de kerkeraad is voortaan A. C. Catsman, Marktstraat 9, Aardenburg. Zaterdag 9 Juni om 1 uur in de Geref. Kerk, West- wal 5, Goes, een godsdienstoefening voor doven en slechthorenden, gevolgd door een vergadering van de afd. Zeeland van de Ned. Chr. Bond van Doofstom men. ZONDAG 3 JUNI 1951 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds H. Veldkamp 2.30 uur Ds P. van Til, Zondag 36 en 37 Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds H. Veldkamp, Zondag 36 en 37 Collecte Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds H. Veldkamp Dienst voor belangstellenden. Arnemuiden 10 uur Ds P. M. Veldhuijzen 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf Domburg 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds G. J. Pontier Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds J. C. Streefkerk 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Cand. Pouwels te Vlaardingen. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Drs J. v. d. Berg Voorber. H. Av. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Veere (Ned. Herv. Kerk) 2 en 7 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 9.30 en 2 uur Ds A. Verschoor Westkapelle 9.30 uur Ds G. J. Pontier 2.30 uur Leesdienst Collecte geestelijke verzorging Koopvaardij eh Ned. Bijbelgenootschap. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 uur 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds Oostburg 9.30 uur 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 6 uur Terneuzen 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 3 uur Zoutespui 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Leesdienst Ds D. J. Couvée Ds R. Slingenberg te Ede Ds J. B. van Mechelen C. Kapteyn te Amsterdam Ds J. B. van Mechelen Ds R. Slingenberg Ds Th. Rienks Ds H. Pestman Dhr. Vingerling te Goes Baarland 9.30 en 2 uur Ds Y. J. Tiemersma Borssele 10 uur Ds G. N. Lammens 3.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes 10 en 5 uur Ds H. A. Wiersinga te Baarn Zendings-Zondag. Collecte voor de Zending. s-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds J. van der Leek Heinkenszand 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds G. N. Lammens Kapelle 10 en 2.30 uur Ds P. Jongbloed te Muiden Lewedorp 10 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 5 uur Wemeldinge 10 uur Leesdienst 5 uur Ds J. Koolstra, Voorber. H. Av. Woljaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven te Wageningen. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. M. Arntzen 10 uur Zondag 38. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. J. Swierts te Enkhuizen. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds v. d. Loo te Dordrecht. Poortvliet 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds W. M. Ie Cointre te Amsterdam. Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.15 uur Ds D. Bremmer 1.30 uur Ds J. H. Zelle te Rockanje Bruinisse 11 en 5 uur Ds D. Bremmer Zondag 21, vraag 55. Colijnsplaat 10 en 6 uur Leesdienst Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Drs D. van Swigchem Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 11 en 6 uur Dhr A. Vreugdenhil Oosterland 10 en 2.30 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds J. H. Zelle te Rockanje Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1951 | | pagina 3