BLORA" Officiële Berichten Kerknieuws IL Predikbeurten (Slot excerpt van Nota Wolterbeek.) In het Noorden van ons Zendingsgebied ligt Rembang. Daar hebben de Chinese kerken van Midden Java een Chinese guru-Indjil geplaatst. Dit is 't begin van Zendingsarbeid in het Noor den van ons gebied, dat overigens nog vrijwel qeheel braak li'gt. Tenslotte moet nog worden vermeld, dat de Zendingsleiding te Neukirchen kort geleden een brief ontving van Ds Kartosoegondo te Salatiga, waarin spoedige terugkeer der Duitse zendelin gen wordt gevraagd. Van de zijde der oude Salatigamensen wordt er over geklaagd, dat hun terrein ineens overstroomd wordt door mensen uit de Zuidelijke kerken, die de oude Salatiga - zending op allerlei gebied overstemmen. Hierin spreekt Ds Kartosoegondo een gevoelen uit, dat bij sommigen uit 't gebied „Blora" leeft. En er wordt veel tact gevraagd om ook de oudere Christenen in Blora voor de nieuw te beginnen Zendingstaak te winnen. Hiermee beëindigen wij 't excerpt van de Nota, die U volledig kunt krijgen voor 40 cent bij de Zuiderzending, Penninghoeksingel 61, Middel burg. Naschrift. Aansluitend bij de laatste alinea van het ex cerpt merk ik op, dat uit correspondentie met het gebied steeds blijkt, dat men op rust en voor zichtigheid aandringt. Er zal wellicht wel bij sommigen van U de vraag leven, waarom andere kerken wel hun missionaire dienaren des Woords naar Indonesië zenden en de arbeid weer begint, terwijl het „Zuiden" in winterse rust schijnt te leven. Kennisneming van het bovenstaande en van de volledige Nota Wolterbeek zal U inzicht ge ven in de tere positie, waarin wij daar te Blora moeten werken. De Here bane ook de weg verder, opdat er geen brokken gemaakt worden en dit Zendings- veld ons meer na aan het hart komt te liggen. Middelburg. Ds P. v. TIL. GEESTELIJKE VERZORGING NIEUW ZEELAND Door bijzondere medewerking van verschillende zijden zal het mogelijk zijn, dat Dr H. Holtrop van Scheveningen, die deze week met de „Grote Beer" als geestelijk verzorger hoopt mee te reizen naar Austra lië, vandaar doorvliegt naar Nieuw Zeeland, om ook daar contact te zoeken met de kerken en na te gaan, wat voor mogelijkheden daar zijn voor de geestelijke verzorging van de Gereformeerde emigranten. Voorat willen de Deputaten voor de emigratie nu de leden van de Gereformeerde Kerken in Nieuw Zee land op de hoogte brengen met de komst van Dr Hol trop. Het Algemeen Kerkelijk Bureau beschikt wel over heel wat adressen van emigranten in Nieuw Zeeland, maar wellicht zijn deze intussen veranderd en zeker heeft het AKB niet alle adressen. De Deputaten voor de emigratie vragen daarom dringend medewerking van alle kerkeraden, familie leden, vrienden van in Nieuw Zeeland verblijvenden door omgaand hun laatstbekende adressen op te geven aan het Algemeen Kerkelijk Bureau te Utrecht, Ko ningslaan 35. Terwijl U dit bericht leest, is D.V. Dr Holtrop reeds aan boord. Er is dus haast bij De Deputaten rekenen in het belang van de geeste lijke verzorging van de betrokkenen op aller mede werking. Het referaat van br. Scheele van Terneuzen wordt voorgelezen door br. P. van Es. Het handelt over „De Sociale taak der Kerk". Hierop volgt een geanimeerde bespreking. De financiëele commissie deelt bij monde van br. van Es mede, dat de boeken in orde waren. Roepende Diaconie voor de volgende conferentie is Oostburg. Bij de rondvraag komt ter sprake het collecteren voor de Diaconie. Tijdens iedere eredienst moet er gecollecteerd wor den voor de Diaconie. De Praeses dankt allen en laat zingen Ps. 119:9, waarna Ds Ritsema van Zaamslag eindigt met dank gebed. Coetus van predikanten in dè Classis Middel burg D.V. op Maandag 28 Mei 3 uur ten onzen huize, Langevielesingel 68, Middelburg. H. Veldkamp en echtgenote. VERGADERING van de Classis Tholen der Geref. Kerken te houden D.V. Donderdag 31 Mei 1951, des namiddags half vijf uur te Bergen op Zoom. 1. Opening. 2. Nazien credentiebrieven. 3. Praeparatoir examen van de Eerw. Heer A. G. Baayen, theol. cand. te Bergen op Zoom. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. De Scriba, Mr. J. J. VERSLUYS. KORT VERSLAG der gehouden 37e Classicale Diaconale Conferentie, gehouden in „Pro Rege" te Terneuzen op 15 Mei 1951. Namens de roepende Diaconie van Hoek opent Ds Pestman van Terneuzen deze conferentie door te laten zingen Ps. 133:3. Hij gaat voor in gebed, leest Hand. 617 en heet allen hartelijk welkom. De presentielijst wordt getekend. Alle Diaconieën zijn tegenwoordig. Bij het navragen naar de vruchten der vorige con ferentie, komt de gezinsverzorgster ter sprake. Br. Marijs van Breskens leest de notulen der vorige conferentie, welke worden goedgekeurd en getekend. Het financiëel verslag doet zien, dat is ontvangen 95,03. Uitgegeven 78,21. Op 6 Juni 1949 een batig slot van f 16,82. Axel vraagt, wanneer een br. of zr. ondersteuning heeft ontvangen ter verbetering hunner woning, of zij verplicht zijn dit terug te betalen Over 't algemeen wordt geantwoord hier zeer voor zichtig te werk te gaan. De Diaconieën van Zaamslag en Terneuzen zullen de boeken nazien. Zaamslag vraagt, hoe de verhouding is, wanneer een Diaconie financiële hulp verleend aan T.B.C.- patiënten. Is dit Diaconale zorg of Gezondheidszorg, die door het Groene Kruis kan worden betaald Wordt geantwoord, dat het Diaconale zorg is, tenzij de betrokkene uit andere hoofde rechten kan doen gelden. Hoek vraagt of het noodzakelijk is ieder jaar een Classicale Conferentie te houden De meerderheid der vergadering wil ieder jaar vergaderen. Beroepen te Heer Hugowaard en te Tijnje, Dr G. E. Meuleman, cand. te Steenwijk te Aarlanderveen, M. G. Ton, cand. te Utrecht te Nieuwendijk (vac. I. Hamming), M. de Regt te Vianen te Amsterdam- West (Sloterdijk) (2 vac.), M. Wilschut te Hilver sum en C. v. d. Tas te Honselersdijk te Elburg, M. G. Ton, cand. te Utrecht te Houwerzijl en te Woldendorp, K. H. Schuring, cand. te Groningen te Uithuizen, A. Broek te Onstwedde te Vollen- hove (stad), K. Ubels, cand. te Groningen te Watergraafsmeer (Amsterdam-O.) (vac. Dr R. Schip pers) (2e beroep), A. W. Schaafsma te Rótterdam- Delfshaven te Ysselmuiden (tevens ziekenhuispre dikant voor Zwolle), G. Tom te Oudeschoot. Aangenomen naar Grijpskerke, Cand. J. Goumare te Rotterdam naar Amsterdam-Magelang (voor de miss. dienst), Drs D. Bakker, cand. te Baarn naar Watergraafsmeer (Amsterdam-O.) (vac. Dr R. Schip pers) (2e beroep), A. W. Schaafsma te Rotterdam- Delfshaven naar Wilnis, H. R. Zijlstra, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Marrum, B. Smilde te Achlum (Fr.) voor Murmerwoude, H. Hekman te Vriezenveen Oude- en Nieuwe Wetering, J. R. Hommes te Win schoten Wolfaartsdijk, H. R. Zijlstra, cand. te Amsterdam. Benoemd tot hulpprediker te Nieuwerkerk aan de Yssel, Ds W. v. d. Kerk, em. predikant, thans hulpprediker te Halle, die deze benoeming heeft aan genomen. Beroepbaarstelling. De heer I. Stienstra, cand. te Rottevalle, stelt zich beroepbaar. Examens. Aan de Theol. Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het prop. examen de heer I. Stienstra te Rottevalle. Dr N. H. Ridderbos. PSALMEN EN CULTUS. Rede, bij de aanvaarding van het ambt van Hoogleraar in de Theologie aan de V.U. te Amsterdam, 30 Juni 1950. Uitg. N.V, J. H. Kok, Kampen. Een mooie studie over de betekenis van de Psalmen voor de cultus. Reeds vóór David moe ten er cultische liederen hebben bestaan. Aan 't einde staan de gebruikelijke toespraken. We mogen van deze Oud-Testamenticus zeker nog belangrijke studies verwachten. G. C. St. CLASSIS MIDDELBURG ZONDAG 27 MEI 1951 Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds L. Kwaklcelstein te Putten 2.30 uur Ds H. Veldkamp, Zondag 35 Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds H. Veldkamp 5 uur Ds L. Kwakkelstein, Zondag 35 Collecte Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerk, av. 7.15 uur Ds H. Veldkamp Dienst voor belangstellenden. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds L. J. Boeijinga te Fijnaart. Domburg 10 uur Ds G. J. Pontier 2.30 uur Leesdienst Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds P. v. d. Schaaf Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ir. Steneker St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 uur Ds A. Elshout 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Souburg 9.30 en 4.30 uur Drs J. v. d. Berg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds A. Verschoor Collecte Emeriti. Veere (Ned. Herv. Kerk) 9.30 en 4 uur Ds J. C. Streefkerk Vrouwenpolder 10.45 uur Ds P. M. Veldhuijzen 4 uur Ds H. Veldkamp Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds G. J. Pontier Collecte Hulpbehoevende kerken in de provincie. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen Namiddag Afscheid. Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10 en 3 uur Ds J. J. Ritsema Hoek 10 en 2.30 uur Ds H. Pestman Oostburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Schoondijke 9.30 en 6 uur Ds Th. Rienks Terneuzen 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 3 uur Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman, Goes CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds P. J. Lambooy te Zeist Zendingszondag. Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. Koolstra Goes 10 en 5 uur Dr C. Stam Bed. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. Inhoud bekers voor de Diaconie. s-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Bed. H. Av. en Dankz. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds Lammens Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. van der Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 10 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiémersma Namiddag Openbare belijdenis. Nieuwdorp 10 uur Leesdienst 5 uur Ds G. N. Lammens Wemeldinge 10 uur Leesdienst 2.30 uur Dr C. Stam Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. B. Hagenbeek te Vlaardingen. Yerseke 9.30 uur Leesdienst, 4.'30 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. M. Arntzen Namiddag Zondag 37. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds J. W. Esselink te Doorn. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Cand. C. Klapwijk te den Haag. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Poortvliet 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. H. van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds H. J. Heida te Vlaardingen. Tholen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Drs D. v. Swigchem Bruinisse 9.30 en 3 uur Ds D. Bremmer, Zondag 21a Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds H. Retel Openbare belijdenis. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds Potj er te Maasland Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 11 en 6 uur Drs D. van Swigchem Oosterland 10 en 2.30 uur Ds A. Thielen em. pred. te Maasland. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds L. v. d. Linde, .Rijnsburg Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1951 | | pagina 3